Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Търся по-скоро човек, а не фирма. Причината наистина е по-ограниченият бюджет. Ще се радвам на някакви координати!

 

Във форума има няколко човека, които се занимават, но ще трябва да изчакаш те да ти отговорят, за да видиш дали качеството с което работят те удовлетворява. На лично ще ти пратя координатите на един човек.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

А бе дедо,накарай жената да ти направи торта бре.Нали се хвалеше, че нямало втора такава.. :P

 

Така е - нейните са страхотни но не е сладкарка и не може да се справи с украсата. Примерно нещо ей такова не може да направи:

 

торта 1 торта 2 торта 3 торта 4

 

 

Специални благодарности на mobo и alchemy за упътванията - сладкарница Анели ни е буквално до г.з. но не я бяхме забелязали - ще пробваме и ще дам отзиви :)

 

 

 

 

В Юск се продават надуваеми с някакво кадифено покритие. Имам 2 мисля и не са кой знае какво. Другаде не съм мяркал. Едва ли обаче ще ти се иска да подаряваш нещо за 3-4 лева...

 

Изключително гадни са тези надуваемите. Имам вече няколко от другите ако искаш мога да ти покажа каква е разликата :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

откъде да издиря неква гъзарска възглавничка за пътуване (подковката която се слага на врата за да не ти се кламбурца главата насам-натам докато похъркваш, седнал в некакво превозно средство)?за подарък ще е. от пенолатекс и с калъфки дето да могат да се перат дали някой се е сетил да направи и да продава из града?

 

В Юск се продават надуваеми с някакво кадифено покритие. Имам 2 мисля и не са кой знае какво. Другаде не съм мяркал. Едва ли обаче ще ти се иска да подаряваш нещо за 3-4 лева...

 

Продават ли се по магазините буркани с пукани люти чушлета, накиснати в оцет (с чесън, копър, магданоз...)?

 

Има предимно по кварталните магазинчета. Продават се доста видове на различни фирми. Ако си намериш пукана шипка е добро попадение. В МЕТРО има едни червени люти мини камбички - уникални са и се белят много добре. Общо взето за мен лично най-важно е да се белят чушлетата. Иначе не ги одобрявам. Степента на лютост също е различна при различните производители, но общо взето няма прекалено люти чушлета, по-скоро се срещат почти нелюти чушлета понякога :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Към кого мога да се обърна за изработка на сайт?

 

Тъкмо ми завършиха един фирмен сайт - изцяло динамичен, с администраторски панел и т.н. Цената беше малко над 1000лв. Доста съм доволен. Ако търсиш такова нещо ще ти дам координати.

Link to comment
Share on other sites

Друг въпрос имам - преди време бях попаднал на обява че някой може да нарисува картина по поръчка с маслени бои... даже бях си записал някъде телефона на човека да му се обаждам... и сега (около 2 години по-късно се сещам) за това... да се сеща някой за художник (ако ще и студент) който да го направи това?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Друг въпрос имам - преди време бях попаднал на обява че някой може да нарисува картина по поръчка с маслени бои... даже бях си записал някъде телефона на човека да му се обаждам... и сега (около 2 години по-късно се сещам) за това... да се сеща някой за художник (ако ще и студент) който да го направи това?

 

Виж около Джумаята ;) Или из Стария.

Link to comment
Share on other sites

Виж около Джумаята ;) Или из Стария.

 

Ей верно до джумаята имаше едно магазинче и там бях питал ей тъй между другото и казаха че можело, но помня имаше и някой от форума та виках да спонсорирам някой студент от форума...

Link to comment
Share on other sites

Друг въпрос имам - преди време бях попаднал на обява че някой може да нарисува картина по поръчка с маслени бои... даже бях си записал някъде телефона на човека да му се обаждам... и сега (около 2 години по-късно се сещам) за това... да се сеща някой за художник (ако ще и студент) който да го направи това?

