Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Можете ли да ме светнете относно някой зъболекърси въпроси.

Интересува ме за здравно осигурените има ли някакви привилегии, имам предвид, преди време бях дочул, че здравната каса ли, здравната книжка ли, покривали една или две пломби на година.

 

Жена ми е зъболекарка - не си прави илюзии за книжката. Поемат колкото да не е без хич и поемат възможно най-смотаните пломби при това донякъде. Наложи ли се да се пълнят канали и т.н. - забрави. По-добре иди да ти направят зъбите качествено а не евтино. Повечето зъболекари имат договор с касата и могат да отчетат част от правеното, а другото трябва да си доплатиш (така е и по договора им със НЗОК) друга тема е че по селата доста от тях някак преглъщат и минават пенсионерите без доплащане от тяхна страна, но за сметка на възможно най-евтините материали както може да се сетиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой друг като мен да не може да отвори страницата на sky.bg?

Няма връзка с хоста

 

 

 

 

Иначе да питам абонатите на Мтел - спират ли ви телефона ако не плащате>? Септември си пуснах лууп и още не съм плащал нищо, а не го спират. Това нормално ли е? Или е само временно, докато сменяха системата? И колко време ще съм на "кредит на доверие" ? :laughing: Да не дойде накрая направо съдия изпълнител? :lol:

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Няма връзка с хоста

 

 

 

 

Иначе да питам абонатите на Мтел - спират ли ви телефона ако не плащате>? Септември си пуснах лууп и още не съм плащал нищо, а не го спират. Това нормално ли е? Или е само временно, докато сменяха системата? И колко време ще съм на "кредит на доверие" ? :laughing: Да не дойде накрая направо съдия изпълнител? :lol:

 

мне ,аз не съм плащал за януари още :tongue .Вече сме февруари а на мен още ми работи лууп-а .N-joy the аванта :punk .

Само че МНОГО ама МНОГО се дразня как ме мотаят с тоя Лууп..уж имам безплатен достъп до FB през телефона,отделно имам незнам си колко безплатен трафик.И пак ме таксуват :ghost

 

Да не ти пука ... не могат да те осъдят за това че дължиш сума по малка от 100 лв. към Мобилен оператор.Това го казвам от личен опит,защото преди 2 години работих в една фирма ,където събирахме пари от глобул-ци.

Link to comment
Share on other sites

мне ,аз не съм плащал за януари още :tongue .Вече сме февруари а на мен още ми работи лууп-а .N-joy the аванта :punk .

Само че МНОГО ама МНОГО се дразня как ме мотаят с тоя Лууп..уж имам безплатен достъп до FB през телефона,отделно имам незнам си колко безплатен трафик.И пак ме таксуват :ghost

 

Да не ти пука ... не могат да те осъдят за това че дължиш сума по малка от 100 лв. към Мобилен оператор.Това го казвам от личен опит,защото преди 2 години работих в една фирма ,където събирахме пари от глобул-ци.

 

 

Ми и аз съм на лууп на 5 лв тарифата и влизам в FB и скайп и накрая ми дойде сметка 42лв. Имах 8лв разговори и останалото беше интернет трафик пфф. А колкото до горния пост - от септември до сега едва ли сметката му ще е по малко от 100лв.

Link to comment
Share on other sites

В събота или петък получавам смс от Глобул, че приближавам кредитния си лимит, което ме стряска (200 лв.), днес ми звънят от глобул да ми кажат, че понеже съм им важен клент няма да ми спрат телефена ако платя до утре. На въпроса колко ми е сметката ми отговарят 56 лв.

 

Та въпроса, на всички ли се обаждат и на кое да вярвам на смс-а или на обаждането.

Link to comment
Share on other sites

В коя банка мога да ида за да ми обменят известно количество жълти стотинки по 1 и 2? Не казвайте БНБ на края на главната,защото неотдавна бях там и ми казаха че вече не извършват такива дейности :)

Link to comment
Share on other sites

При течащото в момента интернет преброяване каква точно е процедурата? Всеки ли трябва да се регистрира по отделно или е една регистрация за цялото семейство?

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте някаква програмка, която може в Таскбара или notification area да показва колко CPU и RAM се използва в момента.

И същевремено да не е някаква тежка. За win7 става въпрос. Не ме интересуват разни Gadjets :)

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

При течащото в момента интернет преброяване каква точно е процедурата? Всеки ли трябва да се регистрира по отделно или е една регистрация за цялото семейство?

 

И мен ме гложди тоз' въпрос - всичко друго обясняват, но не и това. По пътя на логиката обаче мисля, че все пак 1 човек може да регистрира всичките от неговото семейство и дори близките си от друго домакинство, стига да направи нова регистрация с данните на някой от това домакинство.

