Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Софтуера сменят и като гледам с какви темпове върви и как всичко спря като нищо са взели някой индийски софтуер и сега 1000 индийци бачкат денонощно да си оправят камарата бъгове за им платят... или поне по-важните.

 

На един приятел трябваше още август месец да се активира една карта (която първо трябвало да се деактивира не знам си по каква причина) и до ден днешен това още е невъзможно.

Link to comment
Share on other sites

Софтуера сменят и като гледам с какви темпове върви и как всичко спря като нищо са взели някой индийски софтуер и сега 1000 индийци бачкат денонощно да си оправят камарата бъгове за им платят... или поне по-важните.

 

На един приятел трябваше още август месец да се активира една карта (която първо трябвало да се деактивира не знам си по каква причина) и до ден днешен това още е невъзможно.

 

Проблема няма да се реши скоро.Цитирам пост на... явно някакво ИТ от МТЕЛ:

 

"offroadwarrior пич то да не е 1 проблем, че да го мъчим бе. Постоянно се оправя нещо, но друго се прецаква. Реално погледнато е малко по-добре от колкото септември, но малко.

Това за часовете го казах просто като съвет, не съм казал че по това време нищо не може да се прави, недей да ми изкривяваш думите. Все всичко тук дето го пиша е за ваше добро и информация, защото много добре ми е ясно Мтел какво казва като официална комуникация и е напълно типично за голяма компания - "всичко е на 6 ма може да има някой и друг проблем".

Служителите в магазините и *88 наистна са малко безсилни като се появи проблем, но това се случва и ще продължи да се случва в близките седмици, да не кажа месеци.

 

И пак казвам, това не ти е смяна на няква малка програмка там за слушане на музика, а нещо огромно с просто невъобразимо много информация и детайли, който не трябва по никакъв начин да се засегнат. Така, че не си правете изводите, "не оправихте ли този бъг бее", защото това не е 1 проблем и не е 1 модул тази система или 1 екран, че да се оправи и всички да са щастливи. "

 

Има доста хора който се оплакват то надписване.На приятелката ми и искаха 100лв депозит за да и пуснат телефона, защото била надвишила лимита.Фактурата която после излезе беше на стойност 15лв.. втф :confused :blink: :confused

Link to comment
Share on other sites

Ноември месец мислим с един авер да ходим до Истанбул на концерт и се чудим кой е най-икономически изгодния вариант - с кола или рейс. Някой, ако е пътувал скоро с кола да сподели за документи на границата, такси и тнт. И автобусни линии от Пловдив то Истанбул и цени, ако има пътували скоро да споделят. Мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Прахосмукачките с воден филтър дали улавят ситния прашец от мазилки , защото моята е с торбичка и отзад излиза адски много прах :blink:

И моята е с торбичка ама нищо не излиза като обирах праха от мазилката като сменяхме дограмата :) Нещо прахосмукача да не е дефектен :?

Link to comment
Share on other sites

Прахосмукачките с воден филтър дали улавят ситния прашец от мазилки , защото моята е с торбичка и отзад излиза адски много прах blink.gif

 

Улавят ВСИЧКО, но после чистенето е кофти. И все пак си струва, защото праха не ти се навива из къщата.

 

И моята е с торбичка ама нищо не излиза като обирах праха от мазилката като сменяхме дограмата xmas.gif Нещо прахосмукача да не е дефектен :?

 

Ако има ХЕПА филтър отзад - затова е. НО - ХЕПА филтърът се задръства адски кофти от този прах и после ако не го смениш ти дава зор на машината.

Link to comment
Share on other sites

Ами то реално това му е идеята. Смартфон с андроид в нисък ценови диапазон. Тъч екрана му е гаден, а и не знам как се справят LG със собствения си интерфейс за Андроид. Иначе ако можеш да го вземеш на цената, на която го предлагат Виваком - 190 и не знам си колко лева, е идеален. Направо не се замисляй. Освен ако не можеш да вземеш някой от по-старите Андроид телефони (Magic, Hero) за малко повече пари.

