Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Ех, аман от прости клиенти, писна ми!!! Миналата седмица получихме голяма поръчка за 14.11. Днес в 8 сутринта са се обадили на колежката да питат дали всичко е готово. "Ама нали се разбрахме за 10.11.?" Какво се прави в такива ситуации? Само можеш да псуваш и да се ядосваш :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ех, аман от прости клиенти, писна ми!!! Миналата седмица получихме голяма поръчка за 14.11. Днес в 8 сутринта са се обадили на колежката да питат дали всичко е готово. "Ама нали се разбрахме за 10.11.?" Какво се прави в такива ситуации? Само можеш да псуваш и да се ядосваш :angry1

Te хората затва са измислили договори, ама....

Link to comment
Share on other sites

През цялата събота се борих с някаква брутална вирусна история, която не ми позволи 14 часа да мръдна. Гадене, стомашни проблеми... Кошмар. И туй след като веднъж минах по тая пътека в понеделник... Чак днес успях да се изправя и да се почувствам жив... На село обаче и болен да лежиш пак е по-добре :devil

съчувствам ти защото вече един месец се боря с тоя мутант :)

първо бяха познатите стомашно-чревни проблеми които ме изритаха на легло за 3 дни със 39.5 градуса...

след това имах кашлица която със сигурност беше по-добре от болките в стомаха

малко се пооправих но имунната ми система пак се отслаби покрай партитата в софия и...

стигаме до тази седмица в която ме мъчат сливиците и трудност да преглъщам поради болка...

 

до момента не съм взимал антибиотици, да се похваля... и мисля че снощната терапия със домашно вино и домашна ракия са доста по успешни от 10-те лева за малка опаковка тантум верде...

 

Ех, аман от прости клиенти, писна ми!!! Миналата седмица получихме голяма поръчка за 14.11. Днес в 8 сутринта са се обадили на колежката да питат дали всичко е готово. "Ама нали се разбрахме за 10.11.?" Какво се прави в такива ситуации? Само можеш да псуваш и да се ядосваш :angry1

Майната им. Те са на зор - не ти :) Като не могат да си направят сметката... да си страдат от последствията ;)

 

Освен това след като казваш че поръчката е голяма ме кара да мисля че просто искат да спестят пари като умишлено заявят че сте се разбрали за 10-ти с идеята да минат тънко за това което сте свършили до момента. Тоест - вие не трябва да им предоставяте нищо докато не се финализират нещата :P

Edited by d9thc
Link to comment
Share on other sites

:wacko:

Всеки ден се събираме шест човека с шефа и той ни набива канчетата. И после цял ден сме толкова сдухани, че не е истина. Баси, как един път някой не похвали някого. :huh:

Link to comment
Share on other sites

:wacko:

Всеки ден се събираме шест човека с шефа и той ни набива канчетата. И после цял ден сме толкова сдухани, че не е истина. Баси, как един път някой не похвали някого. :huh:

Явно ващия шеф така разбира насърчаването на труда :(

Link to comment
Share on other sites

Всеки ден се събираме шест човека с шефа и той ни набива канчетата. И после цял ден сме толкова сдухани, че не е истина. Баси, как един път някой не похвали някого. :huh:

Това може би е част от тактиката "Камшик и морковче". Първо ти сипват супер много все едно си направила нещо изключително лошо... а след това като свършиш нещо макар и мъчнико те хвалят все едно си свършила нещо кой знае какво :D

 

Гениално нали. :devil

 

wage slavery rulz :punk

 

Малко встрани от твоя случай:

 

Интересно как някои хора приемат за даденост идеята че работата и забавлението са две несъвместими понятия. Какъв е смисъла да правиш каквото и да е ако няма поне малко удоволствие в него.

 

Но пък и какво удоволствие може да има примерно ако човек работи нещо в което се прави механично без каквато и да е мисъл в него?! И все пак - този тип професии съществуват просто защото не е измислена машина все още да замести човешкия труд. Но пък и как ще накараш някой да замени подобни длъжности в своето производство с машина ако инвестицията е по-голяма отколкото ако плаща на хора?! Отново стигаме до вредното влияние на желанието за печалба.

 

Според мен докато хората са съгласни да работят такива неща, никой няма да си мръдне пръста и постави машина там. Тоест от тази гледна точка аз вярвам че човек е нужен там където трябва креативност а не механични движения.

