Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Старомоден, традиционен грип е. Каката така преди 2 седмици в петък като я прибирах и каза - днес половината клас го нямаше. В неделята и тя вдигна температура, във вторник и малката, сряда майка им. На децата направиха някъв кръвен тест - Грип тип А. Температура, много кашлица и хрема. Аз се разминах някак с температурите, но си покашлях доволно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

43 minutes ago, mIRCata said:

Старомоден, традиционен грип е. Каката така преди 2 седмици в петък като я прибирах и каза - днес половината клас го нямаше. В неделята и тя вдигна температура, във вторник и малката, сряда майка им. На децата направиха някъв кръвен тест - Грип тип А. Температура, много кашлица и хрема. Аз се разминах някак с температурите, но си покашлях доволно.

Добре, че беше Путин, чички!

Тоя пич наистина заслужава нобелова награда за медецина!

Я от как започна дружески да поплясква зад врата тамошните македонци, и изведнъж... О, чудо! Заболеваемостта и смъртността от куш грибито намаляха драстично. И далеч “по-безопасТният“ грип се завърна.

 

П.п. Хуу, че беше той, та отърва гръцката азбука с малкото и букви от този тормоз... Щото на либерастията не и стига ум да се сети, че китайската писменост предполагаше далеч повече възможности за кръщавки, хем без повторения с добавени цифри. Ама пък и китайците, наред с руснаците са самото архи зло за она с козята брадица. Та и световната либерастия така....

3 hours ago, RaptoR said:


Петко ся раздига местните да ги проверява, тва мани, ами се е прибрал днес по спешност, че Карина направила пневмония... Не знам как стана тая работа, днес мен се опитва да ме хване за гърлото... Работата е мазало... 

Другия път мръвките ще са от мен, мариновани в огнената ми марината. Но само ако се осигурат живи въглени! А за лапетата и жените ще направя нещо в средиземноморски стил, дето да не трябва да се гаси с питиета.

 

П.п. Тъкмо вчера се чух с онова приятелче, дето има Бавария като онази, дето я зяпах. Планували сме едно предсезонно излизане само на ветрила, та ако искаш адреналин и яко да ти кипне кръвчицата. Свиркай и взимай домочадието. Аз ще сън шкотсман, а той рулеви, че познава акваторията по-добре.  Хотел ще ви оредя. С голяма спалня за женорята, а за теб с удобно диванче. Пийнинце ще има на корем и колкото душа сака, пък и лодката разполага с четири двойни каюти, два кенефа с бани. И една кралска каюта, дето можеш да се усамотиш с 4-5 коври и да остане място за оператор, дето да обикаля и снима от всички ъгли случващото се. Това освен каюткомпанията с прилежащият и камбуз.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, netrootbg said:

Много кекави сте всички. Грип не знам от колко години не съм карал. Може би има 10 години.


Когато имаш семейство и деца някой ден, тогава може да спрънджиш подобни спрънджотини 
 

33 minutes ago, gado said:

П.п. Тъкмо вчера се чух с онова приятелче, дето има Бавария като онази, дето я зяпах. Планували сме едно предсезонно излизане само на ветрила, та ако искаш адреналин и яко да ти кипне кръвчицата. Свиркай и взимай домочадието. Аз ще сън шкотсман, а той рулеви, че познава акваторията по-добре.  Хотел ще ви оредя. С голяма спалня за женорята, а за теб с удобно диванче. Пийнинце ще има на корем и колкото душа сака, пък и лодката разполага с четири двойни каюти, два кенефа с бани. И една кралска каюта, дето можеш да се усамотиш с 4-5 коври и да остане място за оператор, дето да обикаля и снима от всички ъгли случващото се. Това освен каюткомпанията с прилежащият и камбуз.


Само да ти припомня, че тия са му набутали "барбекю" дет духа в мене... То бива резил, но и Баш Майстора шапка да бе сложил, все щеше да кихне, а ти така и не се качи на покрива с мене да видиш за каква подигравка иде реч.....

Link to comment
Share on other sites

Тоя грип тип А е някакъв ужас, корона карахме, такъв зор не е било. Малката кашля 2 седмици с бронхит, мен ме лепна, после Галя. Кашлица яка, сополи на килограм камара хапчета и не ще да минава. Голяма гад е.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, jozo said:

Тоя грип тип А е някакъв ужас, корона карахме, такъв зор не е било. Малката кашля 2 седмици с бронхит, мен ме лепна, после Галя. Кашлица яка, сополи на килограм камара хапчета и не ще да минава. Голяма гад е.


