Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да ти имам и идеите - Чефо да хване студентка и да я ползва за обясняване на няк'ви тъпи глаголи и времена, вместо да прави нещо доста по-приятно...аааааа, наистина одъртяваш! :woot

 

Нищо не разбираш. Аз имах предвид в почивките между другите занимания да го светне леко за английския :) Един вид да съчетае полезното с приятното :)

Link to comment
Share on other sites

Идеята е повече от перфектна, стига да имаше време :D.

 

Добре де... като толкова няма време питай я за граматиката.. по време на.... може пък така да се възбуди повече :lol:

Link to comment
Share on other sites

...питай я за граматиката.. по време на....

 

По време на кое, на упражненията по граматика ли, че нещо не ми стана ясно? Ай стига вече сме спамили в тая тема, че утре ще има да мета постове с голямата метла...

Link to comment
Share on other sites

Харда ми сдаде багажа и сега се чудя между две марки.Seagate и WD.Другият въпрос е 7200 или 5400RPM ? Като първите идват с 5 години гаранция.

Link to comment
Share on other sites

Все тая...и двата ще работят щом са нови. Зависи за какво ще го ползваш, ако го караш по сентенцията на Мечо Пух, естествено че 7200 е повече от 5400, а 64 е повече от 32 (или 16).

Дълги години аз бях с дискове само на Сийгейт, защото бяха надеждни тихи и бързи, но след като преди време взех един от най-новата им 12-та серия (разбира се най-нова по онова време когато го взех) - чисто нов, 500 гигабайтов, най-добрият, най-бързият, с най-големия кеш и т.н....бях очарован от бързодействието и трансфера на данни спрямо другия ми, който беше 11-та серия, но това продължи само няколко месеца, докато при един рестарт диска просто изчезна за системата ми (спря да се разпознава) и ме върна 3 месеца назад в работата ми, защото бях натрупал доста данни без да съм ги архивирал. После се оказа, че това бил масов фал на фърмуера на тази серия и впоследствие Сийгейт пускаха на 2 пъти поправен фърмуеър, ама....късно. Тоя диск все още си ми стои за спомен в един шкаф, ведно с данните, които бях натрупал за краткия му живот. След това Сийгейт не съм чул да са правили такива големи фалове с цяла една серия, но нали знаеш - парен каша духа, от там нататък реших да се "разведа" с тази фирма и преминах на WD, които също са лидери в тази област - ползвам от black серията им - никакви оплаквания. Разбира се ако нямаш кой знае какви изисквания за някакво върхово представяне, спокойно може да вземеш от 'синята' им серия или в краен случай от 'зелената'. Също така може да вземеш и Хитачи (такъв също имам), които също нямат проблеми с представянето си (а и Сийгейт, както казах).

Така както направих обяснението малко изглежда, че все едно няма никаква конкретна препоръка, но реалността е такава - за дискове с претенции взимаш с 7200 оборота с най-големия кеш, а за съхранение на данни и ежедневна работа с нормални приложения и 5400-оборотните ще ти свършат прекрасна работа, а и са по-евтини от по-високата серия, което ще рече, че за същите пари ще може да вземеш по-голям.

Link to comment
Share on other sites

Разликата между синята и черната серия е 20лв,но така като гледам май няма да ми трябва тия 7200RPM.В едно review,в което сравняваха двете серии се оказа,че не е чак толкова голяма разликата в скоростта.

Link to comment
Share on other sites

Бах мааму ква лекция спретна. :)

Но съм съгласен с всичко казано. И аз съм патил със Сийгейт и от две години не съм купувал нищо тяхно. WD до момента съм нямал, но чета положителни неща за тях, но зелен не е хубаво да се взима, ако ще се използва за системен.

Которе, положението е следното. Ако имаш малко повече кеш, вземи си WD (син по въжмоснот), ако ли не - Hitachi. Гледай да са 7200 оборота.

Link to comment
Share on other sites

Има :).

За черната серия на WD съм чувал, че са малко по-шумни, затова съм ти предложил синия. Нека дядо Мидекс :bgrin: се изкаже.

