Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

И съм хвърлял такова точно за два месеца. Слаба работа. Тук говорим за мощност И издържливост. Ти изобщо не си го натоварвал това Теси, че да разбереш. За мен лично все още не се е появявала по-яка и стабилна машина от този вид на пазара.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам едно 8годишно делонги и не е мръднало. За офиса взех няколко делонгита миналата година и всичките духаха слабо. Модела на който си пуснал снимка го нямаше никъде иначе него търсех. Онова теси работи 2-3 месеца но топлеше добре и изглежда по същия начин като твоето делонги. Всичките други в офиса топлеха в пъти по зле

Link to comment
Share on other sites

Имам едно 8годишно делонги и не е мръднало. За офиса взех няколко делонгита миналата година и всичките духаха слабо. Модела на който си пуснал снимка го нямаше никъде иначе него търсех. Онова теси работи 2-3 месеца но топлеше добре и изглежда по същия начин като твоето делонги. Всичките други в офиса топлеха в пъти по зле

 

Това Делонги го има и доднес в Технополис, както и в други магазини от типа. Често го виждам. Цената му не е мръднала, което е показателно за търсенето. Тов Теси дето го имаш не издържа и два месеца в караулката на пазачите ми. Както и 7-8 други "печки" между 25-40 лева. Делонгито години наред кара там и го подритват разни безхаберни сотаджии и прочее. Никой не го почистваше даже. Мога да ти кажа, че преди година дядо ми си топлеше доматите в оранжерията с него. Накрая се ядосах и си го прибрах в къщата. Като си го изчистих и измих - като ново е. Сега си го ползвам само аз.

Link to comment
Share on other sites

Минаната зима го търсех точно в големите студове и го нямаше никъде, затова взех тесито, но имам спомени че не беше никак евтино. За издръжливост не можа нищо да кажа - ползвах го малко. Знам само че то само сгряваше стаята ми по-бързо от двете други делонгита (които са различни от модела който обсъждаме) затова казах да гледа дали вентилатора духа силно понеже и на двете дето не топлеха вентилатора е доста слаб.

 

Иначе друг добър вариант е маслен адиатор но той топли доста по- бавно

Link to comment
Share on other sites

Масленият радиатор е съвсем друга бира. Той затопля по-бавно, с повече ток и за да се поддържа температура не трябва да се гаси. Почваме да спамим вече, момчето да си избере каквото прецени.

Link to comment
Share on other sites

Горе, в десния ъгъл на bTV има лого с някакъв надпис, а под него "остават 2 дни" . Какво пише? 5 минути гледам и не мога да разбера до какво остават 2 дни. :)

 

 

Мерси :blink: :rolleyes:

Edited by supertikva
Link to comment
Share on other sites

Масленият радиатор е съвсем друга бира. Той затопля по-бавно, с повече ток и за да се поддържа температура не трябва да се гаси. Почваме да спамим вече, момчето да си избере каквото прецени.

 

В този ред на мисли като изключим климатиците, кое е най-удачно за отопление на офис зимата. Т.е. място което е необходимо да е топло само 8 часа от денонощието... за да се стопли бързо - печка духалка.. но пък гълта доста. Климатика поддържа, но в случая не са инвертори - демек крива хава ако изобщо работят. Радиатора трябва да е включен нон-стоп. Има едни конвекторни печки - за тях не съм наясно колко топлят и каква консумация имат (ако изобщо има разлика между тях и маслен радиатор).

 

Я дай акъл че наближава сезона пък миналата година сметки от по 400лв имаше

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички че се включиха. Като поразпитах за духалка и конвекторна печка се оказа че говорим за едно и също нещо, т.е. печка с вентилатор но конвектора е по-голям с квадратна форма и реотанът е опънат с цялата си дължина, а на духалката е навит.

Но което станах свидетел е за предпочитане е по-големият конвектор от малката духалка, защото макар и двете да са стандарт 2000вата, при конвектора топлообмена е по-голям и следователно използваме повече от топлината на тези ватове и може да работи тази печка цяла нощ, отоплява на ниска си степен повече отколкото духалка на висока степен и прави стаята далеч по-топла и за по-кратко време, докато колегата с духалката в другата по-малка стая още беше не достатъчно топла.

