Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ако направя ъпгрейд на процесор с друг на същия сокет и поддържан от дъното, дали ще тръгне инсталирания Windows XP? В конкретния случай s.775 Celeron D с Pentium 4 с едно физическо и две логически ядра, производителят на дъното декларира съвместмост.

 

Няма да тръгне, само 7-цата знам, че поддържа смяна на Hardware.

Обосновка:

Not possible! The cpu serial # is one of the criteria co-mingled with your product key to enable activation. And, very importantly as Sturm points out, the OS won't know how to talk to the new mobo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако направя ъпгрейд на процесор с друг на същия сокет и поддържан от дъното, дали ще тръгне инсталирания Windows XP? В конкретния случай s.775 Celeron D с Pentium 4 с едно физическо и две логически ядра, производителят на дъното декларира съвместмост.

Няма причина да не тръгне :)

Link to comment
Share on other sites

Няма да тръгне, само 7-цата знам, че поддържа смяна на Hardware.

Обосновка:

Not possible! The cpu serial # is one of the criteria co-mingled with your product key to enable activation. And, very importantly as Sturm points out, the OS won't know how to talk to the new mobo.

Глупости на таркалета!

 

Сменял съм процесор заедно с дъното. Единственото останало нещо беше RAID контролера и всичко тръгна от воле без проблеми. 

 

При това преди 2005та година беше помня. И така 2 пъти. Не е единичен случай. 

 

Докато не е сменен чипсета на дъното и по-точно частта отговаряща за контролера на дисковете и още по-конкретно този, от който се стартира windows, проблем няма да има

 

Още повече на същото дъно с процесор от същия производител. Айде да се опитваш да минеш от AMD на Intel да кажем че е по-вероятно да не тръгне, но при положение, че не сменяш нищо, освен процесора съм сигурен 99.99999% че ще тръгне (освен ако не успееш да счупиш и 2та процесора по време на смяната като един мой сръчен познат, ама той е от хората дето мушкат кубче в кръгла дупка със силен напън или в краен случай с чук)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Трябва да взема 100-тина двд-та,някой ще ме насочи ли към магазин с по голям избор (от цени)? Знам че във всички техно...магазини има дискове около касите но търся по богат избор.Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

По упражнението със смяната на процесора - ако не тръгне, ще е по някаква невероятна случайност/несъвместимост, защото в 99% от случаите проблеми не би трябвало да има (аз самият съм правил това 3-4 пъти).

 

@kodi, мисля че най-евтино + най-голям избор ще имаш тук.

Link to comment
Share on other sites

 Интересува ме програма за споделяне на файлове с директен трансфер, ако може направо да споделя дяловете на харда, но да е портабъл, защото компютъра от който работя е с ограничени права и няма как да инсталирам програма.

 И да не е програмата HFS, защото дава папките като линк и немога да сваля директно папката, а трябва да копирам всичко в нея едно по едно и представете си 400 песни как се копират.

Благодаря

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Благодаря, но тази програма иска не само инстал, ами и ключ, а компютъра на който работя е с ограничени функции и затова търся портабъл

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, но тази програма иска не само инстал, ами и ключ, а компютъра на който работя е с ограничени функции и затова търся портабъл

Дай малко инфо на какво работиш, ОС, версия / win 7/xp - pro/home / 

Link to comment
Share on other sites

Дай малко инфо на какво работиш, ОС, версия / win 7/xp - pro/home / 

Операционната е Уиндоус ХП сървис пак 2 и вероятно тази услуга ако е на самия уиндоус със сигурност ще е ограничена.

Link to comment
Share on other sites

Операционната е Уиндоус ХП сървис пак 2 и вероятно тази услуга ако е на самия уиндоус със сигурност ще е ограничена.

То е клиент. Може би ако си със home edition няма да го имаш инсталиран по подразбиране, иначе е там. Ако го нямаш има и други програмки които вършат работа за remote desktop clients - mRemoteNG например, има и портабъл версия ако не се лъжа

Като си на онзи компютър, пусни един command prompt и напиши mstsc в него и след това enter. Ако се появи нов прозорец remote desktop connection - всичко е 6

На домашният компютър - десен клик в/у computer/my computer - properties - advanced/remote settings - Allow Remote connections to this computer - може да има леки разминавания, според версията на уина ти. Ако си с реално ип - няма нужда да правиш друго, ако си с рутер - пренасочваш си порт 3389 към домашният компютър :) И ако си със Win 7 вкъщи, когато избираш Allow remote connections, избери варианта без Network level Authentication, едва ли някой се е сетил да ъпдейтне клиента на служебното ти XP :)

