Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Има ли логика след добавянето на нов (4-ти) SATA II твърд диск, системата да започне да лагва осезаемо при по-сериозна работа, при положение, че процесора не е натоварен и има още 2ГБ рам свободни?

Новия диск е само с информация на него, за нищо друго не се използва.

 

Не. Освен нещо кабела да е кофти и да шашка системата или нещо да се индексира... или захранването нещо... като го изключиш оправя ли се скоростта?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Що да няма логика...краят на света приближава, нещата започват да отказват едно по едно...:P

 

Наистина не би трябвало да лагва, особено що се касае до хардове на SATA шина, пък и товаренето на съвременен (предполагам, поне двуядрен) процесор от тия дискове ми се струва, че ще е пренебрежително малко.

Link to comment
Share on other sites

Означенията при ползването на интернет през телефона (3G,G,E,H,H+) трябва да са спрямо скоростта ли? И евентуално как са подредени.

Link to comment
Share on other sites

Означенията при ползването на интернет през телефона (3G,G,E,H,H+) трябва да са спрямо скоростта ли? И евентуално как са подредени.

Спрямо скоростта и услугите. Горе долу са в този ред, но зависи. E е за EDGE. Има обаче няколко варианта. В Бг edge е по - бавно от 3g. H e по - бързо и от двете. H+ е доста по - бърз спрямо H. G предполагам е за gprs. Значи може да ги наредим така: G,E,3G,H,H+.

Link to comment
Share on other sites

Има ли логика след добавянето на нов (4-ти) SATA II твърд диск, системата да започне да лагва осезаемо при по-сериозна работа, при положение, че процесора не е натоварен и има още 2ГБ рам свободни?

Новия диск е само с информация на него, за нищо друго не се използва.

да, има.

първо: захранване. всеки диск си иска ток да се завърти и да си светне интегралките за да чете или пише. ако захранването е старо и предвидено като за нормална машина без големи резерви като нищо една мощна видеокарта и вече 4ти хард диск може да са му вече извън капацитета. почва се едно аварийно хардуерно гасене и директен отказ за извършване на командите на устройството което е открило че захранващото му напрежение не е стабилно или просто не го кефи.

второ: СЕРИЕН интерфейс. ако всичко друго е наред остава въпроса с контролерите и че те вече са споделен ресурс с другите хард дискове. най-малкото ще се редят на опашка 4те харддиска един след друг всеки да прати или вземе от контролера каквото му е поръчано. а ако са 8 диска контролера тихичко ще изпуши от нерви. та примерно ако пуснеш от единия хард да копира някой едър филм на друг, а междувременно искаш да ползваш суап файла на трети хард и да стартираш програма от четвъртия, то всичкото това ще стане последователно тип FIFO.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти. Захранването не е. Май е контролера. Ще ъпдейтна драйверите, пък дано се оправи. Друг избор нямам. 3 от хардовете са SATA, другия е IDE.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте от къде да взема 4бр зимни гуми 175/70 13ки втора ръка?Евентуално може и нови, но бюджета ми е около 60лв с монтажа.

 

Ако това е на гума - произволна гумаджийница. Ако говорим за 60лв за 4 гуми с монтаж - произволен рейс от градски транспорт :D

 

Ако решиш да се понапънеш, в Диана върви промоция на гуми Gislavet - 70-76лв на брой. jozo може да сподели впечатления от тях

Link to comment
Share on other sites

Здравейте . Харесах си две извръщения за Windows от :excl:

клип някой ако може да ми каже как се казва програмата която подрежда иконите в долния край на декстопа и подобен "анимиран wallpaper" някой има ли идея откъде може да се свали ?

 

 

Мерси пичове големи сте.Весели празници,а на Дядо Мраз лека работа със Снежанката. :beer:

Edited by kodi
Link to comment
Share on other sites

за иконите е нещо като RocketDock

има доста варианти. Изпробвай RocketDock първо, ако ти хареса - потърси други приложения от този вид

 

приложение за animirat wallpaper мисля, че може да си намериш в addictivetips.com или някое приложение на Stardock (същите, които правят Fences)

Link to comment
Share on other sites

Въпреки че направих формат преди два дена; пак се появи един проблем.

Като оставя курсора на търсачка или на скайп и започва да прави редове с буквата яяяяяяяяяяяяяяяяяяяя; какво да правя, как се оправя това.

 

Без значение дали употребявам буквата или не; когато си реши си ги поставя.

Понеже като пиша гледам в клавиетурата и като погледна написаното се случва на някоя дума буквите и да са отнесени от 'я-тата'.

Странното е че си имат някакъв ритъм като започнат да се появяват; приличат на откоси; изреждат се около 10-на букви, правят пауза от секунда и после пак; и така около три пъти.

А ако не съм кликнал на някоя търсачка се чува уиндоус звукът когато натискаш някой бутон на клавиетурата без да си селектирал страницата която гледаш; едно като плюнкане и пак в същия ритъм.

Мислех че е или някакъв троян ми ги прави или е бъг на най-новата мозила, защото започнаха да се появяват след като я инсталирах; иначе на омразния ми екслорър цял ден нито един рейд не направи.

 

Преди време писах по този проблем; изключих клавиетурата на компютъра си и пак си ги слага тези я-та значи не е от нея или от предполагаемо замърсяване.

