Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте! Бях пуснал една тема в другия раздел и колегите ми отговориха на въпроса, но в крайна сметка не успях да разбера и снижих цената на 19паунда с безплатна доставка разбира се. Ако вече цената е 19 паунда от ebay.co.uk, но стоката пристига от Китай, Хонг Конг, ще ми сложат ли ДДС и мито или ще се размина ?

Link to comment
Share on other sites

как да отворя заключен rar file ? Провайдъра иска пари,срещу паролата ...

Brute force разбиване ти трябва. Зависи колко е дълга паролата. Може да отнеме много време. Раровете са бавни в този тип разбиване.

 

Здравейте! Бях пуснал една тема в другия раздел и колегите ми отговориха на въпроса, но в крайна сметка не успях да разбера и снижих цената на 19паунда с безплатна доставка разбира се. Ако вече цената е 19 паунда от ebay.co.uk, но стоката пристига от Китай, Хонг Конг, ще ми сложат ли ДДС и мито или ще се размина ?

Има голям шанс да се размине.

Link to comment
Share on other sites

Brute force разбиване ти трябва. Зависи колко е дълга паролата. Може да отнеме много време. Раровете са бавни в този тип разбиване.

 

 

не помага това :( Пробвал съм ги тези програми с brute force атаките.На 2 пъти съм пробвал.1вият път ,на старото ми pc ,отне към седмица,за да изпише : 1 year remains ...2рият път пак подобно.

 

търся някакъв друг начин ,,, оптимист съм :D

 

четох нещо ,че за момента в който му цъкнеш - екстракт си прави темп директория с всички файлове,и от там може да се копират ...уж.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

търся някакъв друг начин ,,, оптимист съм :D

 

четох нещо ,че за момента в който му цъкнеш - екстракт си прави темп директория с всички файлове,и от там може да се копират ...уж.

http://vbox7.com/play:1b7eb969

От 00:10 до 00:14 е специално за теб ;).

Link to comment
Share on other sites

Защото докато работи на касата, няма как да следи останалата дейност на магазина (ако е голям).

 

Глупости.

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да намеря запис на "Преди Обед" по БТВ от днес и по-точно частта със Слави Бинев и Шамара?

От сайта им е свалено.

 

Ако от сайта е свалена тази част от предаването, не виждам как можеш да я намериш. Ей сега погледнах сайта, наистина я няма. Явно служат на някой тия от бТВ, щом изблиците на Шамара са голям проблем за имиджа на телевизията.

 

Аз лично го гледах, тоя Мишо хептен се е побъркал. Държа се като психично болен, който е забравил да си пие хапчетата от няколко месеца. Не че не съм съгласна с някои неща, които каза, но не беше това начинът. Деси (водещата) се видя в чудо, каквото и да го пита, тоя скача като младо яре и крещи... :ninja:

 

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

 

Аз лично го гледах, тоя Мишо хептен се е побъркал. Държа се като психично болен, който е забравил да си пие хапчетата от няколко месеца. Не че не съм съгласна с някои неща, които каза, но не беше това начинът. Деси (водещата) се видя в чудо, каквото и да го пита, тоя скача като младо яре и крещи... :ninja:

 

 

Не съм гледал интервюто, но имам обща представа за начина му на държане - повечето е поза, държаща да покаже, че е пълен непукист, простак, циник и "велик" рапър. Иначе когато иска, знае как да се държи.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да даде мнение относно тези 2 карти и по-точно коя да избера?

http://www.pic.bg/komponenti/video-karti/asus/nvidia/video-karta-asus-engtx550-ti-dc-di-1gd5-62601

http://www.pic.bg/komponenti/video-karti/sapphire/video-karta-sapphire-hd6790-1gb-gd5-bulk-44352

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да даде мнение относно тези 2 карти и по-точно коя да избера?

http://www.pic.bg/komponenti/video-karti/asus/nvidia/video-karta-asus-engtx550-ti-dc-di-1gd5-62601

http://www.pic.bg/komponenti/video-karti/sapphire/video-karta-sapphire-hd6790-1gb-gd5-bulk-44352

 

ASUS-a понеже е NVidia. Аз повече с драйверите на ATI не искам да си имам взимане-даване.

