Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Трябва ми това > http://imageshack.us/a/img20/7479/imag4402.jpg не искам препоръки от типа виж във ВикиВат може да имат... ако някой знае къде точно имат да каже. Че ми трябват днес.

 

______________________

Синичките клипсове.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Как мога да си върна старата тема на форума?

Не можеш. Софтуера на форума беше обновен до последната налична версия. Разгледай скиновете и си харесай някой. След няколко дена ще свикнеш и с новата версия.

Link to comment
Share on other sites

Някой ходи ли на турнири по покер в Риц, да ми даде някаква актуална програма на турнирите? Най-вече ме интересува - този от 2:00пм в неделя с 5лв. вход още ли съществува и мога ли да се запиша от събота за него? Освен това малко разяснение за тези бонуси за каре и т.н. - важът ли при турнир и какви са печалбите?

Link to comment
Share on other sites

Не съм забелязал "Осрам" да държат по-дълго от китайските "Филипс", горят си най-редовно след 2-3 години експлоатация.

Само че филипс-а като вземеш пури - големите розовеят малките жълтеят. Освен това осрам-а по мои впечатления карат доста по-дълко

 

Ми и те са ми горели като китайските. Малко по-рядко, но вече имам 2-3 сменени в нас 100 ватови.

За сега най-добре се представят луничките - нямат дефект 5-година, но са тиа 12 волтовите, не 220

Амиии ела да видиш какво става в банята с 12 волтовите капсули. Аз замислям скоро всичките тези да ги сменя с LED

 

При Осрам, серия 8 е най-скъпа за масова употреба.Води се Lumilux и е с триивичен луминофор.825 е на 2500К, 827 е на 2700К.Т.е. първата свети доста жълто, докато втората се приближава към по-комфортната зона на ЛНЖ-то.

Е колко масова да е - аз да няма да оборудвам завод с няколко хиляди лампи че да ми прави впечатление цената. Имам 5 тела на кръст в къщи. Колкото ще да им е цената - купувам го един път и забравям каква му е цената за идните 2-3 години

Link to comment
Share on other sites

Масова имам предвид, че не е специализирана, защото има серии, които са за много специфични приложения....

В случая по-скъпите излизат впоследствие по-еФтинко...По-икономични, по-ефективни...с времето се избива разликата в цената.

Link to comment
Share on other sites

А на Osram тези 825 (или 827) какво значат?

 

 

Сега ти видях въпроса. Отговора е НЕ. Всъщност може да има разлика между спектъра на лампи от един и същи производител но с различен размер. Примерно бях взел пури на Philips. Тези от метър и 20 розовееха леко а тези от 60см жълтееха. Не е голяма разликата но сложени една до друга се вижда и стои смешно.

 

Лампи купувай само и единствено Osram! Китайски, турски, полски говна - НЕ!

Чудесно, точно ме интересува къде има магазин на OSRAM и колкото се може повече разнообразие!!

Интересуват ме бактерицидните UV-C модели и инсектицидни, че съм решил да трепя бактериите якоп с озон.

Link to comment
Share on other sites

Амиии ела да видиш какво става в банята с 12 волтовите капсули. Аз замислям скоро всичките тези да ги сменя с LED

Ми 4 са ми в банята, която се ползва всеки ден и няма прозорец за излизане на влагата, а само един вентилатор. Караме 6-та година от както са сложени.
Link to comment
Share on other sites

Явно зависи от това как е разположена крушката. При мен са едни малки капсули и горят като за световно и китайски и турски и филипса. Само осрам се задържат малко повече но години не е било да издържи нито една

Link to comment
Share on other sites

Тия крушлета са бетон - аз имам такава настолна лампа и за 15 години съм сменил точно 3 крушки. Нещо при вас не е уред.

 

А най-шибанта крушка в историята е G9. По-тъп стандарт не е правен...

Link to comment
Share on other sites

Всичко зависи как стои крушката. Ако е забодена вертикално и стои максимално далече от друга повърхност на лампата е ок. Ако е като онези в моето огледало затворена отвсякъде при това херметично, като стъклото почти опира в крушката а крушката отгоре опира в един светлоотразител - горят като за световно. Ама то толкова акъл от китаец да помисли за охлаждането на крушка - къде ти...

 

Щото разликата в монтажа и дизайна би била минимална, но е направено по възможно най-калпавия начин. Даже се чудя дали не е умишлено за да ми е гадно

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Дедо, може да пробваш с този модел.Би трябвало да са по-читави.

Видене колко време свети твоята лампа?

При капсулите е много важно положението и охлаждането на крушката.А и колко време свети.По принцип стандартните имат около 1000 часа живот, което не е чак толкова много.И като им се влоши околната среда с гаден начин на монтиране и плющят като пуканки.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, може да пробваш с този модел.Би трябвало да са по-читави.

Видене колко време свети твоята лампа?

При капсулите е много важно положението и охлаждането на крушката.А и колко време свети.По принцип стандартните имат около 1000 часа живот, което не е чак толкова много.И като им се влоши околната среда с гаден начин на монтиране и плющят като пуканки.

Анджък!

 

А аз чакам oт LED Market-a да ми намерят заместители на всичките видове халогенки у нас и да си реша проблема генерално

Link to comment
Share on other sites

Ти пък, намерил си от кой да чакаш...Я вземи разгледай тук.Мисля че ще намериш все нещо......Ако си харесаш нещо, обади се, да видим какво може да направим с цените.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам ОМЕГА ЛАЙТ - http://www.omega-light.com/ (и вмъкването на линкове е тотално осрано в тая версия!!!). Миналия ден оставих там бая пари, но най-после намерих каквото ми трябва след дълго търсене.

Link to comment
Share on other sites

Изкарах от избата ни едни стари дамаджани; въпрки че на дъното им е било сложено пясък и вода пак имат някакви брутални следи.

Можете ли да ми препоръчате някакъв препарат с който да се измият на сто процента. А дали ще стане със Згура.

Солна, сярна киселина. Акумулаторен електролит също върши работа.

Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата между полиране и пастиране на автомибил?
С две думи - искам колата малко да лъсне, да свали 2-3 годинки :D
Koe e по-ефективният вариант?

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата между полиране и пастиране на автомибил?

С две думи - искам колата малко да лъсне, да свали 2-3 годинки :D

Koe e по-ефективният вариант?

 

Никаква - просто след пастиране се полира. Просцесът е няколко степени.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...