 

Надявам се, че домашният ти комп също не е с някой home edition :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Team Viewer

А той може ли да прави трансфер на папки през самия него, защото до колкото помня само се оперираше с него от друг компютър

 

 

 

То е клиент. Може би ако си със home edition няма да го имаш инсталиран по подразбиране, иначе е там. Ако го нямаш има и други програмки които вършат работа за remote desktop clients - mRemoteNG например, има и портабъл версия ако не се лъжа

Като си на онзи компютър, пусни един command prompt и напиши mstsc в него и след това enter. Ако се появи нов прозорец remote desktop connection - всичко е 6

На домашният компютър - десен клик в/у computer/my computer - properties - advanced/remote settings - Allow Remote connections to this computer - може да има леки разминавания, според версията на уина ти. Ако си с реално ип - няма нужда да правиш друго, ако си с рутер - пренасочваш си порт 3389 към домашният компютър :) И ако си със Win 7 вкъщи, когато избираш Allow remote connections, избери варианта без Network level Authentication, едва ли някой се е сетил да ъпдейтне клиента на служебното ти XP :)

 

Надявам се, че домашният ти комп също не е с някой home edition :)

Всичко ми е профешънъл. Благодаря за инфото, ще го пробвам всичко, и програмата и опцията на уиндоуса

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

А той може ли да прави трансфер на папки през самия него, защото до колкото помня само се оперираше с него от друг компютър

Да. Той работи и без да се налага да настройваш firewall-и и рутери. 

 

Всичко ми е профешънъл. Благодаря за инфото, ще го пробвам всичко, и програмата и опцията на уиндоуса

Може, да. Но за да го пуснеш трябва да си администратор на въпросната машина (стига да не е включен вече). Т.е. на тази, към която се свързваш. Провери firewall-a дали пуска порт 3389 и дали рутера го forward-ва към машината (ако има рутер)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да препоръча четец за електронни книги? Нещо не много скъпо, но не и нещо, което ще се връща 100 пъти.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да препоръча четец за електронни книги? Нещо не много скъпо, но не и нещо, което ще се връща 100 пъти.

 

Предполагам, че тази тема я знаеш - в нея всички споделят всичко за "четците" от първа ръка и човек лесно може да прецени кое е най-доброто за него...

Link to comment
Share on other sites

Не, не знаех темата и изобщо не съм запознат с тези джунджурии. Предпочитам книжните издания.

Това го търся за подарък и именно, защото не съм запознат питам.

Link to comment
Share on other sites

Ами ако искаш пиши в онази тема с какви пари разполагаш и на какви опции най-вече държиш за четеца и предполагам, че веднага ще ти препоръчат някакъв модел.

Link to comment
Share on other sites

Как да задам в мозила, елементи, до които няма достъп, да не ги визуализира? Примерно - нямам достъп до фейсбук, а доста от коментарите, които има по различни сайтове са копие от фейсбук. Как да накарам Годзила да не се мъчи да ги намери и да спре да ми дава екран с написано "Неуспешен опит"...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

абе слушалките на другаря ДРЕ, дрънкат ли както трябва или са скъпи, щото са червени?

щото нито е доктор, нито е дори зъболекар както обясняваше в началото, та въпроса си е съвсем резонен.

Link to comment
Share on other sites

Как да задам в мозила, елементи, до които няма достъп, да не ги визуализира? Примерно - нямам достъп до фейсбук, а доста от коментарите, които има по различни сайтове са копие от фейсбук. Как да накарам Годзила да не се мъчи да ги намери и да спре да ми дава екран с написано "Неуспешен опит"...

Никак. Трябва да се оправи самия сайт а не твоя браузър.

 

 

абе слушалките на другаря ДРЕ, дрънкат ли както трябва или са скъпи, щото са червени?

щото нито е доктор, нито е дори зъболекар както обясняваше в началото, та въпроса си е съвсем резонен.

Не са лоши но не мисля че си струват парите (имам едни подарък та за слушалки знам че са хубави, изглеждат добре, но над 60-70лв за тях не бих дал)
Link to comment
Share on other sites

абе слушалките на другаря ДРЕ, дрънкат ли както трябва или са скъпи, щото са червени?

щото нито е доктор, нито е дори зъболекар както обясняваше в началото, та въпроса си е съвсем резонен.

Марка, мобсън, марка..За т'ва са скъпи...

Иначе зависи за какво и какви (жични, безжични) ти трябват....Зенхайзер, Сони, АКГ...Все са по-добри като качество на звука..Не че докторските са лоши, дори напротив, но голяма част от цената се плаща за марката Дре.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...