Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Весела Коледа!

Много полезен пост благодаря за търпението да го напишеш!Весела коледа на всички!

 

П.п оказа се че не съм записал правилно модела намерих си батерия за 10 паунда от юкейския ибей...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

...Другото, което трябва да знаеш е, че всички куриери, превозващи пратки от Европа, не освобождават от митница! Ако помолиш продавача да ти шипне до UK (обикновено не отказват) и стоката подлежи на обмитяване в Обединеното кралство, то няма кой да ти плати налозите там и гориш.

Мисля, че не си запознат. Няма никакъв проблем да се плати мито в UK и в Германия и без GSP (глобална шипинг програма).

 

1. UK

Когато местният куриер е Royal Mail или Parcelforce (което вече е едно и също), пратката минава митница и след това се предава на куриера. Той от своя страна изпраща уведомително писмо на адреса за доставка за дължимите такси и номер, с който да си ги платиш онлайн.

Габиели са запознати с тази процедура и ти изпращат писмото на електронна поща.

Плащаш и получаваш...

 

 

 

Customs_UK_01.png

 

Customs_UK_02.jpg

 

 

 

2. Германия

Когато местният куриер е DHL (най-вероятно ще е така), заплащането на митото и дължимите такси е в брой при доставката на пратката. За съжаление DHL не предупреждават колко е дължимата сума и може да се наложи да идват втори път. Добре е да се предупреди офиса на Габиели, че се очаква такава доставка.

Дължимата сума после се заплаща в офисите в БГ.

 

 

 

Customs_Germany.png

 

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

post_biodesign.png

 

Няма нужда да викаш.
Имаш проблем както с изразяването, така и с разбирането.
 

...Другото, което трябва да знаеш е, че всички куриери, превозващи пратки от Европа, не освобождават от митница!...

Къде тук се споменава, че това "всички куриери, превозващи пратки от Европа" се отнасяло само за българските.
Не можем всеки път да гадаем "какво е искал да каже авторът".
 

...Ако помолиш продавача да ти шипне до UK (обикновено не отказват) и стоката подлежи на обмитяване в Обединеното кралство, то няма кой да ти плати налозите там и гориш. Изключение има ако търговеца участва в GSP (глобална шипинг програма)


Посочих ти още изключения, но явно всяка допълнителна информация или мнение различно от твоето те изкарва от равновесие...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Няма нужда да викаш.

Имаш проблем както с изразяването, така и с разбирането.

 

Къде тук се споменава, че това "всички куриери, превозващи пратки от Европа" се отнасяло само за българските.

Не можем всеки път да гадаем "какво е искал да каже авторът".

 

 

Посочих ти още изключения, но явно всяка допълнителна информация или мнение различно от твоето те изкарва от равновесие...

Изтрих си поста, че явно нещо ти пречи някой като даде повече информация.

Убедих се, че имаш доста дълбоко личностно разстройство.

Link to comment
Share on other sites

Изтрих си поста, че явно нещо ти пречи някой като даде повече информация.

Убедих се, че имаш доста дълбоко личностно разстройство.

 

Изобщо не ми пречи, даже напротив. Обогатявам се.

Действието ти беше елементарно и предвидимо, затова се постарах предварително да запазя в личната си колекция безценния ти пост.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не ми пречи, даже напротив. Обогатявам се.

Действието ти беше елементарно и предвидимо, затова се постарах предварително да запазя в личната си колекция безценния ти пост.

 

Тури го де, тури го да видим какво изака тоя пак  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Постът, като изключим дребните неточности и пропуски, определено беше полезен за незапознатите.
 

