Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Вчера вечерта минахме покрай един магазин за мебели, в който ми харесаха разни неща, но за съжаление не си спомням името на фирмата. Магазинът се намираше някъде на бул. 6 септември, между бул. Цар Борис III и Житния пазар (Дано да си спомням правилно). Някой може ли да ми каже името?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Буксичките ги продават в магазини като Кузмов, Викиват, Квазер. Клещи до 20 лв - на руския пазар. Щом се касае за едно кабелче и имаш букси, може да минеш и без клещи, само с отвертка. Някъде го бях описвал във форума как се прави, ама беше отдавна.

Ако ти се разкарва до района на Папараци, ще ти кримпна кабела, имам и конектори. Edit: Намерих си писанията (пак в тази тема) тук: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=35843&st=14200&p=1495299688entry1495299688

Мерси. Ще пробвам по твоя метод, без клещите. Но има ли начин първо да uncrimp-на някое RJ-11, понеже всички са кримпнати и трябва да си купя нови, ако не може.

Link to comment
Share on other sites

Мерси. Ще пробвам по твоя метод, без клещите. Но има ли начин първо да uncrimp-на някое RJ-11, понеже всички са кримпнати и трябва да си купя нови, ако не може.

Начинът е с тънка отвертка или здрава игла - повдигаш от двете страни пиновете. В задната част е по-удобно, понеже може да ползваш ръбчето за опора на отвертката/иглата. Възможно е да се получат подбивания по пластмасата, но няма страшно. Ако си достатъчно сръчен в ръцете/пръстите, няма да имаш никакви проблеми с тази и по-горната операции. Имай предвид, че за телефонен апарат се ползват само средните две пинчета.
Link to comment
Share on other sites

Вчера вечерта минахме покрай един магазин за мебели, в който ми харесаха разни неща, но за съжаление не си спомням името на фирмата. Магазинът се намираше някъде на бул. 6 септември, между бул. Цар Борис III и Житния пазар (Дано да си спомням правилно). Някой може ли да ми каже името?

 

Къде е житният пазар?

Link to comment
Share on other sites

Къде е житният пазар?

Площад Шахбазян. Там е ставало пазар предимно за зърнени култури в далечното минало. "Гроздовия пазар" пък е площадчето с кестени и липи на днешната улица Преслав. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Чудя се къде да отидем с приятели за обяд,да е уютно,да не е запушено с добра кухня и прилични цени.

Някакви идеи ?

Ривиерата зад втора поликлиника(ресторант стадиона) е добро място за целта.Имат хубави обедни менюта и цените са добри!

Link to comment
Share on other sites

Ривиерата зад втора поликлиника(ресторант стадиона) е добро място за целта.Имат хубави обедни менюта и цените са добри!

Не се сещам за тази Ривиера

Иначе си мислех за тази Ривиера на Каменица

Link to comment
Share on other sites

Не се сещам за тази Ривиера

Иначе си мислех за тази Ривиера на Каменица

 

 

ул. Данаил Николаев 75 ето адреса,може да ти помогне да се сетиш.

Link to comment
Share on other sites

Кой е най-удачният начин да се изпращат малки пратки из Европата (до 200 гр)?

 

Най-удачен с оглед цена? Или най-удачен с оглед пристигане в кратък срок?

Link to comment
Share on other sites

При това положение нямаш друг избор освен куриерски фирми. Пробвай TNT. Имаха най-ниски цени за Европа преди време. Ако ще пращаш редовно, може да се договориш с всяка една куриерска фирма за специални цени до определени държави или до целия ЕС.

 

Пощенските пратки са най-евтини, но не са чак толкова сигурни. Има застраховка все пак, но куриерските услуги са друга бира. В крайна сметка всичко опира до съдържанието на пратката. До сега съм нямал загубени пратки по пощата. Нямал съм и проблеми с куриерските служби. UPS (In Time в България) ми доставят за 12лв (!!!) от Англия до тук, но силно се съмнявам да успееш да договориш такава цена, било то и на стандартна пратка.

 

В крайна сметка всичко е до договорка.

 

TNT даваха най-ниска цена, но FedEx бяха изготвили персонална оферта, която биеше тази на TNT.

Link to comment
Share on other sites

Колко (приблизително) струва нотариална заверка на копие от диплома?

 

Къде в България мога да намеря coffee stencils?

 

Благодаря предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Кой е най-удачният начин да се изпращат малки пратки из Европата (до 200 гр)?

 

Куриерски услуги имат и Български Пощи. Около два пъти по-евтини са в сравнение с UPS, DHL, TNT. Услугата се казва EMS. Пробвал съм ги няколко пъти и работят.

Link to comment
Share on other sites

Вчера вечерта минахме покрай един магазин за мебели, в който ми харесаха разни неща, но за съжаление не си спомням името на фирмата. Магазинът се намираше някъде на бул. 6 септември, между бул. Цар Борис III и Житния пазар (Дано да си спомням правилно). Някой може ли да ми каже името?

Ако някой се чуди, магазинът се казва Bramble :)

Link to comment
Share on other sites

Някой имал ли е следния проблем: Компютърът се опитва да запали, но след 2-3 секунди не успява и угасва. След още 2-3 секунди сам се пуска и пак угасва. И така си цикли, без дори да стигне до екрана на bootloader-a.

Link to comment
Share on other sites

Разкачи малко периферия ако имаш, всичко що има на USB, изключи CD/DVD от захранването, дай малко ток на машината, мисля че е от захранване.

Link to comment
Share on other sites

Поне "beep" сигнала чуваш ли го? Нещо с рамта евентуално? Друго неприятно е самото дъно, някой кондезатори да са отишли?

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...