Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой да знае от къде мога да сваля някакво аудио или програма за учене на руски език. По възможност от български, но и от английски става :)..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

С какво качество са песните, които се продават в iTunes/apple store?

 

iTunes Plus is the new standard on iTunes. iTunes Plus downloads are songs and music videos available in our highest quality 256 kbps AAC audio encoding (twice the audio quality of protected music purchases), and without digital rights management (DRM). iTunes Plus music can be burned to CD as many times as you need, synced to any AAC-enabled device (such as iPod, iPhone, or Apple TV), and played on any Mac or Windows computers you own.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Имам монитор 23" full HD (1080p) и наскоро забелязах, че като пусна някой филм на цял екран. ми реже по 2-3 см от двете страни от реалния образ който е, един вид разширява картината извън рамката на монитора за да конпенсира за издължаването на образа, за да не го деформира. Същото го прави дори и когато си сваля 1080р филми. Някакви идеи от какво може да се получава така и как да го оправя? Пробвал съм с kmplayer и MPC и при двата резултата е един и същи. :(

Link to comment
Share on other sites

Имам монитор 23" full HD (1080p) и наскоро забелязах, че като пусна някой филм на цял екран. ми реже по 2-3 см от двете страни от реалния образ който е, един вид разширява картината извън рамката на монитора за да конпенсира за издължаването на образа, за да не го деформира. Същото го прави дори и когато си сваля 1080р филми. Някакви идеи от какво може да се получава така и как да го оправя? Пробвал съм с kmplayer и MPC и при двата резултата е един и същи. :(

 

А VLC и GOM как се представят?

Link to comment
Share on other sites

А VLC и GOM как се представят?

 

 

Именно, дядо ме е преварил - научете се вече, че VLC е най-доброто за вас.

 

Изкарвам го на 2 монитора и 2 телевизора без грижи!

Link to comment
Share on other sites

На мен ми грознее затова ползвам и GOM... ако той не се справи - VLC. Че е по-добър - по-добър е ама другия ме кефи повече.

 

Иначе на ТВ-то: Western Digital TV HD Live :)

Link to comment
Share on other sites

От чисто любопитство : защо ти е притрябвало да плащаш за мп3ки ? :)

 

 

Предполагам, че е очаквал да се предлага FLAC. Момчето сигурно е намерило нискокачествени mp3-ки, които ги има само в iTunes и е щял да си ги купи ако качеството е FLAC.

 

Имам монитор 23" full HD (1080p) и наскоро забелязах, че като пусна някой филм на цял екран. ми реже по 2-3 см от двете страни от реалния образ който е, един вид разширява картината извън рамката на монитора за да конпенсира за издължаването на образа, за да не го деформира. Същото го прави дори и когато си сваля 1080р филми. Някакви идеи от какво може да се получава така и как да го оправя? Пробвал съм с kmplayer и MPC и при двата резултата е един и същи. :(

 

Най-вероятно е 14:9, а не 16:9. Затова ти го разтяга. А как да го оправиш, не мога да ти кажа с тия плейъри. Аз ползвам BSPlayer. Там се оправя с O. С O се избира дали да се използва пропорцията на филма или на монитора.

 

Именно, дядо ме е преварил - научете се вече, че VLC е най-доброто за вас.

 

Изкарвам го на 2 монитора и 2 телевизора без грижи!

 

Айде да те питам нещо, че имам проблем. Пускам DirectOutput като метод за рендър на видеото, за да ми излиза директно на Extended екрана като пусна Full Screen. Като пусна филма излиза на Extended екрана, но пропорцията е прецакана и с Aspect Ratio-то не се оправя. Седи си разпънат на пълен екран. Като си пусна с нормалния рендър и завлача прозореца на Extended екрана, а от там го пусна Full Screen - всичко е наред.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че е очаквал да се предлага FLAC. Момчето сигурно е намерило нискокачествени mp3-ки, които ги има само в iTunes и е щял да си ги купи ако качеството е FLAC.

В интерес на истината, ако предлагаха Lossless бих платил за някои песни 0.99 цента :) пък и дори за AАC... само да живеех в нормална държава :laughing:

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината, ако предлагаха Lossless бих платил за някои песни 0.99 цента :) пък и дори за AАC... само да живеех в нормална държава :laughing:

 

Ами те предлагат AAC. 256kbps. Нали видя какво ти пейстнах.

 

Колкото до купуването, можеш да си го кракнеш iTunes-а и да го ползваш и от тук.

