Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Котето ми почина ;(;(;(;(;( Толкова го обичахме.... душичката малка просто нямаше силички да издържи...

И моите съболезнования... :cry

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Котето ми почина ;(;(;(;(;( Толкова го обичахме.... душичката малка просто нямаше силички да издържи...

 

 

Животът е жесток.

 

За 3 километра с колата днес 2-ма щяха да ме натрсат :angry1 :angry1 :angry1 Тея хора що не си гледат в огледата :angry1 :angry1 :angry1

 

Аз съм решил следващият, който набие спирачки на 2 метра от пешеходната пътека/и се е движил примерно с 80/, докато пътят е хлъзгав като катеричката на разгонена абитуриентка, да го извадя от колата и да му отъркам едно хубаво муцуната в пътя.

 

А по темата - 4 пъти подред ми се схвана десния крак...Определено съм си разтропал някъде мускулатурата и ще трябва да се ходи на ортопед...

Link to comment
Share on other sites

Котето ми почина ;(;(;(;(;( Толкова го обичахме.... душичката малка просто нямаше силички да издържи...

 

Снежо я кажи ми само ти води ли го на ветеринар?

 

За 3 километра с колата днес 2-ма щяха да ме натрсат :angry1 :angry1 :angry1 Тея хора що не си гледат в огледата :angry1 :angry1 :angry1

 

Жоре, точно щях да пиша по въпроса! Улиците са се натъпкали с дебили! Какво е това чудо не знам! За жените да не споменавам сега в дъжда... Между другото последните дни 2 пъти излизам за по 3-4 часа и полудявам. Имаме софийски задръствания вече. Колата ми вади някакви безумни разходи от 9.5 литра на сто.

 

За капак днес 1 км го минавах половин час след като се развалиха бариерите на Пещерска...

Link to comment
Share on other sites

Жоре, точно щях да пиша по въпроса! Улиците са се натъпкали с дебили! Какво е това чудо не знам! За жените да не споменавам сега в дъжда... Между другото последните дни 2 пъти излизам за по 3-4 часа и полудявам. Имаме софийски задръствания вече. Колата ми вади някакви безумни разходи от 9.5 литра на сто.

 

За капак днес 1 км го минавах половин час след като се развалиха бариерите на Пещерска...

 

Имено.Първият днес който щеше да ме натресе беше с някав Ситроен С5 като от 3 ленти първо искаше да влезе в средната от най-лява като мине през мен.Аз нарочно минах в лява да му правя път и глупакът реши да мине в най-дясната щото бърза.....Кретен :angry1 :angry1 :angry1 А задръстванията наистина станаха като софиските.

 

На Пещерска бариерите са развалени от няколко дни.Поне в сряда като минах от там пак бяха скапани и явно няма кой да благоволи да ги ремонтира....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ... само за задръстванията... използвайте други епитети. Нека не са "софийски" :D Чее... малко несериозно, такова :lol:

 

Добре че си ти да ни насочиш...

 

За Пловдив бяха бетер софийски. Фани земи се прибери малко, поогледай се и тогава приказвай. Миналия ден опашката за сфетофара на Гладстон и Руски започваше от Пещерска.... Много обичам така някой наизуст да ми говори.

Link to comment
Share on other sites

Чак като в София не е , ама е доста натоварено и изнервящо - още повече с тоя дъжд :wacko:

 

Нямам сили и нерви сега да ви покажа какви ги вършат ДЕБИЛИТЕ от Чолаков Транспорт. Нека да е след една седмица .... примерно

 

Потърпете - снимките са калпави - но показатални

Link to comment
Share on other sites

За Пловдив бяха бетер софийски. Фани земи се прибери малко, поогледай се и тогава приказвай. Миналия ден опашката за сфетофара на Гладстон и Руски започваше от Пещерска.... Много обичам така някой наизуст да ми говори.
Сега разбирам, "Софийски" просто е станало нарицателно ;] От Петъка си бродя из Пловдив и мнението ми по-горе беше писано именно на базата на сравнение. Далеч е Пловдив от Софийските задръствания и слава богу :] Да кажеш, че са като софийските би означавало булевард "Освобождение" да представлява река от коли, стигаща от Мебелна Къща до централната поща (както е почти през целия ден бул. Г.М. Димитров), централните булеварди (Руски, Шести Септември, Цар Борис, Васил Априлов) да са непрекъснати колони от коли, движеща се със средната скорост на пешеходец...

 

Редакция: Пловдивските шофьори се държат много по-малко адекватно в задръстванията спрямо софиянци. Не го казвам с цел дразнене, заяждане, провокация - не се имам за софиянец и не целя да разпалвам враждата софиянци-пловдивчани. Такова е просто мнението ми и ако държите - ще го защитя и с доводи...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Не Пешо, мисли пради да се правиш на умен. Има едни неща като параметри и пропорции. Все си мисля че си чел някъде за тях. Или едно задръстване тук ПРОПОРЦИОНАЛНО, а не КОЛИЧЕСТВЕНО какво означава сравнено с една София. Или да напомня за снимките от Москва и да видим как софийският център е като селски друм???

 

Между другото аз съм живял само 18 години в София... Ти колко - 18 месеца? И ще ме обучаваш що е София? Смех

 

Що се отнася до шофьори - елеметарно е. Има хора, които живеят по-спокойно, по-културно и не са толкова нагли и нахални (и не само на пътя). Повечето са извън София - вярвай ми.

Link to comment
Share on other sites

Пропорционално - да. Така съм съгласен. Особено като вземем предвид и гъстотата на населението, която в Пловдив е доста по-висока...

