Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Когато пощата на ПМ-ите се напълни на 100% , какво става с новите съобщения докато не направя място ? :unsure:

Не могат да ти изпратят изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Сега спестявам за къщичка, после оръжие :)

Основно за съхранение на бижута ми трябва, размерът ще е като за оръжие.

Ако са от тези малките - не виждам смисъл... То като искат ще си го вземат под ръчичка.

Link to comment
Share on other sites

Ако са от тези малките - не виждам смисъл... То като искат ще си го вземат под ръчичка.

Самото сейфче се "заковава" към пода/стената/шкафа. Не че не е възможно да бъде изкъртено, ама рискът е по-малък, особено ако бъде скрито някъде. Пък и шумът ще е значителен.

Link to comment
Share on other sites

Garmin mobile XT. Tutorial

 

На служебния съм с това, доста работа ми свърши покрай ходенето до Каварна и отбивките...

 

 

Моя въпрос - можете ли да ми кажете място, от където да си сваля животински звуци като .mp3? Че искам да си наслагам такива ringtones за колегите във фирмата (куткудякане, кукуригане, блеене, и т.н.).

Link to comment
Share on other sites

Моя въпрос - можете ли да ми кажете място, от където да си сваля животински звуци като .mp3? Че искам да си наслагам такива ringtones за колегите във фирмата (куткудякане, кукуригане, блеене, и т.н.).

http://www.seaworld.org/animal-info/sound-...udio/cougar.wav

За теб не знам, но аз определено си го слагам това за основен рингтон :laughing:

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

http://www.seaworld.org/animal-info/sound-...udio/cougar.wav

За теб не знам, но аз определено си го слагам това за основен рингтон :laughing:

To oт този сайт, който даваш има разни http://www.seaworld.org/animal-info/sound-library/

 

Самото сейфче се "заковава" към пода/стената/шкафа. Не че не е възможно да бъде изкъртено, ама рискът е по-малък, особено ако бъде скрито някъде. Пък и шумът ще е значителен.

Тогава какво се притесняваш за ключалката? :) За да я отворят ще им коства по-големи усилия от колкото да си го вземат... Но иначе с ключ е най-лесно за отваряне.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Защо понякога, като си купя CD, на което пише 870 MB, PC-то ми казва, че е 702 MB? Това менте ли е/недобросъвестен търговец, или нещо друго? Моля, посъветвайте ме за някаква конкретна марка, за която е сигурно, че е 870 MB.

Link to comment
Share on other sites

Каква е тази тъпня? Сега излиза, че трябва 2 сметки наведнъж ли да платя?

EVN Bulgaria

 

Уважаеми клиенти,

Бихме желали да Ви уведомим за предстояща важна промяна в сроковете

за заплащане на потребената електрическа енергия.

 

От 1 октомври 2009 г. EVN Bulgaria въвежда два периода с повече дни

за заплащане на консумираната електрическа енергия – първият е от

1-во до 15-то число, а вторият – от 11-то до 25-то число. За да

проверите към коя група клиенти сте, т.е. в кой от двата периода

следва да се заплати Вашето потребление, моля да следите срока за

следващо плащане. Сроковете за плащане могат да се проверят:

 

> във Вашата фактура или фискален бон;

> при проверка на сметка на интернет страницата ни www.evn.bg;

> при проверка на сметка на денонощния телефон за информация

на EVN Bulgaria 0700 1 7777.

 

Новите срокове са видни за пръв път във фактурата за месец август

(която се получава през септември) – от нея ще се информирате кога

ще трябва да заплатите консумацията си за месец септември: от 1 до

15 октомври или от 11 до 25 октомври. Вашият съответен нов период

за следващо заплащане на консумирана електроенергия ще продължи да

се посочва в получаваните от Вас фактури и касови бонове и в бъдеще.

 

Ако Вие притежавате повече от един номер на измервателна точка

(ИТН), които попадат и в двата периода на плащане, ще имате

възможност ги заплатите наведнъж в периода от 11-15 число на месеца.

 

Моля да имате предвид тази важна промяна в сроковете за плащане на

консумирана електроенергия, за да можете да платите Вашите сметки

за електричество навреме!

Link to comment
Share on other sites

Аз лично CD 870MB не съм виждал. Да не е станала някаква грешка?

 

Ами не е, добре го чета. То и аз първоначално се изненадах, понеже и аз не знаех, докато продавачката не ми го показа. Знам си тези от 800 Мб. И все пак някакви препоръки за CD от и над 800 МБ?

 

@ w00x, знам за тази опция в Неро, но я избягвам, а и в конкретния случай не ме пита, ами направо ми вади диска и казва да сложа друг с достатъчно място....

Edited by Zaec
Link to comment
Share on other sites

Ами не е, добре го чета. То и аз първоначално се изненадах, понеже и аз не знаех, докато продавачката не ми го показа. Знам си тези от 800 Мб. И все пак някакви препоръки за CD от и над 800 МБ?

 

Ами най-вероятно ще трябва да му се прави Overburn, което не е добро като идея, защото не се знае дали устройство различно от компютъра, изобщо ще може да го разчете. Ако ще го ползваш на компютър, даваш опцията Overburn в Nero-то. Нагласяш капацитета на диска на 860 или 865MB. Слагаш файловете за запис и пускаш записването. Неро ще изкара прозорец, че си сложил прекалено много информация и ще ти предложи да го Overburn. Съгласяваш се и започва записа. Като стигне до към 80%, започваш да му трепериш дали ще го запише до край или ще похабиш диска. След като е готов си го сложи на компютъра и ако е записан както трябва, ще го прочете без проблем.