Кошмар е, не го знам какъв тип е, но същата работа и при нас. Кака ти 12ти ден буха... Малката вече мисля със закон да й забраня скапаната детска градина...  Ей го, както си и знаех още снощи - събуждам се болен днес... А не мога изобщо да си го позволя... 
Жорка, надявам се имате инхалатор, да не се плескаме... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, netrootbg said:

Много кекави сте всички. Грип не знам от колко години не съм карал. Може би има 10 години.

Е и аз не съм карал, ама тоя го изкарах за 1 седмица. Сополи и Гърло. 
 

На сестра ми малката боледуваше за първи път на 2 години, малък ад беше положението. Сега сестра ми го прихвана и вчера почти нямаше глас. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kotora said:

за първи път на 2 години

Ако е минала към яслите. Обикновенно тогава се почва - при контакти с нови деца/хора извън семейството.

Здрави, здрави - хоп с другите деца. И се почва въртележката

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mIRCata said:

Здрави, здрави - хоп с другите деца. И се почва въртележката


И така докъмто 2-3 клас, доде не изкарат всички версии на грипните вируси... 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, kotora said:

На сестра ми малката боледуваше за първи път на 2 години, малък ад беше положението.

 

36 minutes ago, kotora said:

Не е тръгнала на ясли още. На есен ще е, но до преди 2-3 седмици майка й още я кърмеше.  

 

:wtf:

Link to comment
Share on other sites

Какво чудно има?

 

Като заспиваше цокаше. Малко майки си кърмят децата над 1 година, но в дългосрочен план кърменето след 1 година има много ползи. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kotora said:

Какво чудно има?

 

Като заспиваше цокаше. Малко майки си кърмят децата над 1 година, но в дългосрочен план кърменето след 1 година има много ползи. 


Моите деца са кърмени до откат. Майките обикновено спират, защото им спира матрЯла. 

Link to comment
Share on other sites

А на ясли не е тръгнала, защото така решиха. Майка ми е работещ пенсионер, ще си вземе няколко месеца неплатен отпуск и ще я гледа. Сестра ми ще се върне на работа от 1ви юни. 

На есен отива в детската градина, която между другото е доста готина(имат си някви животни и децата ходят да ги хранят) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

И така докъмто 2-3 клас,

Факт. Станат ли на 7-8 и рязко намаляват боледуванията. Няколко семейни приятели и нашата кака все така - боледуват, боледуват. Станат на 7-8 и вече нещо само епидемично. Иначе до преди това няма сезон. Топло, студено. В градината все се въртят. Госпожите сега вече 1 месец отлагат едно тържество, че не могат да съберат децата :) Преди да се разболее от кака си, от 27 деца бяха стигнали до 4 в групата

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Че то половината думи се хваща смисъла, защото са почти като българските. Кво има да му се замисляш. Другите по смисъл. Колкото да се види в случая статията се разбира - Кремъл обявил, че изтеглянето на техните войски от Киев е жест на добра воля от тяхна страна.

 

Ами, аз го разбирам, да. Точно по начина, по който си го описал. С натъкмистики. Въпросът е дали крайния резултат оправдава това затормозяване. :D 
В случая - понякога. Ако успея да разбера бързо какво се казва в статията - окей. Ако се запъна нещо обаче - директно затварям.

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2022 at 8:06 AM, RaptoR said:


Кошмар е, не го знам какъв тип е, но същата работа и при нас. Кака ти 12ти ден буха... Малката вече мисля със закон да й забраня скапаната детска градина...  Ей го, както си и знаех още снощи - събуждам се болен днес... А не мога изобщо да си го позволя... 
Жорка, надявам се имате инхалатор, да не се плескаме... 

 

Нямам инхалатор, ще трябва да се пляскаме. :effemine2:

 

По-добре сега да си минават по реда в градината, отколкото после като почнат училище. Колкото и да не вярвах като ми казваха, до 7-8 наистина е АД. Едно да кихне и твоето дете е болно също....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

 

Нямам инхалатор, ще трябва да се пляскаме. :effemine2:

 

Веднага да вземеш един! Инхалациите с проспан ще спестят за минути много мъки на детето, както и евентуално прерастване в бронхит или пневмония.