Не държа да си мерим престоя в София и кой е по-софиянец. Чувствай се шоп, ако толкова държиш - за мен това е по-скоро обида. Никого на нищо не съм тръгнал да обучавам. Нито съм целял да се конфронтирам с предишния си пост, мисля, че обърнах внимание.

За спокойствието - да, съгласен съм. Съгласен съм, че в София това е стигнало до другата крайност - да вандалско шофиране, но пак казвам - софиянци карат по-адекватно в задръстванията. Щото при това разтягане на колоната, което гледах вчера на гарата се запушват места за паркиране, запушва се спирка, което пречи и тежи цялостно на движението. Освен това, бързината на реакцията (тоест времезакъснението между потеглянето на предходния и следходния автомобил) определя и количеството автомобили, които ще напуснат колоната за времето на зеления сигнал. По този показател в Пловдив класифицирам шофьорите като мудни. Но, си прав, наистина, че софийските шофьори са си направо престъпници в някои отношения ;]

Link to comment
Share on other sites

Факта че не само с радост напуснах София, но и до ден днешен (вече не знам колко години) си ходя само за да се съберем семейно (тоест 3-5 пъти в годината по празници) би трябвало нещо да ти подсказва. София става да отидеш да гуляеш (ако можеш да си го позволиш) и да се прибереш след това. За живеене - тц.

 

--------------------

 

Снимките, които обещах или какво става когато бариерата на Пещерска откаже и то в дъжда:

 

СНИМКА 1 - вдясно е прелеза с дебелата свиня, която маха с ръце на колите все едно натирва крави или овце...

 

СНИМКА 2 - след 10-на минути започнахме да се пооглеждаме нервно. И какво да видим! Вижте автобуса на Автотранс Чолаков (6-ца май беше) къде се намира!!!!! Наглият боклук прави тройна лента на Пещерска, при което нито ние наляво, нито отсрещните надясно!

 

СНИМКА 3 - тук е фокусирал зле телефона, но се вижда ясно колко дълга колона виси и чака. и туй само по Пещерска.... Пред мен до Сентрал Парк имаше колона, аз след като обърнах до 6-ти септември имаше колона...

 

СНИМКА 4 - тука вече се вижда какво точно сътвориха наглите "рейсаджии". Вдясно извън кадър от автомобила цвят бордо излезе една жена и се развика. При което НАГЛИЯТ ДЕБИЛ в рейса й посочи Мерцедеса (не че и той е на място, но поне не затваряше платното). Как не слязоха да го измъкнат този от рейса и да го утрепат не знам....

 

СНИМКА 5 - започват отчаяни опити на хората да обърнат...

 

СНИМКА 6 - тук е изненадата - рейсовете са ДВА (на Чолаков) и след като успяхме все пак да обърнем погледнете какво сътворяват по улицата към 6-ти септември. Отново влизане и блокиране на насрещно платно!

 

Епилог - за няма и 15-20 хиляди лева може да се сменят 45 годишните бариери със синджири на прелеза на Пещерска. Пореден резил, срам и позор за града. ПОведението на шофьорите на градския транспорт хич няма да коментирам - вижда се. Като софийски маршрутки процедират.... Резил, резил и пак резил. 30 мин дорде стигна до Аптечно....

Link to comment
Share on other sites

Просто такива задръствания са нещо което е отскоро в града и шофьорите не са свикнали. И аз се дразня от тази мудност, но няма друг начин. От друга страна е по - спокойно. Нещото което ме дразни е как не се спазва коя лента за къде води. В Сараево това се спазва на 100% и да ти призная е голям кеф да знаеш че няма да бъдеш изненадан от малоумника вдясно или ляво. Пожелавам си някой ден и тук да започне да се спазва това нещо.

Link to comment
Share on other sites

поредните две седмици ад по пътищата на града ни, които съпътстват панаирите. тази е седмицата на инсталаторите на щандовете: преобладават служебни автомобили тип "голф комби" с груби селски прояви, които са продукт по-скоро на неграмотност, отколкото на наглост, щото не им стига акъла да нахалстват.

от понеделник започва седмицата на изложителите и посетителите: лъскави, току що измити автомобили с костюмирани "бизнес"-мени/уъмънки вътре, правещи безумни маневри по престрояване и завиране в еднопосочни улици, подкрепени от вродената си наглост и искрената вяра, че понеже у техното село/махала/фирма всички ги уважават, то и тия простаци-майните трябва да им правят път.

ибах са в дългите изречения за пореден път. 'звиняам съ.

 

ма шъ оцелеем. за гостите не знам. мое и да ги понаучим на обноски.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

А някои хора и живеят около тия пътни артерии, и им се налага всеки ден да излизат на Руски от Янко Сакъзов, после през кръст. на Руски и 6-ти и така нататък по реда на номерата на най-задръстените части от града.Просто вече не се трае.И аз се подготвям психически за момента в който ще затворят Руски след кръстовището на 6-ти до Герджика заради строежа на паралелния мост и разширението.Е тогава вече ще е лудница.

Link to comment
Share on other sites

Май ще се разболявам отново ...

...вече се разболях...не мога да отсъствам от даскало щото всички входни са ми тая седмица-I will not fall,I will stand tall :D

Link to comment
Share on other sites

Вижте коеф. и колко мача ме дънят...

Ти скоро не каза ли, че повече няма да залагаш? Май пак беше след някаква таксва набутка.

Link to comment
Share on other sites

Това е офиц. последната подобна тъпотия. Поече такиа раоти - НЕ за мен! Залога е играт с 10 евро... При коеф. 1000 и при само 1 мач - съдба.

имаш дарба, продължавай :D :punk

не всеки има смелост да играе такъв фиш - с толкова мачове, при такива коефициенти и на всичкото отгоре да включи и Х-тчета(bow)

цъкай си по едно фишче на тираж, все ще влезе :music ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...