Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Флекскомплекс.Пия го трети месец. Много положителен ефект изпитвам.

 

Това долу в таблицата някакъв майтап ли е - ти видя ли му изобщо концентрациите от кое колко има и наясно ли си какви са 'стандартните' дневни дози за глюкозамина и хондроитина, за да постигнат изобщо някакъв ефект? Добре, че има хора с въображаеми или незначителни временни проблеми като тебе, че да могат фирмите да изкарват продукти с подобни концентрации. За да достигне ефекта на добавка с нормална концентрация, би трябвало всеки ден да пиеш точно по 8 флекс-комплекса, а доколкото видях Фарма.бг са препоръчали 1-2 хапчета дневно, което всъщност представлява онова горе в началото, с което започнах. А и нали се сещаш за колко дена ще ти стигнат тия 60 хапа ако ги разделиш на 8 - точно за 1 седмица, освен това глюкозаминът&хондроитинът не действат мигновено, а изискват натрупване в организма, сиреч - поне месец, а при някои по-тежки случаи 2-3... или половин година. ;)

За n-ти път го казвам - добавките в България са един от най-надутите като цена продукти и при едни и същи дози, винаги струват между 3-4...та чак до към 7-8 пъти повече, отколкото ако си ги взимаш отвън, но пък от друга страна ако си достатъчно богат и не ти пука откъде и на каква цена ще купуваш - да...и така става. :)

b69cb1c209601167.jpg

 

П.П. ...и една добавка за Всезнаещия, дето винаги си мисли, че всичко знае: Видене, добавките затова се наричат добавки, защото повечето си ги имаш в организма, но с възрастта, при някакъв проблем или след прекарана болест, концентрацията им не е такава, каквато е нормално да бъде и затова си ги допълваш.

 

----------------------------------------------------

 

...Та моите идват с DHL и би трябвало да пътуват 4-6 дена ако съдя по това, какво са написали....

 

А иначе моята пратка, за която питах вчера, вече е в Европа...само дето гледайки тракинга се надявам да не стане като една друга моя пратка дето беше тръгнала от USA...първо се разходи из приемните станции на 5-6 щата и накрая стигна до Ню Йорк, където стоя известно време...след това я пратиха в UK, от там в Германия...после в Чехия...мина и през Унгария...изобщо мина през половината свят докато я получа. Тая поне вече е в Германия, което е горе-долу близо, гледайки оптимистично на нещата. ;)

dhl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Значи, бате Пламене, проблема нито ми е въображаем, нито незначителен. Знам много добре количествата и концентрациите. Добавката ми я препоръча дългогодишен фитнес инструктор, като най-добра за българския пазар. Също така, пределно ясно ми е и, че навън цените са други, също и качеството.

Ако се прави поръчка в чужбината, нямам против да се включа и да разделим транспорта.

Link to comment
Share on other sites

Значи...уважаеми Магданозе, за да не спамим излишно в темата, бихте ли споделили на ЛС здравословния си проблем, за да може Батето да прецени доколко значим е той, понеже за глюкозамин, хондроитин, МСМ и ставни проблеми мога да напиша дисертация без да имам медицинско образование, а и предвид крехката Ви зеленчукова възраст, имам известни подозрения за естеството на проблема Ви. ;)

 

П.П. Ама какво възпитание демонстрирам само... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

От Емаг са решили да тестват нервите ми до краен предел. Поръчката ми на телевизора е от  24 ноември 2017, 07:45 сабаля. Според трасирането още дори не е изпратена. Днес някой от телефонните им кибици ще отнесе подобаващо пешкирЯ. Само да почне работния ден... Същото важи и за рутера ми, който още не е тръгнал, а утре трябва да пристигне в Банкя. 

Link to comment
Share on other sites

От Емаг са решили да тестват нервите ми до краен предел. Поръчката ми на телевизора е от  24 ноември 2017, 07:45 сабаля. Според трасирането още дори не е изпратена. Днес някой от телефонните им кибици ще отнесе подобаващо пешкирЯ. Само да почне работния ден... Същото важи и за рутера ми, който още не е тръгнал, а утре трябва да пристигне в Банкя. 

Мисире, какви точно модели ТВ и рутер си взел, ако не е тайна?

Link to comment
Share on other sites

То си пише, мисирино, в темата за черния петък...

 

Телевизор LED Smart LG, 65" (164 cм), 65UJ620V, 4K Ultra HD

 

Asus RT-N18U 2.4GHz 600Mbps High Power Router, Gigabit Ethernet, USB 3.0

Link to comment
Share on other sites

То си пише, мисирино, в темата за черния петък...

 

Телевизор LED Smart LG, 65" (164 cм), 65UJ620V, 4K Ultra HD

 

Asus RT-N18U 2.4GHz 600Mbps High Power Router, Gigabit Ethernet, USB 3.0

Пропуснал съм го бе, мисир! Телевизора добре, даже много добре. Обаче за рутрера трябва да търпиш критика - що взимаш еднобандов рутер, мисир такъв? Отдавна 5GHz стана масова употреба. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Щото ми е предостатъчен за това място и тия пари (половин цена)... Хич не съм го гледал даже, честно казано. Ти тва го зАеби. Нито едно от двете не е тръгнало към мене и след още час-два ще ги тресне тока мощно. 

Link to comment
Share on other sites

Няма да се учудя и да не престигнат в крайна сметка. Миналата година 3 неща на колега от работа така и не дойдоха. Пратиха му ваучер за отстъпка и компенсация, че ще се забавят и пак не пристигнаха.....

Link to comment
Share on other sites

Аз имам издадени официални фактури, така че ако нещо стане МИНИМУМА е доста пари в ДДС за мен, като аз разбира се никога няма да оставя нещата така. 

