Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В Ибей толерансът е 2 месеца

 

Дъли? Щото доколкото видях след 30-ти ден нищо вече не можеш написа и направи откъм фийдбек. Не че не бях изпуснал в конкретния случай и двата месеца, но доколкото видях времето е 30 дни. 

 

Че продавачът не благоволи в тоя случай да отговори на нито едно от моите запитвания с нито дума не бе нещо неочаквано, но и от Йбей нищо не споменаха. Аз сам съм си виновен в случая, просто така се стекоха обстоятелствата, но така и моят стон си отекна безмълвно като в пустиня.  

Link to comment
Share on other sites

Дъли?

 

Вервай ми. :)

От доста време е 2 месеца - дори в момента мога да отворя кейс на един китаец, дето не съм му получил 'нещото' закупено на 08.11.2017, но реших да го пожаля понеже е дреболия, а и видях, че наистина го изпратил. ;)

Link to comment
Share on other sites

Нашта и китайската или двете наши?  :laughing:

 

Надявам се да е първото, въпреки че първото не изключва второто - днес ми пристигна едно пакетче, поръчано на 02.10.2017...á дано се отпуши вече, че колкото други чакам...

Link to comment
Share on other sites

Днес доставките буквално заваляха... Доживях куриер на наште пощи да дойде да донесе стока, да ми се обадят лично на ГСМ-а от Пощата да ида да си взема пакета - уникални работи... В ЕКОНТ пък докато стигна за две пратки дойдоха още две... Лудница. 
Проявявайки излишен инат се прецаках жестоко с едни обективи от Аукцион.бг, но пък от Хонг Конг пристигнаха крушките, за които ми върнаха парите... Че се оказват и отлични за момента. Та от една страна ми иде да намеря вкретена в Пазарджик, който измами не един и двама с почупени обективи, но пък съм усмихнат, че поне 17$ съм "напред"...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Е защо приемаш пратка за обективи, без опция преглед и тест. Аз моя като го купувах, към 20 минути поне го тествах , свалях снимки на таблета, преглеждах и т.н. преди да го платя...

Link to comment
Share on other sites

Имаше опция, за единия знаех, че е потрошен и го бях писал щета, но другите не очаквах. Пък и нямах абсолютно никакво време, нито апарат, нито пък обективите стават на един, така че... Както и да е - вината си е и моя, но да се правиш така на ударен - много долно. И още един пич се опари от същия шебек, слава богу не говорим за нещо кой знае какво. По-скоро за полезен урок. 

Link to comment
Share on other sites

И мен ми се бавят две ноемврийски пратки. Декемврийските пристигнаха. Но в случая точно тоз китаец съм го чакал над 80 дни в един случай. Та ще почакам още малко. За съжаление не съм намерил нещата на същата цена от друг търговец. 'Изчезват' след като получа EDI-то.

Link to comment
Share on other sites

А аз се чудех защо толкова ми закъснявали пратките - вчера разгледах един тракинг на нещо, дето бях поръчал в края на ноември. Ами тая пратка повече от месец се е мотала из складовете и митниците само в Китай - от началото на декември до началото на януари все се е разхождала из Китай, докато някой накрая не е решил да го изпрати и до тук... :online2long:

track.jpg

Link to comment
Share on other sites

Моите декемврийски поръчки пристигнаха и в събота си ги взех от пощата. В общи линии без закъснение- точно в средата на обявения от продавача прозорец за доставка.

 

оффтопик: едната пратка беше с няколко от ей тия жирафи за детето (на 1 година). Вече трети ден е някаква дива радост вкъщи, играе си само с тях до степен да не обръща внимание на нито една друга играчка и умира от кеф  :woot   И всичко това за колосалната сума от лев и трийсе! То вярно, че кеф цена няма, ама... :lol:

Днес, за всеки случай, поръчах още няколко, че като се скъсат тия да имам резервни. 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Дано са от истинско дърво, че пластмасите им са някаква трагедия - все пак гледай да не ги лапа чат-пат, че боята им пък не знаеш доколко е безвредна. ;)