 

Мога да те упътя към едно момиче от Асеновград. Много хубаво рисува. Студентка последна година в Художествената академия. Ако те интересува, пиши ми на лично за какво става въпрос точно, да ти дам номера и преди това да я питам дали ще има възможност.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като в другата тема никой не ми отговори, въпреки че има доста потребители навътре с лаптопите, ще попитам и тук.

 

Имам един ламерски въпрос. Разглеждах tx2z серията на НР. В сайта им има възможност сам да избереш конфигурацията на таблета си. Това означава ли, че машината има възможност за пълен ъпгрейт или избираш, сглобяват и до там?
Link to comment
Share on other sites

На гърба на "Бензина" за zippo , пише че съдържа naphta , като запалиш .. също ти мирише на нафта . Та понеже една тубичка със 150-200 оригинално зипо "гориво" струва към 7 лв , може ли да се ползва обикновенна нафта (дето литъра и е 2 лв ... ) ?

Link to comment
Share on other sites

Може, така правят много селяни с зипота от руския пазар. Онази "нафта" е рафинирана и е в пъти по-чиста от другата. Иначе няма грижи - наливай. Дано само да не е оригинално Зипо да не ме е яд за техниката.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като в другата тема никой не ми отговори, въпреки че има доста потребители навътре с лаптопите, ще попитам и тук.

 

Не е същото като с десктопите. Може да се ъпгрейдва но е доста трудно да се смени нещо друго освен паметта и диска. Монитора също може но се разглобява почти всичко а дънни платки и процесор просто забрави (не е невъзможно но не си струва усилията).

 

При DELL също можеш да си customize-неш процесора, диска, дисплея, паметта и т.н. но вземеш ли го 1 път след това тези неща трудно се сменят (то и няма смисъл де - 2 години по-късно вече е морално остарял).

Link to comment
Share on other sites

За дисплея и дума не става, то и смисъл няма. Въпроса е видеото, процесор дали могат да се подменят след време или те ти сглобяват по поръчка и си до там(паметта и твърдия са ясни, че се подменят).

 

Примерно гигабайтци правят доста ъпгрейт на мобилните си машини.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

За дисплея и дума не става, то и смисъл няма. Въпроса е видеото, процесор дали могат да се подменят след време или те ти сглобяват по поръчка и си до там(паметта и твърдия са ясни, че се подменят).

 

Примерно гигабайтци правят доста ъпгрейт на мобилните си машини.

 

Процесора за можене - може, но че няма смисъл е друга тема. Т.е. ако го вземеш сега след 3 до 6 месеца няма проблем да се смени, след година обикновено почва да се намира трудно а и на цената на ъпгрейда по-добре да продадеш стария и да вземеш нов. Видеото ако е вградено определено няма да се смени освен с дъното... та освен диска и паметта аз друго не броя че може да се сменя по лаптоп...

Link to comment
Share on other sites

На 2 ядрен 3гхц процесор с 500 гб диск, Уин7 и НВ9600 ГТ имам следния проблем...

 

Почна едно влачене УЖАСНО дразнещо. При слушане на музика, при браузване, т.е. постоянно. Пуснах скан за вируси... чакам резултат ( BullGard e програмката). Други идеи или направо утре да преинсталирам?

Link to comment
Share on other sites

Някъде гпедах че се пордават Питки като тези в "Аладин",но не помня къде, някой сеща ли се ?

 

Ако говориш за арабски хляб...продават на Аладина до Четвъртък пазара...2.50 лв. - 10 бр или нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

На 2 ядрен 3гхц процесор с 500 гб диск, Уин7 и НВ9600 ГТ имам следния проблем...

 

Почна едно влачене УЖАСНО дразнещо. При слушане на музика, при браузване, т.е. постоянно. Пуснах скан за вируси... чакам резултат ( BullGard e програмката). Други идеи или направо утре да преинсталирам?

 

Прегледай sata кабела на хард диска, сложи го на няколко пъти да почистиш местото, и от към двете страни.