 

Отговорът след 3 минути чакане някой да вдигне е, че сроковете били до края на седмицата. Сайтът им друго ми показва:

 

1. За телевизора: Очаквана дата за доставка: 4 декември 2017 - 6 декември 2017

 

2. За рутера: Очаквана дата за доставка: 2 декември 2017 - 5 декември 2017

 

Ха да видим днес дали ще получа хабер до края на деня, защото нещо не ми харесват на мене тия работи, предвид факта, че всичко друго пристигна отдавна дето се вика. 

Link to comment
Share on other sites

Както се бях оплакал вече тук , на мен миналата година не ми дойдоха нещата . Тази година ги попитах кога да ги чакам и ми казаха , че срока бил 10 работни дни . Демек до края на тази седмица , аз също имам издадена фактура . Но вече не ми се занимава и върнах поръчката , взех си това което ми трябваше от метро .

Link to comment
Share on other sites

Аз има давам още 48 часа, след което вадя сопата. Опитат ли да ме прекарат пък, ще ги подгоня по всички възможни от моя страна параграфи. Само че фирмата е румънска и не знам дали изобщо нашите могат нещо да направят. И изобщо към кого да се обърна в този случай. 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм нямал проблеми до сега. Нещата ми дойдоха в Понеделник.
Миналата година пристигнаха на следващия ден (в Събота).

Всички колеги си получиха покупките най-късно до Четвъртък миналата седмица.

Телевизора, който бях поръчал миналата година, също се забави и пристигна последен от всичко.

Link to comment
Share on other sites

Напълно вероятно, което в момента не е предмет на моите тревоги. И до момента три неща - телевизор, рутер и Легото на детето не са изобщо изпратени към мен - пореден работен ден си заминава. 

Link to comment
Share on other sites

Спокойно бре, Видене. Какво толкова си се напрегнал вече. Аз също имам закупени неща от тях на 24-ти и още нищо не е пристигнало, но също така при закупуването, получих този емайл:

Здравей,

Благодарим ти за направената поръчка!

В случай на потвърдена наличност можеш да очакваш доставка в периода 25 ноември - 08 декември 2017 . Ще те уведомим по имейл и SMS, след като предадем пратката на куриер.

Не се превръщай в обезумял консуматор - тип американец (американската мечта) :)

Link to comment
Share on other sites

Напълно нормално е да се притеснявам. Особено при положение, че всичко друго вече пристигна, а няколко души тук се оплакват от неполучени поръчки. 

 

Както и да е - тази сутрин добри новини - по някое време вчера телевизор и рутер са изпратени, като рутерът почти е стигнал. Напълно възможно е довечера да се гърми шампанското, ако не - утре най-късно.

 

Остана единствено легото. 

Link to comment
Share on other sites

Не знам, скоро ъпгрейди не съм правил, но последните месец-два поръчвам онлайн от варио (в случая) някои неща, и за повечето чакам минимум по 5 дни внос.

Сега чакам видеокарта вече 8-ми ден (и още стои очаква заскладяване, т.е. поне 10 дена ще минат) и вече започва да ми омръзва това чакане. Ако човек има машина, която му трябва спешно и сглобява....

Като гледам по другите магазини, май ще е подобна ситуацията, за повечето неща пише "външен склад", май вече никой не държи на склад нищо и за почти всяко нещо се чака до брадясване. Да дойде шибаната карта и повече да не се занимавам следващите 6-7 години (бийп).

То това общо взето няма връзка с начина на поазаруване дали е онлайн или не, но ... То като цяло целия хайп около онлайн пазаруването за мен е доста преекспониран. Че преди хората са пазарували по телефона, то и сега докато се измъчи да се роди една доставка, поне по 3 телефонни разговора се налага да провеждам за почти всичко. Да ти *** и онлайн пазаруванията. Кой къде, като стане дума за такова нещо, само дрехи и обувки се споменават. И е пълно с хора, които обувките и дрехите не им стават, и цялата работа е една ла***на.

С малки изключения (примерно поръчки от чужбина директно), каквото мога си ходя на крака до магазина да купувам. Искам да пипна и видя какво взимам. От варио ся поръчвам, щото в малкото магазини/фирми, които изобщо останаха с офиси в Пловдив (уж много развиващия се град, а масово затвориха офиси тука разните фирми за техника, чудно е jar как още оцеляват) нещо не намирам това, което ме интересува, а там и цените на някои неща са осезаемо по-ниски...

Link to comment
Share on other sites

...за повечето чакам минимум по 5 дни внос.

 

И аз съм така с международните куриерски пратки - последната дето я чакам с DHL идва от другия край на света, за 2 дена е прекосила половината свят и 3 дена вече стои в София. :P

dhl.jpg

Link to comment
Share on other sites

И аз съм така с международните куриерски пратки - последната дето я чакам с DHL идва от другия край на света, за 2 дена е прекосила половината свят и 3 дена вече стои в София. :P

По-вероятно е да пътува, а не стои. Нали знаеш как се обслужва линията София-Пловдив

 

Нямах представа, че линията София-Пловдив се обслужва така

 

14889949270_131fee67b4_b.jpg

Тоя от снимката с твоята пратка го видях днес на магистралата до разклона за Пазарджик - беше спукал гума и я сменяше. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти мани, ами ако пак е спукал гума...ще има да го чакам още 2 дена. :lol:

 

Едит:

 

По-вероятно е да пътува, а не стои.

 

Обаче голям си кадемлия да знаеш - таман написах онова горното и ми звънна куриера да сляза долу да си я взема. :)

 

Накара ме да се подпиша на телефона му и в тракинга веднага излезе:

done.jpg

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...