Link to comment
Share on other sites

При течащото в момента интернет преброяване каква точно е процедурата? Всеки ли трябва да се регистрира по отделно или е една регистрация за цялото семейство?

 

 

Адреса съм го дал по-назад. Може да се направи цялостна регистрация за семейството, обитаващо даден адрес. Накрая получавате един код за всички. Приемам всякакви въпроси, след като днес преброих и нашите, заедно с брат ми, който е в чужбина (тва ми скъса нервите), че и със съпорта се свързах! laughing.gif

 

Разбира се въпрос = х бири beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Одеве се посвених да попитам, ама на мен ли говориш? biggrin1.gif

 

Може ли физическо лице да наема офис помещение в офис или бизнес сграда ?

Разбира се че може

Link to comment
Share on other sites

Одеве се посвених да попитам, ама на мен ли говориш? biggrin1.gif

 

Разбира се че може

 

Наскоро подочух, че трябва да бъде фирма и че офис от офис сграда не се отдава на човек, а на фирма :) извинявам се за глупаво зададения въпрос, но не съм особено наясно :)

Link to comment
Share on other sites

И мен ме гложди тоз' въпрос - всичко друго обясняват, но не и това. По пътя на логиката обаче мисля, че все пак 1 човек може да регистрира всичките от неговото семейство и дори близките си от друго домакинство, стига да направи нова регистрация с данните на някой от това домакинство.

Преди малко приключих. Оказа се, че този на който е регистрацията задължително трябва да е вписан в анкетната карта. Аз не съм и съответно се наложи да направя нова регистрация и с нея да попълня всичките данни. С една регистрация се попълва цялото семейство и домакинство.

 

Адреса съм го дал по-назад. Може да се направи цялостна регистрация за семейството, обитаващо даден адрес. Накрая получавате един код за всички. Приемам всякакви въпроси, след като днес преброих и нашите, заедно с брат ми, който е в чужбина (тва ми скъса нервите), че и със съпорта се свързах! laughing.gif

 

Разбира се въпрос = х бири beer.gif

А защо си попълнил брат ти? Той не живее в България.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че зор ти дават собствениците. Никакви причини няма за подобно своеволие. Не знам и да има каквото и да било законово основание. Всеки наемател е вид клиент. Дали ще е ЮЛ или ФЛ няма значение за наемодателя. Според мен на прост език някой ти прави парчета.

 

Преди малко приключих. Оказа се, че този на който е регистрацията задължително трябва да е вписан в анкетната карта. Аз не съм и съответно се наложи да направя нова регистрация и с нея да попълня всичките данни. С една регистрация се попълва цялото семейство и домакинство.

 

А защо си попълнил брат ти? Той не живее в България.

 

 

Значи един се регистрира (най-добре главата на семейството - като Пламен така laughing.gif) и от тази регистрация се прави цялата процедура.

 

Иване, брат ми е с адрес в ЛК в България, съответно се попълват данните за него. Това преброяване ще влезе в базата данни на ЕС и всичко ще се обедини. ПОСТОЯНЕН АДРЕС в бланката означава АДРЕС ПО ЛИЧНА КАРТА. Това е само една от малкото неспоменати простотии в системата. Задържайте маркера там, където има сини питанки и излиза помощен текст. В крайна сметка може да се свържете със съпорта за въпроси (ако имате търпение). На мен НЕ ЗНАМ как ми потърси 3-ма временно пребиваващи у нашите и не ми даваше да довърша бланката. Открих още няколко неща, в сектор некадърност - ИМА опция редактиране - намира се на дъното на бланката отляво. ВСЯКА главна стъпка (стъпките са най-горе над бланката) може да се преглежда и редактира по този начин. Изключително некадърно са категоризирани и професиите и фирмените дейности. Не знам какви баламурници са авторите, но е адски тъпанарски направено.

Link to comment
Share on other sites

Значи един се регистрира (най-добре главата на семейството - като Пламен така laughing.gif) и от тази регистрация се прави цялата процедура.

 

Иване, брат ми е с адрес в ЛК в България, съответно се попълват данните за него.

 

Пламен не може да попълни нищо, защото все още няма лична карта и няма как да си направи регистрация.

 

А за адреса по ЛК си в голяма грешка - току що по телевизията обясняваха, че се пишат само лицата които живеят там наистина за постоянно (или през повечето време), без значение какъв адрес пише в личните им карти. Целта било да се види реалното положение на нещата, щото оня може и да е живял там, дето му пише, но откак си е издал картата може да се е преместил на съвсем друго място без да си я сменя.