Искаш да кажеш, че търговците са американци?
Тогава ползваш GGBG
Нямат аналог в цените: за стоки, подлежащи на обмитяване и ДДС, плащаш 20% от фактурната стойност и транспорта е 10 USD/kg. Пример: батерията струва 40USD и тежи 600 грама. Доставката ще ти струва 8USD+10USD=18USD. Батерията ще ти струва 58USD плюс доставка от БГ до адрес според цените за доставки в БГ на GGBG. Ако си я вземеш от офиса им в Младост няма да ти струва нищо. С Еконт ще ти струва към 5 лв.
Ако стоката не подлежи на обмитяване и ДДС, плащаш само транспорта.
Доставката ще се забави поне месец, това трябва да имаш в предвид.
Другото, което трябва да знаеш е, че всички куриери, превозващи пратки от Европа, не освобождават от митница! Ако помолиш продавача да ти шипне до UK (обикновено не отказват) и стоката подлежи на обмитяване в Обединеното кралство, то няма кой да ти плати налозите там и гориш. Изключение има ако търговеца участва в GSP (глобална шипинг програма). Тогава при плащането, плащаш и налозите към страната към която шипваш. Те излизат на отделен ред. Търговците, които ползват GSP може да ги познаеш като видиш графата за импортни такси в полето за шипинг на самата обява. Като си избереш дестинация за шипинг, в това поле излизат и таксите които се удържат при плащане.

ebayusa.png

Най-добре е да шипнеш до GGBG (или Габко, или който и да е друг куриер) в UK, тъй като налога в Обединеното кралство е 19% и оттам до БГ за 1.99лв. на килограм. По този начин стоката ще ти пристигне и почти два пъти по-бързо.
На картинката по-горе импортните такси са по-високи защото стоката е обявена на търг и не се знае крайната и цена).

Така изглеждат нещата ако шипнеш директно до БГ същата стока. Полето за импортни такси е празно защото или търговеца не участва в GSP или ако участва, при чекаут-а ще видиш и таксите. Ако при чекаут-а не видиш импортните такси, стоката ще ти пристигне в БГ пощи (или някой друг куриер като Интайм) и ще трябва да си я освобождаваш от митницата сам

ebaybg.png

Най-ниските транспортни такси от USA са до UK! От USA до БГ са поне 60-80% (зависи от куриера на търговеца) нагоре!
Както се вижда и от шотовете, най-евтино е да шипнеш до UK и да платиш налозите там. В този случай, цената на доставка излиза по-ниска само от транспорта до БГ!
В други случаи, излиза по-евтино да платиш до офиса на куриера в USA (всичко е въпрос на сметки), но в никакъв случай директно до БГ.

Баси и фермана дето стана.
Весела Коледа!


Изакването беше в следващия, който вече съм цитирал.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Искам да купя малко неща от newegg. Тежат около 20кг , а като обем няма да е повече от два кашона от PC кутии.

Интересува ме дали обявяват някъде реалната цена на пратката или само аз ще представя пред митниците копие от платежното+доставката и кой куриер ползват (предполагам DHL, защото пише доставка 3-4 дена).

Link to comment
Share on other sites

Искам да купя малко неща от newegg. Тежат около 20кг , а като обем няма да е повече от два кашона от PC кутии.

Интересува ме дали обявяват някъде реалната цена на пратката или само аз ще представя пред митниците копие от платежното+доставката и кой куриер ползват (предполагам DHL, защото пише доставка 3-4 дена).

 

Естествено, че обявяват върху самата пратка, но дали е реалната - само те могат да ти кажат....и съответно понеже пратката ти е цели 20 кила, най-вероятно ще бъде задържана за проверка/ДДС, а от теб ще искат да представиш документ със сума, съвпадаща с тази, която те са обявили на придружаващия формуляр. Правя скоба, че досега не съм купувал от newegg и не знам конкретно при тях как стои въпроса, но обикновено нашите митници постъпват универсално за всички случаи.

Link to comment
Share on other sites

Оказа се, че ползват UPS за доставка и точно преди финализирането на поръчката ти изписва колко дължиш за всичко. Куриера се разправя с митниците и т.н., ти си получаваш пратката пред вратата.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблеми със закъсняващи международни пратки (предимно китайски)? То вярно, че всяка година около новата година е така, понеже навсякъде са претоварени с работа, но такава суша като тази година никога не е било. Чакам поне 20 неща, най-старите поръчани още в края на октомври, че и даже с месец ми закъсняват пратки от един щатски сайт, които обикновено идват до седмица-две, а сега ги няма никакви...

