Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да бе...от 5 метра да ти кажем марката на чепика...:wacko:

Sparco имаха подобни модели, преди време щях да взимам едни ама се отказах, щото бяха с доставка и нямаше как да пробвам предварително дали ще ми паснат както трябва.

Иначе тези приличат малко на "Топ драйвър", щото логото им е на езика, а на останалите подобни ("Имола", "Топ3" и др.) логото е или отпред, или отстрани (понякога е "OMP")...а всъщност може да са и "Vintage"......а като се замисля, може изобщо и да не са Sparco. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво значат представките на имената на хората от Острова O' и Mc ? Пример - O'Hara, McDonald.

 

Интересен въпрос...

 

Mc/Mac Donald ще рече син на Доналд

 

Ирландското O'Hara вече значи внук на Хара

 

Всичко е свързано с обичаите и традициите при кръщаването на децата, както и с това кой какъв се явява във фамилията...

 

На някой да му се е случвало да открие дъфка в ключалката на входната си врата? Що за глупав номер е това?

 

Невръстни пакостници най-вероятно...

Link to comment
Share on other sites

Ал е определителен член, а го ползват щото повечето им имена са всъщност съществителни/прилагателни и става нещо като Мохамед Красивия или Мохамед Умния или Мохамед Благочестивия и т.н

Link to comment
Share on other sites

Ти толкоз ли не се сещаш да погледнеш в най-популярните източници?

 

The name comes from the Arabic noun qā'idah, which means foundation or basis and can also refer to a military base

 

Лично аз мисля, че е сгрешено и дефакто е "Ал Гайда" => местния хеви бенд "Красиви Гайдари" laughing.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ако тръгна за всяко нещо да гледам в популярните източници, трябва да спра да пиша изобщо във форума....нали трябва да става лаф мо'абет...а и ти не ми даваш отговора, който търсех - въпросът ми беше за буквалния превод с добавката "ал", ама карай...ще го преживея и без да разбера какво значи...;)

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де...тогава какво точно означава "Ал Кайда"?

Мисля,че значеше "БАЗАТА",или нешо в тоя смисъл

Link to comment
Share on other sites

Дедо - или някой друг от съседите - я кажи някаква фризьорка в квартала, че Нара вече я няма (вече в Рилон Център), а току що имах разправия с една... абе много съм недоволен от резултата.

Link to comment
Share on other sites

Нормално ли е, чипсета на дъното ми от подписа да държи около 60-70 градуса температура?

To изглежда така:

062372.jpg

 

Не мога да си задържа ръката пари много яко...

Link to comment
Share on other sites

Счупи ми се рамката на колелото,но понеже нямам електрожен ако знаете ми кажете къде в Пловдив могат да ми го заварят.За предпочитане е някъде в Кичука,но не ми е проблем да ида и другаде където ще ми го заварят за около 10-15 лева b3ddf5e538099c3f2532a7e5f1ac2853_120x90.jpg 7267876cd41ece7d11247d1f8f527a4d_120x90.jpg

Link to comment
Share on other sites

Дедо - или някой друг от съседите - я кажи някаква фризьорка в квартала, че Нара вече я няма (вече в Рилон Център), а току що имах разправия с една... абе много съм недоволен от резултата.

 

Ми не съм се подстригвал около 3 месеца иначе ходя при една в магазинчето до Еди (на ул. Бр. Миладинови), иначе жената ходи в салон Арлет на Отец Паисий ама там няма смисъл ако ще те подстригват с машинка

Link to comment
Share on other sites

На този симпатяга чепика каква марка е? Много готин дизайн има >

 

Пилотите на Торо Росо по принцип се състезават с екипировка на Puma.

Точно такива обувки няма как да намериш поради факта, че са единични бройки и се правят само за състезателите.:))

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Здравей,

незнам къде в Кичука могат да ти го заварят. Искам само да ти кажа, че тази рамка за мен е унищожена или си я тормозил много или тежиш много или материала си е изпял песента. Заварката най-вероятно ще има много хубав външен вид, но ще ти усуче рамката (предната и задната гуми няма да са съосни). Това обаче не трябва да те спира, решението си е твое. Според мен за 10-15 лв можеш да си намериш рамка на старо без заварки и за още 10-15 да прехвърлиш целият монтаж от този Cross Nomad, който караш в момента.

Счупи ми се рамката на колелото,но понеже нямам електрожен ако знаете ми кажете къде в Пловдив могат да ми го заварят.За предпочитане е някъде в Кичука,но не ми е проблем да ида и другаде където ще ми го заварят за около 10-15 лева b3ddf5e538099c3f2532a7e5f1ac2853_120x90.jpg 7267876cd41ece7d11247d1f8f527a4d_120x90.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://inoxcrombg.com/kontakti/kontakti.html много модели, много качествени. Всякакви ценови диапазони. Препоръчвам и покупка на оригинални пълнители за химикали и писалки от там - рекламата им за дължина на писането не е случайна.

 

Иначе на главната ако влезеш в Пингвините, Литера и т.н. 100% имат по-скъпички модели.

 

Успех.

 

______________

 

Имат и каталози, този е за 2008 примерно >

http://inoxcrombg.com/Katalozi/Inoxcrom%20General%202008%20800x600%20Hi.pdf

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли каква е глобата,ако си изгубиш талона за Годишен Технически Преглед на автомобила?

Имам стикер,залепен на стъклото,но не мога да си намеря талона за прегледа.Лошото е,че не изтича утре,ами някъде Юни-Юли...

Link to comment
Share on other sites

Тамън приключих с начукването на няколко пържолки, които смятам да хапна довечера и ми изникна следния въпрос. Тоя чук за месото има ли причина да е с две различни "шарки", освен някаква естетическа т.е просто да не са еднакви, или има и някаква по-полезна функция?

Link to comment
Share on other sites

Различна степен на набиване/разкъсване на мускулните влакънца и връзки се получава. Има различни виждания по въпроса, аз предпочитам без шарка да е чука, защото малко или повече започва да нарушава структурните връзки. Налагането с чук обикновено цели това, но не и прекалено - все пак филета или пържоли искаме да ядем, а не шницели :D

Link to comment
Share on other sites

Нормално ли е, чипсета на дъното ми от подписа да държи около 60-70 градуса температура?

To изглежда така:

 

 

Не мога да си задържа ръката пари много яко...

 

Ами нормално е, но не желателно. Имам едно подобно горещо дъно, само че Гигабайт, прави проблеми вече. Ако имаш нещо от сорта на quiet fan, smart fan - което ти регулира оборотите на процесора, го изключи. Така може да стане малко шумен компа, но поне има силен поток въздух за охлаждане на чипсета. Моя комп е с Е1400 - доста студен процесор и на практика вентилатора му не духа, само се въртеше. Сега вече по малко забива :)

Link to comment
Share on other sites

Nqkoi znae li dali knijkite ot SUATEFL (izpita po angliiski za sofiiskiq) gi ima kacheni v neta ? konkretno mi trqbva 4tata knijka (dori i samo otgovorite).

 

p.s. sry za latineca.pisha ot telefona i nqmam bg oshte :(

 

Ако не са ти спешни, мога да сканирам отговорите утре.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли колко струва дневната винетка?

има седмична само, 10 лв за лек автомобил !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...