Link to comment
Share on other sites

Иване, брат ми е с адрес в ЛК в България, съответно се попълват данните за него. Това преброяване ще влезе в базата данни на ЕС и всичко ще се обедини. ПОСТОЯНЕН АДРЕС в бланката означава АДРЕС ПО ЛИЧНА КАРТА.

Не съм съгласен. Пламен над мен ти обясни защо. Аз и на моята лична карта се водя, че живея в Пловдив, но реално не е така. Не съм видял начин да си сменя личната карта и да пише, че живея извън страната постоянно.

Link to comment
Share on other sites

Одеве се посвених да попитам, ама на мен ли говориш?

 

:throw: помня аз, че спомена из другите теми, че пращаш "по-добрата част от теб" до нейде за "свещената течна храна"

 

На жената днес трябва медал да й дам, че ми чете мислите. Излезе на разходка с детето, явно зарадвана че бях оправил софрата от снощи (не си си изял пържолата, келеш) и се прибра с 4 шкембенца. Интересно, че в шкембеджийницата й споделили (след като обяснила за какво взема 4 шкембенца), че явно целият град днес е пиян.

 

... ама не каза къде точно. В тоя(около Геджика и моста на ВХВП (УХТ)) квартал не знам да има свястна шкембе чорба... казвай тайнатa :D :D :D

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Пламен не може да попълни нищо, защото все още няма лична карта и няма как да си направи регистрация.

 

А за адреса по ЛК си в голяма грешка - току що по телевизията обясняваха, че се пишат само лицата които живеят там наистина за постоянно (или през повечето време), без значение какъв адрес пише в личните им карти. Целта било да се види реалното положение на нещата, щото оня може и да е живял там, дето му пише, но откак си е издал картата може да се е преместил на съвсем друго място без да си я сменя.

 

 

Не съм съгласен. Пламен над мен ти обясни защо. Аз и на моята лична карта се водя, че живея в Пловдив, но реално не е така. Не съм видял начин да си сменя личната карта и да пише, че живея извън страната постоянно.

 

Пичове, нямам сили да влизам в полемика - четете си упътването, четете си бланките - всичко е описано. Ако по ЛК се водиш че живееш еди къде си - ТОВА се пише като постоянен адрес в бланката. Отсъствието ти оттам, причините, периодите и т.н. до сегашния момент са описани допълнително. Вие си ги попълвайте както знаете.

 

:throw: помня аз, че спомена из другите теми, че пращаш "по-добрата част от теб" до нейде за "свещената течна храна"

 

 

 

... ама не каза къде точно. В тоя(около Геджика и моста на ВХВП (УХТ)) квартал не знам да има свястна шкембе чорба... казвай тайнатa :D :D :D

 

Подозирах, че за мен става въпрос. Значи шкембенцето е на 200 метра от мен, не знам на теб как ще ти дойде. Значи на Богомил в посока от П.Д. Петков към Източен малко преди хотела Новиз има пресечка вдясно ( на ъгъла бившия магазин за 1 лев сега е магазин за месо с претенции, че продава стока на Новомес). Влиза се навътре 30-40 метра и отдясно има едно малко гаражно заведенийце, по-известно като кварталната шкембеджийница със звучна табела ЕКСТРА ШКЕМБЕ ЧОРБА. Сервират и скара. Работят и по поръчка!

 

ЕДИТ: Принципно ако си тертиплия, най-доброто шкембе в града се води, че го прави циганина на колелото на 6-ти, където са МакДоналдс и Билла. В тенекиена барака по диагонала на Билла се намира неговото "заведение". От 25 години насам шкембе феновете в тоя град ходят всяка сутрин при него с тенджерки ...

Link to comment
Share on other sites

Абе то се видя, вече едно "джоланче" е налично... утре ще се вземе и шкембенце... и ще има ред сълзи, ред сополи ... след брутална злоупотреба с едър, лют пипер :D

Иначе това около Новиз ще го разгледам - чат-пат се отбивам натам. Инак голяма мъка е в нашия квартал, че няма свястна шкембеджийница - само "Бай Марин" на 4тък пазара ама него агнешката му е по-добра от шкембето.

Link to comment
Share on other sites

С'уш са момък. Дигаш си задника и отиваш в МЕТРО (промила при ходене с кола рябва да клони към 0), купуваш си ВАРЕНО ЗАМРАЗЕНО НАРЯЗАНО шкембе за около 7-8 лв/кг и почваш да твориш. Копитцата нямат и 3 лв/кг. В тенджера под налягане сглобката е готова за около час. Вътре мяташ каквито подправки обичаш. devil.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...