Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Е добре, четох в сайта и на митниците ето това "необлагаемия максимум за колети от страни извън ЕС вече е 150 евро (а не както беше преди 45 евро), тоест вие няма да плащате мито и ДДС за пратки които с включена доставка не надвишават 150 евро. НО тук има едно условие, при покупко/продажбата една от страните (купувача или продавача) трябва да е юридическо лице, в случай, че и продавача и купувача са физически лица то необлагаемия максимум не е 150 евро ами 45 евро (както беше преди)". Това не означава ли, че до 45 евро нямам нито мито, нито ддс?

 

Означава. Явно са вдигнали лимита.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Точно както вече не искам да чуя за процесори AMD така и за техните видеокарти не искам да чуя. Може и да са много хубави, но след като един път съм ял такава попара аз втори път не искам да си тровя нервите с глупости. Виждам също така, че си побързал да затвърдиш мнението ми с поредното доказателство за това.

 

Абсолютно и аз съм вече в тоя отбор. Никога вече АМД и никога АТИ. Спокойна душа и бетон машина...

 

по-горе казах, че драйверите им излизат през седмица, но искам да се корегирам, защото видях, че 3 от последните 4 версии са излезли през ден.

 

Айде стига я повтаря тая тъпотия вече. Аз драйвъри ъпдейтвам през две и повече години ако изобщо се сетя или някоя игра ме принуди. Как така нямам НИКАКВИ проблеми през всичките тези години? Ако ще през ден да излизат някакви микрофиксове на неща, които никой не ползва, средностатистическият юзър това не го касае.

Link to comment
Share on other sites

Айде стига я повтаря тая тъпотия вече. Аз драйвъри ъпдейтвам през две и повече години ако изобщо се сетя или някоя игра ме принуди. Как така нямам НИКАКВИ проблеми през всичките тези години? Ако ще през ден да зилизат някакви микрофиксове на неща, които никой не ползва, средностатистическият юзър това не го касае.

 

И аз, как така нямам НИКАКВИ проблеми през всичките тези години? С изключение на проблема, споменат по-горе, но ако си седях с драйвера от преди 2 години (като теб) и аз нямаше да имам проблем. Как може да сменяш драйвер на 2 години и да казваш, че драйверите са наред?

 

Явно всичко си е индивидуално, но когато човек иска съвет е хубаво да се гледа по-обективно, ако е толкова наложително да се включиш.

"nVidia, щото на мен другите не ми харесват" не е обективен съвет.

А и след като от повече от 3 години си с nVidia, как коментираш моментното състояние на картите на AMD? Тоя проблем с Диабло-то (който ми е бил единствен за 5 години) на по-новите карти го няма.

Link to comment
Share on other sites

Е добре, четох в сайта и на митниците ето това "необлагаемия максимум за колети от страни извън ЕС вече е 150 евро (а не както беше преди 45 евро), тоест вие няма да плащате мито и ДДС за пратки които с включена доставка не надвишават 150 евро. НО тук има едно условие, при покупко/продажбата една от страните (купувача или продавача) трябва да е юридическо лице, в случай, че и продавача и купувача са физически лица то необлагаемия максимум не е 150 евро ами 45 евро (както беше преди)". Това не означава ли, че до 45 евро нямам нито мито, нито ддс?

 

Не съм чул за промяната. Доскоро положението си беше ако минеш 30 лв. (~$20), задължително плащаш ДДС, като в тия $20 се включват и пътните. Ако си сигурен, че има такава промяна в необлагаемата сума - да, това значи. А разминаването по принцип идва от това, че необлагаемите суми са различни за ДДС-то и митото.

Link to comment
Share on other sites

44352-video-karta.jpg

 

взимай Сапфира !

 

Аз съм с неговият брат - 6770 ,и е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО кораво животно.Всяка нова игра върви извънземно добре,с под 30~40 fps,на максимални настройки.

 

А относно ъпдейтите по драйвърите,не са зле.Излизат през 1-2 месеца.Последните такива подобряват графиката в някои игри с 20 %.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

И аз, как така нямам НИКАКВИ проблеми през всичките тези години? С изключение на проблема, споменат по-горе, но ако си седях с драйвера от преди 2 години (като теб) и аз нямаше да имам проблем. Как може да сменяш драйвер на 2 години и да казваш, че драйверите са наред?

 

Явно всичко си е индивидуално, но когато човек иска съвет е хубаво да се гледа по-обективно, ако е толкова наложително да се включиш.

"nVidia, щото на мен другите не ми харесват" не е обективен съвет.

