Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Дон Хостиньо, аз имах същия проблем. Оказа се, че е от MathLab и по - конкретно - .net за Windows. Нещо си е*а мамата и щях да хвърля пц-то през терасата... Потърси виндовски приложения свързани с МySQL, .net, C++ и тем подобни работи... Може и да не е от това, но просто ти казвам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

От Resource Monitor-a на Уин7 го гледах сега като отваря Мозила за 1-ви път с около 2000 kbs/s пише за около 1-2 сек. ,т.е. не е като преди на момента да отваря. Да взема да пусна на харда дефрагментация (или там както се казва) за подреждане на файловете?

 

Host-e, трябва да се погледнат процесите - кое какво прави.

 

Точно това е проблема, че нищо не излиза в процесите.

 

Проблема е от Win7, но не мога да ти кажа какъв е. Аз го имам същия от време на време. Ето и мнението ми в темата:

 

Колкото и да го хвалех в началото, Уиндоуса си е Уиндоус и отново започна да се проявява по най-левашкия начин.

 

Системата е с 2ГБ РАМ. Обърнете внимание на активните процеси и %-та използвана рам долу. И освен това, нещо постоянно пише по диска, което прави работата на системата, много много бавна.

 

Ако цъкнеш на линка към поста, ще видиш и Screenshot на който РАМ-та е заета на 74%, а в таск мениджъра нищо няма.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Вече съм решил да преинсталвам, ама как е оня номер да си запазя bookmarks на мозилката и също за скайп разговрите и т.н.?Скайп-а беше нещо в Документи папката ама за Мозилата не помня...

 

http://answers.yahoo.com/question/index?qi...06214157AAJGufU ето го отговора за Мозила, тя си има вградена функция от самото меню за bookmarks.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Добре, де. Какво да правя? Не се трае вече.

 

__________________________

 

Ами в над 80% от времето отговаря на подадени команди мноооого по-бавно от нормалното (знам кое му е нормалното все пак).

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Добре, де. Какво да правя? Не се трае вече.

 

Забавянето постоянно ли го има? Ти нищо не казваш. Видя ли това, което ти показах в предния пост? Където описвам моя проблем. Виж в интернет как се изключва Superfetch сървиса. Той много натоварва системата и я затлачва.

Link to comment
Share on other sites

Сега като видях какво е суперфетч-а може и да е от него защото много често пускам БитКомет... а имам много торенти и филми специално. При това над 8 гб единия и може би ги тлачи в паметта или пък нещо харда постоянно е в готовност. Сега ще пробвам да го спра. ;)

 

_________________________

 

Няма майтап, май има промяна. Ще ми трябват май 2-3 часа да съм сигурен, но ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ за инфото. Сам никога не бих достигнал до тези функции на Win-а.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Дон Хостиньо, аз имах същия проблем. Оказа се, че е от MathLab и по - конкретно - .net за Windows. Нещо си е*а мамата и щях да хвърля пц-то през терасата... Потърси виндовски приложения свързани с МySQL, .net, C++ и тем подобни работи... Може и да не е от това, но просто ти казвам.

 

Нещо свързано със С++ ??? Кой се обади неподготвен :lol:

 

MySQL и .NET нямат грижи заедно а Mathlab не би трябвало да ти товари системата перманентно а само когато е пуснат. Нещо друго се е омазало но ми е трудно да гадая.

 

 

 

 

 

Вече съм решил да преинсталвам, ама как е оня номер да си запазя bookmarks на мозилката и също за скайп разговрите и т.н.?Скайп-а беше нещо в Документи папката ама за Мозилата не помня...

 

http://answers.yahoo.com/question/index?qi...06214157AAJGufU ето го отговора за Мозила, тя си има вградена функция от самото меню за bookmarks.

 

Преди да омажеш всичко пусни все пак малко тестове - мемтест, едно друго. Другото което е хубаво да направиш е архив на всички твои документи (нещо което и без това е хубаво да се прави поне 1 път в месеца а някои по-параноични си го правим всяка седмица) :)

 

След като се увериш че архива ти е напрвен при това всичко е правилно записано (примерно при скапан RAM архива на DVD съдържаше скапани снимки) може да пуснеш нова инсталация а най-добре ако имаш 2 дяла на диска да пуснеш да се инсталира на 2рия. Ако има проблем с паметта или захранването или някакъв друг хардуер ще гръмне още в началото или ще забие малко след това. Няма 100% гаранция но обикновено така става.

 

 

 

Колкото и да го хвалех в началото, Уиндоуса си е Уиндоус и отново започна да се проявява по най-левашкия начин.

 

Много обичам тъпи изказвания - честно. Защо при мен не се налага преинсталиране на всеки 6 месеца и си работи стабилно вече 4-5 години? Защото не правя тъпотии, не качвам по 5 антивирусни и не инсталирам де що съмнителен софтуер успея да докопам може би?

Link to comment
Share on other sites

Отдавна вече ползвам само на дялове хардовете и всички документи и работна информация си ги кътам на специално място :) пък и ги качвам на флашки и ДВД-та :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Много обичам тъпи изказвания - честно. Защо при мен не се налага преинсталиране на всеки 6 месеца и си работи стабилно вече 4-5 години? Защото не правя тъпотии, не качвам по 5 антивирусни и не инсталирам де що съмнителен софтуер успея да докопам може би?

 

Да, определно при мен е обратното, ако в първия месец не ми направи проблем, с години нямам, това си е факт, за 5-6 години несам преинсталирал.