Link to comment
Share on other sites

Притеснен амбулантен търговец забелязвам!  :laughing: 

И аз не съм получил нищо наскоро, като дори едни крушки си прескочиха доста периода и ми възстановиха парите. Иначе буквално допреди Коледа всичко си беше нормално. Визирам разбира се мои лични 5-6 пратки, не цяла кинкалерия.  :moon:

Link to comment
Share on other sites

Преди два дни получих пратка поръчана на 30 ноември от Алиекспрес, но още чакам едни крушки от ибей  поръчани на 15 ноември

Edited by chorbaka
Link to comment
Share on other sites

Лошо, Седларов... Аз дадох толеранс повече от седмица за едни ЛЕД крушки G9, но накрая си постнах кейс, искайки не парите, а крушки. Ония директно възстановиха парите. Само че точно тая ми пратка беше от Хонг Конг. Поръчах нови, но тоя път от Китай. 
 

По принцип аз давам толеранс на пратките над крайния период на получаване, но все пак с наякаква граница. Дотук всичко идва перфектно от Китай. 

Link to comment
Share on other sites

Не ти ли горят често китайските крушки? Ако взимаш от стандартно евтините разбира се, които са с нетрайни диоди, имат лошо охлаждане и лумените им не отговарят на спецификациите...а и когато само 1 диод изгори, спират и останалите 135 (примерно)...

Link to comment
Share on other sites

Досега нищо не е стигнало до мен, че да ти кажа. Сега съм поръчал 6 от ТЕЗИ

 

От тия не съм поръчвал, а и нямам нищо с цокъл G9 - предполагам, че ще има разлика защото хем са COB, хем са слаби (с 2508), докато моите са с много диоди тип "царевица" и греят доста.

 

P.S. Гле'й к'во ми написа един от китайците днес, когато го попитах защо не ми идва продукта...

 

Most parcels are delayed shipping and now take 30-70 days to arrive...

 

...на което му отговорих, че миналата година по същото време пак ме успокояваха по същия начин, но с 60 дена максимум. ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблеми със закъсняващи международни пратки (предимно китайски)? То вярно, че всяка година около новата година е така, понеже навсякъде са претоварени с работа, но такава суша като тази година никога не е било. Чакам поне 20 неща, най-старите поръчани още в края на октомври, че и даже с месец ми закъсняват пратки от един щатски сайт, които обикновено идват до седмица-две, а сега ги няма никакви...

 

Проблеми е силно казано, но да- почти всичко закъснява. От последните ми 5 поръчки от Али Експрес 2 така и не пристигнаха (едната поръчана септември, другата - октомври). Естествено отворих диспут и ми върнаха парите, но все пак... двумесечното чакане няма кой да ти го върне. Други две поръчани края на ноември и началото на декември- още пътуват и ги чакам. За сметка на това, пратка, която поръчах първите дни на декември изненадващо пристигна още преди празниците за няма и 14 календарни дни при обявен период за доставка 23-45 дни. В общи линии аз логика в доставките им отдавна съм спрял да търся :lol:

Link to comment
Share on other sites

От тия не съм поръчвал, а и нямам нищо с цокъл G9 - предполагам, че ще има разлика защото хем са COB, хем са слаби (с 2508), докато моите са с много диоди тип "царевица" и греят доста.

 

P.S. Гле'й к'во ми написа един от китайците днес, когато го попитах защо не ми идва продукта...

 

 

...на което му отговорих, че миналата година по същото време пак ме успокояваха по същия начин, но с 60 дена максимум. ;)

 

Какво да ти кажа - камерата SQ11 (която ще ти дам да пробваш, че НЕ мога да подкарам с моята карта) дойде например буквално светкавично, като изпревари две други мои по-ранни поръчки. Ясно е, че ще блеем доста покрай празниците. 

Link to comment
Share on other sites

И аз чакам 2-3 неща от Китай, на които очакваната крайна дата на доставка беше средата на декември...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...