Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как мога да извлека таблица от PDF и да я използвам в Word?

С "PDF" Profesional.Проблема там е, ако буквичките са ти на кирилица.След конвертирането стават на йероглифи.Поне аз не мога да се справя с това де.

Link to comment
Share on other sites

С "PDF" Profesional.Проблема там е, ако буквичките са ти на кирилица.След конвертирането стават на йероглифи.Поне аз не мога да се справя с това де.

 

Да маже ги много кофти.И аз не можах да се пребора с тоя проблем.Също и към Excel.

Link to comment
Share on other sites

някой с опит по издирване и терминиране на шадоу копия във виста бизнес? гугъл връща разни форуми ама все неуспешни опити в конкретния случай.

или да има друга идея какво ще яде фрийспейс в такива количества?

от 160Г хард има 70Г файлове и 5Г свободно място.

 

Да не си лепнал ония вирус дето копира информацията от дялове и устройства в C:?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли на коя фирма са тези телефони: 0884557713, 0884557715, 0884557716, 0884557717, 0884557719

 

При опит за избиране моментално дават заето. Имам подозрение че са на някоя куриерска фирма, но не съм 100% сигурен.

Link to comment
Share on other sites

някой с опит по издирване и терминиране на шадоу копия във виста бизнес? гугъл връща разни форуми ама все неуспешни опити в конкретния случай.

или да има друга идея какво ще яде фрийспейс в такива количества?

от 160Г хард има 70Г файлове и 5Г свободно място.

Във Vista Home Premium има опция за изтриване на по-стари копия и оставяне само на последното: с десен клик на C: >properties>Disk cleanup>(TAB)more options>System restore and shadow copies>clean up.

Отделно може да си изтриеш традиционната баластра, както ти предлага още първата страница на disk cleanup wizard-а.

А може да свиеш размера на shadow copy до разумните 0,6 - 1 GB с помощта на команден ред, както тук например.

Link to comment
Share on other sites

Вземи произволна Линукс дистрибуция на LiveCD и ще видиш всичко, което ти трябва под Линукс. Колкото до загряването, може да се погледнат пастите дали са окей, щото то добре почистено ама ако термопастата е заминала, резултата е пак същия. Ако термопастата е окей, има и друга опция, но не знам дали може да стане на тоя лаптоп.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли на коя фирма са тези телефони: 0884557713, 0884557715, 0884557716, 0884557717, 0884557719

 

При опит за избиране моментално дават заето. Имам подозрение че са на някоя куриерска фирма, но не съм 100% сигурен.

 

Оказаха се досадници от НАП...

Link to comment
Share on other sites

за име да се сещаш? или за подходящ дезинфектант? в момента има AVG кракнато и ъпдейтнато.

 

Не. Дори не помня как го махнах, но помня, че симптомите бяха невидими autorun.inf и папка RECYCLER в C:, а някъде в системните папки си правеше папка с името на устройството от което копира. Примерно: "C:/Windows/F" биха били файловете копирани от устройство F. Той реално тоя вирус само това прави, копира всичко в C, за да те остави без място. Аз се усетих след като на няколко пъти ме оставяше с по 0KB свободно, но това беше, защото копираше 160GB дял в 20GB дял. По принцип вируса копира до край, затова ако имаш два дяла, при които системния е по-малък от втория и не те оставя на 0KB в C, значи може и да не е той.

 

Но това лесно можеш да го провериш като видиш дали случайно папката Windows не е повече от 20GB. Ти си знаеш де.

 

Аз попаднах на вируса като пуснах турсене в интернет за "low disk space on vista" или "constant disk activity". Не помня точно.

Link to comment
Share on other sites

Имам подземен гараж,който ползвам рядко.Паркирам си колата пре кооперацията,защото е с АГУ,а според някакви разпоредби е забранено да е държиш в подземен гараж.В кооперацията обаче има някой неизвестен за мен индивид,който си пракира неговата,където му скимне.В момента е в моята клетка,без да съм му давал разрешение.Тъй като не го знам кой е,а последния път беше заел едно чуждо място в продължение на месец,се чудя какво да предприема.Единия ми вариант е да му направят тунинг на колата с един 5 килограмов боен чук или да звънна на ....????,които да дойдат и да е преместят или да го глобят.Та въпроса ми е,към коя институция да се обърна и изобщо там дали ще ми обърнат внимание или ще ми кажат да се оправям сам

Link to comment
Share on other sites

Ами знам е каква е,ама паяка не може да влезе в гаража.Има един кофти завой,а и не знам дали ще мине през вратата.

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да обменя стотинки по 1, 2 и 5? Вчера обиколих Сани, Кауфланд, Пикадили и Метро и всички се направиха...

Link to comment
Share on other sites

Имам подземен гараж,който ползвам рядко.Паркирам си колата пре кооперацията,защото е с АГУ,а според някакви разпоредби е забранено да е държиш в подземен гараж.В кооперацията обаче има някой неизвестен за мен индивид,който си пракира неговата,където му скимне.В момента е в моята клетка,без да съм му давал разрешение.Тъй като не го знам кой е,а последния път беше заел едно чуждо място в продължение на месец,се чудя какво да предприема.Единия ми вариант е да му направят тунинг на колата с един 5 килограмов боен чук или да звънна на ....????,които да дойдат и да е преместят или да го глобят.Та въпроса ми е,към коя институция да се обърна и изобщо там дали ще ми обърнат внимание или ще ми кажат да се оправям сам

 

Не предприемай тунинговане докато е в твоята клетка, защото може да се стигне дотам да му плащаш ремонта. Ако не си провеждал разговори досега, разбери първо кой е. За начало може да оставиш предупредителна бележка на колата му. Ако продължава да нахалства се обърни към властите - те ще ти дадат съвет. Ако и те не свършат никаква работа мога да ти дам куп идеи за отучване на нахалника.

Link to comment
Share on other sites

В някоя банка.Ако частните не искат, в БНБ е почти 100% сигурно, че ще ги обменят.

За частните нз ама миналата седмица охраната на БНБ още малко и щеше да ми се развика => "... как да не знаеш, че от много време не обменяме...".

Накрая ще отида и ще платя някоя сметка с по 1, 2 и 5 и ще гледам колко бързо броят... :devil

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...