Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Като слушам някоя песен на уинамп-а и се чува едно такова заглъхнало,някакви настройки да ме насочите..... ? :unsure:

корекция-не е само при уинамп-а,и като пускам клипчета пак е така,самия глас се заглушава....

Edited by elle89
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как се прави RS-кабел? Има ли кръстоски или всичко е право?

Ако става дума за RS232 (сериен) интерфейс ето ти връзка: http://www.arcelect.com/rs232.htm

Не си споменал обаче кой точно от типовете ти е необходим, а те са доста.

Link to comment
Share on other sites

Как се прави RS-кабел? Има ли кръстоски или всичко е право?

 

Няма ли готови кабели в ресета? И каква е причината всъщност да ти трябва такъв кабел?

 

Като слушам някоя песен на уинамп-а и се чува едно такова заглъхнало,някакви настройки да ме насочите..... ? :unsure:

корекция-не е само при уинамп-а,и като пускам клипчета пак е така,самия глас се заглушава....

 

А има ли случай когато не е "заглъхнало"? Да не би да ти се е скъсал кабела от бас касата към тонколоните - при мен един път го бях измъкнал този кабел и се чуваше доста кофти наистина

Link to comment
Share on other sites

Това как се превежда: Due to host mobility, for example, intermediate nodes may need to maintain real-time traffic in excess of resources set-a-side for real-time traffic.

:unsure: :unsure: :unsure:

 

В резултат на мобилност на приемника, например, междинни възли трябва да поддържат трафик в реално време, в повече от ресурсите, заделени за трафик в реално време.

 

И пак щеше да е хубаво ако кажеш на каква тематика е изречението. Превод не се прави така на едно изречение.

 

Дано помогне.

Link to comment
Share on other sites

Като слушам някоя песен на уинамп-а и се чува едно такова заглъхнало,някакви настройки да ме насочите..... ? :unsure:

корекция-не е само при уинамп-а,и като пускам клипчета пак е така,самия глас се заглушава....

 

Я виж в config (една стрелкичка надолу), в equalizer-а има много настройки. Има едно Preamp - ако е в центъра значи свири нормално, също и останалите (те са за различни честоти), ако са в центъра и копчето On е изключено. Та тва preamp намаля децибелите, и създава нещо като "заглъхване". :)

Edited by WriteR4e
Link to comment
Share on other sites

В резултат на мобилност на приемника, например, междинни възли трябва да поддържат трафик в реално време, в повече от ресурсите, заделени за трафик в реално време.

 

И пак щеше да е хубаво ако кажеш на каква тематика е изречението. Превод не се прави така на едно изречение.

 

Дано помогне.

А, мерси. Много ми помогна. Не можех да го схвана, тъй като липсват няколко запетайки, особено тая между maintain real-time traffic и in excess of resources.

Link to comment
Share on other sites

От какво са направени билярдните топки?

Някои казват,че са от слонова кост..

:confused

 

Някои топки може и да са от слонова кост... в онзи хотел в Дубай с позлатените дръжки на вратите може би, както и в частните клубове на милионерите... силно ме съмнява обаче да използват толкова скъп материал за нещо за което и обикновена пластмаса би свършила работа

Link to comment
Share on other sites

Точно от това са се правели.В момента са от композитни материали.Все пак за определена цена може и от слонова кост да си купите - разбира се, костта идва от умрели от естествена смърт животни (което пък прави сет-а топки още по-рядък и скъп).

Link to comment
Share on other sites

А има ли случай когато не е "заглъхнало"? Да не би да ти се е скъсал кабела от бас касата към тонколоните - при мен един път го бях измъкнал този кабел и се чуваше доста кофти наистина

 

Я виж в config (една стрелкичка надолу), в equalizer-а има много настройки. Има едно Preamp - ако е в центъра значи свири нормално, също и останалите (те са за различни честоти), ако са в центъра и копчето On е изключено. Та тва preamp намаля децибелите, и създава нещо като "заглъхване". :)

ами не е и от двете...те ми го преинсталираха,та може и да са променени някакви други настройки-не е явно от тонколоните,нито от самия уинамп

Link to comment
Share on other sites

Като слушам някоя песен на уинамп-а и се чува едно такова заглъхнало,някакви настройки да ме насочите..... ? :unsure:

корекция-не е само при уинамп-а,и като пускам клипчета пак е така,самия глас се заглушава....

 

А да споделиш с каква операционна система си, каква ти е звуковата карта и какви са ти колоните?

