Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

Тия нас*ани пощи нямат ли по-съвременни методи за "нотификация"?! :nugget:

 

Имат, но не за всеки...само за дългогодишни корпоративни клиенти като мен. :evil

Майтапа настрана, но освен бележките в пощенската ми кутия, често ми се обаждат директно по телефона да ме уведомят, че вече са се събрали няколко пакета - това при положение, че липсвам за известно време, а те не са свикнали да ме виждат по-рядко от веднъж на ден-два. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Друга е причината.

И Алиекспрес, и Амазон имат доста строги правила за търговците, които ползват платформата. 

В Ибей, освен читави търговци и частни лица, продава и всякаква сган.

Когато продавачът коректно е попълнил данните за тракинга и куриерът е от "познатите" за Ибей, информацията за доставена пратка си се появява в страницата с покупките.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Я кажи къде го прадлагат на тая цена по-точно? И като артикул също перфектен. 

 

В движение е. Тази сутрин в 8.06 е натоварен в Русе за Пловдив. Само с ГПС дето не го трасирам вече.  :laughing:

 

ЕДИТ: И легото е тръгнало. Браво на Емаг. 

 

Нали съм написал, че цената е хубава най-вече.

Link to comment
Share on other sites

Нещата от gearbest нямат включена застраховка/гаранция за доставка, освен ако не си я платиш допълнително. За това е хубаво за по-скъпите неща да се ползва тази опция.

 

Митническите агенти на DHL на моменти явно им идва в повече, иначе един път обработени документите, пратката пристига на другият ден.

 

Жената има проблем със ставите (болят я, лекаря каза халтави) и искам и аз да и взема някакви добавки. Бих се включил за доставка от чужбина

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Нали съм написал, че цената е хубава най-вече.

 

Така де, но си го написал, сякаш телевизорът е нещо елементарно, а той е страхотен. Вземи прочети ревюта, аз това правих до 7 сутринта преди да ти се обадя. Комбинацията този страхотен телевизор + тази брутално смешна цена прави ситуацията уникална. Това важи и за 55", дето свършиха в първите минути, а 65" не докараха и до два часа ми се струва...

Link to comment
Share on other sites

Така де, но си го написал, сякаш телевизорът е нещо елементарно, а той е страхотен. Вземи прочети ревюта, аз това правих до 7 сутринта преди да ти се обадя. Комбинацията този страхотен телевизор + тази брутално смешна цена прави ситуацията уникална. Това важи и за 55", дето свършиха в първите минути, а 65" не докараха и до два часа ми се струва...

 

Не съм имал предвид, че е нещо елементарно. На мен ми е ясно телевизора какъв е. :)

Също ми е ясно, че не бих си го купил за себе си ако трябва да давам пълната сума. Това не означава, че е лош, а просто не покрива моите стандарти и изисквания за телевизор. За 75% от потребителите е повече от отличен.

Ако го купувам за някой друг, на тая цена е супер. 55" вариант също. Ако не бях взел миналата година за родителите си 49" за 600лв, щях да се опитам да взема тая година 55"-овия.

Link to comment
Share on other sites

 

# Време на събитието Събитие  

 

1 . 05.12.2017 08:06 trace_line.png натоварена на линия Русе - Пловдив  

2.  05.12.2017 23:27 trace_office.png пристигнала в офис Пловдив РЦ населено място  

3.  06.12.2017 07:53 trace_line.png натоварена на линия Пловдив - Пловдив  

 

 

Определено ЕКОНТ са много по-сериозни в трасирането  :laughing: 

Link to comment
Share on other sites

Така е, сульо и пульо продават в Ибей....

Интересно как не съм попаднал нито на единия, нито на другия, сигурно щото не купувам от българи :)

А купувам почти ежедневно от 2011-та насам.

За тези години имам само един случай от тази година. Спечелих на търг нова, официална риза, която струва около 60 паунда на началната цена от 1 паунд.