И двете печки бяха на три степени 800в, 1200в и 2000в.

 

Ако става въпрос за минаване на още по-тънко за отопление можеш с 450вата да ходиш по бански в 90квадрата помещение, стига да има кой да ти измайстори една печка с водородна клетка или да си поръчаш от САЩ за около 1000лв+ доставката.

Пък ако се и сложи един 120мм. РС вентилатор на около 15см зад пламъка отпляемата площ ще стане далееч повече от 90 квадрата...

Да не говорим че с водородна клетка може да се постигне и 80% икономия на каквото и да е автомобилно гориво...

И въпреки 'европейските' цени от около 2000 евро направата им излиза повече от 10 пъти по евтино..

Абе някой велик ден ще настане светлина и ще преоткрие народа топлата вода и ще го набием отвсякъде на всичките електропрепродаващи и петролни магнати...

Ама хайде да спра че сега аз се разпамих.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

В този ред на мисли като изключим климатиците, кое е най-удачно за отопление на офис зимата. Т.е. място което е необходимо да е топло само 8 часа от денонощието... за да се стопли бързо - печка духалка.. но пък гълта доста. Климатика поддържа, но в случая не са инвертори - демек крива хава ако изобщо работят. Радиатора трябва да е включен нон-стоп. Има едни конвекторни печки - за тях не съм наясно колко топлят и каква консумация имат (ако изобщо има разлика между тях и маслен радиатор).

 

Я дай акъл че наближава сезона пък миналата година сметки от по 400лв имаше

 

Конверторите са добра идея, като Вено много похвали ехния лъчист конвектор. Скъп уред, но върши много добра работа. Трудно ми е обаче да направя сравнение с духалката, защото все пак и тя има термостат и изключва. При лъчистия конвектор обаче няма да ти се налага да слагаш панички с вода из стаята. Разликата разбира се е и в цените - в пъти при това.

 

Благодаря на всички че се включиха. Като поразпитах за духалка и конвекторна печка се оказа че говорим за едно и също нещо, т.е. печка с вентилатор но конвектора е по-голям с квадратна форма и реотанът е опънат с цялата си дължина, а на духалката е навит.

Но което станах свидетел е за предпочитане е по-големият конвектор от малката духалка, защото макар и двете да са стандарт 2000вата, при конвектора топлообмена е по-голям и следователно използваме повече от топлината на тези ватове и може да работи тази печка цяла нощ, отоплява на ниска си степен повече отколкото духалка на висока степен и прави стаята далеч по-топла и за по-кратко време, докато колегата с духалката в другата по-малка стая още беше не достатъчно топла.

И двете печки бяха на три степени 800в, 1200в и 2000в.

 

Ако става въпрос за минаване на още по-тънко за отопление можеш с 450вата да ходиш по бански в 90квадрата помещение, стига да има кой да ти измайстори една печка с водородна клетка или да си поръчаш от САЩ за около 1000лв+ доставката.

Пък ако се и сложи един 120мм. РС вентилатор на около 15см зад пламъка отпляемата площ ще стане далееч повече от 90 квадрата...

Да не говорим че с водородна клетка може да се постигне и 80% икономия на каквото и да е автомобилно гориво...

И въпреки 'европейските' цени от около 2000 евро направата им излиза повече от 10 пъти по евтино..

Абе някой велик ден ще настане светлина и ще преоткрие народа топлата вода и ще го набием отвсякъде на всичките електропрепродаващи и петролни магнати...

Ама хайде да спра че сега аз се разпамих.

 

Точно, има разлика между конвектор и духалка. Сега няма да разпъваме локуми по въпроса. Можеш разбира се да си вземеш и конвектор - и той ще ти свърши не лоша работа - въпрос на избор и бюджет.