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

На 2 ядрен 3гхц процесор с 500 гб диск, Уин7 и НВ9600 ГТ имам следния проблем...

 

Почна едно влачене УЖАСНО дразнещо. При слушане на музика, при браузване, т.е. постоянно. Пуснах скан за вируси... чакам резултат ( BullGard e програмката). Други идеи или направо утре да преинсталирам?

 

Случайно докато влачи, да пише по диска?

Link to comment
Share on other sites

То, не е точно влачене. По-бавно отговаря на команди, примерно отварянето на Firefox, завлачва песен от Winamp и т.н. Харда не е пълен 170+ гб са свободни... 1.5 гб рам свободни има ...?! Няма вируси, поне така каза сканирането.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих казал, че е по-скоро софтуеърен проблем на Вируса... помисли скоро нещо слагал/махал ли си, мушил ли си се на места, където се попада "случайно" и т.н. Разбира се най-лесно е да поразмърдаш хардуеъра ако не си пипал нищо дълго време. Отвори кутийката, продухай праха от дъното и захранването, свали рам чиповете и пак ги качи, понамачкай кабелите... Изключи първо тока и не бъркай в контакта :laughing:

Link to comment
Share on other sites

То отдавна да съм го отворил ама има гаранция към Мултирама и лепенките си седят. Не ми се ще да барам да не стане някой карък. Иначе тука имам едно лапенце на 13 годинки дето се шири чат-пат из харда... и знам ли го?!Направил съм му отделна секция на харда 10-на гб там да си прави глупостите ама винаги ме гложди съмнение - усещам как ще се оглеждам около коледа за още едно РС и/или лаптоп/ноутбук.

 

____________________________

 

Иначе си мисля, че може нещо ram-а да ми прави парчета, защото тия по-бавни отговаряния от Mozilla и т.н. не е ли защото ползва ram-a?А контакта :) спокойно, още на 3-4 години съм го проверил с метална виличка 2-чка та да пасне хубаво :) имам опит :D

 

____________________________

 

Ако знаех, щях да ти отговоря. Кажи ми как да разбера дали чете и пише и ще ти отговоря.

 

Друго нещо обаче ми направи впечатление. Исках да изключа не основните програми една по една и да видя дали ще има ефект и скайп-а от TaskManager-a не иска да се изключи като Process. Дава грешка. Това не е нормално, нали?

Още, примерно ти е заредил старницата, но хиперлинковете ако пробваш да ги натиснеш веднага и става Not Responding браузъра. Бързото набиране на текст, изкарва буквите след малко, не веднага...точно като на машина дето не й стига рам или процесор и т.н.

 

Също като се отворят повечко табове в мозила пак забавя, преди нямаше такова нещо.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

То, не е точно влачене. По-бавно отговаря на команди, примерно отварянето на Firefox, завлачва песен от Winamp и т.н. Харда не е пълен 170+ гб са свободни... 1.5 гб рам свободни има ...?! Няма вируси, поне така каза сканирането.

 

И не ми отговори. Като започне да работи по-бавно, чете/пише ли постоянно нещо на харда?

Link to comment
Share on other sites

От Resource Monitor-a на Уин7 го гледах сега като отваря Мозила за 1-ви път с около 2000 kbs/s пише за около 1-2 сек. ,т.е. не е като преди на момента да отваря. Да взема да пусна на харда дефрагментация (или там както се казва) за подреждане на файловете?

 

__________________

 

Погледнах и фрагментацията на дяловете за всички е под 3%, т.е. от това не е.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Host-e, трябва да се погледнат процесите - кое какво прави. И при подобен случай на компютъра на моя тъст се оказа че проблема е в захранването. Може и да е паметта, може и да е вирус. Най-лесно е да преинсталираш и да провериш пак така ли ще е. При него като почнах преинсталация и загина тотално машината. Затова най-добре първо един архив и после каквото смяташ да правиш.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...