 

+++++++++++++++++++++

 

Помните ли какво ви казах за Софито и Дринго? Е тия ги минаха с 200! Пълна, тотална цигания

 

 

 

Jada Pinkett Smith Breaks her silence to charge against Will Smith: "I DIDN'T DO IT, NOR WOULD I DO IT IN ANY WAY" In an interview with US Weekly, #JadaPinkettSmith spoke for the first time about the controversial slap in the face of her husband #WillSmith to #ChrisRock at the #Oscars gala because of a comedian's joke towards her.  The also actress assured that "she is not a woman who needs protection", these were her words: "I never said that I needed his protection, it was in the heat of the action and he was the one who exaggerated everything, but I did not do it or I wouldn't do it anyway."  Meanwhile, Will Smith is hospitalized in a prestigious mental clinic, which he entered voluntarily, to try to alleviate all the stress and discomfort that this situation has caused him.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Чудя се като пиша на даден сайт "Искам всички данни за мен при вас да бъдат изтрити, възползвайки се от правото си да бъда забравен по GDPR.", щото ме спамят с рекламни смс-и, те ми отговорят " че сте изключен от контактите" и днес, след 5 месеца пак ми праскат рекламни смс-и дали да не подам една жалба към комисията за лични данни и да ги изпраскат както си трябва. Явно като попиташ с добро, не става.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

 

 

 

 

 

Jada Pinkett Smith Breaks her silence to charge against Will Smith: "I DIDN'T DO IT, NOR WOULD I DO IT IN ANY WAY" In an interview with US Weekly, #JadaPinkettSmith spoke for the first time about the controversial slap in the face of her husband #WillSmith to #ChrisRock at the #Oscars gala because of a comedian's joke towards her.  The also actress assured that "she is not a woman who needs protection", these were her words: "I never said that I needed his protection, it was in the heat of the action and he was the one who exaggerated everything, but I did not do it or I wouldn't do it anyway."  Meanwhile, Will Smith is hospitalized in a prestigious mental clinic, which he entered voluntarily, to try to alleviate all the stress and discomfort that this situation has caused him.

 

 

 

 

Това се казва любяща, грижовна и отдадена съпруга. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Чудя се като пиша на даден сайт "Искам всички данни за мен при вас да бъдат изтрити, възползвайки се от правото си да бъда забравен по GDPR.", щото ме спамят с рекламни смс-и, те ми отговорят " че сте изключен от контактите" и днес, след 5 месеца пак ми праскат рекламни смс-и дали да не подам една жалба към комисията за лични данни и да ги изпраскат както си трябва. Явно като попиташ с добро, не става.


Sms атаките сме казали се спират с еднократен отговор STOP

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:


Sms атаките сме казали се спират с еднократен отговор STOP

Смс атаките не идват от оператора, а от магазина. От оператора, атаките сме ги спрели. Уж. Някои дори още при подписването на договор изрично е казвано да махат отметките за тях. Ама тия явно софта им не отговаря на изискванията където се наложиха преди няколко години.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Аз досега няма нещо да не съм го спрял по този начин - за смс спама говоря. Не съм броил, не помня колко са, но отговоря ли със стоп всичко приключва. 

Link to comment
Share on other sites

По темата с SMS-те - тъпанарите от нагризаната ябълка са сложили за SMS-и някакво приложение, с което да можеш и по интернет да пращаш, без да плащаш такса на оператора. И в което периодично ми идват рекламни съобщение от разни e-mail-и. Няма други възможни приложения за SMS. Както са тръгнали - това май ще ми е последния лайнфон...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:

По темата с SMS-те - тъпанарите от нагризаната ябълка са сложили за SMS-и някакво приложение, с което да можеш и по интернет да пращаш, без да плащаш такса на оператора. И в което периодично ми идват рекламни съобщение от разни e-mail-и. Няма други възможни приложения за SMS. Както са тръгнали - това май ще ми е последния лайнфон...

 

Ти говориш за iMessages, чиято алтернатива при андроид е hangouts (с което не пожънаха успех и сега май го бяха направили google meet). Тъй като имам доста приятели с iPhone-и  съм доста доволен, че мога да си пиша с тях ползвайки iMessage, а не някое друго приложение като viber примерно. Ако не се бъркам има възможност да изключиш тази функционалност отивайки на Settings->Messages->iMessage , но не съм го пробвал до сега:) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...