Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой може ли да ми каже от къде мога да си купя почва за бонсай и препарати за трепане на дребни вредители в почвата на бонсая.

От всеки цветарски магазин, търси торфена смес и еко-почва най-добре е да се смесят и двете , а за препарати има един на фирма Лактофол, който е точно за бонсаи, ако не можеш в нета да намериш продукта утре ще ида до на майка ми магазина да видя как точно се казваше и ще ти кажа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4355

 

Законни ли са в България, тези джаджи ?

 

 

На частна територия не би трябвало да са незаконни

 

Колко е глобата за закъсняло връщане на международен паспорт? Изтекъл ми е миналата година април месец, ако има някакво значение...

 

Някъде бях чел (може би и в този форум), че ако ти изтече паспорта и не го върнеш веднага следващите няколко месеца има глоба. Обаче след като тези няколко месеца минат после няма глоба като го връщаш. Малко странно изглежда, но нещо такова бях чел.

 

Май ще излезе вярно. Виж моя пост 11 позиции над твоя.

 

Сори това съм го пропуснал, нагоре се говори предимно за млякото и тези коментари ги прегледах по диагонала. На теб не са ти сложили глоба, но не се знае как стои въпросът ако много скоро ти е изтекъл паспорта и си пропуснал срока да го върнеш.

Edited by sheep
Link to comment
Share on other sites

...Някъде бях чел (може би и в този форум), че ако ти изтече паспорта и не го върнеш веднагав следващите няколко месеца има глоба. Обаче след като тези няколко месеца минат после няма глоба като го връщаш. Малко странно изглежда, но нещо такова бях чел.

Май ще излезе вярно. Виж моя пост 11 позиции над твоя.
Link to comment
Share on other sites

За колко време пристига писмо/обикновенна тарифа/ по пощата между два града на територията на страната?

Link to comment
Share on other sites

Значи имам няколко въпроса и много се надявам ад ми отговрите,при възможност разбира се.

 

1.Някой има ли идея как се прави книга от правилно копирана и разрязана на листове информация от друга книга.

Как се събират страниците,какъв плат да използвам като на онези по-старовремските книги,който се използва за сгъфката,защото е един такъв странен.

Какво лепило да използвам.

Има ли начин да направя страниците по-тъмни като на старите книги,защото белите листове ме дразнят или има ли такава по-тъмна ксерокс хартия за такива цели.

Какъв е онзи материал който изглежда като кожа,който слагат на твърдата корица на книгите от около 1900г. има тъмнозелен цвят и не се протърква.

Искам да си направя на книги някой информаций и да изглеждат като старовремски.

Значи на книгите от 1970-90г където е платът знаете как е напечатано заглавието,но на една книга от 1900 година от страни на платът имаше червен квадрат,такъв с цвят бордо,върху който бяха пресовани буквите и запълнени със нещо златисто,някаква златиста боя.ТА въпроса ми е знаете ли от какъв материал се намацва (въпросното бордо),къде мога да намеря такива букво с които да очертавам и с каква боя да ги запълня.

Има ли някакъв линк с похвати или клип,че не намерих нищо.

 

2.Преди време гледах в една интернет зала едно момче си превеждаше от руски и от английски език вече копиран текст и пейстнат във въпросната програма,незнам някакъв плъгин на майкрософт офис пакета ли беше незнам,но изглеждаше по същия начин.

Кликаше с десен бутон на мишката и отгоре му се появяваше панелче с думи по избор и така си превеждаше.Някой сеща ли се за въпросната програма или програма работеща на същия принцип,защото става много по-бързо и пести време,което и без това ми е кът.

 

Благодаря на помогналите!!

Link to comment
Share on other sites

За 2-рия въпрос:

Това е възможно да е някакъв превод с помощта на програма. Има десетки такива програми, които отговарят на описанието ти, но всички се нуждаят от нещо - преди това трябва да си вкарал въпросните думички, за да ти излезнат като превод след това...

Link to comment
Share on other sites

Ако има плъгин за офиспакета с такава функция ще е супер,ако наистина съществува такъв с такова боравене ще е супер.Ако има каквато и да е преводна програма с такъв метод на работа и се сещаш пиши,ще ми е от полза.Мерси а което

Link to comment
Share on other sites

CAT tools се наричат - аз използвам Wordfast трябва да я потърсиш кракната, друга добра е Trados - има я по тракерите някъде, но не съм я ползвал. И двете обаче използват вече преведени от теб или предварително заредени изречения или изрази.

Link to comment
Share on other sites

Къде точно се намира центъра за правене на Карти за Градския транспорт ?Просто нз как да стигна до там :D

http://news.plovdiv24.bg//144398.html

 

Мария Луиза 29 Тук беше голям маитап в петък,но вече може да е спокойно.

НО крайния срок за издаване май беше днес...така че... губиш :D (no hard feelings :P )

Edited by puF4o
Link to comment
Share on other sites

Съквартирантката ми каза, че май са направили срока така, че който когато иска да си изкарва. Май щели да важат от дата до дата. Така че споко. Но информацията ми не е 100 % сигурна.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Имаме едно малко циркулярче което искаме да върнем в живот. За целта е нужно да се заточат дисковете и да се смени ремъка. Старият ремък го имам но е пред скъсване. Въпроса ми е някой знае ли каде в Пловдив мога да занеса диска да го заточат, и евентуално от каде мога да потърся ремък да закупя. Благодаря предварително. Лек ден на всички.

п.п. Честита Баба Марта :)

Link to comment
Share on other sites

Съквартирантката ми каза, че май са направили срока така, че който когато иска да си изкарва. Май щели да важат от дата до дата. Така че споко. Но информацията ми не е 100 % сигурна.

Абе то тва е хубаво ама да им таковам мамата българска на всички.Защо се във последния момент се сещат.Днес се отказах имаше поне 100 човека преди мен...

Link to comment
Share on other sites

Абе то тва е хубаво ама да им таковам мамата българска на всички.Защо се във последния момент се сещат.Днес се отказах имаше поне 100 човека преди мен...

То ти защото не си се сетил в последния момент :)

Link to comment
Share on other sites

Абе то тва е хубаво ама да им таковам мамата българска на всички.Защо се във последния момент се сещат.Днес се отказах имаше поне 100 човека преди мен...

 

Ама почваш със себе си, нали се сещаш :lol:

Link to comment
Share on other sites

Има ли такова нещо, че общината да ти забрани да сложеш табела (тип плакат по-точно) на собствената си ограда?

 

Не. Ако е на твоя собствена площ нямат право. Лично щях да пердаша една дрисла в съответната служба, защото бяха отрязали табела за 1000 лева на мои наематели. Наглеците дори не си направили труда да проверят, че се намира в частна собственост. ПРЕДПОЛОЖИЛИ, че е в общинска територия. По принцип в този случай се иска разрешение от тях и се плаща 12 лв/кв.м. без ДДС едностранно. Цената може и да е променена. На собствената ти ограда може смело да сложиш табела/плакат/реклама.

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер има ли мач от Шампионска лига?

Тази седмица има приятелски мачове на националните отбори, другата седмица е ШЛ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...