Link to comment
Share on other sites

успях да се оправя,благодаря :)

 

Ами следващия път някой като има същия проблем? Ще търси, ще търси, ще му излезе твоето мнение, ще се обнадежди, че има някой със същия проблем и хора, които са се опитвали да помагат и накрая какво ще види? "Успях да се оправя". Ми как?

Link to comment
Share on other sites

Ами следващия път някой като има същия проблем? Ще търси, ще търси, ще му излезе твоето мнение, ще се обнадежди, че има някой със същия проблем и хора, които са се опитвали да помагат и накрая какво ще види? "Успях да се оправя". Ми как?

ти пък може ли да не скачаш така ? :)

всъщност ми помогнаха,не съм се оправила сама,понеже не ги разбирам тея работи и написах това,щото не бих могла да обясня като хората.....та трябваше да се преинсталира реалтек-а с друга негова версия....хепи ?

Link to comment
Share on other sites

Няма ли готови кабели в ресета? И каква е причината всъщност да ти трябва такъв кабел?

 

Готови има, но имам кабел и букси, а и ми се занимава и искам да си го направя. Трябва ми за връзка между PC и сателитен приемник :)

 

Никой ли не знае къде в Пловдив обшиват волани на автомобили?

Link to comment
Share on other sites

ти пък може ли да не скачаш така ? :)

всъщност ми помогнаха,не съм се оправила сама,понеже не ги разбирам тея работи и написах това,щото не бих могла да обясня като хората.....та трябваше да се преинсталира реалтек-а с друга негова версия....хепи ?

 

Хепи? От какво да съм хепи? Аз си направих "скачането" за деня. Бях "хепи" и преди да отговориш.

 

Не съм сигурен какво нередно виждаш в това, което бях написал. Пожелавам ти да търсиш някой път в интернет сумати време как се решава определен проблем и като намериш, някой да е описал проблема 1:1 с твоя, да има написано накрая "реших го, благодаря". Защото на мен ми се е случвало и не е приятно.

Link to comment
Share on other sites

Хепи? От какво да съм хепи? Аз си направих "скачането" за деня. Бях "хепи" и преди да отговориш.

 

Не съм сигурен какво нередно виждаш в това, което бях написал. Пожелавам ти да търсиш някой път в интернет сумати време как се решава определен проблем и като намериш, някой да е описал проблема 1:1 с твоя, да има написано накрая "реших го, благодаря". Защото на мен ми се е случвало и не е приятно.

ем много нападателно звучеше...пък аз съм нежна душица :) ок,надявам се да сме се разбрали,както ти казах по-горе-просто не знаех как да го опиша като хората

Link to comment
Share on other sites

ти пък може ли да не скачаш така ? :)

всъщност ми помогнаха,не съм се оправила сама,понеже не ги разбирам тея работи и написах това,щото не бих могла да обясня като хората.....та трябваше да се преинсталира реалтек-а с друга негова версия....хепи ?

Това не е от драйверите а от настройките. Вероятно някой е бъзикнал аудио настройките от панела на Realtec, където има и различни филтри и ефекти - в случая вероятно е сложена цвъчка на опция от рода на voice remove (или подобно) в резултат на което се прилагат филтри, наслагващи в противофаза честотите от стандартния говорен спектър. Като резултат звучи някак центрирано, леко кънтящо, а от гласовете остават само леки съскания и далечно ехо.

Преинсталираните драйвери просто са нулирали настройките по подразбиране ;).

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Пф, от известно време имам следния проблем: търся нещо в Google, излиза страницата с резултатите, кликвам върху даден линк към външен сайт и вместо него се появяват някакви измислени сайтове като например търсачка за антивирусни програми. Как да го оправя?! :/

Link to comment
Share on other sites

Има ли полети от Пловдив до Варна и обратно ?! Сега проверих в сайта на летище Пловдив, но никаква информация не намерих, а в търсачката нищо конкретно не излезна...

Link to comment
Share on other sites

Има ли полети от Пловдив до Варна и обратно ?! Сега проверих в сайта на летище Пловдив, но никаква информация не намерих, а в търсачката нищо конкретно не излезна...

Няма. От София обаче има.

Link to comment
Share on other sites

По кой член от НК могат да ме хванат ако ме сгащят, че поливам канабис, засаден на общински терен?

http://www.vks.bg/vks_p04_04.htm#*%D0%A0%D...%B5%D0%BB%20III

 

чл. 354а

 

предполагам за производство...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...