 

Хм... :)

Edited by d9thc
Link to comment
Share on other sites

:wacko:

Всеки ден се събираме шест човека с шефа и той ни набива канчетата. И после цял ден сме толкова сдухани, че не е истина. Баси, как един път някой не похвали някого. :huh:

 

Изключително мотивиращо... няма 2 мнения. Това обикновено води до това на хората да спре да им пука какво и как правят тъй и тъй шефа ще ги овика :)

 

Иначе аз съм имал подобен опит но с човек който е плащал колкото дават и американците и е давал пари когато и колкото му поискам даже някой път е давал бонуси за навреме и добре свършена работа...

 

 

 

 

...

 

Както винаги си доста далече от истината. Дай да видим отзад напред: докато хората са съгласни да правят нещо нямало да има машини за механичните дейности - момче ти пак ли си на черешата и не можеш да събереш 2 и 2... нали машината не иска залата на края на месеца и обикновено работи по-бързо и с по-малко грешки (ако е направена добре) само дето това условие да е направена добре понакога спира прогреса защото става прекалено скъпо да се изработи и пък сложно...

 

Отделно за забавлението - има една приказка - ако беше приятно нямаше да ми дават пари аз да го върша ами щяха сами да си го направят. Човек може да изпитва удоволствие като гледа какво е направил, като види и колко работа е свършил но малко са творците които се забавляват докато правят нещо а и пари взимат за него, докато в повечето неща може и да има някакво удоволствие и т.н. но си е работа и трябва да се свърши, независимо дали ти е кеф или не.

 

И пак стигаш до тъпите комунистически идеи и "вредното влияние на желанието за печалба"... Излишно обобщаваш нещата и се опитваш да си извадиш някакви изводи но стигаш до грешни такива. Хайде кажи ми ЗАЩО аджеба някой трябва да се напъне за да ти построи къща където ТИ да живееш? Може би ще ти носи огромно удоволствие да си я построиш сам, а? Е да обаче е къде къде по-ефективно една група хора които само с това се занимават да го направят за теб а ти да им се отблагодариш по общоприетия начин с финикийските знаци. Та какво излиза - всеки иска да печели за да може пък да плаща за други неща на останалите иначе по твоята логика ще се върнем в пещерите и всеки ще гледа 2 овце и 1 коза и ще си копае лехата с картофите за да има какво да яде. Ей това е основния въпрос: защо някой ще се занимава с теб ако няма нещо насреща или както ти го наричаш - печалба.

 

Сериозно иде ми да те шамаросам че да се освестиш малко. Как може да си толкова заблуден ей...

Link to comment
Share on other sites

Ей това е основния въпрос: защо някой ще се занимава с теб ако няма нещо насреща или както ти го наричаш - печалба.

Бяха просто размисли, не твърдя нищо този път. Интересно ми е да знам дали съществуват по-добри видове икономически системи от тази която съществува в момента. Не говори за комунизъм пак, защото съм почти сигурен че политическата система стои малко в страни от икономиката. Комунизма или по-скоро неуспешния опит за неговото осъществяване на което си бил свидетел от първо лице е базиран до колкото знам на планова икономика която явно си е носила своите плюсове и минуси. Ако бяха само минуси то днес нямаше да видим нищо построено и завещано (друг въпрос беше че някои живееха само за да го загрбят безцеремонно... иначе нямаше да е толкова болезнен прехода между двата типа икономики). Днешната пазарна икономика по същия начин има своите плюсове и съответно минуси. Според мен минусите и се натрупват в днешно време и то от главата - затова сме свидетелни на икономическа криза, което явно показва че трябва да се приложи нещо по-добро и по-актуално.

 

Съвсем не мисля че съм заблуден, просто се опитвам да гледам the big picture.

Edited by d9thc
Link to comment
Share on other sites

Днешната пазарна икономика по същия начин има своите плюсове и съответно минуси. Според мен минусите и се натрупват в днешно време и то от главата - затова сме свидетелни на икономическа криза, което явно показва че трябва да се приложи нещо по-добро и по-актуално.

 

Съвсем не мисля че съм заблуден, просто се опитвам да гледам the big picture.

 

Ти хубаво се напъваш да видиш голямата картинка, ама от това напъване освен да направиш някоя беля в гащите, друго едва ли ще излезе. Икономическата криза, на която си свидетел е нещо, което нито става за първи път, нито ще е за последен, обаче явно точно тази big picture ти е много трудно да проумееш. Нарича се цикличност в икономиката и като поотраснеш още малко евентуално ще видиш и следващия етап от големия цикъл, ако естествено не прекаляваш с тревицата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Малко извън темата, ама имам един приятел, дето от осем години прекалява с тревицата и ся дай му да чертае, рисува, големи, малки, средни, цветни, чернобели картинки... А пък ако си последовател на Роршах - може нарисуваните картинки да ти дадат някакви отговори за уврежданията му :)

Link to comment
Share on other sites

Бяха просто размисли, не твърдя нищо този път.

