Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

Трябва фитнес гривна, която да мери само крачките или изминати километри още по- добре. Има ли нещо евтино в китайските сайтове, което да си заслужава

 

От този тип, предполагам се сещате

 

Или часовник - ако не ти се дават 20+ долара...не че няма и още по-евтини алтернативи ако ти трябва само крачкометър&дистанция+колко калории си изгорил. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В събота като взимах едни пакети от пощата, една позната дето беше дежурна каза, че имало огромно количество пакети залежаващи от много време в София.

Link to comment
Share on other sites

Сега  се чудя дали да не се оплача, че не е дошло... Почти съм сигурен, че ще стане като с крушките - ще ми върнат парите и по-късно стоката ще дойде...  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Явно се мотаят на местна почва нещата,аз на 11 януари поръчах от немския Амазон,на 19 очаквана доставка а вече е 29 ни вест ни кост...Ще ги почакам до четвъртък.

Link to comment
Share on other sites

Сега  се чудя дали да не се оплача, че не е дошло... Почти съм сигурен, че ще стане като с крушките - ще ми върнат парите и по-късно стоката ще дойде...  :laughing1:

 

Не злоупотребявай излишно, все пак оня прави бизнес и ти го е пратил, а в случая нашите са осрали времето на доставката - аз когато съм сигурен, че отсрещния няма вина, никога не отварям кейс дори и нещо да закъснява...просто чакам и си го търся по други начини, а ако изобщо не дойде...имам цели 6 месеца да се уверя, че няма да дойде и винаги мога да отворя кейс в тоя срок.

Link to comment
Share on other sites

Защо да злоупотребявам? Срока на доставка е изтекъл вече преди 3 дни. Какво ми пречи да си получа стоката безплатно .... пак  :evil

Link to comment
Share on other sites

За човешко отношение да си чувал? Човекът ти го е прати навреме, нашите митници и пощи го държат и накрая пак той ти е виновен, че ти го е пратил в страна, дето не могат да се оправят с обработването на пратките. То ако всеки като тебе пускаше кейс всеки път, половината китайци щяха да са фалирали. Аз например чакам една пратка от щатите, която е пусната с DHL eCommerce в края на ноември - звъннах на DHL и се оказа, че това било някакво тяхно подразделение, което работело с пощите - дадоха ми тракинг, който не показа много (последната дестинация си беше от митницата & разпределителния център в Ню Йорк) и затова отворих кейс, защото има голяма вероятност да са я загубили още там, но ако се окаже, че е някъде из софийските митници и пощи, ще затворя кейса, защото продавачът изобщо не е виновен за наш'те бъркотии тук.

Link to comment
Share on other sites

 

Не злоупотребявай излишно...

Мен това ме спира,гледам рейтинга на търговеца е 100% положителен,никой не се е оплакал от нищо през последните 2 месеца а има стотици продажби.Проблема явно е в местните ливади в пощите....

Link to comment
Share on other sites

Какво ще ме посъветвате: Поръчах едни стъкла от гиърбеста на 22 декември, диспача беше на 20 януари. Тракинга от месец ми показва това:

 

post-2392-0-59791000-1517224515.jpg

 

Чака да излети ли, тръгнал ли е, какво ще рече това, не съм им писал за повече инфо.

Link to comment
Share on other sites

Почти всичко от Китай (и не само) тази година пристига с голямо закъснение...моите тракинги и те показват нещо подобно - според мен изчакай крайния срок за оплакването и тогава се оплачи. В събота ми пристигнаха 3 пратки - едната беше от края на ноември, а другите от началото на декември.

Link to comment
Share on other sites

Ми на 11 ноември поръчках телефон, който беше дропшипинг, но пък си го вземах на 7 декември от пощата, бързо си дойде. Ще чакаме още малко, тогава ще ревнем :)

Link to comment
Share on other sites

Ония 3 пратки от горния ми пост потвърждават информацията от моята позната в пощата, че множество пратки тази година все още отлежавали в София, но това не попречи 5-6 пратки пуснати в началото на януари вече да съм ги получил...според зависи. ;)

Link to comment
Share on other sites

Съзирам една хубава ниша, да си направиш логистична фирма и да бачкаш с големи китайски сайтове. Трябва си пари все пак де, но тия от пощата явно не си дават много зор.

Link to comment
Share on other sites

Има някакви аномалии определено. Аз в петък (26.01.2017) си взех една пратка от пощата, която поръчах от али-то на 16.01.2018г. Реално е дошла за 6-7 работни дни (9 календарни) при обявен срок за доставка 24-37 дни. В същото време още чакам едно нещо от средата на декември. Никаква логика няма, затова аз просто си чакам да минат 60-те дни и ако не е дошло- отварям диспут и си ми връщат парите. Напоследък обаче май се случва сравнително често (диспути и връщане на пари), което си е доста разочароващо за мен.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

За човешко отношение да си чувал? 

