Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

къде изчезна темата за тазгодишното ланпарти, април месец дето се канеха да е

 

намерих я https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=99239&st=0&p=1495424552entry1495424552

 

15 мин я търсих, пуснах тука мнение и 2 мин след тва я намерих ....

Edited by po_taka
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2899

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не си мисли че ще успееш да го купиш на цена много по-различна от тази на buy now. Обикновено нещата се променят точно последните 3 минути и се стига до нещо доста близко до "нормалната цена"

 

Абе човек, от 1 седмица ги следя тия артикули и ги виждам на колко свършват. Много под buy now цените. Имаше един buy now много на далавера, но не можах да го взема, защото докато се наканя го купиха.

Мамка им и тъпия ebay. Смотаняци. Как може да не може да се купи от един акаунт и да се прати на друг адрес...

Link to comment
Share on other sites

Дедото е прав само отчасти, понеже в търговете работата е много подобна на покера - не знаеш картите на оня отсреща и трябва да вложиш психологически умения, за да разбереш с последното наддаване дали е надкачил повече от намалената ставка или просто е блъфирал. Понякога единствено "снайпер" в последните няколко секунди може да ти даде възможност да си вземеш на добра цена конкретния предмет, но пък понякога е добре още в началото да сложиш първи залог с максималната за теб цена - всичко е според зависи и нещата са малко като при лотария или залагания...

 

Ангеле, както ти обясних снощи...проблемът дори не е в разминаването на прикрепения към ъкаунта адрес и адреса за доставка, а по-скоро в локалните търгове, които те ограничават и в наддаванията, и в контакт с продавача. 'Айде...контактът може да си го направиш като се заобиколи блокажа с оставената вратичка в търсачката, но блокажът при наддаванията няма как да се избегне.

Link to comment
Share on other sites

Мамка им и тъпия ebay. Смотаняци. Как може да не може да се купи от един акаунт и да се прати на друг адрес...

 

Хм. Странно... аз съм го правил. Преди месец взех едни памети за сървър, платих ги с моята карта и дадох американски адрес където да ги пратят...

 

 

Дедото е прав само отчасти, понеже в търговете работата е много подобна на покера - не знаеш картите на оня отсреща и трябва да вложиш психологически умения, за да разбереш с последното наддаване дали е надкачил повече от намалената ставка или просто е блъфирал. Понякога единствено "снайпер" в последните няколко секунди може да ти даде възможност да си вземеш на добра цена конкретния предмет, но пък понякога е добре още в началото да сложиш първи залог с максималната за теб цена - всичко е според зависи и нещата са малко като при лотария или залагания...

 

Аз затова само на buy now карам и не се занимавам с наддаване. И гледам да взимам само от хора с 4 и 5цифрена бройка оценки от които над 99.5% положителни.

 

 

'Айде...контактът може да си го направиш като се заобиколи блокажа с оставената вратичка в търсачката, но блокажът при наддаванията няма как да се избегне.

 

Да де ама ако дадеш адрес за доставка в щатите?

Link to comment
Share on other sites

Да де ама ако дадеш адрес за доставка в щатите?

 

Искаш да ми кажеш, че ще си смениш профила само заради конкретната продажба?

 

Поправка: двата профила - ибейския & пейпалския. А как ще се справиш с проверката на новия адрес от пейпал ако напр. остава 1 ден до края на търга - кога ще ти дръпнат контролната сума от картата, кога ще одобрят новия адрес и т.н....да не говорим, че в началото май сверяваха адреса на картата с този в пейпал ъкаунта...Иначе при поръчка от други сайтове обикновено няма никакъв проблем, тъй като там адресът за доставка е даден като отделна опция в момента на поръчката.

Link to comment
Share on other sites

Колеги трябва ми някъде, някой който може по шаблон от хартия да ми изреже от дърво дадена форма...знаете ли къде могат да го направят?

Link to comment
Share on other sites

от къде мога да си купя сносна риза до към 21.30ч..? някой мол/магазин на центъра..?

 

И двата МОЛ-а работят до 9. И в двата има магазини за ризи. И костюмни и такива, които се носят с дънки.

Link to comment
Share on other sites

от къде мога да си купя сносна риза до към 21.30ч..? някой мол/магазин на центъра..?

По-скоро Метро или Карфур. Не са кой знае какво, но са спасение ;)

Link to comment
Share on other sites

И двата МОЛ-а работят до 9. И в двата има магазини за ризи. И костюмни и такива, които се носят с дънки.

 

В "Карфур" не са крайно лоши мъжките ризи. А самият МОЛ "Галерия" не работи до 21 ч., а до 21:30 ч. Или поне Карфур сме така.

Link to comment
Share on other sites

Искаш да ми кажеш, че ще си смениш профила само заради конкретната продажба?