 

Т.е. не би могъл да отговориш на въпроса ЗАЩО някой би тръгнал да си губи времето и да се поти за да направи нещо за теб без да има някаква полза от това? Защото нищо на този свят не се случва без причина даже животните не биха отишли да ядат ако не огладняваха.

 

 

Интересно ми е да знам дали съществуват по-добри видове икономически системи от тази която съществува в момента.

 

Очакваме да ни осведомиш явно си по-наясно от всички останали.

 

Сериозно - ако имаше дали щяхме да продължаваме по стария по-лош, неефективен и т.н. начин?

 

 

...е базиран до колкото знам на планова икономика която явно си е носила своите плюсове и минуси. Ако бяха само минуси то днес нямаше да видим нищо построено и завещано

 

Да да.. и нали знаеш - който не иска да се труди за благодо на родината и народната власт отиваше да прави тухли в Белене за да могат останалите да "изграждат" и "строят" комунизЪма.

 

 

 

Днешната пазарна икономика по същия начин има своите плюсове и съответно минуси. Според мен минусите и се натрупват в днешно време и то от главата - затова сме свидетелни на икономическа криза, което явно показва че трябва да се приложи нещо по-добро и по-актуално.

 

Съвсем не мисля че съм заблуден, просто се опитвам да гледам the big picture.

 

Ама по-заблуден си отколкото си мислиш и докато не си признаеш че от икономика и финанси бъкел не разбираш няма да спра да те "дъвча".

 

Първо на първо това с циклите е нормално (както Godfather спомена) и второ - журналистите го раздухват и украсяват малко повече от необходимото. Ей затова донякъде не обичам журналистите (sorry kopche - нищо лично), особено когато се опитват да представят на достъпен език разни теми, които на тях са им абсолютно непонятни и за да стане интересно го и украсяват леко и става едно голямо нищо на което обаче бабите цъкат с език 5 минути като го чуят.

 

По същата причина спрях да си купувам разните списания за компютри - толкова глупости на 1 място не бях виждал, единственото нормално нещо там са статиите за разни игри :)

Link to comment
Share on other sites

Изхвръкна ми държача на четката на вениталатора на радиатора на колата :lol: . Утре ще трябва да го побългарявам иначе дига температурка :cry

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Нарича се цикличност в икономиката и като поотраснеш още малко евентуално ще видиш и следващия етап от големия цикъл, ако естествено не прекаляваш с тревицата. :lol:

Наистина не разбирам от икономика но пък и ти едва ли имаш способността да виждаш в бъдещето. Откъде си сигурен че цикличността не идва от окръжност а от спирала ;)

 

Вярвам че нещата се движат по спираловиден закон, защото като издишам дима от тревата и той рисува спирали във въздуха. :lol:

 

И това звучи точно толкова смехотворен аргумент колкто звучи и твоята абсолютна увереност в това какво ще ни предложи бъдещето. Ако по една случайност по (разбира се) независищи от нас причини, нещата все пак се случат така както аз ги виждам (колкото и наивно да ви се струва)... ще се търкалям буквално на пода от смях заради иронията с която ще бъда принуден да ви запозная :D Няма да ми коства много така или иначе :)

 

Малко извън темата, ама имам един приятел, дето от осем години прекалява с тревицата и ся дай му да чертае, рисува, големи, малки, средни, цветни, чернобели картинки... А пък ако си последовател на Роршах - може нарисуваните картинки да ти дадат някакви отговори за уврежданията му :)

Щом го прави щастлив, не виждам какъв е проблема :) Ти пък губиш прекалено време да съдиш другите, докато можеше да използваш това време да се чувстваш и ти щастлив ;)

Ако пък си просто загрижен за мен - да се надяваме че няма да ми се случи нещо подобно тъй съм скаран малко с визуалните изкуства. :zzz

Link to comment
Share on other sites

Ако по една случайност по (разбира се) независищи от нас причини, нещата все пак се случат така както аз ги виждам

 

Добре, а ако стане обратното, какво правим? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Наистина не разбирам от икономика но пък и ти едва ли имаш способността да виждаш в бъдещето. Откъде си сигурен че цикличността не идва от окръжност а от спирала ;)

 

Много е учил, много знае, ето затова. Виж ти като не си учил и почваш да си съчиняваш някакви неща ей тъй гледайки в тавана и наблюдавайки пушека какви фигурки прави.