Продавачката я отбеляза като шипната, после ми пише, че не я намерила... хехе, та ми върна парите. Жалко, ризката беше страхотна и бях я набелязал за тазгодишният Коледен концерт.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

На 11 ноември - китайския черен петък си поръчах телефонче, на 23 го шипнаха въпреки, че в gearbest пишешe че го има в наличност, миналия ден беше в Австрия, гледам там са му направили repackaging и идва с клеймо Австрия, днес ми се обадиха от пощата, която ми е на гърба на блока да си го взема. Доволен съм, че не ме натовариха с бумащина :)

Link to comment
Share on other sites

От Gearbest винаги ми идват с Европейски етикет върху Китайския. От Холандия и Белгия са моите.
Но пък има и жълтия стикер, според който трябва да се плащат данъци за пратката, та не знам защо никой не ги търси.

Link to comment
Share on other sites

На 11 ноември - китайския черен петък си поръчах телефонче, на 23 го шипнаха въпреки, че в gearbest пишешe че го има в наличност, миналия ден беше в Австрия, гледам там са му направили repackaging и идва с клеймо Австрия, днес ми се обадиха от пощата, която ми е на гърба на блока да си го взема. Доволен съм, че не ме натовариха с бумащина :)

Повечето пъти от GearBest минават нещата през европа, не са дирекшън от китай за тук.  Аз преди 2 години поръчах камера и имах 2-3 пакета неща, които дойдоха един след друг. С Прахосмукачата обаче не бих рискувал и ще я поръчам от някой магазин от алиекспрес, който има склад в Европа. 

Link to comment
Share on other sites

Значи получих си телефона от геарбест, но не работят слушалката и микрофона, като звъня на някой не чувам нищо нито сигнал нито глас, а другите ме чуват( микрофона някой път зацепва някой път не) , свързах се със спорта и сега имам 2 избора: 1)да им го върна за моя сметка към Китай и като го получат да ми върнат парите(или нов телефон), 2)частичен рефунд -20$ и телефона остава в мен, като се пробвам тука да си го оправя. Въпроса ми е кое да избера, по принцип искам да го върна но ме притеснява да не се изгуби някъде пратката по пътя към Китай, а при втория вариант не знам тук колко ще ми излезе поправката.

Link to comment
Share on other sites

Телефона е със сменяема батерия и аз видях това съобщение, че не приемат никакви батерии, но нали телефона си го взех от пощата значи приемат?

Link to comment
Share on other sites

Значи получих си телефона от геарбест, но не работят слушалката и микрофона, като звъня на някой не чувам нищо нито сигнал нито глас, а другите ме чуват( микрофона някой път зацепва някой път не) , свързах се със спорта и сега имам 2 избора: 1)да им го върна за моя сметка към Китай и като го получат да ми върнат парите(или нов телефон), 2)частичен рефунд -20$ и телефона остава в мен, като се пробвам тука да си го оправя. Въпроса ми е кое да избера, по принцип искам да го върна но ме притеснява да не се изгуби някъде пратката по пътя към Китай, а при втория вариант не знам тук колко ще ми излезе поправката.

 

Колко пари е телефона? Пробва ли да го ресетнеш? Намери някакво приложение, което да ти прави тест на отделните модули. Може да е проблем с китайския софтуер.

 

Xiaomi ли е или някакъв изцяло Китайски, произведен по Китайскому продукт?

Link to comment
Share on other sites

Cubot x18, около 120$ струваше, 130$ излезна с доставка и застраховка. Уж с изчистен андроид дойде, ама ще пробвам да го ресетна, ако не на сервиз и тия ще пробвам да ги изнудване за повече от 20$ компенсация

Едит: значи, когато набирам някой не чувам нищо нито сигнал , нито нищо, все едно не работи слушалката, но като натисна отстрани бутона за събуждане на телефона тоест да изключи екрана и почвам да чувам всичко слушалката заработва. Какъв е проблема хардуерен, софтуерен някаква функция ли е?