А и след като от повече от 3 години си с nVidia, как коментираш моментното състояние на картите на AMD? Тоя проблем с Диабло-то (който ми е бил единствен за 5 години) на по-новите карти го няма.

 

Усещам как Вентилатора набира обороти, затова набързо приключвам. След като НИЩО не знаеш за Nvidia, откъде накъде даваш акъл, за пореден път неподготвен? Защото ТИ си нямал проблеми ли? Че откъде да те знам какво ползваш, че да правя анализи? Ники вече каза неведнъж колко ядове е брал. Има още ред мои близки приятели, някои от които хора, които сглобяват, инсталират и продават компютри и с това си вадят хляба - все със същото мнение. Някои от основните оплаквания са свързани освен с дърварските драйвъри и с установяването на връзка с телевизор, примерно. Маса народ пищеше от това. Да кажем, че новите карти са доста по-напред с материала, но проблемите на Ники и факта, че изхвърли силно скъпо АТИ най-високо поколение за пореден път доказва, че пак си има проблеми. На следващо място са разбира се игрите при масовия потребител. Почти всичко най-популярно се разработва за Nvidia и техния Physx. До съвсем скоро хората се оплакваха за проблеми с разни игри и съм сигурен, че и сега има разминавки. Дали Nvidia умишлено правят парчета на АТИ и си правят игрички с производителите мен не ме интересува, но такива са фактите и то не от вчера.

 

Разбира се, че драйвърите са наред и винаги са били. Освен ако разбира се няма някакви безпроблемни, специално създадени за мен, които другите да не ползват. Единствено MX-ките имаха някои проблеми, но това беше преди 10 години, когато да не казвам АТИ какви дъски бяха и колко хора пропищяха и ги изхвърлиха. Оттам нататък лично аз драйвър съм слагал само по наложителност, а именно - технологично развитие и нов софтуеър. Не защото съм имал проблем.

 

Толкова по отношение на моя обективен съвет, който давам на база монжество обсъждания с множество хора, а не на база личната ми система. За толкова години и до момента АТИ вечно имат някакви кусури и аз лично такава карта НЕ бих си взел. Това е моето лично становище. Този, който избира и ще купува може да го вземе предвид или не.

 

Пореден спор между ATИ и Nvidia няма смисъл да се започва, не и в тази тема, не и отново, след като 150 пъти е воден през годините.

 

Да не говорим, че момчетата вече са си поръчали карта.

Link to comment
Share on other sites

След като НИЩО не знаеш за Nvidia, откъде накъде даваш акъл, за пореден път неподготвен? Защото ТИ си нямал проблеми ли?

 

Какво е нужно да знам? Това дето съм го написал са си факти. А на djadomraz проблема е единица. Server 2008...

И чети какво пиша ако обичаш.

 

Аз бих предпочел nVidia заради PhysX-а, но пък не знам дали това АТИ не е по-производително.

А и тая 550 е "старичка". По-скоро 650. Много добри отзиви има за нея в нета.

Link to comment
Share on other sites

взимай Сапфира !

 

Аз съм с неговият брат - 6770 ,и е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО кораво животно.Всяка нова игра върви извънземно добре,с под 30~40 fps,на максимални настройки.

 

С удоволствие бих го взел, стига да се намираше някъде. Изчерпани са количествата навсякъде по големите вериги. Евентуално, в някое квартално магазинче, може и да има някоя скрита бройка, но просто не си заслужава времето и обикалянето...

 

Колкото до спора ATI или nVidia - бих заложил на nVidia, ако парите ми отърваха, но излязохме от бюджета. Старата карта никога не е създавала проблеми, просто реши да спре да работи след около 4 години пържене по игри. Драйвъри не помня след инсталацията на Джама да са ъпдейтвани някога. И дори и да се наложи ъпдейт, ще бъде заради някоя игра, а не заради спорта :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ако е сериозно геймърско решение и не се чисти кутията на РС-то на всеки 6м до 1г... то поне на 2г директно смяна термопастата на видеото, и процесора ако не е проблем. Сумати "изпечени" пасти съм видял видял вече - вкл. и моята - на nVidia и ATI. А опече ли се пастата да е като прах, то след това ти гори и чипа.

Link to comment
Share on other sites

Ако е сериозно геймърско решение и не се чисти кутията на РС-то на всеки 6м до 1г... то поне на 2г директно смяна термопастата на видеото, и процесора ако не е проблем.

 

И аз така знам, но всички проблеми дойдоха след като изпратихме компа за профилактика. Подозирам, че не е сменена пастата и ще проверя как е положението.