 

Поправка: двата профила - ибейския & пейпалския. А как ще се справиш с проверката на новия адрес от пейпал ако напр. остава 1 ден до края на търга - кога ще ти дръпнат контролната сума от картата, кога ще одобрят новия адрес и т.н....да не говорим, че в началото май сверяваха адреса на картата с този в пейпал ъкаунта...Иначе при поръчка от други сайтове обикновено няма никакъв проблем, тъй като там адресът за доставка е даден като отделна опция в момента на поръчката.

 

Никак. Просто дадох друг адрес за доставка. Ама не беше търг ами buy now.

Link to comment
Share on other sites

Никак. Просто дадох друг адрес за доставка. Ама не беше търг ами buy now.

 

"Buy now" си е по-скоро "магазин", отколкото търг, но това няма значение - говорим за различни неща...просто не си попадал на случаите, за които говоря. Ще ти дам някой линк към някой търг, подобен на оня, който Ангел ми даде снощи и ще те видя как изобщо ще може да смениш адрес където и да е....ама нека не се обясняваме в темата, че ще я задръстим със спам. :spam-die:

Link to comment
Share on other sites

за Paypal какво става с тези $2 който ти ги връщат в сметката след верификация? Може ли да се ползват?

И ако искаш да пратиш пари на някой друг, но тези в акаунта не ти стигат, ще дръпне ли от картата или трябва да се преведат първо в твоя си акаунт?

Link to comment
Share on other sites

за Paypal какво става с тези $2 който ти ги връщат в сметката след верификация? Може ли да се ползват?

И ако искаш да пратиш пари на някой друг, но тези в акаунта не ти стигат, ще дръпне ли от картата или трябва да се преведат първо в твоя си акаунт?

Могат да се използват. При поръчка напр. в ebay има опция да използва тези 2$ + колкото трябват.

Дърпа директно от картата. Няма смисъл да държиш пари в акаунта си в пейпал.

Link to comment
Share on other sites

Могат да се използват. При поръчка напр. в ebay има опция да използва тези 2$ + колкото трябват.

Дърпа директно от картата. Няма смисъл да държиш пари в акаунта си в пейпал.

 

Мерси за инфото :)

Link to comment
Share on other sites

Можете ли да ми препоръчате програма, която да конвертира djvu формат в PDF. Благодаря

Направо си инсталирай виртуален pdf принтер като например PDFCreator и ще можеш да генерираш pdf-и от всяко приложение, използващо принтер ;)

Обаче имай предвид, че дежаву поддържа специален алгоритъм за компресия на растерната графика и при прехода djvu > pdf ще получиш няколко десетки пъти по-голям по обем pdf.

Това последното в случай, че решиш да се възползваш от някой online конвертор, защото обикновено ти изпращат конвертирания файл на посочен от теб e-mail и ако файла е огромен, пощенският сървър ще те резне.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Аз обясних в другата тема че няма какво да се бидва в последния момент. Слагаш максимума който даваш пък ако печелиш го взимаш на единица над това което е дал другия като максимум.

Не съм съгласен с това. Най - удобно е да се заложи в последните 20 секунди. Разбира се има си и трикове при това последно залагане. Никога обаче по - рано.

 

 

"Buy now" си е по-скоро "магазин", отколкото търг, но това няма значение - говорим за различни неща...просто не си попадал на случаите, за които говоря. Ще ти дам някой линк към някой търг, подобен на оня, който Ангел ми даде снощи и ще те видя как изобщо ще може да смениш адрес където и да е....ама нека не се обясняваме в темата, че ще я задръстим със спам. :spam-die:

Има начин да поръчаш дори и да има ограничения. Трябва да добавиш новият адрес в ebay и след това да направиш тази адрес стандартният за изпращане на стоките ;).

Link to comment
Share on other sites

Абе само на мен ли ми се струва или Search-a на vbox все едно са го писали ученици в час по информатика?

Взимам част от заглавие от Топ 40, пускам го в search-a и намира всичко друго, но не и това което търся.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Видях преди време един от членовете на екипа... Ученици звучи похвално направо. Ако всичките са такива отнесени от вихъра изобщо не може да има изненади от поведението на сайта. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

И двата МОЛ-а работят до 9. И в двата има магазини за ризи. И костюмни и такива, които се носят с дънки.

Мерси, колега. Аз си мислех, че са до 20.00 и изобщо не ги броях :)

Link to comment
Share on other sites

Преброих се електронно още преди 10-ти... и никой не мина да вземе номерчето... или ако е минал, не е имало никого вкъщи...

Разбрах че има мейл на който да изпратя номера... Та... някой да има идея какъв е този мейл?

Link to comment
Share on other sites

Преброих се електронно още преди 10-ти... и никой не мина да вземе номерчето... или ако е минал, не е имало никого вкъщи...

Разбрах че има мейл на който да изпратя номера... Та... някой да има идея какъв е този мейл?

Например този

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...