Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте!

Имам едно автомобилно запитване:

Акумулаторът на колата ми се беше изтощил тотално. Нито фаровете палеха, нито лампата вътре. Тотална липса на ток. Та един приятел снощи ми даде ток с щипки и запалих. Повъртях известно време из квартала уж да се позареди акумулатора. Тази сутрин обаче се качвам в колата, има си светлина, таблото свети, но колата не може да запали.

Та въпросът ми е, дали просто снощи не съм заредил акумулатора достатъчно, или проблемът е някъде другаде?

Благодаря предварително :)

 

Не знам след старта колко си карал и дали добре си го заредил, но ако е паднал така без външна причина (забравен консуматор), се приготви да си купиш нов. Между другото елементарно замерване ще ти покаже бързо на какъв хал си.

Link to comment
Share on other sites

Не знам след старта колко си карал и дали добре си го заредил, но ако е паднал така без външна причина (забравен консуматор), се приготви да си купиш нов. Между другото елементарно замерване ще ти покаже бързо на какъв хал си.

 

Паднал е поради студ+некаране. И преди ми се е случвало така и след зареждане си е бил ок.

Карах около 5км(?) Може би просто не е било достатъчно за да се зареди...

Link to comment
Share on other sites

Изкарах от избата ни едни стари дамаджани; въпрки че на дъното им е било сложено пясък и вода пак имат някакви брутални следи.

Можете ли да ми препоръчате някакъв препарат с който да се измият на сто процента. А дали ще стане със Згура.

Link to comment
Share on other sites

 

Паднал е поради студ+некаране. И преди ми се е случвало така и след зареждане си е бил ок.

Карах около 5км(?) Може би просто не е било достатъчно за да се зареди...

5 км е 10-на минути. Крайно недостатъчно. Нищо, че акумулатора ти се води не обслужваем - в средата най-вероятно има капак, който като го махнеш може да развиеш запушалките на клетките и да долееш вода. И ти трябва повечко време да поработи, че генератора да влее достатъчно живот в без да го заредиш със зарядно.

Link to comment
Share on other sites

5 км е 10-на минути. Крайно недостатъчно. Нищо, че акумулатора ти се води не обслужваем - в средата най-вероятно има капак, който като го махнеш може да развиеш запушалките на клетките и да долееш вода. И ти трябва повечко време да поработи, че генератора да влее достатъчно живот в без да го заредиш със зарядно.

 

 

Необслужваем е, защото най-вероятно е сух, като моя. За 5км нищо не може да зареди. Да си го качи момчето на зарядно и след това като се замери ампеража веднага ще стане ясно на какъв хал е.

Link to comment
Share on other sites

Необслужваем е, защото най-вероятно е сух, като моя. За 5км нищо не може да зареди. Да си го качи момчето на зарядно и след това като се замери ампеража веднага ще стане ясно на какъв хал е.

 

 

Точно това възнамерявах да направя, но нали знаете някои акумулатори как са хванати отдолу с една пластина, държана от един болт, който може да се стигне само с Т-ключ?

Ами моя ключ е 14, а явно ше ми трябва 13...Та не успях...Утре ще диря откъде да си взема Т-ключ 13ка....

 

Link to comment
Share on other sites

Чифт дълги дебели чорапи излиза от пералнята съвсем сух. Всичко друго е осезаемо влажно. Защо?

 

За твоите вълшебни чорапи ли говориш? :laughing: Материалът, от който са направени е такъв - след центрофугата, остатъчната влага по нишките им е нищожна и затова изглеждат практически сухи, в сравнение с останалите "невълшебни" дрехи. :))

Link to comment
Share on other sites

Как се гледат новите отговори по темите, които човек следи?

 

Преди отдясно имаше едно панелче и като цъкнех на темата ми показваше първия непрочетен отговор. Сега горе до името имам "content i follow" което обаче като цъкна на темата ми отваря първата страница. А да цъкам на последната няма смисъл защото може междувременно да са изписани 2-3 страници и аз трябва да търся докъде съм чел, че да продължа оттам нататък.

 

Та вие как гледате какво е новото във форума?

Link to comment
Share on other sites

Как се гледат новите отговори по темите, които човек следи?

