Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Регистриран съм в Ибей още по времето когато бяха едно с Пейпал и си спомням момента на разделянето им.

Моята регистрация в Ибей и Пейпал е от 2005-та, та по този показател сигурно те водя. :P

Link to comment
Share on other sites

Моята регистрация в Ибей и Пейпал е от 2005-та, та по този показател сигурно те водя. :P

 

В тия години ние нямахме достъп до съответните разплащателни средства, мисир  :laughing:

 

Тука още влакове взривяваха, а парите ги носехме в чанти  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

...2005-та...

 

То тука в 2005-та и да искаш, не ставаше...трябваше да изчакаме още 2 години да ни приемат едновременно в ЕС и малко след това в Пейпал. ;)

Link to comment
Share on other sites

GearBest много се бавят в доставките.И не е само при мене.В друг известен форум също има случаи на по месец и половина -два доставки.

Link to comment
Share on other sites

От GB съм поръчвал не повече от 15-20 пъти, но не съм забелязал някаква разлика в доставките в сравнение с другите китайски сайтове - когато са ми закъснявали пратки около някоя нова година са закъснявали равномерно за всички.

Link to comment
Share on other sites

На мен първата поръчка в ebay ми е от 2006-та. Наистина нямаше пейпал и платих с банков трансфер. Поне доставката беше без пари. Тогава ползвах безплатно британските военни пощи :). Няколко големи сървъра и суичове си поръчах. А днес май направих най - скъпата си покупка online. Само да я потвърдят и ще се похваля.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой поръчвал ли е от EU склад на BangGood.com? 

Интересува ме дали ако поръчам от EU склад-а за по-високата цена, ще ми спестят обмитяване, ДДС и другите неприятни работи.

Link to comment
Share on other sites

Някой поръчвал ли е от EU склад на BangGood.com? 

 

Интересува ме дали ако поръчам от EU склад-а за по-високата цена, ще ми спестят обмитяване, ДДС и другите неприятни работи.

Почти сигурно е, че няма да платиш. По принцип на пакета си пише, че не е обмитен. В пощите обаче английският не им е силната страна и всеки път минават без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Аз като поръчвам от Gearbest също не плащам, а идват от Китай и си го има жълтия стикер.
Питам обаче за EU склада на BangGood, защото е с $30 отгоре и ако ще ги плащам, предпочитам да е доказано, че няма да платя мито и ДДС.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Това все още нищо не означава - понякога китайците просто имат складове в ЕС за по-бърза доставка. В твоя случай ДДС-то може и да е платено, но винаги има вариант и да не е...според зависи - що не питаш в самия сайт, имат си live chat или им пусни запитване на cservice@banggood.com (опцията с телефона умишлено я пропускам ;) )

Link to comment
Share on other sites

Е нали идва от Испания, как ще ме убедят, че не е плащано ДДС като се движи в ЕС?

Има начин. Безмитен склад е. Изпращат го и на пакета пише, че не е минало митница и се дължи ДДС. Любимите лелки на Пламен обаче не разбират дума английски. От Испания е напълно възможно да е изписано на испански.

Link to comment
Share on other sites

Аз няколко пъти поръчвам от ЕУ склад на гиъра. Идват с DHL на адрес без нищо допълнително да плащам.

 

Turn off this option! GT-I9300 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз няколко пъти поръчвам от ЕУ склад на гиъра. Идват с DHL на адрес без нищо допълнително да плащам.Turn off this option! GT-I9300 Turn off this option!

Мен ме интересува banggood обаче.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...