Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

Ти мани, ами ако пак е спукал гума...ще има да го чакам още 2 дена. :lol:

Най-добре ще е да отидеш да му помогнеш с вода и храна, сигурно е тръгнал към теб тичайки по аварийната лента :Р.

Майтапа настрана, наистина много взех да се ... фрустрирам (меко казано). Айде, от чужбина и без това поръчвам маловажни неща (сега чакам едно такова дреболия) и да чакам и 45 дни, ми е ясно и няма драма. Ама примерно дъно или видеокарта са основни неща, без които машина остава висяща и неработеща, примерно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз нямам такива проблеми с поръчките от БГ магазини. Компютърните аксесоари и периферия ги взимам от JAR с доставка в магазина. Най-много съм чакал 3 дни за нещо, което е било във външен склад. Частите ги взимам от Адроид на следващия ден.

Link to comment
Share on other sites

Разни дреболии, които са по-разпространени, и аз съм взимал от jar до ден-два.

В случая обаче дъна, процесори и други такива, просто което търсех, половината неща ги нямат в jar, иначе и аз бих предпочел от тях по принцип.

Оня ден по някаква дива случайност взех един HDD от тях същия ден, че го имаха наличен в магазина тук. За някои неща (видеокарти понеже гледам тях ти дни) цените при тях са доста по-високи, примерно с 30-40-50 лв.

Link to comment
Share on other sites

Поръчах 2 неща от Gearbest, и щото съм малко скръндзав не дадох по 1 $ за тракинг. Та горе долу с китайските пощи за колко време идват неща и какъв е шанса да се загубят :D 

 

Поръчани са на 17ти ноември, та би трбявало до 10тина дни да дойдат ? 

Link to comment
Share on other sites

Ако човек има машина, която му трябва спешно и сглобява....

...няма да чака black friday, за да удари авантата ;)

 

Пак казвам - доста пъти съм купувал от емаг, проблеми съм нямал. И с връщане на продукт за замяна с нов и за връщане на пари от тяхна страна. Ще почакаш, другия вариант е да си вземеш картата веднага от някой друг online магазин на нормална цена.

Link to comment
Share on other sites

Ако човек има машина, която му трябва спешно и сглобява....

...няма да чака black friday, за да удари авантата ;)

Проблемът е, когато "покрай сухото гори и суровото".

Имам поръчани резервни части на стандартни цени, но заради кофти момент и претоварени куриерски служби се бавят с повече от седмица.

Link to comment
Share on other sites

Поръчах 2 неща от Gearbest, и щото съм малко скръндзав не дадох по 1 $ за тракинг. Та горе долу с китайските пощи за колко време идват неща и какъв е шанса да се загубят :D

 

Поръчани са на 17ти ноември, та би трбявало до 10тина дни да дойдат ? 

 

Да, до десетина дена или малко повече...или доста повече.  :D  Проблемът всяка година е с поръчките от края на ноември, защото доставката/освобождаването от митниците обикновено съвпада с празниците и има по-голямо забавяне или риск за загуба на пратки ; малко след това следва друг проблемен период, касаещ само китайските пратки и е малко преди (и след) китайската нова година.

Между другото тая година GB имаха доста добри оферти на Черния петък...

Link to comment
Share on other sites

...няма да чака black friday, за да удари авантата ;)

 

Пак казвам - доста пъти съм купувал от емаг, проблеми съм нямал. И с връщане на продукт за замяна с нов и за връщане на пари от тяхна страна. Ще почакаш, другия вариант е да си вземеш картата веднага от някой друг online магазин на нормална цена.

Поръчал съм я в понеделник сутринта, тази карта там в black friday нямаше намаление, то в този магазин и black friday нямаше.

Аз именно за да избегна забавяния от ш***ния черен петък, преди него в сряда поръчах едни неща, и поне те пристигнаха в четвъртък или петък.

 

Колкото до другия вариант, тази (и доста други) карти и компоненти, в други магазини или ги няма, или и там са "доставка до 5 дни", и да чакам още 5-6-7-8 работни дни не е много оферта, като тук може и да стане до 2-3 -дена, но не тая големи надежди вече. Да не говорим че и цената другаде където я видях и където я има пак до 5 дни, е с около 40 лв отгоре.

Именно заради всички тия фактори накуп, съм толкова фрустриран и даже бих казал нервиран.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Да, до десетина дена или малко повече...или доста повече.  :D  Проблемът всяка година е с поръчките от края на ноември, защото доставката/освобождаването от митниците обикновено съвпада с празниците и има по-голямо забавяне или риск за загуба на пратки ; малко след това следва друг проблемен период, касаещ само китайските пратки и е малко преди (и след) китайската нова година.

Между другото тая година GB имаха доста добри оферти на Черния петък...

Тоо тия неща няма да ги фане митница щото са под 10$ и са на 2 пратки отделни ;) 

 

Въпроса е да дойдат преди 5ти януари :P 

Link to comment
Share on other sites

post-3236-0-99381400-1512467075.jpg

И аз съм така с международните куриерски пратки - последната дето я чакам с DHL идва от другия край на света, за 2 дена е прекосила половината свят и 3 дена вече стои в София. :P

 

Как става този номер:

в 8:41 пратката се намира в куриер, който ще те посети, а половин час по-късно (9:09) се озовава в офис?!

Link to comment
Share on other sites

Тоо тия неща няма да ги фане митница щото са под 10$ и са на 2 пратки отделни ;)

 

Въпроса е да дойдат преди 5ти януари :P

 

Не става въпрос за обмитяване - всички стоки без значение на каква стойност са, минават през различни митнически складове и офиси в различните страни, а когато всички са претоварени с работа, затова се получават и забавянията ; ако ти изкарам цялата горна таблица започвайки от самото изпращане, ще видиш през колко митници минава...

