Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой сеща ли се програма за разглеждане на шрифтове за Уиндоус? Щото тука на работа има някъде над 1500 и настава голям зор, докато си избереш правилния... :)

 

Пробвай с този. Аз не съм го ползвал, но изглежда непретенциозен и сигурно ще ти свърши работа, а и е безплатен. Има десетки програми за разглеждане на шрифтове, безплатни и платени, в тракерите се намират лесно като търсеш по ключова дума font.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хайде някой да ме "светне" къде се продават най-евтино кабели DVI-HDMI или букса DVI-HDMI и кабел HDMI-HDMI.

Днес проверих в техномаркет, но за 3м. ми искаха 49 лв...

Link to comment
Share on other sites

За справка във Викиват 3мт. са 20 лв.HDMI-HDMI.Ето.

Да, това е един от вариантите, а като закупя и преходник DVI-HDMI нещата си отиват към сигурна педесетачка. :rolleyes:

Утре ще търся още. За сега най-евтино намерих 5м. кабел за 32.42 лв. тук. ;)

Link to comment
Share on other sites

Хайде някой да ме "светне" къде се продават най-евтино кабели DVI-HDMI или букса DVI-HDMI и кабел HDMI-HDMI.

Днес проверих в техномаркет, но за 3м. ми искаха 49 лв...

 

Особено когато става въпрос за DVI и HDMI хич не е добра идея да се търси най-евтиния кабел...

Edited by 3dfx
Link to comment
Share on other sites

Хайде някой да ме "светне" къде се продават най-евтино кабели DVI-HDMI или букса DVI-HDMI и кабел HDMI-HDMI.

Днес проверих в техномаркет, но за 3м. ми искаха 49 лв...

 

Иди и си купи висококачествен кабел от Ресет, дори и по-скъп, защото вземеш ли си китайския боклук ще патиш, помни ми думата. Аз лично съм изпаднал в ужас, защото ми трябва 10 метра, а на тая дължина ДВИ-ХДМИ няма. Няма и преходници по въпроса...

Link to comment
Share on other sites

Малко повече инфо ще можете ли да ми дадете за залата за paintball в Пловдив? То и сайт имало http://www.pbplovdiv.com/

 

Играх там преди около 2 седмици , на мен ми хареса. Обаче е подходяща за максимум 4 срещу 4 човека , то мисля и не разполагат с повече маркери.

 

Едит: Виж такива неща не знам , знам само че като те уцелят в пръста боли много и ти стои подуто няколко дни

Edited by transporterpld
Link to comment
Share on other sites

Иди и си купи висококачествен кабел от Ресет, дори и по-скъп, защото вземеш ли си китайския боклук ще патиш, помни ми думата. Аз лично съм изпаднал в ужас, защото ми трябва 10 метра, а на тая дължина ДВИ-ХДМИ няма. Няма и преходници по въпроса...

http://www.reset.bg/catalog/product_info.p...roducts_id=4253

А като си взема китайски боклук от Ресет, няма да си патя?

Сериозно... Намерих кабел на Филипс с позлатени накрайници - 5м. 79лв. 10м. 166лв...

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

http://www.reset.bg/catalog/product_info.p...roducts_id=4253

А като си взема китайски боклук от Ресет, няма да си патя?

Сериозно... Намерих кабел на Филипс с позлатени накрайници - 5м. 79лв. 10м. 166лв...

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.26417 + http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.29244

малко късо идва, но все пак ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Пазарувал ли си от тези че като им гледам домейна и ме хваща страх. Питам сериозно не се заяждам

Link to comment
Share on other sites

Пазарувал ли си от тези че като им гледам домейна и ме хваща страх. Питам сериозно не се заяждам

да, отнема 1 месец доставката, но нямаше проблеми

Link to comment
Share on other sites

Това е.

 

Машината е съвсем прилична а не виждам нещо гнило на пръв поглед... верно списъка със services е доста дългичък, а трябва да се прегледа от-до за буболечки и пак не е гаранция.

 

Пробва ли да инсталираш на 2ри дял система?