Link to comment
Share on other sites

ASUS-a понеже е NVidia. Аз повече с драйверите на ATI не искам да си имам взимане-даване.

 

Това не е особено валиден аргумент. :) nVidia вадят драйвер през седмица. Така по-готино ли ти е?

Аз бих предпочел nVidia заради PhysX-а, но пък не знам дали това АТИ не е по-производително.

А и тая 550 е "старичка". По-скоро 650. Много добри отзиви има за нея в нета.

Link to comment
Share on other sites

ASUS-a понеже е NVidia. Аз повече с драйверите на ATI не искам да си имам взимане-даване.

А нещо до 250лв да препоръчаш?

Link to comment
Share on other sites

ASUS-a понеже е NVidia. Аз повече с драйверите на ATI не искам да си имам взимане-даване.

 

Напълно подкрепям - препоръчвам Nvidia при всички положения. Далеч не само заради драйвърите.

Link to comment
Share on other sites

Проблема че точно този модел го няма на склад и не може да се поръча

Виж какво има в ценовата листа на Most, че при мен нещо не иска да се отвори.

Link to comment
Share on other sites

А има ли значение от кой ибей са поръчани. Смисъл ebay.com или еbay.co.uk, като идват от Китай, защото в американския го намерих неща, който в английския няма и пак си пише Китай, Хонг Конг, или има значение от кой сайт се поръчва? 29 долара е стоката и 14 е доставката 43 долара общо.

Link to comment
Share on other sites

А има ли значение от кой ибей са поръчани. Смисъл ebay.com или еbay.co.uk, като идват от Китай, защото в американския го намерих неща, който в английския няма и пак си пише Китай, Хонг Конг, или има значение от кой сайт се поръчва? 29 долара е стоката и 14 е доставката 43 долара общо.

 

Няма значение от кой са поръчани, но с $43 минаваш прага на стоки, които не се обмитяват.

Link to comment
Share on other sites

Това не е особено валиден аргумент. :) nVidia вадят драйвер през седмица. Така по-готино ли ти е?

Аз бих предпочел nVidia заради PhysX-а, но пък не знам дали това АТИ не е по-производително.

А и тая 550 е "старичка". По-скоро 650. Много добри отзиви има за нея в нета.

 

Като инсталираш на ATI драйверите на машина с windows 2008 server ела да ми се обадиш. Причина да са толкова капризни няма и на NVidia работят безупречно... Не са това единствените проблеми с техните драйверни но бяхаш достатъчни да ме откажат. А бях взел карта с eyefinity поддържаща 5 монитора...

 

Няма значение от кой са поръчани, но с $43 минаваш прага на стоки, които не се обмитяват.

 

 

Обмитяват или само се начислява ДДС? Освен това зависи китаеца на каква стойност го декларира. Ако го пише $15 минаваш метър. Мисля че до $150 просто идва в Пощата на Ив. Вазов, плащаш ДДСто и си го взимаш

Link to comment
Share on other sites

Като инсталираш на ATI драйверите на машина с windows 2008 server ела да ми се обадиш. Причина да са толкова капризни няма и на NVidia работят безупречно... Не са това единствените проблеми с техните драйверни но бяхаш достатъчни да ме откажат. А бях взел карта с eyefinity поддържаща 5 монитора...

 

Обмитяват или само се начислява ДДС? Освен това зависи китаеца на каква стойност го декларира. Ако го пише $15 минаваш метър. Мисля че до $150 просто идва в Пощата на Ив. Вазов, плащаш ДДСто и си го взимаш

 

Аз, а най-вероятно и чистачите, не използват Windows Server 2008. Не е коректно така да даваш съвет въз основа на нещо, което касае единствено теб. Все едно да хуля Ламборгини, че са им много широки колите и не ми влизат в тесния гараж. Чисто индивидуално.