 

 

Вярвам че нещата се движат по спираловиден закон, защото като издишам дима от тревата и той рисува спирали във въздуха. :lol:

 

Брей че интересно... значи по една наклонена плоскост ако взема че пусна едно топче и то ще почне да се движи по спирала, а?

 

 

 

Ако по една случайност по (разбира се) независищи от нас причини, нещата все пак се случат така както аз ги виждам (колкото и наивно да ви се струва)...

 

Колко залагаш че ще стане както казваш? Или само си чешеш езика? Ако си сигурен в нещо дай да залагаме да видим после който излезе прав той обира парите...

 

 

...докато можеше да използваш това време да се чувстваш и ти щастлив ;)

 

Подозирам че имаш нещо съвсем конкретно предвид относно начините по които да използва въпросното време за да стане по-щастлив... нали?

Link to comment
Share on other sites

Много е учил, много знае, ето затова. Виж ти като не си учил и почваш да си съчиняваш някакви неща ей тъй гледайки в тавана и наблюдавайки пушека какви фигурки прави.

За сарказъм не си ли чувал. Или трябва да добавя графа "Забележки" към всеки post :)

Брей че интересно... значи по една наклонена плоскост ако взема че пусна едно топче и то ще почне да се движи по спирала, а?

Аз лично вярвам че разликата между живото и неживото в природата е просто една идея. Една сравнително проста система като твоето топче и наклонената плоскост е очевидно зависима от твърде малко фактори за да бъде наречена жива. Какво имам предвид: аз лично вярвам че понятието "живот" идва от факта че ако имаме дадена една достатъчно усложнена система: било то многоклетъчен организъм (пък дори и една клетка сама по себе си), Интернет, съвременната икономическа система, до известна степен компютъра разгледан отделно от глобалната мрежа... мисля че може да се продължи с примерите.. бих добавил и автомобила тъй като и тези системи са известни със това че притежават характер ;)

Та значи при всяка една достатъчно сложна система според мен, се наблюдават несвойствени явления, които не биха съществували теоретично ако приемем че всеки един елемент стрикно ще спазва това което мислим че би трябвало да спазва.

Тоест в крайна сметка нашата достатъчно сложна система започва да развива собствено мнение и съответно можем да я дефинираме като "жива" и съответно "еволюираща".

 

Което означава че примера ти е неподходящ, тъй като няма как да сравним характеристиките на една система като съвременната глобална икономика, ако ще ми говориш за топчета. :)

 

Колко залагаш че ще стане както казваш? Или само си чешеш езика? Ако си сигурен в нещо дай да залагаме да видим после който излезе прав той обира парите...

Ако се беше опитал поне малко да си представиш че съм прав... веднага щеше да ти стане ясно че пари е последното нещо което бих заложил на подобен бас, по простата причина че не биха имали стойност в ситуацията която описвам.

 

А иначе да - определено си чеша езика просто защото имам твърде много свободно време тия дни :laughing: пък и нали за това е форум.

 

Подозирам че имаш нещо съвсем конкретно предвид относно начините по които да използва въпросното време за да стане по-щастлив... нали?

Ако е това за което си мисля че се опитваш да намекнеш - определено не съм толкова глупав за да вярвам че моите методи за осъществяване на щастие ще са валидни при теб. Щастието е субективно. Тоест ако си толкова убеден че моите методи не са правилни просто защото ти смяташ че са крайно неподходящи за теб, това определено не е причина да се чувствам виновен за собствените си решения. :)

Edited by d9thc
Link to comment
Share on other sites

Аз лично вярвам че разликата между живото и неживото в природата е просто една идея. Една сравнително проста система като твоето топче и наклонената плоскост е очевидно зависима от твърде малко фактори за да бъде наречена жива. Какво имам предвид: аз лично вярвам че понятието "живот" идва от факта че ако имаме дадена една достатъчно усложнена система: било то многоклетъчен организъм (пък дори и една клетка сама по себе си), Интернет, съвременната икономическа система, до известна степен компютъра разгледан отделно от глобалната мрежа... мисля че може да се продължи с примерите.. бих добавил и автомобила тъй като и тези системи са известни със това че притежават характер ;)

 

Хехехехе... продължаваш да ме изненадваш и да ме забавляваш. Живото и неживото да са просто идея - и разликата между тях да е минимална... ъъмммм ммммне, мерси но аз предпочитам да си остана измежду живите, колкото и малка да е тази разлика за мен има огромно значение, за теб ако няма - избирай сам.

