Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Сто на сто така е станало, нарочно се прави на луд. Има късмет, че 12 годишния Гленливит не ми харесва :) Виж един 10 годишен Бушмилс..., чакай да си взема лигавника че ще даде на късо клавиатурата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има едни такива джаджи за кола, дето са като касетка за касетофон. Та, ръгаш го т'ва нещо в касетофона и към него си включваш mp3 плеъра и си слушаш в колата. Как се казва това чудо? Някой знае ли колко струва горе-долу?

Link to comment
Share on other sites

При това той сам си я е изджокал цялата бутилка а само разправя че са се събирали... сам си я е изпил сигурно и сега се оправдава само lol.gif

 

 

Сто на сто така е станало, нарочно се прави на луд. Има късмет, че 12 годишния Гленливит не ми харесва xmas.gif Виж един 10 годишен Бушмилс..., чакай да си взема лигавника че ще даде на късо клавиатурата.

 

Изобщо даже няма да ви обръщам внимание на глупостите. А относно коментара на Весо - стана ми ясно колко отбира от уиски...

 

Има едни такива джаджи за кола, дето са като касетка за касетофон. Та, ръгаш го т'ва нещо в касетофона и към него си включваш mp3 плеъра и си слушаш в колата. Как се казва това чудо? Някой знае ли колко струва горе-долу?

 

Нарича се адаптерна касета и мисля че е нещо от порядъка на 10-15 лева, че може би и по-малко.

Link to comment
Share on other sites

Ами за Балантайнс-а като не спомена никой да не мислиш, че не е отбелязано.

 

_________________

 

БГ радиата като си ги слушам през WinAmp не ми изписват песните, само името на радиото. Няма начин или просто аз не правя нещо като хората (on-line базираните станции си изписват всичко).

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Няма начин. Трябва да ти го пуснат от радиото, за да ти излиза, а те не са. Иначе и в колите трябва да се въртят песните по принцип.

Link to comment
Share on other sites

То всичко трябва ,ама нали сме на кънда мънда у тръстиките...

Хм от къде мога да взема някакво плейърче за 20лв :)

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Има едни такива джаджи за кола, дето са като касетка за касетофон. Та, ръгаш го т'ва нещо в касетофона и към него си включваш mp3 плеъра и си слушаш в колата. Как се казва това чудо? Някой знае ли колко струва горе-долу?

cd car cassette adapter :lol:

Провери във Викиват и Кузмов.Не може да няма там ;).А като цена ~7-8 лева.

 

Хм от къде мога да взема някакво плейърче за 20лв :)

За 20 лева какъв плеър мислиш,че можеш да вземеш...

Ето едно умряло NEO от техномаркет,макар,че лично аз не бих си го купил точно от там.

И едно PQI,което според мен е по-добрия вариант.Даже може и карта памет да му се сложи ;).

Третата ти възможност е да дебнеш във форума ако някой пусне :lol:

Edited by puF4o
Link to comment
Share on other sites

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4355

 

Законни ли са в България, тези джаджи ?

 

И искам да Ви попитам нещо малко по друго... какъв материал може да се използва за блокиране на вълните?

Преди време се продаваха едни калъфи за GSM , при които , ако GSM-a e вътре - няма сигнал.

От какъв метериал се правят тея калъфчета? Не мога да намеря инфо нещо...

Link to comment
Share on other sites

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4355

 

Законни ли са в България, тези джаджи ?

 

И искам да Ви попитам нещо малко по друго... какъв материал може да се използва за блокиране на вълните?

Преди време се продаваха едни калъфи за GSM , при които , ако GSM-a e вътре - няма сигнал.

От какъв метериал се правят тея калъфчета? Не мога да намеря инфо нещо...

 

Радиотехника [редактиране]

 

* Екран магнитен — затворен магнитопровод, защищаващ някакво устройство от магнитни полета.

* Екран електрически, Фарадеев кафез — проводящ контур, мрежа или обвивка с неголеми отвори защищаващ някакво устройство от електрически полета и електромагнитно излъчване с дължина на вълната, по-голяма от размера на отворите.

* Екран — оплетка на кабел, предназначенна за намаляване на паразитното излъчване и намаляване на вредгото влияние на електромагнитните излъчвания върху кабела. Такъв кабел се нарича екраниран.

незнам дали е законно това устройство .. туй е някакъв генератор на шум по целия GSM спектър ...

Link to comment
Share on other sites

Колко е глобата за закъсняло връщане на международен паспорт? Изтекъл ми е миналата година април месец, ако има някакво значение...

