Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

А за повреди - 13 000.

Номерът, който ти дава заето, може да е променен. Предполагам, че става дума за малък град или село - в този случай добави 2-ка пред досегашния номер. Например 0311 31 24 > 0311 2 31 24.

Благодаря ти, но не е такъв случаят. Номерът, който избирах, го избирам всеки ден, верен е и е в Пловдив - просто даваше заето почти цял ден, не зная защо. Благодаря за предложението все пак. Утре ще видя пак дали тези повреди и справки могат да се избират от чужбина все пак.

Link to comment
Share on other sites

Някой наясно ли е какви документи точно са нужни за регистрация в бюрото по труда? Лично да е подавал, защото от това, което пише на сайта на Агенцията по заетостта не се разбира много точно.

Link to comment
Share on other sites

Аз подавах началото на миналата година. Голяма бумащина, но доколкото помня - лична карта, диплома за образование, трудова книжка и заповед за освобождаването (носех всички бележки, които ми дадоха при напускането). След размотаването от стая в стая, ако ще получаваш обезщетение, ти дават една бележка, с която отиваш до НОИ, където изкарваш справка за последните 9 месеца и там ще ти кажат след колко време ще е готова. Може и да се подаваха документите за обезщетението тогава или когато стане справката, не помня точно. За всеки случай си носи ИБАН и БИК на някоя депозитна карта, в която да ти вкарват парите.

Нещо такова в общи линии. Най-важното е, че ако са те съкратили, а не е по взаимно съгласие, ще можеш да вземеш 1 месец обезщетение от старата работа.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Ще заминавам за Италия с автобус и ще се минава през Сърбия.

Имам въпросче.

На митницата биха ли ми конфискували домашната ракийка която съм решил да взема тя е около 1л в някаква пласмасова бутилчица?

Link to comment
Share on other sites

Последно до 1л алкохол и 1 стек цигари не правеха проблем . Другия вариант е сипи я в 2л. бутилка уж за минерална вода . Лошото е ако митничаря поиска от теб минерална вода , защото често направо си вземат .

Link to comment
Share on other sites

Ще заминавам за Италия с автобус и ще се минава през Сърбия.

Имам въпросче.

На митницата биха ли ми конфискували домашната ракийка която съм решил да взема тя е около 1л в някаква пласмасова бутилчица?

 

Ако си я набуташ в куфара, не би трябвало да има проблем. Даже няма да я видят. Освен ако някой не е подозрителен, и не ви накарат да си изкарате целия багаж от куфарите.

Link to comment
Share on other sites

Тцтц егати хората...:D

Тогава ще я скрия в дрешките хубавичко. И мисля, че ръждиво-оранджева течност, със много силен аромат няма да мине за минерална вода :D

Link to comment
Share on other sites

Ще заминавам за Италия с автобус и ще се минава през Сърбия.

Имам въпросче.

На митницата биха ли ми конфискували домашната ракийка която съм решил да взема тя е около 1л в някаква пласмасова бутилчица?

Няма да имаш никакви проблеми.

 

Последно до 1л алкохол и 1 стек цигари не правеха проблем . Другия вариант е сипи я в 2л. бутилка уж за минерална вода . Лошото е ако митничаря поиска от теб минерална вода , защото често направо си вземат .

Това как ти хрумна не знам. Никога не са си и помислили да пипат каквото и да било. Пътувал съм безброй пъти през Сърбия. Последно преди 2 часа ;). Всякакви видове транспорт съм използвал и по - добро и културно обслужване от това на сърбите не съм виждал.

Link to comment
Share on other sites

Някой ще ми каже ли как да си конфигурирам интернет настройките на настолното ми Пц.

Първоначално мак адреса е за лап топа ми.

Вкарах един кабел в 1вия от 4те изхода на рутера ,и кабел влиза в лан-ката на пц-то.

Появява ми се Limited or No Connectivity ,за тва пробвах ръчно да вкарам настройките (DNS,Gateway) Смених само IP адреса,щото да не се бърка с тоя на лап топа.

