Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Домашно кино

 

Погледни промоциите на Technomarket/Technopolis с говорители 3+2 Yamaha и ресивер в комплект. Всеки месец има по едно предложение.

За 1000лв, други марки няма смисъл да гледаш, защото няма да ти хареса как звучат.

Link to comment
Share on other sites

За домашно кино Yamaha или Pioneer.Тонколоните да са Yamaha или JAMO.Колони на Пайнер и Сони - не.Както писа Ангел, можеш да се възползваш от някоя промоция.

Иначе за стерео нещата са по-различни и за тези пари може да се спретне нещо интересно.... :devil

Link to comment
Share on other sites

Да ми препоръчате някой електричар (за лек автомобил). Искам да сложи един модул за дневни светлини, но искам да е сложено както трябва, а не както и аз мога просто да резна жиците и да запоя отгоре.

 

Модула си го имам, да уточня.

 

Отиваш при Слави - 0888444755.

Link to comment
Share on other sites

Появи се теч в банята и тоалетната. Но понеже тръбите са скрити с кнауф и плочки не се разбира от нас ли е, или от комшиите горе. Те твърдят, че няма нищо при тях.

Кажете ми някой добър водопроводчик. Да не е някой "майстор", а да е изпитан. Да дойде да консултира и да каже какво ще се прави. Ако работи и евтино е плюс :) Но добър и евтин рядко се среща.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как вървят цените за поставяне тръби на локално парно?Интересува ме само сглобяването на колектора,връзването на тръбите към него и полагане на тръбите от колектора до стената.Засега няма да има монтаж на радиатори.Към 40-на метри тръби трябва да се положат,материалите ги имам и пролетта мисля да го направя,затова сега събирам мнения.Може да ми препоръчате и някой майстор,да говоря лично с него и като стане време да действаме.

Link to comment
Share on other sites

Поставил съм си една цел - да се науча да свиря на пиано ,тая година.

Уроци из Пловдив,да предложите ?

 

Смела мечта, но със същата сила може и цигулка да научиш тая година. Обърни се към snejko.

 

 

 

 

напълно сериозно си го мисля (колкото и несериозно да ти звучи) ,и искам да го реализирам ,за да си допълня някои практически знания/техники относно музиката.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос ,след Копривките мисля да отида до Цигов Чарк - Батак,та въпроса ми е по кой път трябва да мина ,дали през Куртово Конаре-Пещера -Батак или Пазарджик-Дебръщица-Батак .Интересува ме къде пътя е хубав не по кратък :)

В смисъл откаде минават Пловдивчани за Батак .

Благодаря !

Link to comment
Share on other sites

Поставил съм си една цел - да се науча да свиря на пиано ,тая година.

Уроци из Пловдив,да предложите ?

 

Смела мечта, но със същата сила може и цигулка да научиш тая година. Обърни се към snejko.

 

Имам един въпрос ,след Копривките мисля да отида до Цигов Чарк - Батак,та въпроса ми е по кой път трябва да мина ,дали през Куртово Конаре-Пещера -Батак или Пазарджик-Дебръщица-Батак .Интересува ме къде пътя е хубав не по кратък :)

В смисъл откаде минават Пловдивчани за Батак .

Благодаря !

 

Карай си през Пещера да ти е мир на главата.

Link to comment
Share on other sites

Някой от форума занимава ли се с автомобилно озвучаване и по-специално с направата на джобове за вратите?

magdanoz4o :)

 

edit : Ton4o и аз минавам през Пещера и нямам никакви ядове ;)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Смела мечта, но със същата сила може и цигулка да научиш тая година.

 

То малко като вица, дето питали оня "- Ти можеш ли да свириш на цигулка?" и получили отговора "- Не знам, може и да мога...никога не съм опитвал". Този род инструменти изискват дълги години редовни упражнения и минаване на доста материал през ръцете ти. Разбира се също така и елементарното познаване на нотите и нотните знаци е абсолютно задължително, когато трябва да има някаква систематика при обучението, а не само да се научиш да свириш "На Елиза". Разбира се Трибалеро трябва да си реши докъде иска да научи свиренето, защото има много степени на усвояване на инструмента и при редовни занимания с човек, който никога не се е занимавал с музика преди това (и все пак не са му тотално запушени ушите), мисля че 1 година е достатъчна да го запознаеш с нотните знаци и да го докараш до елементарно четене с 2 ръце. Също така трябва да има ответна реакция и желание за напредване в обучаващия се, понеже в по-късна възраст такова обучение е по-трудно, отколкото в детска възраст.

Link to comment
Share on other sites

Майка ми като музикант все разправяше, че за пиано и цигулка трябва да се почне от 5 годишен... на мен това ми се струва безумно и излишно тормозене на децата, но пък има и такива дето ги влече казват (аз не съм срещал)

Link to comment
Share on other sites

Дедо, да - гадно е, лишават се от нормално детство (а какво всъщност е "нормално" детство за едно дете, може да се спори в друг разговор) и са сравнително малко децата, на които им идва отвътре, но....не почват ли на 4-5 години, светът ще се лиши от велики музиканти. Вярно, процентът им е малък спрямо общата бройка, но повечето от тях наистина са почнали от много малки да се (ги) занимават с музика. Пък който от всичките се случил да има достатъчно талант и мерак да продължи да се занимава активно - хубаво, останалите...да се оправят както могат (щях да употребя един по-груб израз, но реших още веднъж да покажа, че имам домашно възпитание :laughing:).

Link to comment
Share on other sites

Aз помня как бях 5 годишен когато ме караха да свиря и помня що бой изядох тогава (и от майка ми и от лудия ми даскал), докато един ден той ми ме шамароса с лъка по задника, само че има нещастието майка ми да го види това при което тя буквално счупи цигулката в главата му и дотам бях със свиренето. Оттам и негавитното ми отношение към въпроса.

Link to comment
Share on other sites

... той ми ме шамароса с лъка по задника...

 

Старата школа, така действаха тогава...и още нямаше "права на детето". :bgrin:

 

П.П. Ники, виж в коя тема сме, че и аз също се отнесох. Дай да не спамим точно тук.

Link to comment
Share on other sites

Откъде да си купя качествен скрийн протектор за Xperia Tipo? Предполагам, че във всеки магазин ще има, но искам да е качествен и да не го сменям през месец.

Link to comment
Share on other sites

Можеш да видиш от този магазин. Колегите доста пазаруват аксесоари от там.

 

Няма нищо за Xperia Tipo...

 

@Psihara^^ - Автосервиз Тракия, срещу автомивката.

Link to comment
Share on other sites

Друг е проблемът, но въпросчето остава:

Без данък - някъде?

 

 

Вече почти никъде - всичко се наблюдава с камери и никой не си слага главата в торбата.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

И според мен така трябва да бъде - защо за 20 и кусур години аз винаги имам платен данък и гражданска, а се оказва, че голям процент от хората продължават да си карат без гражданската например? Или плащат само първата вноска и толкова...или това е щото аз парите ги копам от мазето си или пък ги бера от вълшебното си дърво в двора. :ghost

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...