И макар че го форматирах пак почна да работи все едно мъкне торба цемент на гърба си, да трака диска всякаш обработва нещо и лампичката на процеса на компа вместо да намигва свети постоянно.

Как разкарам я-тата и да видя какво се е прикрепило към машинката ми и я тормози. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте . Харесах си две извръщения за Windows от :excl:

клип някой ако може да ми каже как се казва програмата която подрежда иконите в долния край на декстопа и подобен "анимиран wallpaper" някой има ли идея откъде може да се свали ?

Мерси.

 

MACOS Theme. Eто ти 2 линка по-долу с филмчета как се инсталира. Ако мога да изразя мнение - пълна глупост. На MAC-a специално съм изключил това увеличаване на иконите защото ме дразни. А анимиран десктоп - ако не правиш нищо освен да му се любуваш - ок, но а си пуснал нещо и почва да пречи, товари и хаби ресурси - памет, процесор, ... не се зарибявай по глупости е моя съвет.

 

http://www.youtube.com/watch?v=d6tvJx_hw4g

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ако това е на гума - произволна гумаджийница. Ако говорим за 60лв за 4 гуми с монтаж - произволен рейс от градски транспорт :D

 

Ако решиш да се понапънеш, в Диана върви промоция на гуми Gislavet - 70-76лв на брой. jozo може да сподели впечатления от тях

 

Да, цената е за 1бр :) В произволните гумаджийници е доста... обрано и няма почти нищо (поне тези през които минах).

Link to comment
Share on other sites

Да, цената е за 1бр :) В произволните гумаджийници е доста... обрано и няма почти нищо (поне тези през които минах).

 

Виж при Антон зад кино фламинго. Аз от него съм с много добри впечатления и до сега не е имало случай да не ми помогне или да ме излъже. Последно колегата търсеше за неговия бус едни по-странни гуми - тръшка се, че цената, която Антон му даде - 250лв/гума му е много и след 2часа дойде доволен при мен, че намерил за под 180лв гуми в Диана-та, при това не били някаква куча марка ами нещо като гудиър май... ококорих се и му честитих находката. Да но на следващата седмица го чувам да псува - оказа се, че в Диана-та гумите ги има само на книга (т.е. на сайта им, но реално отдавна са свършили). Имало ги е на такава цена септември месец, но не и сега. Сега под 300лв за същите гуми нямало шанс.

Link to comment
Share on other sites

Някой беше пускал пример за лека антивирусна...Помните ли коя беше, не ми се рови цялата тема, че на места има бая разводняване...

 

Ред. Лаптопа ми държи ненормално високи температури, без да е натоварен(от порядъка на 70-80гр). Мисля, че му е време за почистване, има ли и друг вариант за тия стойности?

 

Ред.2 Ядрата държат също високи - 65-68гр.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Някой беше пускал пример за лека антивирусна...

 

Колко лека анти-вирусна ти трябва? Microsoft Security Essentials в момента ми заема 5MB в паметта.

Link to comment
Share on other sites

Праснах Панда Клауд. Благодаря. Засега се държи прилично(на старичка машина е, затова питах за лека).

Link to comment
Share on other sites

Праснах Панда Клауд. Благодаря. Засега се държи прилично(на старичка машина е, затова питах за лека).

Точно нея бях препоръчал наскоро. Доста е добра и безплатна при това.

Link to comment
Share on other sites

Откъде да си купя термопаста, че нещо много започна да грее CPU-то на процесора? В JAR или ЕРА би трябвало да имат...ама ако случайно нямат в момента, къде има със сигурност?

 

 

 

@mIRCata, точно за спринцовките си мислех - една ще ми е напълно достатъчна (или една доза в пликче).

Link to comment
Share on other sites

Ми примерно в PIC, но сигурно където и да идеш продават на големи кутии. По-добре просто разпитай, дали имат останала от някой процесор или радиатор, като са слагали да ти дадат, няма защо да купуваш тия огромни количества които продават. Аз преди така си взимах от смарт системс, че са до офиса - все имаха под ръка от ония мини спринцовки с термо паста.

Link to comment
Share on other sites

Някой случайно да има някакви рипове на "Тибетски сърца" и "The Biscuits Project"?Супер много ми се прислуша нещо от олд скул нещата, но за съжаление намирам само някой парчета и то с лошо качество :(

 

П.С. Постнах темата и в раздела за музика, защото не знам кое е по-правилното място за питането ми.Нека по преценка на модераторите да изтрият единия пост.

Link to comment
Share on other sites

Някой случайно да има някакви рипове на "Тибетски сърца" и "The Biscuits Project"?Супер много ми се прислуша нещо от олд скул нещата, но за съжаление намирам само някой парчета и то с лошо качество :(

 

П.С. Постнах темата и в раздела за музика, защото не знам кое е по-правилното място за питането ми.Нека по преценка на модераторите да изтрият единия пост.

Имам само Кинетик и Психокинетик. С променлив битрейт са правени, но като гледам основно са около 128-190. Ако искаш мога да ти ги пратя.

Link to comment
Share on other sites

Аз я продавам по 9лв/л - отлежавала 5г. Гадин е пробвал, може да потвърди. Неотлежалата, максимум 1г, я давам по 6лв/л. Не продавам в Плд, а в София, споделям ориентировъчно цените. Общо взето е въпрос на договорка, някои пият безплатно :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...