 

host пробвали да запалиш машината в safe mode, я скибай как е ?!

Link to comment
Share on other sites

Забавянето постоянно ли го има? Ти нищо не казваш. Видя ли това, което ти показах в предния пост? Където описвам моя проблем. Виж в интернет как се изключва Superfetch сървиса. Той много натоварва системата и я затлачва.

 

Всъщност ако имаш 8GB RAM точно той помага и то страхотно. Теди го няма да ти разясни колко е доволен от Superfetch-a но си има смисъл от него.

Link to comment
Share on other sites

Много обичам тъпи изказвания - честно. Защо при мен не се налага преинсталиране на всеки 6 месеца и си работи стабилно вече 4-5 години? Защото не правя тъпотии, не качвам по 5 антивирусни и не инсталирам де що съмнителен софтуер успея да докопам може би?

 

От къде да знам защо при теб не се налага. Аз също не преинсталирам на всеки 6 месеца. Това е нещо, което започна изведнъж. Без никакви инсталации. И за какво ми е тая операционна система ако ще трябв да я щадя и да не и инсталирам софтуер, че да не вземе да се бъгне? Нали точно това е идеята? Защо на MAC OSX като му наслагах сумати софтуер и го махах после, не му стана нищо и си върви по същия начин?

 

Всъщност ако имаш 8GB RAM точно той помага и то страхотно. Теди го няма да ти разясни колко е доволен от Superfetch-a но си има смисъл от него.

 

Апък ако имаш 32GB РАМ..... Айде глупости. Помагал при 8ГБ РАМ. Самоче като имаш 8ГБ РАМ, имаш други проблеми, породени от x64 версията. Идеята не би трябвало да е да помага при 8ГБ РАМ, а да помага постоянно.

 

И защо след като не знаеш какъв е проблема, се изказваш така? Ти даже не си ползвал Windows 7!

Link to comment
Share on other sites

Някой сеща ли се програма за разглеждане на шрифтове за Уиндоус? Щото тука на работа има някъде над 1500 и настава голям зор, докато си избереш правилния... :)

Link to comment
Share on other sites

Някой сеща ли се програма за разглеждане на шрифтове за Уиндоус? Щото тука на работа има някъде над 1500 и настава голям зор, докато си избереш правилния... :)

 

Word, Photoshop, CorelDraw - с всяка една от тези като маркираш текста и почнеш да сменяш шрифта ти го показва - т.е. точно твоя текст с въпросния шрифт.

Link to comment
Share on other sites

Word, Photoshop, CorelDraw - с всяка една от тези като маркираш текста и почнеш да сменяш шрифта ти го показва - т.е. точно твоя текст с въпросния шрифт.

 

:D :D :D

 

Не мисля, че за това питаше :) А и ако се инсталират 1500 шрифта на системата, става леко мазало.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми стрес тест/бенчмарк за хард-а. Преинсталнах и пак като сваля едновременно няколко неща BitComet и като ги завършва дава Disc Busy и замръзва за малко.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми стрес тест/бенчмарк за хард-а. Преинсталнах и пак като сваля едновременно няколко неща BitComet и като ги завършва дава Disc Busy и замръзва за малко.

 

uTorrent. BitComet е гаден. Може и от там да идва проблема, щом е правило проблем докато работи.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми стрес тест/бенчмарк за хард-а. Преинсталнах и пак като сваля едновременно няколко неща BitComet и като ги завършва дава Disc Busy и замръзва за малко.

 

Я кажи с каква машина си и какви програми си изпонапускал?

 

 

w00x, верно че не бях осмислил въпроса добре. 1500 шрифта на машината е доста лоша идея наистина :)

Link to comment
Share on other sites

На гърба на "Бензина" за zippo , пише че съдържа naphta , като запалиш .. също ти мирише на нафта . Та понеже една тубичка със 150-200 оригинално зипо "гориво" струва към 7 лв , може ли да се ползва обикновенна нафта (дето литъра и е 2 лв ... ) ?
Ти си се напушил нещо, та лек бензин да ти мирише на нафта ;) .

Не, абсолютно не става. Главно поради огромната разлика в изпаряемостта. По-добре не експериментирай.

 

uTorrent. BitComet е гаден. Може и от там да идва проблема, щом е правило проблем докато работи.
Напълно съм съгласен. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Може ли плексиглас да се залепи за PVC с хлороформ или друго "лепило" с разтварящ ефект?

Link to comment
Share on other sites

Може ли плексиглас да се залепи за PVC с хлороформ или друго "лепило" с разтварящ ефект?

Плексиглас се разтваря перфектно в хлороформ, докато PVC-то не се разтваря а само леко набъбва - следователно не може да се говори за сигурно слепване. От друга страна, лепилата за PVC съдържат циклохексанон, който не съм пробвал дали разтваря плексиглас. Аз бих пробвал с някоя малка и евтина опаковка лепило за PVC дали може да лепи плексиглас. Виждал съм и заваряване на плексиглас с PVC пръчки (или "електроди") - става здраво, но не и красиво.

Link to comment
Share on other sites

Я кажи с каква машина си и какви програми си изпонапускал?

 

 

w00x, верно че не бях осмислил въпроса добре. 1500 шрифта на машината е доста лоша идея наистина :)

 

36386124.th.jpg 42127139.th.jpg

 

78264643.th.jpg 80498103.th.jpg

 

Това е.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...