Link to comment
Share on other sites

Моя въпрос - можете ли да ми кажете място, от където да си сваля животински звуци като .mp3? Че искам да си наслагам такива ringtones за колегите във фирмата (куткудякане, кукуригане, блеене, и т.н.).

Опитай този сайт за търсене на звуци. Със сигурност ще намериш много и от различни източници, само трябва да си поиграеш с ключовите думи и после да имаш търпение да изслушаш намерените резултати ;).

Link to comment
Share on other sites

Каква е тази тъпня? Сега излиза, че трябва 2 сметки наведнъж ли да платя?

Как реши това за двете сметки? Прочети внимателно това което си цитирал.

Link to comment
Share on other sites

Как реши това за двете сметки? Прочети внимателно това което си цитирал.

После проверих на сайта им. Понеже плащам около 30-ти, сега трябва едната до 30, другата от 1-ви до 15-ти...

Link to comment
Share on other sites

Абе я кажете дали има някакъв начин как без специални клещи мога да си няправя лан (кросовър) кабела, щото не ми се търсят такива клещи да купувам?

:)

Link to comment
Share on other sites

Абе я кажете дали има някакъв начин как без специални клещи мога да си няправя лан (кросовър) кабела, щото не ми се търсят такива клещи да купувам?

:)

 

с джобно ножче и изолирбанд. може и обикновено тиксо или друга тънка изолация.

провери по коя схема ти е нареден кабела. срязваш по средата и кръстосваш активните чифтове.

за препоръчване е да е само временно решение и на малки разстояния.

 

 

едит: това е друга постановка. виж алхеми как хубаво ти е обяснил какво да правиш с обикновени инструменти. ако нямаш подходяща отверка пластинките можеш да натискаш и с тъпата страна (челната) на макетно ножче.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Абе за едно старо пц ми трябва, да му пусна нет от мойто та на другото... директно.

Имам кабела, имам и буксичките, обаче к'во да го гледам като края на кебела е срязан, та само трябва да си поиграя на сапьор с жичките.

Значи ще стане с к'вото и да е. Благодаря!

:)

Link to comment
Share on other sites

Абе я кажете дали има някакъв начин как без специални клещи мога да си няправя лан (кросовър) кабела, щото не ми се търсят такива клещи да купувам?

:)

mobo ти даде начин, когато имаш готов прав кабел. Обаче аз подозирам, че питаш за пълна процедура.

Значи: почистваш около 3 см от PVC обвивката на кабела, изправяш цветните кабелчета и подреждаш цветовете, изравняваш крайчетата им (както са наредени плътно едно до друго клъцваш с макетния нож върху дъска) и ги пъхаш в конектора. После с подходяща плоска отвертка натискаш пинчетата едно по едно докато потънат. Ориентирай се по първото потънало пинче - вижда се отстрани докъде са се забили зъбчетата. Гледай дебелината на отвертката да е поне колкото на пинчетата, а и да е достатъчно широка. При натискането използвай за опора на предния край на RJ45 конектора някаква дъска. Гледай да не смачкаш/счупиш законтрящата пластинка.

Правил съм тази процедура многократно с телефонен кабел и до една са успешни. Няма причина да не сработи и при RJ45.

П.П. Забравих нещо важно: накрая натисни с отвертката законтрящото зъбче на конектора.

П.П.П. Безопасност преди всичко: пази пръстите от нараняване с отвертката - ако имаш подходящи клещи, хвани конектора с тях.

 

В горното описание бях допуснал някои неточности, вече ги пооправих ;).

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Ахааа, еми той вече ме подсети за отвертката, ама ти хубави описа цялата процедура.

:)

Link to comment
Share on other sites

Гледам заговорихте за жички и свързвания ,да попитам някои има ли някаква идея как мога да си удължа кабелната тв ,защото когато са е прекарвали техниците са докарали кабела точно до тв то и не стига до другия край на стаята пък се наложи разместване?

Link to comment
Share on other sites

Защо понякога, като си купя CD, на което пише 870 MB, PC-то ми казва, че е 702 MB? Това менте ли е/недобросъвестен търговец, или нещо друго? Моля, посъветвайте ме за някаква конкретна марка, за която е сигурно, че е 870 MB.

 

Както казва w00x малко след теб в темата, трябва да използваш функцията Overburn в Nero, в противен случай CD-то ти ще се разпознае като 700 МВ, нищо че е реално 870 МВ, т.е. за всичко над 700 МВ си трябва Overburn. Ако не беше така, изобщо нямаше да има нужда от тази функция Overburn. Но иначе да - щом на CD-то си пише 870 MB, значи е 870 MB и не са те излъгали в магазина :) Май се водят 99 min, има и 90 min, които също са над нормалния размер от 700 MB / 80 min. Няколко пъти съм записвал такива CD-та, но не е хубаво за записвачката. Принципно ако не ти трябва като CD - да го четеш точно от CD устройство по-добре си направи записа на DVD носител.

 

Някой да разбира от корпоративни финанси? Показвам задачки и само формулите трябва да ми даде :rolleyes:

 

За какво точно става въпрос?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...