Link to comment
Share on other sites

Така някой знае ли горе-долу колко е процента на маслеността на прясното мляко директно от кравата? :) Ясно ми е, че няма точна стойност защото си зависи от кравата, с какво е хранена и как е отглеждана, но приблизителна стойност поне?

Link to comment
Share on other sites

Колко е глобата за закъсняло връщане на международен паспорт? Изтекъл ми е миналата година април месец, ако има някакво значение...

Моя е изтекъл преди 5 години и онзи ден отидох да си вадя нов. Записаха си в поленцето на формуляра номера на стария и казаха да го нося при получаване на новия. Нищо не споменаха за глоба.
Link to comment
Share on other sites

Така някой знае ли горе-долу колко е процента на маслеността на прясното мляко директно от кравата? :) Ясно ми е, че няма точна стойност защото си зависи от кравата, с какво е хранена и как е отглеждана, но приблизителна стойност поне?

4-4,5%

Link to comment
Share on other sites

4-4,5%

 

Да не е биволско. Ужким по-ниско го дават тези: http://www.mzh.government.bg/Articles/359/Files/Kvotna_sistema_za_krave_mlqko633470686014062500.pdf

 

Към 2008 г. Националната млечна квота на България е в размер на 979 000 тона

краве мляко, от които 889 000 тона за доставки към млекопреработвателните

предприятия и 90 000 тона за директни продажби. Референтната масленост за страната

е 3,91% (или 39,1 г/кг мляко).

 

Всъщност спокойно може да си прав, то зависи как се гледа животното пък и тези референтни стойности може да са някакъв минимим по-скоро.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Така някой знае ли горе-долу колко е процента на маслеността на прясното мляко директно от кравата? :) Ясно ми е, че няма точна стойност защото си зависи от кравата, с какво е хранена и как е отглеждана, но приблизителна стойност поне?

Референтната стойност се базира на данни от млекопреработвателите, а те умишлено намаляват маслеността на изкупуваното мляко, за да го плащат по-евтино. Щом са приели 3,91%, то реално е около 4,1-4,2%. Иначе маслеността варира много - лично съм измервал 2,5% от крава, даваща МНОГО мляко и 7,3% от крава порода "Джерсей" (не съм сигурен дали го изписвам правилно).
Link to comment
Share on other sites

От любопитство - как се измерва маслеността на млякото при изкупуването и изобщо измерва ли се?

ами виж това -> http://www.milkotester.com/data/Brochure-BG.pdf . незнам дали ги използват. самият принцип на действие не го знам, но ако се интересуваш ще потърся допълнителна информация.

(извинявам се за така даденият линк, но незнам защо не ми работи това меню. браузър - Firefox 3.5.7 на IE си работи, но той не ме кефи.)

Link to comment
Share on other sites

Зора е при теб, при мен се отваря и в Chrome и във FF.

 

Мерси за инфото, исках го от обща култура. Любопитно ми беше доколко лесно се разбира ако в 1 кофа мляко си изсипал примерно 2 литра чиста вода... очевидно лесно става разбирането.

Link to comment
Share on other sites

Зора е при теб, при мен се отваря и в Chrome и във FF.

 

Мерси за инфото, исках го от обща култура. Любопитно ми беше доколко лесно се разбира ако в 1 кофа мляко си изсипал примерно 2 литра чиста вода... очевидно лесно става разбирането.

да ще видя от къде идва проблема.

... ами дори ако го претеглят, ще разберат дали е добавяна вода или не ... просто ще се промени относително тегло.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже от къде мога да си купя почва за бонсай и препарати за трепане на дребни вредители в почвата на бонсая.

Link to comment
Share on other sites

Зора е при теб, при мен се отваря и в Chrome и във FF.

 

Мерси за инфото, исках го от обща култура. Любопитно ми беше доколко лесно се разбира ако в 1 кофа мляко си изсипал примерно 2 литра чиста вода... очевидно лесно става разбирането.

Повечето апаратчета работят на базата на ултразвук и особености при преминаването му през различни флуиди и прилагането на няколко зависимости между показателите на суровото мляко. Преди години единствения сравнително бърз метод за оценка на масленото съдържание е бил метода на Гербер - със сярна киселина, изопропанол и центрофугиране в бутирометър. Затова и в държавния стандарт беше залегнало изчисляването на рандемана по масленост; по масленост се изкупуваше и млякото, приведено към 3,5 % (за краве мляко) - демек ако си предал 100 литра мляко с 4% масленост, приравняват го към 3,5% и излизат 114,3 л., които се плащат по установената цена.

Сега няма време да се въртят центрофуги-ментрофуги и всички бачкат с апаратчета. Пък те могат и да се манипулират, нали така:devil.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...