Link to comment
Share on other sites

Бих заложил на ати-то.

Бият отвсякъде nVidia в актуалните си модели.

А за драйвъри - общо взето няма дертове. Особено ако избягваш линуксите, там е мазаница при драйвърите им.

Последните ми 2 лични лаптопа са с ати-та, брат ми последните години менка някакви атита, даже скоро си взе новичко. И нито аз имам дертове, нито той. А поне той е активен геймър със сериозна машинка.

Иначе не е лъжа, че преди години имаше доста оплаквания от драйвърите им.

Лично аз също бих си взел ати за следващо видео на десктопа , но за сега GTX 460–то ми върши чудесна работа и не си струва да го сменям :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми навигация за андроид 4.0.2 , която да не иска постоянно връзка с интернет .

 

Безплатна няма да намериш.

 

Navigon, CoPilot, iGO.

 

iGO не работи на телефони с разделителна способност на екрана 1280x720.

Link to comment
Share on other sites

Купих си джойстик и исках да поиграя с емулатора NES но немога да го настроя но нестава; иначе джойстика си работи и вече повече от час се мъча с настройките и не помръдва и не помръдва.

Link to comment
Share on other sites

iGO - работи идеално, но не откривам активен линк. този от нашите теми е неактивен вече, затова потърси в Замунда

 

iGO не се предлага вече на маркета. В сайта им пише ако си производител на устройства да се свържеш с тях за версия като за твоето устройство. Това което имах на стария телефон беше "MOTONAV".

 

Аз ползвам Sygic

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Гармин и Сиджик, доволен съм. Сиджика ти е строго за пътната мрежа, за офроад не върши работа. А и винаги можеш да си сложиш гугъл мапс - откъм подробности са много добре, както и откъм намиране на обекти(имат и гласово търсене).

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Гармин и Сиджик, доволен съм. Сиджика ти е строго за пътната мрежа, за офроад не върши работа. А и винаги можеш да си сложиш гугъл мапс - откъм подробности са много добре, както и откъм намиране на обекти(имат и гласово търсене).

 

Garmin за Android, няма. Google Maps не е нужно да се слага - той е вграден, но иска интернет връзка.

Link to comment
Share on other sites

@Ton4o -> Xpadder + google search (Трябва ти пълна версия)

 

Благодаря за програмката, драйверите от диска искаха инсталиране на директХ 7, при положение че имам 9-ка и откачах, Мерси отново.

 

 

Някой има ли опит с печките духалки, стаята ми е 5х3х2,5м, каква марка да купя, някой може ли да даде съвет, Благодаря.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Печките духалки - искай да ти пуснат и виж коя може да духа силно. Миналата година взех една Tesy и съм много доволен - може да се върти, има и по-силно и по-слабо да духа. Бях взел едни други на делонги - едната е ок, другата е "тиха" и съответно духа по-слабо и не топли толкова. За да стопли стаята по-бързо е хубаво да духа по-силно. На мен шума не ми пречи дори да спя. Разликата е че тази стопля стаята буквално за 5-10 минути, докато другата и за половин час не успява

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли опит с печките духалки, стаята ми е 5х3х2,5м, каква марка да купя, някой може ли да даде съвет, Благодаря.

 

От гледна точка на дългия ми опит с такива духалки и респективно изхвърлени десетина такива, мога да ти кажа, че единствената машина, която е просто ЖЕЛЯЗНА, е хоризонталната печка на Делонги. Просто безотказна и перфектно работеща печка, вече 8 години е в тежки условия и няма грешка. Между другото за 8 години цената на този модел не е мръднала от 80 лева, а в някои магазини е и 89. Струва си всеки лев, защото като хвърлиш 2-3 боклука от по 30-на лева все едно си платил печката, която работи безотказно. Има и вертикален модел, който също имам, но някак си е по-слаб, така и не мога да разбера защо, при положение, че мощността е същата.

 

Ето това е машината, която никога няма да ти изневери. Трябва само да почистваш отдолу мястото, откъдето поема въздуха от време на време.

 

137c327f21dec4d673febcf00b61c6f7.jpg

 

 

Ето го и другия й вариант, който както казах ми се струва, че малко по-слабичко работи, но за малка стая ще стане:

 

delonghi-hvm02~1757084.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Потвърждавам.Това горното Делонги е работило в такива ужасяващи условия, че всяка една себеуважаваща се духалка, би се окъсила и стопила на секундата...

Ако все още ги правят, както преди десетина години, това е твоята духалка....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...