 

А тия водородни фантастики - са просто едни фантастики. laughing1.gif

 

==================================

 

Аз имам следния въпрос:

 

От няколко седмици насам машините ми трещят без причина и вече май имам повреда. Говоря и двата компютъра барабар с мониторите гаснат без причина като посечени. Възможно ли е UPS-а ми да е развален и заради него да става това (всички са вързани за него)? Защото много силно го подозирам и мисля да го изнеса с шутове!!! angry1.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз имам следния въпрос:

 

От няколко седмици насам машините ми трещят без причина и вече май имам повреда. Говоря и двата компютъра барабар с мониторите гаснат без причина като посечени. Възможно ли е UPS-а ми да е развален и заради него да става това (всички са вързани за него)? Защото много силно го подозирам и мисля да го изнеса с шутове!!! angry1.gif

 

Локализирай проблема. Изключи ги от UPS-а за 2 дни и виж дали ще продължават да гаснат, но ако и мониторите гаснат, значи е от UPS-а.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм направо убеден че е от него и ще го ритам много лошо. Вече ми нанася щети тоя проблем. Бетер токов удар е. angry1.gif

 

Разкачай го и ако е от него, го носи на ремонт, или купувай друг.

Link to comment
Share on other sites

Отвориха ли вече кръстовището на Сточна гара? Извинявам се за тъпия въпрос, но няма откъде да разбера, а пък ми е важно.

 

Не. Едното платно на булеварда още няма настилка.

 

Тоест, то кръстовището си работи, но булеварда от Хистерия до бетонния мост е затворен все още.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Не. Едното платно на булеварда още няма настилка.

 

Тоест, то кръстовището си работи, но булеварда от Хистерия до бетонния мост е затворен все още.

 

Мерси. Иначе гадост! Ще трябва да си предвидя повече време за придвижване в такъв случай.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, че се връщам на темата с духалките, но ми стана интересно как горе-долу се подреждат различните отоплителни уреди с консумацията им на ток. Знам, че е малко субективно от модели, характеристи и други, но грубо казано. Да кажем примерно за климатик, радиатор и духалка.

Link to comment
Share on other sites

Припокриват се общо взето. Всичко е около два киловата. Радиаторите стигат и до 2.5, а климатиците вече са по-широка гама, както и конверторите. Климатиците имат различен разход в зависимост от това дали топлят или охлаждат и дали са инвертори или не. Отделно там има различни по мощност машини. Конвекторите, печките и радиаторите имат по две степени на работа, като общо взето едната е половината от максимума, който пък е другата. Радиаторите имат и терморегулатори. Приблизително така стоят нещата.

 

Консумацията на ток е силно относително нещо. В тази сфера не е важно колко топлиш/охлаждаш, а колко топлина/хлад запазваш. Така че нещата са силно относителни.

Link to comment
Share on other sites

И аз имам едно въпросче, на което знам, че със сигурност може да ми отговорят или Вокса или Дедото, но тъй като отговорът вероятно би представлявал интерес и за други хора, затова предпочитам да им го задам тук, а не на ЛС.

 

Понеже си ползвам лаптопа и нямам интерес към всякакви смарт-платформи (телефони, таблети и т.н.), досега не съм се интересувал за подробности, относно операционните им системи. Днес обаче мярнах един таблет и се зачетох в данните му:

 

...............

...............

Operating System: Android 4.0.4

..............

..............

Supporting Operating System: Windows 2000/XP/Vista/7

..............

 

Какво означава това, че работи под Андроид и същевременно поддържа Уиндоус?

Link to comment
Share on other sites

Освен ако не е с x86 CPU от типа на Intel Atom - Не.

По-скоро имат предвид, че тези ос-и един вид поддържат таблета и като ги свържеш през USB ще го видят ... :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

И аз имам едно въпросче, на което знам, че със сигурност може да ми отговорят или Вокса или Дедото, но тъй като отговорът вероятно би представлявал интерес и за други хора, затова предпочитам да им го задам тук, а не на ЛС.

 

Понеже си ползвам лаптопа и нямам интерес към всякакви смарт-платформи (телефони, таблети и т.н.), досега не съм се интересувал за подробности, относно операционните им системи. Днес обаче мярнах един таблет и се зачетох в данните му:

 

 

 

Какво означава това, че работи под Андроид и същевременно поддържа Уиндоус?

дай точен линк и ще ти кажа

Link to comment
Share on other sites

Windows 8 Surface RT e с Tegra 3

 

 

Какво означава това, че работи под Андроид и същевременно поддържа Уиндоус?

 

На мен ми изглежда като правописна грешка. Някой нещо се е объркал според мен

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...