Link to comment
Share on other sites

Черната серия е по-шумна, но не се усеща. Имам такъв и нямам забележки. И да, ИМА за какво да е по-скъпа. Ако не са ви проблем парите (не по принцип а за разликата в цената говоря) - взимайте само черната серия на WD. Който хич няма проблеми да взима ССД-та :)

Link to comment
Share on other sites

ако някой има блекбъри - случвало ли ви се е да ви се изпише no connection with internal memory при опит да стигнете до снимките си!

по някакъв начин телефонът ми не може да познае своя собствен device!!! възможно ли е снимките ми да са унищожени? не съм ъпдейтвала, нито преисталирала!

мерси предварително!

Link to comment
Share on other sites

От кои сайтове (чуждестранни) мога да купя телефон реплика. Примерно iphone5 replica. Някъде където да има коректно описание на характеристиките.

 

в dx.com няма. tinydeal - не видях един телефон с лого. ... От къде се внасят "дубайските", "финландските" ... реплики,

 

Нещо на българските търговци им нямам доверие - показват снимки от нета и то на оригиналните телефони, не могат да кажат с какви характеристики са ... и кой знае като изпратят какъв ще е телефона (видях че има реплики от по 30 долара навън ...)

 

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Скиорите, трябва да организирам едно фирмено ходене на хижа тип тим билдинг :bgrin: и понеже ме крънкат за някъде на ски, за да може някои мераклии да се учат, можете ли да препоръчате къде да ги водя?

 

Мислех си за Цигов Чарк, защото там уж имаше някаква равна просека с гръмкото название "писта", на която да се мъчат да стоят прави на ските, но не знам заслужава ли си. Другият вариант е на Чепеларе, ама там малко дебела поста идва. Та за това питам ако някой има впечатления от Цигов Чарк или от някъде другаде, където може да се отиде - да сподели. Повечето колеги са пълни лаици в карането, които гарантирано ще си тръгнат със сини гъзове :laughing1: За инструктори не питам, защото няма да има нужда...

 

Аз, лично, на ските най-обичам скарата :beer:

Link to comment
Share on other sites

Скиорите, трябва да организирам едно фирмено ходене на хижа тип тим билдинг :bgrin: и понеже ме крънкат за някъде на ски, за да може някои мераклии да се учат, можете ли да препоръчате къде да ги водя?
Можеш да се молиш да има свободни места на хижа Безбог. Има стол, има барче, като си тръгвах снега беше меко казано отвратителен, но като за аматьори е идеален - не можеш се засили :D

 

Бих препоръчал "Гоце Делчев", но като си тръгвах от там (реновирали са хижата и е вече по скоро хотел) хижаря каза, че всичко е резервирано до март.

 

Реално погледнато хем евтино, хем сносни условия няма да намериш. Ако сте кифли, и искате стаи със собствен санитарен възел и шукаринки - трудно ще намерите място, където да не ви оскубят. Моята препоръка е нещо около Добринище, има и детска писта там.

 

Горе Ако-Хотела на Здравец май имаше наклонена ливада, дето се опитват да я нарекат писта, ама идея си нямам как е снега там. Като условия е перфектно, но май е скъпичко - има и басейн, механа, кръчма, щото подозирам, че това повече ви интересува от ските.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Чепеларе няма да ви хареса,защото повечето писти са червени.То в момента навсякъде май снега е каша.Мисля че на Св. Константин и Елена имаше някаква писта и там може да погледнете.

Link to comment
Share on other sites

Чепеларе няма да ви хареса,защото повечето писти са червени.
Глупости! Подобно на Добринище - и там има заобиколки на по-стръмните места...

 

Разгледайте из нета за промоции. Фрашкано е с такива оферти. Аз бях с четиридневен пакет в двойна стая с кабелна, телевизор, wi-fi, закуска, вечеря, карта за лифта и всичко това - за 120 лева.

Link to comment
Share on other sites

Да ми препоръчате някой електричар (за лек автомобил). Искам да сложи един модул за дневни светлини, но искам да е сложено както трябва, а не както и аз мога просто да резна жиците и да запоя отгоре.

 

________________________

 

 

Модула си го имам, да уточня.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Можете ли да ми препоръчате усилвател с тонколонки за вкъщи до 1000 лева? (отказал съм се от блу-рей системи)

Само на стерео ли ще го караш или ще правиш опити за домашно кино?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...