Link to comment
Share on other sites

Всички елементи са дървени (освен ушите) , свързани с корда. Аз пластмасови играчки по начало избягвам да купувам, освен ако не е нещо марково и доказано качествено :) За боята е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Пламен, ти гледаш ли dispatch time в продукта, защото в многото случай има защо пратка да се бави...Онзи ден се сетих, че съм поръчал едни стъкла за един телефон и разни силиконови калъфи, че след 2 дена ще станат месец и кусур от както съм ги поръчал, пуснах тракинга - показва, че са готови за самолет, влизам в продукта и виждам диспач времето е 20 януари...демек, самолета ще запали на 20 януари..

Link to comment
Share on other sites

Пламен, ти гледаш ли dispatch time в продукта, защото в многото случай има защо пратка да се бави...Онзи ден се сетих, че съм поръчал едни стъкла за един телефон и разни силиконови калъфи, че след 2 дена ще станат месец и кусур от както съм ги поръчал, пуснах тракинга - показва, че са готови за самолет, влизам в продукта и виждам диспач времето е 20 януари...демек, самолета ще запали на 20 януари..

 

Слагай по едно "е" към името, щото така се чувствам все едно съм в чужбина и някой там ме пита нещо. :P

А иначе какво да му гледам на диспача след дъжд качулка - гледам само информативно крайния срок на всеки продавач, че даже и това не гледам вече, понеже неща дето са казали, че ще пристигнат до месец и половина са идвали за 20 дена, а други дето уж ще пътуват максимум месец...все още ги чакам след 60+ дена, така че реално нищо не отговаря на това дето пишат. За пример мога да дам оная моя сага с оня лазер, дето описах подробно тук (накратко - спечелих на търг лазер на много ниска цена, а китаецът не искаше да го прати) - след няколко по-остри писма оня го прати веднага и вече го получих напълно работещ (и даже му направих кратко клипче в тубата), та реално неговият лазер, дето уж бил развален и нямало друга бройка в наличност, дойде точно за 10 дена след като го изпрати, а неща от ноември и декември още ги няма. ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой пробвал ли е скоро да поръчва от алиекспрес . Пуснали са за нови регистрации ваучер за 4 долара , който като ползвам не ми дава после да си платя поръчката , дава ми , че е замръзена . Дали е нещо заради ваучера или нещо им става сайта , да знам дали да пробвам без ваучер поръчка .

Link to comment
Share on other sites

На някой случвало ли му се е да не си получи пратка от немския Амазон?Над 5 дни от крайния срок...

Да, на мен са ми идвали с 1-2 седмици закъснение ако пратката минава през бг пощи.

Link to comment
Share on other sites

Трябва фитнес гривна, която да мери само крачките или изминати километри още по- добре. Има ли нещо евтино в китайските сайтове, което да си заслужава

 

От този тип, предполагам се сещате image_57c094b3ce72e_600x600.jpeg?1479819

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Някой пробвал ли е скоро да поръчва от алиекспрес . Пуснали са за нови регистрации ваучер за 4 долара , който като ползвам не ми дава после да си платя поръчката , дава ми , че е замръзена . Дали е нещо заради ваучера или нещо им става сайта , да знам дали да пробвам без ваучер поръчка .

Миналата седмица поръчах и същото стана и с мен. Даде ми 4 долара ваучер, който автоматично ми беше прибавен към поръчката. Уж всичко точно - купувам и гледам на другия ден - cancel + full refund със следния reasoning:

We regret to inform you that the recent use of coupon(s) in your order has been identified as being in violation of the guidelines outlined in our General Rules for Coupon Use. (http://activities.aliexpress.com/adcms/help-aliexpress-com/coupon_usage.php) Your order will be cancelled, and any payments you have made (excluding any fees or charges which you have made to third parties) will be returned to your account.

Свързах се със съпорта, от там ми казаха да пиша директно на продавача. Писах, но не ми отговориха :). Реших да не се напрягам много, че от Нова година насам се занимавам само с простотии и си поръчах стоката наново. Пратиха ми я без проблем, само дето и по гърба не ме потупаха. И те така.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...