Edited by slay
Link to comment
Share on other sites

Най-накрая получих нещата от емагския черен петък или по-точно отидох да си ги взема. Фирмата куриер беше Европът - за първи път ги чувам, но и не искам повече да ги чувам. Двете стоки трябваше да ми ги донесат най-късно до 8 декември първата и 11 декември втората.

След като чинно си изчаках до 11-ти, при положение, че в смотания сайт на Европът ми даваше информация, че са приети в "склад – ПЛОВДИВ" на 4ти и 5ти, се започна ходене по мъките. Още миналата седмица проведох няколко разговора с централата им в София, където ме посрещна страшно нелюбезна лелка, на която трябваше да и вадя думите с ченгел, та се стигне до централата в Пловдив, където нещата бяха една идея по-добре, но информацията, която ми дадоха, не беше вярна.

Та след поредното забатачване миналия петък, когато бях в София и изрично ги предупредих, че няма да съм в града и да оставят доставката за днес, те ми звъннаха в 9 сутринта да ми кажат, че ми носят едно от нещата :D.

Днес се вдигнах и отидох до някакъв гараж в Тракия, където трябваше да ме чака стока 1, а другата била еди-къде-си, но установих, че и двете стоки са в Тракия (отново грешна подадена информация от Европът).

Поне хората бяха любезни там, но на въпроса - "защо, аджеба, трябваше да чакам близо месец" ми отговориха, че от емаг ги били затрупали...

Идиотщина до шия.

Link to comment
Share on other sites

Емаг използват Европът за доста от пратките си. Винаги са пристигали навреме и без забавяне.

С тия Европът един път имах досег и така ме изнервиха, че малко ми остана да отида и да им почупя офиса! Не стига, че са бавноразвиващи, ами си позволиха и да държат тон, чак да ми се карат защо не съм си взел пратката и им казах да си напъхат протеина и другите неща, които бях поръчал на едни тъмни и тесни места!

Link to comment
Share on other sites

Откъде ги намери тия бе, младеж?!?! :laughing:

 

При мен всичко с куриер до къщи дойде с Рапидо. И то дойде като светкавица. 

Никаква идея. Явно са се паднали на мен да носят... Явно емаг тази година наистина са избили рибата откъм продажби и е нямало свестни куриери...

 

Емаг използват Европът за доста от пратките си. Винаги са пристигали навреме и без забавяне.

Не ги знам, може и да съм изтеглил късата клечка, но за мен са страшни непрофесионалисти. Толкова години съм поръчвал с Еконт - как един път не ми направиха проблем. Дори Спиди са по-добре от ЕвропътА.

 

С тия Европът един път имах досег и така ме изнервиха, че малко ми остана да отида и да им почупя офиса! Не стига, че са бавноразвиващи, ами си позволиха и да държат тон, чак да ми се карат защо не съм си взел пратката и им казах да си напъхат протеина и другите неща, които бях поръчал на едни тъмни и тесни места!

Сефте. Лелката в София ме заходи с мълчание по телефона. След като попитах Ало?, от другата страна чух Ало! (без Добър ден, без представяне), след това питах - Извинете, това Европът ли е? и тя каза - Естествено! :D

Пълен леш...

Link to comment
Share on other sites

И миналата година имаше пратки с Европър. И аз съм си имал досег с тяг. Не помня какво бях поръчвал точно, но и аз трябваше да звъня по офисите. Много непрофесионални и несериозни. Куриера ми обясняваше как няма да ми върне 3лв....

Link to comment
Share on other sites

ЕвропАт са цвете. Клиент са ни една държавна компания която имат договор със Старпост. Нямат право да ползват други. 2 седмици чакаш да дойде куриер да вземе пратка, ако изобщо дойде. Ако не си е взел заплата последните 6 месеца си прибира пратката в къщи и никой не смее копче да каже, че ще си иска парите и т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Я споделете от къде може да се поръча читава батерия за лаптоп (старичък Тошиба сателит).На повечето търговци в ибей на които попадам не пращат до Бг...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...