 

 Как става този номер:

в 8:41 пратката се намира в куриер, който ще те посети, а половин час по-късно (9:09) се озовава в офис?!

 

Ти пък сега...върнал се е в офиса да си смени резервната гума и чак тогава е отпрашил към Пловдив. :grin:

 

П.П. Мен по ми е интересно защо в таблицата присъства думата "парче" - толкова ли не можаха да го заместят с по-подходяща дума...

Link to comment
Share on other sites

Аз докато усетя какво са искали да кажат.... нали имат предвид item?

Вероятно е автоматизиран превод. Може би "артикул". Но наистина "парче" е малко странно. Даже много. Сигурно някой много изкуствен интелект или речник са ползвали.

Иначе кой ти гледа точността и времената на тия таблици.. Кой кога се сети да мине с някой баркод четец, или системата да се обнови...

Link to comment
Share on other sites

Може би идва от parcel

 

...което е доста далече от "парче". ;)

 

@Теди, определено е много авангарден изкуствен интелект. :grin:

 

Всъщност преводачът на Гугъл има още много хляб да изяде, докато започне да превежда сравнително смислено цели текстове. Наскоро си направих труда да вкарам в транслатора едно кратко словосъчетание (забравих кое точно) и ми изкара някаква пълна идиотщина, която нямаше нищо общо с оригинала...трябва да се сетя какво точно, щото беше доста любопитно защо го превежда така. ;)

 

Edit: Сетих се какво измъдри гугълския изкуствен интелект. - за него това се явява "крем за почистване на краставици". :lol:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Понякога едно "от" вместо "за" променя целия смисъл...че и запетайка даже може да го промени, ама карай - то и без това в английския запетайките доста нарядко ги слагат. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами без яко контекст да има (и прилежащия AI), дадения пример може да се преведе как ли не. Така подадено, го е превело нормално.

 

По темата - бихте ли пазарували хранителни стоки онлайн? Като цяло май само за такива неща чакам по опашки, и вече и 2 минути чакане ми идват в повече и издивявам и ме хваща саклета.

То смисъл би имало ако ми ги докарат до вратата, ама такова нещо като на запад, май не съм виждал тука.

Link to comment
Share on other sites

Ами без яко контекст да има (и прилежащия AI), дадения пример може да се преведе как ли не. Така подадено, го е превело нормално.

 

По темата - бихте ли пазарували хранителни стоки онлайн? Като цяло май само за такива неща чакам по опашки, и вече и 2 минути чакане ми идват в повече и издивявам и ме хваща саклета.

То смисъл би имало ако ми ги докарат до вратата, ама такова нещо като на запад, май не съм виждал тука.

 

По първото - читав AI никога не би превел така, защото по метода на изключването автоматично би отхвърлил преведеното от Гугъл, тъй като е безсмислено.

 

По второто - да, защо не...ако става дума за български онлайн магазини, които не продават на "био" цени. ;) ...все още обаче нямам навик да пазарувам храни, а само потребителски стоки...

Link to comment
Share on other sites

Пак казвам - доста пъти съм купувал от емаг, проблеми съм нямал. И с връщане на продукт за замяна с нов и за връщане на пари от тяхна страна. Ще почакаш, другия вариант е да си вземеш картата веднага от някой друг online магазин на нормална цена.

 

Така е, но какво правим, когато е за първи път? И когато трима души подават информация за неполучена стока? И когато чакам нещо толкова важно за мен като тоя телевизор? Вече година и половина откак гръмна плазмата ми - прави си сметката. Та не е толкова лесно, младежо. Когато са доста пъти и си сигурен - друго е, изобщо нямаше да го правя на въпрос.  

Link to comment
Share on other sites

Когато издирваш подходящ телевизор година и половина и изведнъж ти падне по случайност уникална, златна възможност, то това става много важно за теб. Какво по-точно не е ясно? 

Link to comment
Share on other sites

Телевизора е хубав, но го предлагат и по другите вериги.

По-скоро цената му е хубава, отколкото толкова самия телевизор като артикул.

 

Още ли не е пристигнал? Ще дойде сиурно утре. :)

Link to comment
Share on other sites

Имал съм случай 90 дни да чакам. Загубени засега нямам, освен една кояро пощите я върнах благодарение на милите ми съседи дето бяха награбили известията барабар със спама.

Link to comment
Share on other sites

Телевизора е хубав, но го предлагат и по другите вериги.

По-скоро цената му е хубава, отколкото толкова самия телевизор като артикул.

 

Още ли не е пристигнал? Ще дойде сиурно утре. :)

 

Я кажи къде го прадлагат на тая цена по-точно? И като артикул също перфектен. 

 

В движение е. Тази сутрин в 8.06 е натоварен в Русе за Пловдив. Само с ГПС дето не го трасирам вече.  :laughing:

 

ЕДИТ: И легото е тръгнало. Браво на Емаг. 

Link to comment
Share on other sites

Тия нас*ани пощи нямат ли по-съвременни методи за "нотификация"?! :nugget:

И мен това с бележките в пощите ми се вижда не само архаизъм, но и силно ненадеждно и загуба на ресурси, човекочасове, и на пари, и нерви.

Повечето входове вече се заключват, най-често има обща поща, и да имаш един по-луд съсед, и нещата стават отвратителни. Толкова ли няма нещо SMS известяване като нормалните куриерски фирми, или да си имаш акаунт в системата и да получиш известие, или просто по email... БА*ТИ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...