 

И двете. Преди много време, границата за обмитяване/начисляване на ДДС беше $45. От няколко години я свалиха на нещо от рода на $20, че да не беше и по-малко. Без значение как я пише китаеца. Ония отварят и гледат, което е глупаво, защото дори наистина да е на по-ниска стойност, ще ти искат разпечатката от PayPal, че да си докажеш колко си платил.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка се реши HD7770, защото нямаха налични други. GTX 650 Ti подминава бюджета с доста, а обикновената 650 е малко по-слаба от 7770... Колко до драйвъри - до сега не сме имали проблеми с тях на старата HD4850

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка се реши HD7770, защото нямаха налични други. GTX 650 Ti подминава бюджета с доста, а обикновената 650 е малко по-слаба от 7770... Колко до драйвъри - до сега не сме имали проблеми с тях на старата HD4850

 

Аз също съм нямал проблем до преди Diablo 3, но то е само със стари карти. Новите нямат артефакти. Наскоро пробвах с последния драйвер, но пак същото. Явно ще си връщам ония от преди 3 години дето си работеше нормално.

Link to comment
Share on other sites

И двете. Преди много време, границата за обмитяване/начисляване на ДДС беше $45. От няколко години я свалиха на нещо от рода на $20, че да не беше и по-малко. Без значение как я пише китаеца. Ония отварят и гледат, което е глупаво, защото дори наистина да е на по-ниска стойност, ще ти искат разпечатката от PayPal, че да си докажеш колко си платил.

 

Има голяма разлика дали ще се ходи на митницата да попълваш митнически декларации и т.н. или ще платиш някой лев направо в пощата и ще си вземеш пратката

 

Митото може и да го има но аз 50 ст не ги броя. Виж попълването на митническата декларация изисква 2 висши, плащаш и на банката едни 5лв такса (или се разхождаш из целия град), евентуално плащаш и на агенция 20 да ти попълнят декларацията или те връщат поне веднъж за корекции (съответно нови комисионни за банката за допълнителното плащане)

 

 

Аз, а най-вероятно и чистачите, не използват Windows Server 2008. Не е коректно така да даваш съвет въз основа на нещо, което касае единствено теб. Все едно да хуля Ламборгини, че са им много широки колите и не ми влизат в тесния гараж. Чисто индивидуално.

 

Аз също съм нямал проблем до преди Diablo 3, но то е само със стари карти. Новите нямат артефакти. Наскоро пробвах с последния драйвер, но пак същото. Явно ще си връщам ония от преди 3 години дето си работеше нормално.

 

Точно както вече не искам да чуя за процесори AMD така и за техните видеокарти не искам да чуя. Може и да са много хубави, но след като един път съм ял такава попара аз втори път не искам да си тровя нервите с глупости. Виждам също така, че си побързал да затвърдиш мнението ми с поредното доказателство за това.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Може и да са много хубави, но след като един път съм ял такава попара аз втори път не искам да си тровя нервите с глупости. Виждам също така, че си побързал да затвърдиш мнението ми с поредното доказателство за това.

 

Много добре те разбирам.

А колкото до проблема, и с nVidia съм имал проблеми с драйверите, но не помня точно какви бяха, след като последната ми карта беше MX 440, няма да ти казвам преди колко време. И на тях съм им ял попарата.

по-горе казах, че драйверите им излизат през седмица, но искам да се корегирам, защото видях, че 3 от последните 4 версии са излезли през ден.

Link to comment
Share on other sites

Е добре, четох в сайта и на митниците ето това "необлагаемия максимум за колети от страни извън ЕС вече е 150 евро (а не както беше преди 45 евро), тоест вие няма да плащате мито и ДДС за пратки които с включена доставка не надвишават 150 евро. НО тук има едно условие, при покупко/продажбата една от страните (купувача или продавача) трябва да е юридическо лице, в случай, че и продавача и купувача са физически лица то необлагаемия максимум не е 150 евро ами 45 евро (както беше преди)". Това не означава ли, че до 45 евро нямам нито мито, нито ддс?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...