 

И това за автомобилите с характер също беше добро. Те са всеизвестни че сутрин като са спали накриво и са по-капризни и возят по-твърдо и нарочно зависат самички към дупките по улиците. Последното беше ирония - да се уточня! Според теб всичко което не успееш да разбереш и не е на повърхността за да се види е мистерия и може да седнеш да разсъждаваш задълбочено и да философстваш относно подредбата на звездите, кармата и прочее, но да ти каза това с автомобилите е чиста физика и доста сериозна математика и нищо случайно няма там - ако нещо не иска да запали си има конкретна причина а не е свързано с призраци, звезди и прочее.

 

 

Та значи при всяка една достатъчно сложна система според мен, се наблюдават несвойствени явления, които не биха съществували теоретично ако приемем че всеки един елемент стрикно ще спазва това което мислим че би трябвало да спазва.

 

Любопитно ми е това как би го отнесъм към автомобилите - дай някакъв пример защото несвойствени явления при тях не съм видял - последно старата ми кола като включа на задна и тръгваше напред... 'щото и беше развалена скоростната кутия... като я оправихме и взе да включва правилно :)

 

 

 

Тоест в крайна сметка нашата достатъчно сложна система започва да развива собствено мнение и съответно можем да я дефинираме като "жива" и съответно "еволюираща".

 

Абсолютно - те автомобилите скоро ще почнат и да се размножават - като видиш някой джип чероки върху фолксваген костенурка да не се изненадаш какво е станало - просто се размножават и скоро може да очакваш 2-3 мотопедчета да се родят от костенурката :lol:

 

 

Което означава че примера ти е неподходящ, тъй като няма как да сравним характеристиките на една система като съвременната глобална икономика, ако ще ми говориш за топчета. :)

 

Ами ти взе да унифицираш и да говориш че всичко се движело по спирала, сега ако вземеш че уточниш моооже и донякъде да се съглася... евентуално... и то за нещо по-конкретно а не за ВСИЧКО - все и вся.

 

 

 

Ако се беше опитал поне малко да си представиш че съм прав... веднага щеше да ти стане ясно че пари е последното нещо което бих заложил на подобен бас, по простата причина че не биха имали стойност в ситуацията която описвам.

 

Не не... изобщо не мога да си представя че си прав. Ако искаш заложи друго което обаче да има стойност за мен - 1 компютър примерно?

 

 

 

 

А иначе да - определено си чеша езика просто защото имам твърде много свободно време тия дни :laughing: пък и нали за това е форум.

Ако е това за което си мисля че се опитваш да намекнеш - определено не съм толкова глупав за да вярвам че моите методи за осъществяване на щастие ще са валидни при теб. Щастието е субективно. Тоест ако си толкова убеден че моите методи не са правилни просто защото ти смяташ че са крайно неподходящи за теб, това определено не е причина да се чувствам виновен за собствените си решения. :)

 

Виж ей за това последното съм абсолютно съгласен за теб.

Link to comment
Share on other sites

колкото и малка да е тази разлика за мен има огромно значение, за теб ако няма - избирай сам.

не бъди толкова self-important. вредно е :)

Абсолютно - те автомобилите скоро ще почнат и да се размножават - като видиш някой джип чероки върху фолксваген костенурка да не се изненадаш какво е станало - просто се размножават и скоро може да очакваш 2-3 мотопедчета да се родят от костенурката :lol:

Да бе... порно :D Друго имах предвид като споменах за автомобилите и това е как например машината се наглася според конкретния шофьор. Един вид като симбиоза в която си има някаква щипка магия. Не се хващай буквално за примера тъй като просто се опитвам по какви ли не начини да те накарам да почувстваш за момент схващането което имам за живота :)

Ами ти взе да унифицираш и да говориш че всичко се движело по спирала, сега ако вземеш че уточниш моооже и донякъде да се съглася... евентуално... и то за нещо по-конкретно а не за ВСИЧКО - все и вся.

Не си ли гледал "Пи" :) Изградени сме от спирали, живеем в спирала... тоест логично е всички наши действия да са базирани на спираловидни функции :P Знам че звучи наивно но ми се струва доста логично наистина.

Не не... изобщо не мога да си представя че си прав. Ако искаш заложи друго което обаче да има стойност за мен - 1 компютър примерно?

Каса бира има повече стойност за мен :P

Виж ей за това последното съм абсолютно съгласен за теб.

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...