Link to comment
Share on other sites

И аз винаги съм се чудел дали има начин или програма да се хакват тея мрежи,които са защитени по най-елементарния начин:само с парола WPA2-PSK

Link to comment
Share on other sites

И аз винаги съм се чудел дали има начин или програма да се хакват тея мрежи,които са защитени по най-елементарния начин:само с парола WPA2-PSK

WPA2 само с парола е на противоположният край на лесните за разбиване мрежи ;). WPA2 забрави да я "хакнеш". Единственият вариант е ако са сложили по - слаба парола. Може да пробваш с bruteforce атака. Най - лесно е да се справиш с WEP.

Link to comment
Share on other sites

WPA2 само с парола е на противоположният край на лесните за разбиване мрежи ;). WPA2 забрави да я "хакнеш". Единственият вариант е ако са сложили по - слаба парола. Може да пробваш с bruteforce атака. Най - лесно е да се справиш с WEP.

 

Около нас има бая WEP мрежи, може ли малко мана небесна за невежите как да се доберем до тях? :)

Link to comment
Share on other sites

Обикновенно WiFi мрежите не се "хакват" като се налучква паролата, а се "слуша трафика" им.Има много начини за това, като най-разпространените са ползването на

или на специални хардуерни джаджи с който върви и софтуеър.Разбира се може и просто с лаптоп/ПС с линукс, но ще трябва да се инсталират нужните програми на ръка и е малко по-трудно ( не, че няма 100 видеото в ютуба как се прави :) ).

Последния и най-кофти вариант е с Windows, поради липсата на драйвъри за повечето мрежови карти ( за да се постави WiFi картата в режим на слущане, предварително трябва да и се пачнат драйвърите ).

Link to comment
Share on other sites

Тия програми на Виваком са доста скапани.Ще мисля някакви други варианти,но максимум 400 лв мисля да дам.Дори и да не е това LG.

Link to comment
Share on other sites

От къде да си купя сух спирт (Уротропин) ?

На битака от арменските магазинчета съм си купувал... май Горючие му казваха... :unsure:

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ping statistics for 74.125.39.147: (google.com)

Packets: Sent = 100, Received = 84, Lost = 16 (16% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 46ms, Maximum = 3329ms, Average = 490ms

*****************

 

Ping statistics for 62.221.132.142: (sofia.cabletel.bg)

Packets: Sent = 69, Received = 40, Lost = 29 (42% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 10ms, Maximum = 229ms, Average = 48ms

*****************

Така съм от две седмици. Идваха техници, които ме увериха, че всичко ми е наред. Обажда ми се администратор от София, който ме увери, че всичко е(ще бъде) наред. Е не е. Има ли някакъв друг начин да им потърся отговорност освен безплодните разговори с телефонната им централа? Щото съм меко казано бесен.

Link to comment
Share on other sites

...

Има ли някакъв друг начин да им потърся отговорност освен безплодните разговори с телефонната им централа? Щото съм меко казано бесен.

Преди години я дъвках тая дъвка, та стигнах до регионалния мениджър. В резултат на това дойде техник на място и установи, че изобщо не могат да осигурят свързаността, за която съм платил. Точно тогава кууулбокс тръгнаха и аз се възползвах моментално. Клиширано или не - ако имаш алтернатива - мести се.

Така е то: няма читав нов бардак със стари курви, колкото и имена да сменят.

Между другото коментарът ти под пинга в другата тема утрепа змея с пол'винка типов :D. Даже си мислех дали да не го добавя в подписа си, ама излъчва ярка антипатия срещу доставчика, която аз вече няма нужда да демонстрирам.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Докато още споделям жилището на родителите си - няма шанс, тъй като държат на стационарния телефон :wir: Лично за себе си съм приключил всякакви взаимоотношения с това царство на некомпетентността и нехайството.

Link to comment
Share on other sites

Докато още споделям жилището на родителите си - няма шанс, тъй като държат на стационарния телефон :wir: Лично за себе си съм приключил всякакви взаимоотношения с това царство на некомпетентността и нехайството.

 

 

вече и телефонните номера са преместваеми като мобилните. само напомням.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...