Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Знам, че не може да се каже точно и зависи от доста неща, но някой знае ли грубо колко ток/лева гълта компютър, който работи постоянно 1 ден или 1 седмица или 1 месец?

Не стига че зависи от компонентите, но и от това дали се товари или не.

Ето ти едно хубаво сайтче, за да си сметнеш консумацията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аааа леко не съм съгласен. Аз благодарение на този сайт си взех 1кв захранване (щото то ми смяташе към 700-800 някъде) а се оказва, че заедно с UPS-a и 4те ми монитора всъщност консумацията е около 500вата, а без мониторите към 270...

Link to comment
Share on other sites

Обмислям да си прекарвам телевизия, и като цяло ми се иска да е с CA модул, а не с приемник, за да не ми се трупат само дистанциони, но чух, че CA модула предавал по - нискокачествено изображението отколкото стандартния приемник. Някой може ли да потвърди или опровергае това твърдение ? :)

Link to comment
Share on other sites

Точно обратното - качеството, гледайки с тунера на телевизора ти е по-добро, особено се усеща разликата, при сравнение с евтините операторски имитации на приемници с отвратителен ъпскейл и т.н. Изобщо не се чуди. Единствено, инвестирай в мааалко по-скъп модул, не за друго, ами защото първо може да не сработи с твоя телевизор, а и може да забива. Купуваш си "Лютата чушка" на Технисат и забравяш. Около 70лв. е.

Link to comment
Share on other sites

За да не ходя да разпитвам и да се мотам, някой вече минал по процедурата да ми обясни, как точно се взима златен талон от КАТ (нямам никакви нарушения доста повече от 6 години) - на кое гише трябва да отида, заявка ли се прави или го получаваш веднага, ако не е веднага - колко се чака и т.н.

Link to comment
Share on other sites

При първо нарушение запазваш точките и се разминаваш само с глобата.

 

....на кое гише трябва да отида, заявка ли се прави или го получаваш веднага, ако не е веднага - колко се чака и т.н.

 

Едит: Поразрових нета и установих, че май се подава молба и се чака 1 седмица, така че остава само въпросът ми за гишето (и в коя сграда) - ако никой не знае, ще си питам на място. ;)

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко дена обсъждаха да променят закона и да не е само при първото нарушение. Единствено при употреба на алкохол да се отнемат точки. Може обаче и да са имали в предвид пак за първото само.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че е само еднократен бонус. Доколкото прочетох, като изключим алкохола (към който аз съм имунизиран :beerchug), при всяко друго нарушение не ти отнемат контролни точки, но си плащаш глобата, след което ти прибират златния талон и отиваш в КАТ да си ти върнат пак синия.

Link to comment
Share on other sites

Ами след малко смятам да прескоча дотам да видя....таман не съм лягал тази нощ, та поне да хвана сутринта. Ще пиша следобеда пак тука - сигурно има и други като мен и теб, дето се интересуват как и откъде се взима такъя талон.

Link to comment
Share on other sites

При първо нарушение запазваш точките и се разминаваш само с глобата.

 

Едит: Поразрових нета и установих, че май се подава молба и се чака 1 седмица, така че остава само въпросът ми за гишето (и в коя сграда) - ако никой не знае, ще си питам на място. ;)

 

Я, той много готин тоя талон! Пък и на мен ми се полага ми се струва... Между другото баба ми ми се похвали есента, че са й го връчили (тя цял живот няма официално нарушение), но тя май беше с подмяна на книжката поради изтичане на срока... Та не знам точно как са й го дали - но си го има. На 80 години при това... laughing1.gif

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

За да не ходя да разпитвам и да се мотам, някой вече минал по процедурата да ми обясни, как точно се взима златен талон от КАТ (нямам никакви нарушения доста повече от 6 години) - на кое гише трябва да отида, заявка ли се прави или го получаваш веднага, ако не е веднага - колко се чака и т.н.

Струва 1,30 и става за 15-30 минути.Отиваш до КАТ ,там където се подава за нови документи. Проверяват те дали имаш право, дават ти една бележка отиваш до банката плащаш 1.30 .връщаш се на гишето попълваш 1 молба и готово.

Дано да съм ти бил полезен.

Link to comment
Share on other sites

Струва 1,30 и става за 15-30 минути.Отиваш до КАТ ,там където се подава за нови документи. Проверяват те дали имаш право, дават ти една бележка отиваш до банката плащаш 1.30 .връщаш се на гишето попълваш 1 молба и готово.

Дано да съм ти бил полезен.

 

Да, точно така е както го описваш - сега се връщам от там. Като изключим опашките, става лесно...стига човек да не е забравил, че има някой отдавна забравен фиш за неправилно паркиране, както стана с мен (че даже е бил и платен). Сетих се, че това беше още когато бях с по-по-предишната кола - дойде ми тогава в пощата някакъв фиш, че на не знам коя си дата, на еди коя си улица съм бил спрял неправилно и т.н. и въпреки, че нямах спомен изобщо да съм ходил с колата на тази улица, нито пък някой някога ми е лепил бележка-предупреждение на колата, реших все пак да си го платя и да не се правя на интересен. Карай...след някоя година като станат 6 от тоя фиш нататък - пак ще се пробвам. ;)

Link to comment
Share on other sites

Карай...след някоя година като станат 6 от тоя фиш нататък - пак ще се пробвам. ;)

 

Аз бях направил 6 години и щях да ходя да си взимам талона, но ме спряха в превишена скорост (71) като слизах от един надлез...

Link to comment
Share on other sites

Като минеш процедурата сподели, че и аз съм вече над 6 години без нарушения и мисля да си взема и аз една такава розова хартийка...

 

 

Розова, а? :gayviolet: :effemine3:

Link to comment
Share on other sites

Не в главната сграда, а тая (до кафето) дето е между главната и портала за колите, които влизат за преглед. Входът се пада навътре и като влезеш - веднага вдясно дето са две гишета едно до друго (No.2 и No.3), там дето правят снимките на място за нова книжка.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Имам едно автомобилно запитване:

Акумулаторът на колата ми се беше изтощил тотално. Нито фаровете палеха, нито лампата вътре. Тотална липса на ток. Та един приятел снощи ми даде ток с щипки и запалих. Повъртях известно време из квартала уж да се позареди акумулатора. Тази сутрин обаче се качвам в колата, има си светлина, таблото свети, но колата не може да запали.

Та въпросът ми е, дали просто снощи не съм заредил акумулатора достатъчно, или проблемът е някъде другаде?

Благодаря предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...