Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Доколкото имам спомен, всякакви маймуни са строго забранени за отглеждане в България и това се наказва от Закона.

 

2008-03-28

Отглеждането на маймуни и диви котки в домашни условия бе забранено, след като в четвъртък народните представители одобриха окончателно Закона за защита на животните. Според приетия документ защитени животни ще могат да се гледат вкъщи само след регистрация в съответната регионална екоинспекция и при получаване на разрешително от екоминистерството. В останалите случаи животните ще се конфискуват. В зоомагазините ще могат да се търгуват само животни с доказан произход и документи за извършен ветеринарно-профилактичен преглед. Предлаганите за продан кучета и котки трябва да са с ветеринаро-медицински паспорт, обезпаразитени и да им е сложена първата ваксина. Кучетата пък задължително трябва да имат имплантиран чип с уникален номер. Собствениците на обектите ще са длъжни при продажба на диво животно да подават в екоинспекцията данни с името и адреса на купувача. Дивите животни също ще се маркират съобразно вида на екземпляра, без това да вреди на здравето им.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз да доуточня:

 

Със Закона за защита на животните е въведена категорична забрана от 31.01.2008 г. за придобиване, внасяне и използване на всякакви видове от семейство диви котки и на маймуни, и примати. Тази забрана също е била проконтролирана. Михалева поясни, че основната категорична забрана е, че никой няма право да отглежда такива животни от семейство котки – лъвове, тигри, ягуари, пуми и маймуни.

 

Например ако решите да отглеждате маймуна, пазете се Иво (Aquila) да не научи, защото на другия ден РИОСВ ще са на вратата ви.

Link to comment
Share on other sites

Не е тамарин, а мармозетка....питайте батко ви, дето телевизорът му е настроен по дефолт на енимъл планет. :bgrin:

 

 

П.П. Разбира се, в случаите когато Иво го е хванала липсата...понеже с него не мога да се меря. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Не - не говоря за тъпи американски продукции, а за класиката от 1980, известен още като Jishin Retto или Earthquake 7.9

 

Ванка, тоя линк не е в час.

Link to comment
Share on other sites

Защо така никъде по родните тракери не откривам филма 7.9 по скалата на Рихтер???

Защото, Видене, филмът е стар като светът... да не говорим, че японските филми не се радват на голяма популярност...

 

П.с. Ще се опитам да ти го издиря

П.с.2 Още помня как земята се затвори, докато онова лапе се опитваше да се измъкне от пукнатината...

Link to comment
Share on other sites

Сега бях на гребната и видях там на една от задните поляни, едни хора да си правят средновековни битки с мечове!

 

Някой знае ли за какво става въпрос и от къде са се организирали? Бяха си направили и костюми, лъкове, щитове. Много забавно.

 

Едит: Намерих го.

 

http://vbox7.com/play:7d3856b0

 

Ето едно видео. Сега ще се поразтърся. Ако някой все пак знае повече информация, може да ми отговори. :)

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Якооо... и аз искам... само че с тези магии и не знам си какво много не ги разбирам но ми се ще да си припомня детските години когато се дуелирахме със пръчки :lol:

Link to comment
Share on other sites

Якооо... и аз искам... само че с тези магии и не знам си какво много не ги разбирам но ми се ще да си припомня детските години когато се дуелирахме със пръчки :lol:

 

Ей тука има един сайт, в който пише правилата.

 

http://larp-plovdiv.org/

Link to comment
Share on other sites

колеги спешно ми трябва тонер касета за Canon i250 , понеже модела е доста старичък някой има ли идея от къде мога да си купя касета за него?

Link to comment
Share on other sites

колеги спешно ми трябва тонер касета за Canon i250 , понеже модела е доста старичък някой има ли идея от къде мога да си купя касета за него?

 

Фирма "Вали" - все от тях купувам за моя Канон. Другият вариант е Метро...и там съм виждал, но реално Метро купуват мастилниците за Канон пак от "Вали".

Link to comment
Share on other sites

Трябва да принтирам над 2000 стр. двустранно. Поразтърсих се най-ниската цена която ми предлагат е 0,10 лв двустранно. Някой знае ли дали и къде има по-евтино?

Link to comment
Share on other sites

Това прави около 100 лв, не мисля че е скъпо. Можеш да тръгнеш сам да ги печаташ на нормален принтер и после да ги обърнеш всичките, за втората страна, но това ще изхаби около 1 тонер касета, а нормално цената им е около 80-100 лв, а 1000 листа са около 10 лв. Все пак с ръчно пълнена касета за около 40 лв, ще ти излезе 2х по-евтино с тоя вариант в домашни условия. Ако 1 копие излиза за 5 сек средно, това са средно 10 стр./минута. За 1 час са 60 минути = 600 страници. За половин ден и си готов.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Търсих темата за филми където може да се получи инфо, но неможах да я намеря (гледах, препоръчвам го). Интересува ме, има ли някъде по българските торенти филмът "Как се каляваше стоманата" по романът на Островски, но със субтитри.

Link to comment
Share on other sites

В качеството ми на наемател на жилище длъжен ли съм да плащам нещо на държавата?

 

Ти не, но наемодателя трябва да плаща данък на наема, който взима попринцип. Дали го прави е друг въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...