Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Как се плаща М-телска сметка за телефон през друг телефон, че не ми се търси из сайта им?

 

Ако ще зареждаш друг телефон, пишеш в СМС номера, сумата (5,10,15 и т.н.) и го пускаш на 1616. Пример - 0888ХХХХХХ, 10 и пращаш на 1616.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой знае ли къде се намира американското посолство в софия, където се очаква да се явя на интервю за виза ?

 

ул. "Козяк" 16

 

 

 

c7cf188a9330e577.jpg..............0a5a50da11c35a84.jpg

 

 

---------------------------------------------------------------------------

 

 

Аз също имам един въпрос...

 

Правих ремонт на едно жилище и сега вътре е пълно със свалената дограма, чували със строителни отпадъци и др. такива. Някой скоро дали е попадал в същата ситуация, за да ми даде конкретни координати на човек/фирма, извършващ такива дейности? Най-добре покрай извозването да се включват и хамалските услуги, тъй като материалите не са малко (горе-долу за един пълен камион).

Всъщност от нета намерих едни, дето пренасят/извозват за около 100 лв. на курс и утре си определих среща, обаче искам да се подсигуря допълнително, ако евентуално се размина с тези (напр. ако камионът им се окаже някакъв малък и не побира свалените прозорци), тъй като до събота трябва да съм изнесъл всичко от апартамента.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде се намира американското посолство в софия, където се очаква да се явя на интервю за виза ?

 

Много лесно се стига - караш си по Цариградско, пропускаш отбивката на Плиска, както и следващата отбивка (да речем за Зала Универсиада) и хващаш следващата отбивка. Тя минава през един тунел и излиза на Телевизионната кула. По тоя булевард караш все надолу (минаваш и покрай Sofia Land) и като стигнеш до края пътят прави един малко странен ляв завой. Ти не завиваш наляво а продължаваш направо в една тясна еднопосочна уличка, която те извежда директно до посолството.

 

Edit: Да, като се замисля - може да се обясни и с карта :)

Edited by 3dfx
Link to comment
Share on other sites

Какво означава съкращението "АДС" или изразът "по АДС"? Употребява се при описание на имоти. :/

Link to comment
Share on other sites

актове за държавна собственост

 

Ето това е. А кой ми изтри предния пост!!! :lol:

Аз щях да си допълня ;)

 

http://209.85.229.132/search?q=cache:iMAzMqdqGmcJ:www.bulnao.government.bg/files/_bg/Doklad-post-kontrol-registar-imoti-MRRB-2%255B1%255D.doc+%22%D0%90%D0%94%D0%A1%22+%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg ето линк, виж

 

"При проверката се установи:" и от там точка 2.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ами като пишеш "грешка", какво друго очакваш. :P

 

Аз щях да му го напиша същото за агенцията, тъй като го знам по стечение на обстоятелствата - преди време бях чел едно решение на съда, където имаше: "По актове за държавна собственост от 12.08.1992 г....".

Link to comment
Share on other sites

Къде продават хубави якета за ски ? Трябва ми нещо с дишаща материя и не много скъпо като цена.

В метро има хубави на КИЛЛТЕК но са останали малки номера. Обиколих днеска по спорт депо , аутлета на росиньол но не се сещам за повече магазини я дайте малък жокер ......

 

 

ПС : Не ми предлагайте ДИЕЛ по-голям боклук не съм купувал никога .....

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Къде продават хубави якета за ски ? Трябва ми нещо с дишаща материя и не много скъпо като цена.

В метро има хубави на КИЛЛТЕК но са останали малки номера. Обиколих днеска по спорт депо , аутлета на росиньол но не се сещам за повече магазини я дайте малък жокер ......

 

 

ПС : Не ми предлагайте ДИЕЛ по-голям боклук не съм купувал никога .....

 

Excel на Гладстон и един хубав магазин за спортни стоки на ул. "Антим I"-ви (не се сещам как се казваше магазинът - собственикът се казва Жоро Черноземски)

Link to comment
Share on other sites

Къде продават хубави якета за ски ?

 

Освен тези които ти е казал 3dfx може да погледнеш и в Tempo Sport - аз оттам си взех страхотно яке Kappa при това на доста прилична цена.

Link to comment
Share on other sites

Къде продават хубави якета за ски ?

на "Антим I" има магазин за планинска екипировка. Цените са обаче доста солени. Можеш да разгледаш разни онлайн магазини stenata, ekipirovka и т.н. поне да се ориентираш какво се предлага на пазара. успех !!!

Link to comment
Share on other sites

Включвам компютъра и ето това: "Windows could nоt start because the following file is missing or corrupt :System32\Drivers\Ntfs.sys You can attempt to repair this file by starting Windows Setup using the original Setup CD-ROM"

Как да го излекувам ? :rolleyes:

 

трябва първо да се разбере дали проблемът е в харддиска или просто win-a се е омазал. ако е за win xp, слагаш инсталационния диск и като зареди и ти даде да избираш опция, избираш repair using recovery console ®. през конзолата копираш файла от диска на харда и готово. ако продължи да дава проблеми, може би проблемът е в харддиска, може да го тестваш с нещо от рода на hiren's boot cd.

Link to comment
Share on other sites

Да , ХР е. Ще върши ли работа произволно свалено копие от Замунда,да речем? Като го съобразя с вида на моето копие

 

Edit: Оказа се,че не иска дори да буутне диска с ХР-то... Предполагам е хардуерно нещо

Edit2: Оправих се , беше от едната плочка рам,махнах я и няма проблем

Edited by transporterpld
Link to comment
Share on other sites

Някъде около Сакъзов да продават "Зрънчо"? Ама истинския. С прозрачната опаковка. Никакви "Зайо Байо" и не знам си какви още измишльотини вътре пълни с простии.

 

До сега си взимах от до ЦКБ магазина (Стефани или нещо от сорта) ама вече има само от тия новите измислени боклуци.

 

Идеи?

Link to comment
Share on other sites

измишльотини вътре пълни с простии.

 

То щото "оригиналните" са абсолютно здравословни и нямат вътре никакви гадости...

 

 

Не съм гледал но в Пикадили има голям избор. Освен да обиколиш около училищата разните магазинчета.

Link to comment
Share on other sites

Виж, като ядеш от тия оригиналните и после от другите като няма от тях и усещаш как имат какво ли не в тях, което в оригинала го няма. Ония са просто грис, сол и там какво беше.

Link to comment
Share on other sites

host, това малко като "кренвирши" от месо... то верно има месо там но не е като да са слагали само това което става за пържоли. Знаеш ли колко голяма разлика има от кайма която се купува насипно и когато си избереш сам месото и после си го смелиш (или ги накараш да го направят на машинката там)? :) Е те това ми беше мисълта - и другите не са кой знае колко стока

Link to comment
Share on other sites

И вкуса и съставките им са различни.

 

Точно типа Кроки, Зайо Байо и Слънчо, Зрънчо ама най-обикновените търся аз. В напълно прозрачна опаковка по 20ст бройката и просто пише "царевични пръчици" или нещо от сорта. Правят ги някъде до Пловдив ама как забравих и името на продукта и фирмата. Нищо... се тая. Който търси намира.

 

____________________

 

Оле, да се е*а в глупака! Ето го >

kroki_300.gif

 

Обаче тези същите произвеждат и други типове. Явно нещо в другите видове кроки ме дразни освен в тоя натуралния.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Едно време имаше едни, на които си пишеше само "Зрънчо" с едно царевично човече отгоре. Добри бяха. :) Сега дали ги има...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...