Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Старият, щото е бил точно метален и откраднат :), затова са го заменили с непривличаща окото пластмаса.

Освен техниците, можеш да провериш в Кършияка - до колелото на панира е съвета и зад него има една дълга барака, в която продават и ремонтират касови апарати и накрая а бараката се помещава магазина за ас. части.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Предполагам зависи и от устройството и това колко ток може да захрани. Един приятел беше казал, че едно такова устройство захранвало малко по-малко от това, което телефона му харчел, та просто батерията падала по-бавно, но не можел да разчита на реален заряд. Освен ако устройството не е изключено, разбира се.

Link to comment
Share on other sites

Зависи, да. Тези с по-голям капацитет зареждат и лаптоп. Но това от 2000mAh е колкото за телефон. Аз имам такова, но на 1000mAh, за аварийни ситуации. Тези за лаптоп са към 18-20000mAh и съответно по-скъпи...По принцип за лаптоп са универсални(стават за хладилна чанта, за зареждане на акумулаторни батерии, за телефони и пр.), но лично за мен е излишен разкош....

Link to comment
Share on other sites

Говорим за аварийни ситуации, в гората/ планината...Ще се ползва за зареждане на мобилен телефон....Лаптопи из баирите не ми се носят...Основния въпрос е, дали са горе-долу читави посочените модели или подобни такива, на сходна цена 20, максимум 30лв.

Link to comment
Share on other sites

Говорим за аварийни ситуации, в гората/ планината...Ще се ползва за зареждане на мобилен телефон....Лаптопи из баирите не ми се носят...Основния въпрос е, дали са горе-долу читави посочените модели или подобни такива, на сходна цена 20, максимум 30лв.

Реално ти трябва пряко слънце (не просто да е светло), за да даде заряден ток, поне близък до този на нормално зарядно. Аз имам едно 1500 mAh (по спомен), купувано от Метро за ~ 35 лв. Бавно става, но върши работа при вече споменатите условия.

Link to comment
Share on other sites

Това за слънцето е ясно.Всички такива зарядни са с монокристални клетки и освен прякото слънцегреене искат и по-прецизно насочване.Въпроса е да свърши работа в екстремна ситуация.Понякога е достатъчен един разговор...Ще видим.Може би ще поръчам едно.Ако върши работа добре, ако ли не....прахосани 20лв.

Link to comment
Share on other sites

Замисли се дали не е вариант външна батерия за телефона. Аз тъкмо си взех една такава за моя.Има по - голям капацитет от вградената в телефона. Стои като калъф.

Link to comment
Share on other sites

Оказа се че в стаята ми се събира влага и трябва да се боря с нея и имам две питания:

Знаете ли някакви природни рецепти за борба с влагата;

Попадна ми електрически влагоуловител Бътгет 1000 2.4л на половин цена, употребяван но от подобен род техника не разбирам и да се допитам да не би да имат някакъв ресурс които бързо да се изчерпва и затова да ги продават или каквото и да е било; каквото се сетите, съвети приемам всякакви.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли някакви природни рецепти за борба с влагата...

 

Единственото 'природно', дето се сещам е периодичното отвааряне на прозореца - неприятно е през зимата, но ефектът най-добре може да го усетиш, когато си зимно време в кола при затворени прозорци.

Иначе таблетките "Церезит" действат ужасяващо бавно и слабо, като при малко по-големи помещения с доста влага нямат почти никакъв ефект. Електрическите влагоуловители доколкото знам имат ефект, особено по-мощните. Наскоро взех един малък влагтоуловител от форума, за едно гардеробно помещение, което обаче е в друг град и още не съм имал възможността да пробвам уреда...но пък останалите думи ги казвам, след дълго четене и проучване на проблема с влагата.

Link to comment
Share on other sites

По едно време някой беше споменал начин да свалиш звука от клипче в тубата, ама сега не мога да намеря мнението. Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Ето един нестандартен въпрос.