 

Грам не ме интересува. Първо не е човек, а фирма, която продава с хиляди артикули и второ - проблемът не е мой проблем, срокът е минал. Така стана и с крушките, хората дори не зададоха въпрос, директно ми върнаха парите. Като имат проблем или не пращат за България, или увеличават крайния доставен срок - много просто. 

 

Това, което е СИГУРНО е, че ако ситуацията бе обратната, досега щеше да се е наложило да съм им върнал парите. 

 

В бизнеса тия с човешките отношения обикновено са последни сред изпадащите и в крайна сметка изпадат рано или късно. 

Link to comment
Share on other sites

А случайно да схващаш, че точно те са проявили човешко отношение към теб като са ти върнали парите, след като чинно са ти го изпратили, а тукашните митници/пощи ти го държат сумати време из складовете си...ама какво ли говоря аз, ти си много над тия неща.

Link to comment
Share on other sites

Мидекс,

чета те, брат и ще ти кажа: не си прав.

Представи си следната ситуация: днес поръчвам 10 неща за 100 долара, утре 5 неща по 50 долара и т.н. Аз ги плащам веднага, не ги плащам като ги получа. Ако тези неща са за бизнес и трябва да плащам неустойки, какво правим, брат? Значи моите пари ги няма в картата, аз ще дължа още н-стотин долара неустойка и ще се притеснявам за бизнеса на китаеца?

Изобщо няма да се притеснявам за нищо. Преди месец ми се случи да купя нещо от англичанка. За 10-12 паунда нещо си. Получавам си го преди седмица. И какво да видя - кутията празна, брат. Англичанката има над 500 рейтинг 100% позитив. И според теб да тръгна да се разправям с нея ли? Треснах и веднага отрицателен вот със съдържание: внимание измамник и си отворих кейс в Пейпал, щото ако го отворя в Ибей - отиде месец разследване. Обаче и Пейпал са станали българи: има 10 денЯ за мошеника да отговори. И тогава ще решават. И като решат - още седмица да си получа парите. И кво става? Почти 2 месеца без стоката и без парите.

От друга страна, всички сделки се застраховат. Задължително. И парите се връщат от застрахователя, а не от търговеца или Пейпал. Ако търговеца откаже застраховка - тогава не знам как процедира Пейпал. Защото съм имал случай да попадна на измамник за по-голяма цифра. Измамника изчезва с парите, акаунта му го затварят, но парите ми се връщат.

Както са го казали Хамериканците: нищо лично, просто бизнес.

 

Случай от днес, брат:

Купих на гаджето си андроид тв бокс. Всичко точно, пристигна в срок. И работи даже. Обаче, субтитрите от инсталирания плеър излизат йероглифи (натурални китайски йероглифи :lol: ). И няма начин да се промени кодировката в него. Плеъра от Коди бачка без проблем.

Писах сега на китаеца. И като не ми отговори до утре-другиден, познай. Веднага му слагам отрицателен вот и отварям кейс в Пейпал, че приемника не работи така както е в описанието. А там пише, че поддържа всичко.

И сега сигурно ще кажеш, че не съм прав. Прав съм, брат. Защото сега или трябва да търся човек да го оправя срещу заплащане или трябва да чета по форумите как да разкарам тоя плейър, щото няма и опция за деинсталиране и да инсталирам платен такъв, като MX Player. И всичко това струва кинти. И то не малко.

Сега се сетих да проверя дали и гугълплей работи, ще го деинсталирам оттам, ако не е инсталирана кракната версия.

Обаче не знам дали след деинсталацията другия плеър ще продължи да бачка - просто не знам как е организирано всичко. Изобщо - пълна каша. Добре поне, че има опция за бекъп. Пак отиде половин час сигурно.

 

Затова пак казвам: не си прав, брат.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Мидекс,

чета те, брат и ще ти кажа: не си прав.

 

Знам бе...ама ми харесва да тролвам Виден щото винаги се връзва, а скоро не съм го правил. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

А случайно да схващаш, че точно те са проявили човешко отношение към теб като са ти върнали парите, след като чинно са ти го изпратили, а тукашните митници/пощи ти го държат сумати време из складовете си...ама какво ли говоря аз, ти си много над тия неща.

 

Мпже да си велик в музиката, но си слаб в търговията, брат. Казах ти - с твоето мислене бързо ще фалираш.

 

Нито аз, нито те знаят кой какво къде държи, дали го държи, дали го клати, дали го крепи, дали е изгубено, дали е откраднато, дали изобщо е изпратено и прочее различни вариации. Затова сделката има УСЛОВИЯ. Който наруши условията има проблем. Аз нямам проблем. Аз докладвам, че стоката ми НЕ Е дошла в УГОВОРЕНИЯ срок. Респективно искам или друга стока или парите си обратно. УСЛОВИЯТА по сделката ми позволяват да си търся правата. Аз съм дал няколко дни, дори седмица толеранс, нататък не мога да гадая какво и дали ще стане. Отсреща знаят, че не ми ли удовлетворят по някакъв начин ОСНОВАТЕЛНАТА претенция ще получат негатив. Респективно реагират. Тука няма над и под тия и ония неща, нито разбиране, нито човешки или животински отношения. Отново подчертавам дебело - ако аз съм от ебания край на тоягата моменталически щях да получа същото. И няма нищо нередно в тая работа.  

