Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

За да не сменяш МАК адрес като ползваш интернет, трябва интернета да пристига на едно и също място - РУТЕРА.

 

Най-добре се обади на някой приятел да дойде да ти го оправи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

,и когато реша да дръпна някой по голям филм (7-8 GB) от тракерите рутера забива... и без друго си е G клас.

намали броя на използваните връзки в торент клиента си

 

ПП при повечето рутери можеш да зададеш мак адреса - в твоя случай, същия като на лаптопа

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Пратих един сандък стари дрехи и 1 стар телевизор от Кабул през DHL до бг. Оказа се че съм направил Epic Fail когато съм декларирал че стойността на пратката е 1000 евро ( а тя не е и 200). Оt DHL една патка ми се обади и ме зарина със съкращения DDU, CIP, CPT, EXW и FOB които и казах че нищо не ми говорят и че май тя се опитва да ме накара да свърша нейната работа...

 

В крайна сметка поради глупаво обявените 1000 евро стойност трябва да мине през митница Пловдив от където да я взимам. Въпроса ми е къде е тая митница и какво аджеба трябва да правя за да си взема сандъка с мръсните гащи и стария телевизор? Трябва ли да плащам мито на тъия стари вещи?

Link to comment
Share on other sites

Има ли кабел, чрез който да мога да прехвърлям снимки (и други файлове) от телефона си директно на ipod touch-а. Ако не, същия въпрос за фотоапарат. Трудно ще кажа какъв е изхода на телефона, понеже още не съм го купил, но ако има само за ограничен брой такива ще се съобразя и с това, когато си избирам. Мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

На iPod мноого трудно ще направиш нещо различно от това, дето са ти го казали производителите. Ако искаш подобна опция, ориентирай се към друг производител на устройства.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка поради глупаво обявените 1000 евро стойност трябва да мине през митница Пловдив от където да я взимам. Въпроса ми е къде е тая митница и какво аджеба трябва да правя за да си взема сандъка с мръсните гащи и стария телевизор? Трябва ли да плащам мито на тъия стари вещи?

 

Да, и ще трябва да попълниш митническа декларация, евентуално да платиш и ДДС въпреки че ако ти си ги пратил и получател си пак ти или твой роднина по пряка линия може да минеш и метър. Само че ако ще се ходи в митницата подготви си дебели нерви защото първо се попълва някаква декларация да ти направят ЕУРИ номер който експресно става след 2часа а бавно за идния ден (предния път като се разправях беше така), след като имаш този номер отидаш в някоя от агенциите да ти попълнят митническата декларация и да изчислят размера на митото и т.н. след което отиваш и плащаш в банката (която е в друга сграда) след това отиваш в трета сграда на 2рия етаж да подадеш декларацията на митническите служители, там чакаш да ти я приемат и после да ти я обработят - те ще ти кажат кога да дойдеш да си я вземеш и ако няма грешки- при мен последните 2 пъти имаше и ме връщаха в агенцията да ми коригира декларацията и да си платя в банката или втория случай да ми върнат банката 50 стотинки, което въпреки че е смешно те държаха да имам документ че съм ги взел за да е всичко точно... та като си готов отиваш втори път на гишето с оправените документи, те те мотат още 15тина минути и накрая ти дават един документ с който отиваш в DHL (или пощата или където и да е) да си вземеш нещата. На мен последните 2 пъти когато се разправях ми костваше по около 6-7 часа общо 2-3 поредни дни всеки път (само единия път бях с малкия и той заспа в ръцете ми та някаква жена там се развика да вземат да ми оправят документите по-бързо не ги ли е срам с малко дете да чакам така и май беше някаква шефка 'щото се изпънаха и ме прекараха по бързата процедура)... затова силно се надявам повече ходене до митницата да нямам

 

Ако не, същия въпрос за фотоапарат.

 

Малко не се разбра въпроса ти дали фотоапарата играе ролята на телефона или на ipod-a? Но в общия случай вероятно ще трябва да минеш през компютъра като междинна точка.

 

ПС: И защо изобщо искаш да прехвърляш снимки от телефон в ipod?