 

Преди

отдясно имаше едно панелче и като цъкнех на темата ми показваше първия

непрочетен отговор. Сега горе до името имам "content i follow" което

обаче като цъкна на темата ми отваря първата страница. А да цъкам на

последната няма смисъл защото може междувременно да са изписани 2-3

страници и аз трябва да търся докъде съм чел, че да продължа оттам

нататък.

 

Та вие как гледате какво е новото във форума?

 

 

Сложи скина Delicate и виж пред всяка тема в ляво има една зелена, тъмна стрелка(тъмна е ако не си чел всичко, иначе е светлозелена) - като сложиш мишката отгоре пише - последното непрочетено мнение. В дясно на темата до аватара на последния писал седи името му и под него кога точно е писал Ако е днес - е час, или пише вчера или датата, ако е по-старо. Та тази дата/час и т.н ако сложиш мишката отогре пише последното мнение от темата. Избери си кое от двете искаш. Като ги видиш тези неща вече потърси дали в другите скинове са така и има ли ги като функция.

 

 

Това ли е? Или питаш за нещо съвсем различно?

Link to comment
Share on other sites

На енергоспестяващите крушки 2700к ли е най-топлият цвят? И той ли се доближава най-много до светлината на обикновената крушка?

Link to comment
Share on other sites

За домашно осветление най-добре е да се ползват от 2700К до 4000К.Има и по-малко от 2700К, но няма да ти хареса.До лампата с нажежаема жичка, най-много се приближават тези от 2700К до към 3000К.

Link to comment
Share on other sites

На енергоспестяващите крушки 2700к ли е най-топлият цвят? И той ли се доближава най-много до светлината на обикновената крушка?

Май тия с warm light се водят с леко жълтеещата светлина, подобно на старите. Day light мисля са теви, които синеят.

Link to comment
Share on other sites

Мерси много за инфото.

И едно допълнително въпросче. За 2700к цвят примерно, на всички производители по стандарт е еднаква светлината или може да се различава?

Link to comment
Share on other sites

Като се има предвид множеството китайски, турски и всякакви производители - напълно е възможно да има малки разлики, без значение еднаквата цифра.

Link to comment
Share on other sites

Да, възможно е да има разлики, но в повечето случаи са еднакви.2700К е цветната температура. +- 100К трудно се хващат от нетренирано око.

Миро, има warm white, warm daylight, cool day light и cool light.Всички тези се събират от 2500 до 4000К.Всеки производител си слага някакви надписи, но най-добрия ориентир си остава цветната температура.

Link to comment
Share on other sites

А на Osram тези 825 (или 827) какво значат?



Мерси много за инфото.

И едно допълнително въпросче. За 2700к цвят примерно, на всички производители по стандарт е еднаква светлината или може да се различава?

 

Сега ти видях въпроса. Отговора е НЕ. Всъщност може да има разлика между спектъра на лампи от един и същи производител но с различен размер. Примерно бях взел пури на Philips. Тези от метър и 20 розовееха леко а тези от 60см жълтееха. Не е голяма разликата но сложени една до друга се вижда и стои смешно.

 

Лампи купувай само и единствено Osram! Китайски, турски, полски говна - НЕ!

Link to comment
Share on other sites

При Осрам, серия 8 е най-скъпа за масова употреба.Води се Lumilux и е с триивичен луминофор.825 е на 2500К, 827 е на 2700К.Т.е. първата свети доста жълто, докато втората се приближава към по-комфортната зона на ЛНЖ-то.

Link to comment
Share on other sites

Ми ние нашия си го взехме от магазин който е до пирката на 9-ката срещу стадион Христо Ботев. Голям магазин за осветителни тела има и до Бриколаж - като застанеш срещу магазина, се пада от ляво на магазин - срещу автомивката.

Link to comment
Share on other sites

Мерси на всички за инфото за енергоспестяващите крушки. :)

 

Къде в Пловдив има избор на полилей на поносими цени (освен големите стройтелни хипермаркети)?

Тук, http://www.bgmaps.com/link/B45856578B0968E5B536068AF9BAEEFA, също има голям магазин, но за цените не мога да ти дам информация.

Link to comment
Share on other sites

Лампи купувай само и единствено Osram! Китайски, турски, полски говна - НЕ!

Ми и те са ми горели като китайските. Малко по-рядко, но вече имам 2-3 сменени в нас 100 ватови.

За сега най-добре се представят луничките - нямат дефект 5-година, но са тиа 12 волтовите, не 220

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...