 

ЕДИТ: И трол съм ти казал не ставаш грам. А на Виден му е през чепа - 17 долара напред декември, сега може още 7 с тая пратка... На практика все по-сигурен съм, че ако набележа дестинация Хонг Конг за дреболии почти всичко може да ми идва безплатно. 

Link to comment
Share on other sites

Грам не ме интересува. Първо не е човек, а фирма, която продава с хиляди артикули и второ - проблемът не е мой проблем, срокът е минал. Така стана и с крушките, хората дори не зададоха въпрос, директно ми върнаха парите. Като имат проблем или не пращат за България, или увеличават крайния доставен срок - много просто. 

 

Това, което е СИГУРНО е, че ако ситуацията бе обратната, досега щеше да се е наложило да съм им върнал парите. 

 

В бизнеса тия с човешките отношения обикновено са последни сред изпадащите и в крайна сметка изпадат рано или късно. 

 

Имай предвид само, че ако пускаш прекалено много искания рефънди, Пейпал ще ти блокират акаунта без право на обжалване и ще ти се струпат много главоболия.

 

Случай от днес, брат:

Купих на гаджето си андроид тв бокс. Всичко точно, пристигна в срок. И работи даже. Обаче, субтитрите от инсталирания плеър излизат йероглифи (натурални китайски йероглифи :lol: ). И няма начин да се промени кодировката в него. Плеъра от Коди бачка без проблем.

Писах сега на китаеца. И като не ми отговори до утре-другиден, познай. Веднага му слагам отрицателен вот и отварям кейс в Пейпал, че приемника не работи така както е в описанието. А там пише, че поддържа всичко.

И сега сигурно ще кажеш, че не съм прав. Прав съм, брат. Защото сега или трябва да търся човек да го оправя срещу заплащане или трябва да чета по форумите как да разкарам тоя плейър, щото няма и опция за деинсталиране и да инсталирам платен такъв, като MX Player. И всичко това струва кинти. И то не малко.

Сега се сетих да проверя дали и гугълплей работи, ще го деинсталирам оттам, ако не е инсталирана кракната версия.

Обаче не знам дали след деинсталацията другия плеър ще продължи да бачка - просто не знам как е организирано всичко. Изобщо - пълна каша. Добре поне, че има опция за бекъп. Пак отиде половин час сигурно.

 

Затова пак казвам: не си прав, брат.

 

Брат, ти си по-объркан и от плейъра в тая ситуация.

А в случая, тоя дето не е прав си ти.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Имай предвид само, че ако пускаш прекалено много искания рефънди, Пейпал ще ти блокират акаунта без право на обжалване и ще ти се струпат много главоболия.

 

Имай предвид, че аз не пускам НЕоснователни искания НИКОГА. Да не говоря, че обикновено искам стоката, не пари обратно. Ако те решат да ми върнат пари си е тяхна работа. Пейпал могат да барат меча, тъй като тук говорим за случки в Ибей. Тях не ги касае грам какво и как. 

Link to comment
Share on other sites

Имай предвид, че аз не пускам НЕоснователни искания НИКОГА. Да не говоря, че обикновено искам стоката, не пари обратно. Ако те решат да ми върнат пари си е тяхна работа. Пейпал могат да барат меча, тъй като тук говорим за случки в Ибей. Тях не ги касае грам какво и как. 

 

Ей го, Виден пак знае най-много. :D

PayPal и eBay бяха една компания до скоро. Може и още да са.

За връщане на пари има такси. Таксите някой ги плаща. Най-вероятно продавача. В един момент, тоя продавач започва да губи от това, че ти е продал продукт. И в тоя момент, ще започне да се оплаква на вендора (PayPal).

 

Няма значение дали е основателно или не. Те няма да си направят труда да разследват. Ако имаш прекалено много рефънди на eBay поръчки, ще те блокират необратимо.

 

Един колега така си искаше рефънди, защото 2 дни след датата стоката не му беше дошла, или пък защото не било това, което си поръчал, което е напълно легитимна причина. Една сутрин се събуди с блокиран акаунт и никой от Пейпал съпорта не можа да му каже каква е причината. Само знаеха, че не трябва да се отблокира по никаква причина. Сега няма Пейпал, а без Пейпал поръчките от eBay са химера.

 

Нов акаунт може да се направи, но трябва да си издадеш и нова дебитна карта, защото старата е вързана към блокирания акаунт и не ти позволяват нито да я откачиш, нито да я вържеш към втори.

 

Та внимавай с рефъндите, да не се окажеш и ти в същата лодка.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...