Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пичове, с тоя данък мамичката си е ебало. Някой да има познат данъчен, че да ми обясни ко са прави, когато колата никога не е била данъчно регистрирана?

Link to comment
Share on other sites

5 или 3 години назад плащаш и пИчелиш - вероятно са с оникновена 3г давност, но си провери все пак. Това е. Вероятно и адм. глоба в някакъв размер. Нищо кой знае какво.

 

---------

 

5г ти е давността. Смята си сумата отиваш и ЛЮБЕЗНО питаш за своя случай на гише в данъчното и може и тънко само с тая цифра да се разминеш.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Тия дето не са пригодени фабрично - да, но останалите? При предишния преглед това ми го каза проверяващият, че се предвижда и тази мярка. Интересно защо при плащането на данъка, наличието на катализатор се отчита и се отразява като бонус чрез намаляване на сумата, но само до определени коне, а над тях е все тая дали имаш или нямаш...все едно на тия коли катализаторът е сложен за украса...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Именно, а има и нещо друго, ще им е нужна световната база данни за автомобилите, за да знаят дали е с катализатор или не..До 75кВ с катализатор имаш отстъпка, но дали цапаш по-малко от 76кВ-това кола?

Link to comment
Share on other sites

Пичове, с тоя данък мамичката си е ебало. Някой да има познат данъчен, че да ми обясни ко са прави, когато колата никога не е била данъчно регистрирана?

 

Оставяш е нерегистрирана! laughing1.gif

 

Иначе както казва Коста - 5г назад.

 

Като стана дума за техническите прегледи...вярно ли, че от тая година ако си без катализатор, няма да те пуснат?

 

Не, не е вярно.

Link to comment
Share on other sites

Отива се в данъчното и се регистрира. Налагат ти някаква глоба, след което си плащаш данъците за целия период, за който не си плащал и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Отива се в данъчното и се регистрира. Налагат ти някаква глоба, след което си плащаш данъците за целия период, за който не си плащал и си готов.

 

Няма да плати за повече от 5 години. Такава е давността.

Link to comment
Share on other sites

Отива се в данъчното и се регистрира. Налагат ти някаква глоба, след което си плащаш данъците за целия период, за който не си плащал и си готов.

Тази операция струва повече от самата кола. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами значи е трябвало да си купиш по-скъпа кола. ;)

Иване, стига си спорил - на всяка кола, която е в движение, данъкът трябва да се плаща, а не да се изтъкват причини защо не е могъл да бъде платен ; ако има давност, както някой спомена по-горе, просто ще минеш по-евтино.

Link to comment
Share on other sites

Пичове, с тоя данък мамичката си е ебало. Някой да има познат данъчен, че да ми обясни ко са прави, когато колата никога не е била данъчно регистрирана?

 

С договора за покупко продажба на МПС не може ли да я регистрираш в данъчното?

Link to comment
Share on other sites

С договора за покупко продажба на МПС не може ли да я регистрираш в данъчното?

 

След 8 години?? Нали се сещаш колко е законовия срок за регистрация след придобиването на кола...;)

Link to comment
Share on other sites

Иване, стига си спорил - на всяка кола, която е в движение, данъкът трябва да се плаща, а не да се изтъкват причини защо не е могъл да бъде платен ; ако има давност, както някой спомена по-горе, просто ще минеш по-евтино.

Ти тотално си изпляскал. Кой спори? И кой казва, че не трябва?!?! Ама наистина тотално си изпляскал. Никъде не съм казал нито едно от тези неща.

Link to comment
Share on other sites

След 8 години?? Нали се сещаш колко е законовия срок за регистрация след придобиването на кола...;)

 

Ай стига вече де! Ще плати глоба и данъците за 5 години назад! Колко пъти да го кажем?

 

Веднага мога да ви дам пример със селския поп, който си купи БМВ 735 за 11к. Щото е с десен волан. Кара си го още с английските номера. На моя въпрос как ще плаща жестоките данъци ми отговори, че няма никакво намерение да го регистрира и просто ще го кара доде се счупи и това е. Ако си мислите, че Иван е единствен с нерегистрирана кола сте в много голяма грешка!

 

И не, Пламене - НИКОЙ НЯМА ПРАВО да ми изисква данъка авансово. Мога спокойно да го платя на 30.12 ако желая.

Link to comment
Share on other sites

Да, но няма как да минеш преглед ако не си го платил и миналата година.

 

Аз говоря за текущата, естествено (в случая 2012)! Не може да ме изнудват да го платя октомври, при положение, че имам право да го платя до края на годината.

Link to comment
Share on other sites

Няма да плати за повече от 5 години. Такава е давността.

 

Така е - не бях видял че става въпрос за повече от 5 години.

 

Тази операция струва повече от самата кола. :)

 

Май нямаш особен избор - дори и да я бракуваш пак трябва да й платиш данъка.

Ако пък просто я зарежеш, теоретично могат да те глобят, че не и сключваш ГО след като не е спряна от движение.

Link to comment
Share on other sites

След 8 години?? Нали се сещаш колко е законовия срок за регистрация след придобиването на кола...;)

 

Имах един Опел Кадет, който го регистрирах в данъчното 3 години, след като го купих. По спомени дадох някъде към 50 лв.

Link to comment
Share on other sites

Знам, че не може да се каже точно и зависи от доста неща, но някой знае ли грубо колко ток/лева гълта компютър, който работи постоянно 1 ден или 1 седмица или 1 месец?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...