Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

имам дрешки, които няма да нося - къде мога да ги дам за децата (не за циганчетата) от някой дом. Някой да знае какво да ги правя? Не искам да ги изхвърлям цигани да ги вземат.

Link to comment
Share on other sites

имам дрешки, които няма да нося - къде мога да ги дам за децата (не за циганчетата) от някой дом. Някой да знае какво да ги правя? Не искам да ги изхвърлям цигани да ги вземат.

В дом няма да ги вземат дори да са изпрани и изгладени.Трябва да имат етикети с произход,състав и т.н и т.н за да ги вземат.

Link to comment
Share on other sites

В дом няма да ги вземат дори да са изпрани и изгладени.Трябва да имат етикети с произход,състав и т.н и т.н за да ги вземат.

 

Това е 100 процента вярно. Аз опитах да даря няколко чувала с плюшени играчки, но не ми разрешиха. Дай старите дрешки на ромчетата... Така и така им плащаш тока, водата, осигуровките.

Link to comment
Share on other sites

Каква дънна платка бихте ми препоръчали за процесор S754, DDR 1 памет, ай експрес е видео картата и къде мога да я намеря. От фирмата, която дойде да е смени каза, че не може да намери в наличност в момента.

 

Интересно ми и друго - някаква програма ли има, където прави подбор на информацията от къде влизаш ?! Примерно в абв-то прогнозата за времето за различна от всеки град от който влизаш. Влизам от София, Пловдив, Варна и т.н. и ми дава прогнозата първо за този град. Дано ме разбрахте :laughing:

Link to comment
Share on other sites

... Дано ме разбрахте :laughing:

Ами не. Трябва да се научиш да се изразяваш ясно и грамотно, за да получиш също толкова ясен и грамотен отговор. Недостиг в запаса от понятия може да се компенсира с повече думи за обяснение.
Link to comment
Share on other sites

Каква дънна платка бихте ми препоръчали за процесор S754, DDR 1 памет, ай експрес е видео картата и къде мога да я намеря. От фирмата, която дойде да е смени каза, че не може да намери в наличност в момента.

 

Трудна работа е да намери 754 сокет в момента. Нещо ако изпадне отнякъде втора ръка евентуално, можеби, едва ли не. За ново нема смисъл да говорим даже.

Link to comment
Share on other sites

Някаква идея как мога да подкарам на мойта щайга HD филми без да лагят на поразия ? Ram 768 mb CPU AMD Athlon 2200+ на 1,8 GHZ ии Видео в г*за Nvidia Gfroce MX 440

Link to comment
Share on other sites

Някаква идея как мога да подкарам на мойта щайга HD филми без да лагят на поразия ? Ram 768 mb CPU AMD Athlon 2200+ на 1,8 GHZ ии Видео в г*за Nvidia Gfroce MX 440

Най - добре ще е с mplayer. Под Windows пробвай с kmplayer. Ако лагва пробвай в конзола без никакви frontends.

Link to comment
Share on other sites

С нова видео карта.. Нещо от рода на 9600GT и да се пусне самия филм да се обработва от видеото.. Поне това е най-евтиния вариaнт според мен :D

edit:

@netrootbg с който и player да го пусне на тая щайга няма как да тръгне нещо над 480p ;o

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

На моя морално-остарял Opteron 144 (и то OC до 2.4) 720p вървят на ръба през mplayer-a, честно казано направо не мога да повярвам че дори 1 ти върви на athlon 2200+ :X

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Има ли начин да пращам факс чрез компютъра? На БТК ADSL съм.

 

Да. С факс модем. Интернета няма значение. Сканира се документа и се пуска през модема. От другата страна го получават като нормален факс.

Link to comment
Share on other sites

Някой скоро обикалял ли е да си търси офис? Че на мен ми трябват.. Тамън 2 броя, или 1 по-голям. Че в тези кутийки, в които сме в момента не се издържа! Я споделете как са нещата из града?

Link to comment
Share on other sites

Ами не. Трябва да се научиш да се изразяваш ясно и грамотно, за да получиш също толкова ясен и грамотен отговор. Недостиг в запаса от понятия може да се компенсира с повече думи за обяснение.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2652/192409530321140943021265031453qrZb8l85Q5hwVmdLUDOQ.BMP Ето за това заграденото питах. Ако влизаш примерно от видински интернет доставчик, ще ти излиза прогнозата за Видин, а не както при мен за Пловдив. Това някаква програма ли е ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.picvalley...5hwVmdLUDOQ.BMP Ето за това заграденото питах. Ако влизаш примерно от видински интернет доставчик, ще ти излиза прогнозата за Видин, а не както при мен за Пловдив. Това някаква програма ли е ?

 

 

Не. Просто те разпознава по IP-то и знае от кой град използваш интернет. Ако минеш през прокси за друг град, ще ти показва друга прогноза.

Link to comment
Share on other sites

Какво значат представките на имената на хората от Острова O' и Mc ? Пример - O'Hara, McDonald.

Link to comment
Share on other sites

Случва се нещо странно и необяснимо за мен, когато свържа GSM-a с USB кабел към компютъра ,всичките папки (музика,снимки и тн.) стават на *.exe. Същото е и с флашката...Телефона е Nokia 6500s, а флашката е Kingston 1gb, ако има някакво значение...Та някой има ли идея от какво се получава това?

Link to comment
Share on other sites

Онзи ден реших да си кача новия IE 8 и преди малко установих, че падащото ми меню на adressbar-a запомня само последните 13 сайта, в които съм влизала и когато вляза в 14-тия ми изтрива най-стария, в който съм била. Искам да попитам дали може да се увеличи бройката на сайтовете, които се запаметяват, т.е. да стане както на стария експлорер-да си помни мнооого повече сайтове назад и да си ги скролвам? Мерси :)

Edited by supertikva
Link to comment
Share on other sites

Случва се нещо странно и необяснимо за мен, когато свържа GSM-a с USB кабел към компютъра ,всичките папки (музика,снимки и тн.) стават на *.exe. Същото е и с флашката...Телефона е Nokia 6500s, а флашката е Kingston 1gb, ако има някакво значение...Та някой има ли идея от какво се получава това?

 

Имаш вирус.

 

Ако погледнеш, ще видиш, че на всяка папка имаш *.rar, *.exe и *.scr файл. На всяка една папка в дяла на хард диска, който си отварял използвайки големите иконки в средата на MyComputer прозореца.

 

Всичките файлове са точно по 642KB. До един.

 

Но само с тяхното изтриване няма да стане, защото имаш вече поне 30-40 *.bat файла, които се дубликират щом изтриеш някой от тях. Също така ще забележиш, че в процесите ти има стартирани поне 4 *.bat файла. Имената са от сорта на "84jmfkdsl34mklmklvfll3442.bat".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...