 

 

 

да, отнема 1 месец доставката, но нямаше проблеми

 

Мерси. И друг път съм попадал на линкове към техни неща но още по името съм ги отсвирвал директно като някакви спамери или мошеници...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

http://www.reset.bg/catalog/product_info.p...roducts_id=4253

А като си взема китайски боклук от Ресет, няма да си патя?

Сериозно... Намерих кабел на Филипс с позлатени накрайници - 5м. 79лв. 10м. 166лв...

 

Ресет, момко, са официален вносител на всякакви кабели и съединения и при тях китайски боклуци няма. Затова цената им е 3-4-5 пъти по-висока. Оригинален кабел Филипс е излишно да купуваш.

 

DVI M -to- HDMI M, 2m, Value $11.90

DVI M -to- HDMI M, 2m (11.04.5522) $14.40

DVI M -to- HDMI M, 3m, Value $14.90

DVI M -to- HDMI M, 3m (11.04.5532) $17.90

DVI M -to- HDMI M, 5m, Value $20.70

DVI M -to- HDMI M, 5m (11.04.5552) $22.50

HDMI M -to- HDMI M, 2m, Value $7.90

HDMI M -to- HDMI M, 2m (11.04.5527) $15.30

HDMI M -to- HDMI M, 3m (11.04.5537) $18.30

HDMI M -to- HDMI M, 5m, Value $18.50

HDMI M -to- HDMI M, 5m (11.04.5557) $21.40

HDMI M -to- HDMI M, 10m (11.04.5567) $37.90

HDMI V1.3 M -to- HDMI Mini M, 2m (11.04.5579) $15.90

HDMI M -to- HDMI M, v1.3, 2m (11.04.5582) $12.50

HDMI M -to- HDMI M, v1.3, 3m (11.04.5583) $14.20

HDMI M -to- HDMI M, v1.3, 5m (11.04.5585) $16.80

 

Цените са без ДДС. Естествено ти може да дадеш и 250 лева за кабел, стига да си мераклия примерно.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми на Казандзакис "Зорбас гъркът" в оригинал, идеи?

Host, онлайн книгата я няма. На Казандзакис има само Το μυθιστόρημα Συμόσιον - което не ти върши работа.

 

Можеш да пробваш да си я поръчаш по интернет. Оригиналното име на книгата е: "Βίος και Πολιτεία του Αλέξη Ζορμπά" от Νίκος Καζαντζάκης.

 

Ако пък имаш път към Гроздовия пазар - попитай в Гръцкото консулство, може и да я имат.

 

Остани със здраве!

Link to comment
Share on other sites

А наистина ли е безплатна доставката както пише на сайта им?

да безплатна е, но има и опция за платена

аз ползвах безплатната

Link to comment
Share on other sites

Някой сеща ли се програма за разглеждане на шрифтове за Уиндоус? Щото тука на работа има някъде над 1500 и настава голям зор, докато си избереш правилния... :)

 

Току що използвах една такава програма, но може да ти е малко трудно да я подкараш. Иначе е страхотна. Казва се Linotype Font Explorer X.

 

Свестен аналог за Уиндоус няма. Аз от 4 години търся нещо свястно, което да върши работа и да прави малко проблеми. Няма. Пробвал съм много, много програми. Или са безумно сложни, или са безумно бавни, или ти прецакват всичките шрифтове на системата (приложението на Corel). Иначе и Adobe и Corel имат такива програми за разглеждане на шрифтове. Само дето не струват.

Link to comment
Share on other sites

Ресет, момко, са официален вносител на всякакви кабели и съединения и при тях китайски боклуци няма. Затова цената им е 3-4-5 пъти по-висока. Оригинален кабел Филипс е излишно да купуваш.

 

 

DVI M -to- HDMI M, 5m (11.04.5552) $22.50

 

Цените са без ДДС. Естествено ти може да дадеш и 250 лева за кабел, стига да си мераклия примерно.

 

Eто това ми трябва. А цената не е кой знае колко различна в сравнение с тази.

 

А BTW, каква е разликата между (освен в цената):

DVI M -to- HDMI M, 5m, Value $20.70

DVI M -to- HDMI M, 5m (11.04.5552) $22.50

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...