 

Има ли някой със запазена тетрадка по английски от даскалото. Говорим за 7-ми до 9-ти клас. Аз съм си ги изхвърлил всичките за съжаление. Имам учебници, но само на английски(нямат превод), а искам да разбера граматически точния превод на едно и също изречение в различните времена.

 

Пример:

 

I read.

I am reading.

I have read.

I have been reading.

 

И продължаваме така с миналите времена и т.н. Помня, че имах много хубави примери на всяко време(с правилните окончания с всичките му там моменти на извършване на действието) обаче кой да предположи, че сега ще ми потрябват и то адски много. Подготвям се сам, но като объркам нещо и цялата нишка отива по дяволите.

 

Мерси предварително.

 

Забравих да спомена, че на гуугъл преводача му нямам голяма вяра :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Отдавна съм изхвърлил всякакви тетрадки :D но специално за това мога да ти обясня какво означава и как да го разбереш.

 

Сложно в случая е, че в английският език има едно допълнително време, което в българският го няма и точно това време е последния вариант - минало перфектно мисля, че се казваше и се образува с have и 3-тата форма на глагола. Тази форма се използва, в изречение, когато се споменава за 2 минали събития и едното е по-минало от другото. Пример Изхвърлих боклука и отидох да пия кафе - първо си изхвърлил боклука (в миналото), после си отишъл да пиеш кафе (пак в миналото). За сегашните не си спомням как стоят нещата, но предполагам, че също има нещо общо. Надявам се да съм те подсетил малко : )

Link to comment
Share on other sites

От тук не е ли по-лесно да го разбереш? Всичко си е обяснено по колонки. ;)

 

...а преводачът на гугъл има проблеми не само с времената, но и с отрицанието - често дава точно обратния резултат.

Link to comment
Share on other sites

Отдавна съм изхвърлил всякакви тетрадки :D но специално за това мога да ти обясня какво означава и как да го разбереш.

 

Сложно в случая е, че в английският език има едно допълнително време, което в българският го няма и точно това време е последния вариант - минало перфектно мисля, че се казваше и се образува с have и 3-тата форма на глагола. Тази форма се използва, в изречение, когато се споменава за 2 минали събития и едното е по-минало от другото. Пример Изхвърлих боклука и отидох да пия кафе - първо си изхвърлил боклука (в миналото), после си отишъл да пиеш кафе (пак в миналото). За сегашните не си спомням как стоят нещата, но предполагам, че също има нещо общо. Надявам се да съм те подсетил малко : )

 

 

Аз ги знам как се образуват, спомням си и 90% от неправилните глаголи във всичките им форми и т.н(последния ми урок по английски беше в 8-ми клас, демек преди 13 години :D ). Правилното използване и точния превод обаче ми куцат. И се хващам, че допускам едни и същи грешки(и учителките са ми го казвали дори :) ), а съм длъжен да си направя езика перфектен.

 

Мидекс, такива и аз имам, но пък всичко е от полза :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

 

Има ли някой със запазена тетрадка по английски от даскалото. Говорим за 7-ми до 9-ти клас. Аз съм си ги изхвърлил всичките за съжаление. Имам учебници, но само на английски(нямат превод), а искам да разбера граматически точния превод на едно и също изречение в различните времена.

 

 

 

В краен случай може да потърсиш граматика за английски език на български от някоя библиотека .

Link to comment
Share on other sites

Правилното използване и точния превод обаче ми куцат.

 

Хубаво де, що не хванеш някоя студентка по английска филология да ти ги разясни подробно? Само давам идеи...

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де, що не хванеш някоя студентка по английска филология да ти ги разясни подробно? Само давам идеи...

 

Да ти имам и идеите - Чефо да хване студентка и да я ползва за обясняване на няк'ви тъпи глаголи и времена, вместо да прави нещо доста по-приятно...аааааа, наистина одъртяваш! :woot

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...