Link to comment
Share on other sites

Айде да те питам нещо, че имам проблем. Пускам DirectOutput като метод за рендър на видеото, за да ми излиза директно на Extended екрана като пусна Full Screen. Като пусна филма излиза на Extended екрана, но пропорцията е прецакана и с Aspect Ratio-то не се оправя. Седи си разпънат на пълен екран. Като си пусна с нормалния рендър и завлача прозореца на Extended екрана, а от там го пусна Full Screen - всичко е наред.

 

По принцип VLC винаги използва default параметрите на видео файла. Аз не съм имал проблеми с изкривявания. Много рядко се налага ръчно да настройвам aspect ratio ( всъщност на пръсти се броят тия случаи) и проблема си е във видео файла. Иначе напълно безгрижно изнасям на плазмата всичко, което гледам. Този проблем при тебе ми се струва че не е от плейъра...

Link to comment
Share on other sites

По принцип VLC винаги използва default параметрите на видео файла. Аз не съм имал проблеми с изкривявания. Много рядко се налага ръчно да настройвам aspect ratio ( всъщност на пръсти се броят тия случаи) и проблема си е във видео файла. Иначе напълно безгрижно изнасям на плазмата всичко, което гледам. Този проблем при тебе ми се струва че не е от плейъра...

 

Ами гледах настройките на видео драйвера и не намерих нищо. Като си сложа другия рендър, всичко е наред. Като сложа DirectOutput, се разтяга и не се оправя от Aspect Ratio.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, за съвета, с VLC плеър-а нямам грижи. :) Само да питам като спрете на пауза, при вас получава ли се ефекта, спира картината, и звука спира 1 - 2 секунди по-късно, и след това като го пуснете отново, първите 1 - 2 секунди няма звук и след това всичко е наред?

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, за съвета, с VLC плеър-а нямам грижи. :) Само да питам като спрете на пауза, при вас получава ли се ефекта, спира картината, и звука спира 1 - 2 секунди по-късно, и след това като го пуснете отново, първите 1 - 2 секунди няма звук и след това всичко е наред?

Мне, нещо от твоят телевизор ще да е!

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, за съвета, с VLC плеър-а нямам грижи. :) Само да питам като спрете на пауза, при вас получава ли се ефекта, спира картината, и звука спира 1 - 2 секунди по-късно, и след това като го пуснете отново, първите 1 - 2 секунди няма звук и след това всичко е наред?

 

Проблема е при теб, вероятно слаба машина. При мен работи светкавично. Боксува единствено, когато гледам нещо от мобилния хард и то когато този хард върши и други неща в този момент.

Link to comment
Share on other sites

Проблема е при теб, вероятно слаба машина. При мен работи светкавично. Боксува единствено, когато гледам нещо от мобилния хард и то когато този хард върши и други неща в този момент.

 

Еми с i7 съм, 4GB ram на 1600mhz и видеото ми е gtx460, досега с blu-ray дискове не съм имал проблем, а и ако беше от машината трябваше да го прави само на филмите с високо качество, а то го прави на всички. Сигурно е някакъв бъг в цялата работа, просто се чудех дали някой не знае някакъв начин да се оправи, но не е болка за умиране, поне не ми реже от филма или картината да е на квадрати :D

Link to comment
Share on other sites

Еми с i7 съм, 4GB ram на 1600mhz и видеото ми е gtx460, досега с blu-ray дискове не съм имал проблем, а и ако беше от машината трябваше да го прави само на филмите с високо качество, а то го прави на всички. Сигурно е някакъв бъг в цялата работа, просто се чудех дали някой не знае някакъв начин да се оправи, но не е болка за умиране, поне не ми реже от филма или картината да е на квадрати :D

 

Странна работа... Но не ми се вярва да е от плейъра...

Link to comment
Share on other sites

Аз днес за 1ви път го видях и то от два акаунта които постоянно се ползват.

Иначе след като кликнах на него, ме препрати на друга страница във фейсбук от където автоматично се появи прозорец който ме приканваше да сваля някакво .exe ( лошото е, че го затворих без да запиша името ).

Оказа се, че съм почнал и аз да го разпращам, въпреки че нищо не съм свалял/кликвал, единствено посетих линка който пак казвам беше вътрешна страница фейсбук.

След сканиране с malware намери 5 заразени файла.

 

П.С. Ето лога:

 

 

това има ли общо с продадените профили, за които се говореше наскоро?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам два въпроса.

 

1.Препоръчайте ми програма, която вече при записан фаил с глас, да може да се прослушва и да се променя на различни видове (детски, възрастен и пр.) и да се презаписва в новия вид.

2.В Дайкс долу има стрелбище, което се води спортен клуб ако не се лъжа и ми е интересно, може ли да плати човек и да стреля под окото на инструктор както на стрелбището на Ботев стадиона или не.

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...