Сега вече не ми дава Limited or No Connectivity ,свети си синьо мониторче,Обаче нет няма . :confused

Link to comment
Share on other sites

Някой ще ми каже ли как да си конфигурирам интернет настройките на настолното ми Пц.

Първоначално мак адреса е за лап топа ми.

Вкарах един кабел в 1вия от 4те изхода на рутера ,и кабел влиза в лан-ката на пц-то.

Появява ми се Limited or No Connectivity ,за тва пробвах ръчно да вкарам настройките (DNS,Gateway) Смених само IP адреса,щото да не се бърка с тоя на лап топа.

Сега вече не ми дава Limited or No Connectivity ,свети си синьо мониторче,Обаче нет няма . :confused

 

Нагласи настройките да се получават автоматично... после рутера си знае работата!

Link to comment
Share on other sites

Нагласи настройките да се получават автоматично... после рутера си знае работата!

 

На автоматични нищо не става,за това пробвах ръчно.

Рутера си работи.Обаче не мога да настроя настолният комп. да има нет през 1вият изход на рутера.

Link to comment
Share on other sites

На автоматични нищо не става,за това пробвах ръчно.

Рутера си работи.Обаче не мога да настроя настолният комп. да има нет през 1вият изход на рутера.

Виж дали случайно не си закачил ПЦто на WAN порт! Ако е така... сещаш се какво се прави!

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как се разбива Star Force защита, с програма или как! Във фирмата ми казаха, че било лесно, но никой не иска да ми обясни:(

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как се разбива Star Force защита, с програма или как! Във фирмата ми казаха, че било лесно, но никой не иска да ми обясни:(

Виждаш коя версия е защитата, после си намираш подходящата версия на Starfuck, изпълняваш предписанията и си готов...

Link to comment
Share on other sites

Да ама изглежда като да е включен само компютъра ако свети единствено 1. Кабела за интернета къде си го ръгнал?

 

Ми в Лан-ката на пц-то :tongue то къде другаде

всеки кабел си е на мястото

Нещо от настройките на рутера ще е ,в началото като си го взех помня че мноого време го ръчках докато пусна нет на лап топа :pirate

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Ми в Лан-ката на пц-то :tongue то къде другаде

всеки кабел си е на мястото

Нещо от настройките на рутера ще е ,в началото като си го взех помня че мноого време го ръчках докато пусна нет на лап топа :pirate

 

рутера има една листовка на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК с инструкции за инсталация и бърза конфигурация. я вземи я попрегледай. може и нещо полезно да намериш вътре.

 

иначе ще ти напишем същото ама с много повече въпроси+отговори, стъпка по стъпка като за идиот, какъвто може би не си.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Ми в Лан-ката на пц-то :tongue то къде другаде

всеки кабел си е на мястото

Нещо от настройките на рутера ще е ,в началото като си го взех помня че мноого време го ръчках докато пусна нет на лап топа :pirate

 

Кабела за интернета го мушни в рутера, там където пише WAN и се обади на доставчика, да ги питаш какво да правиш при смяна на MAC адреса, защото или той сам ще се настрои, или те трябва да ти го сменят от централата.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Кабела за интернета го мушни в рутера, там където пише WAN и се обади на доставчика, да ги питаш какво да правиш при смяна на MAC адреса, защото или той сам ще се настрои, или те трябва да ти го сменят от централата.

 

Не искам да си сменям Мак адрес (на настолната машина),или да ползвам такъв оттам... ползвам лап топ-а когато превключвам на лан кабел.Ако звънна да ми сменят мак-а ,после пак трябва да им звънкам ако реша да вържа лап топа :D.

А защо превключвам - защото ме изментиха преди година с тоя чупен рутер,и когато реша да дръпна някой по голям филм (7-8 GB) от тракерите рутера забива... и без друго си е G клас.

В крайна сметка смятам да си прочета упътването пък дано стане нещо :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...