Link to comment
Share on other sites

Можеби иска да ползва дисковото пространство на iPod-а. За целта обаче има преносими хард дискове. Тоя iPod става за същото за което и iPhone-а. Да се фукаш пред приятели.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност може да стане за разни неща. Можеш да четеш книги примерно или да си играеш на някоя игра, да браузваш страници с wifi (не знам конкретно неговия модел дали има но си играх с такъв който имаше), може и някой специализиран софтуер да му се сложи - не го отписвай толкова лесно :)

 

Би могло да се направи софтуер за него сервитьорки да записват поръчки примерно - всъщност това което едни мои познати бяха направили като софтуер направо може с такива джаджи да се ползва - тъй и тъй е под формата на уеб сайт само че аз бих направил специализиран софтуер не сайт.

Link to comment
Share on other sites

 

Би могло да се направи софтуер за него сервитьорки да записват поръчки примерно...

 

Тва го видях за сефте,преди седмица .

Бяхме седнали в кафето с/у Гранд-а.

Link to comment
Share on other sites

Можеби иска да ползва дисковото пространство на iPod-а. За целта обаче има преносими хард дискове. Тоя iPod става за същото за което и iPhone-а. Да се фукаш пред приятели.

 

Всъщност от Ай Пода искам чета снимани листове с текст. Затова ми трябва подобен кабел, за да снимам въпросните листове с Фотоапарата или телефона и после да ги прехвърля при 3.5 инчовия дисплей. И 'тоя iPod' ми върши частично работата, която би ми свършил един лаптоп. Само дето е по-малък и по-евтин. Мерси за помощта все пак :)

 

 

djadomraz, ipod touch, както сигурно си се досетил. И ми върши много добра работа :)

Edited by _Freestyler_
Link to comment
Share on other sites

Тва го видях за сефте,преди седмица .

Бяхме седнали в кафето с/у Гранд-а.

 

Има го от поне 5-6 години в кафенето Broodway (мисля) в Тракия срещу поликлиниката. Дали Марио още го държи не знам но когато го отвориха помня че бяха взели от моя познат Краси (ф-ма Орак) някаква програма за него и после му доработиха сервитьорките да вкарват поръчката през някакви PDA-та само че не през специализиран софтуер за самото устройство ами през уеб страница. Вече може и да са направили и програма знам ли - не съм се чувал с тези апапи от поне 5 години насам.

 

 

Всъщност от Ай Пода искам чета снимани листове с текст.

 

Горещо ти препоръчвам да ги сканираш а не снимаш. От снимката няма да излезе кой знае какво и ще ти се налага да скролваш много наляво надясно докато четеш освен ако не е написано в колонки някак.

 

iPad който е доста по-голям е по-вероятно да си свърши работа но iPod ме съмнява.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност от Ай Пода искам чета снимани листове с текст. Затова ми трябва подобен кабел, за да снимам въпросните листове с Фотоапарата или телефона и после да ги прехвърля при 3.5 инчовия дисплей. И 'тоя iPod' ми върши частично работата, която би ми свършил един лаптоп. Само дето е по-малък и по-евтин. Мерси за помощта все пак :)

 

 

djadomraz, ipod touch, както сигурно си се досетил. И ми върши много добра работа :)

 

 

Имах на предвид, че ако не беше iPod, а някой телефон, различен от iPhone, щеше да ти свърши работата, защото щеше да може да му се инсталира USB Host драйвер и да си закачиш каквото ти душа иска.

Link to comment
Share on other sites

Имах на предвид, че ако не беше iPod, а някой телефон, различен от iPhone, щеше да ти свърши работата, защото щеше да може да му се инсталира USB Host драйвер и да си закачиш каквото ти душа иска.

Да не стане като с мултитаскинга?

Link to comment
Share on other sites

Костаки Пеев 5 ;) (до ПУ "ректорат"-а от лявата страна като застанеш пред ПУ-то).

 

_________________

 

Дам и аз за него говорех ама не се сетих за името :D

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам дали някъде в Пловдив изкупуват дрехи 2ра ръка и ако да къде и на каква цена горе долу, че се чудех тия дни ама идея си нямам къде да търся.

Link to comment
Share on other sites

Някой ще ми Препоръча ли литература за елекронна музика :)

мерси

 

По възможност на хартиен носител/книга ,че тия пдф-та ми взимат здравете :blink:

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Аз за Илиянци се сещам, че ходи само 9-ка, но далеч не минава през Кючука, най-близо може да се хване от спирката на Понеделник пазара... Иначе минава доста често.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли си на идея кой рейс или тролей водят до илиенци точно, про положение, че тръгват от кичука някъде

 

1-цата... минава през Кичука и завива на 2рото колело след Панаира.Слизаш на спирката до 'Веселото село' и вървиш нагоре към Italy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...