Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Гледам заговорихте за жички и свързвания ,да попитам някои има ли някаква идея как мога да си удължа кабелната тв ,защото когато са е прекарвали техниците са докарали кабела точно до тв то и не стига до другия край на стаята пък се наложи разместване?

кабел + сплитер. Има и само едни приставки 1 влиза, 1 излиза, точно за удължаване

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Гледам заговорихте за жички и свързвания ,да попитам някои има ли някаква идея как мога да си удължа кабелната тв ,защото когато са е прекарвали техниците са докарали кабела точно до тв то и не стига до другия край на стаята пък се наложи разместване?
За удължаване ти трябват следните неща:

 

муфа

mufa.jpg- един брой

 

 

F-конектор

f_conn.jpg- по два броя за всяка муфа

Link to comment
Share on other sites

По кой канал дават репортажите от останалите мачове на Шампионската лига?

 

Едит: Отговорих си. По PRO BG. По двете диеми дават записи от два мача, а не репортажи.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

За удължаване ти трябват следните неща:

 

муфа

mufa.jpg- един брой

 

 

F-конектор

f_conn.jpg- по два броя за всяка муфа

 

Сплитера нещо разваля сигнала ,опитвах се да си свържа и 2-та телевизора в къщи и се разваля напълно сигнала през сплитера ,може би е от самия сплитер :unsure: ,тая муфа да не разваля сигнала или си запазва качеството?

Link to comment
Share on other sites

Сплитера нещо разваля сигнала ,опитвах се да си свържа и 2-та телевизора в къщи и се разваля напълно сигнала през сплитера ,може би е от самия сплитер :unsure: ,тая муфа да не разваля сигнала или си запазва качеството?

цаката е да вземеш качествен сплитер и да се постараеш при свързването на конекторитеи няма да има проблем :)

Link to comment
Share on other sites

Какво ще стане, ако наемодателят ми умре, а в договора за наем не е посочено какво става със задълженията му в такъв случай? Наследникът на имота трябва ли да спазва условията в договора, или може да ме изрита на момента?

Link to comment
Share on other sites

Не помня точно как стана (може би като съм инсталирал някаква програма) , но Буквите по иконите на десктопа ми се болднаха , буквите доло на старт бутона , всичко в таскбар-а също е болднато (супер ! Изобщо не се оплаквам) , само дето ... всеки сайт ми излиза итализиран ... и е много гадно и дразнещо за очите , как да го оправя ?

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Не помня точно как стана (може би като съм инсталирал някаква програма) , но Буквите по иконите на десктопа ми се болднаха , буквите доло на старт бутона , всичко в таскбар-а също е болднато (супер ! Изобщо не се оплаквам) , само дето ... всеки сайт ми излиза итализиран ... и е много гадно и дразнещо за очите , как да го оправя ?

 

High Contrast Theme или нещо подобно да си нацъкал? Сайтовете на italic пък не съм чувал досега да са ставали...

Link to comment
Share on other sites

И какво си правил преди да се случи това?

 

Прецакали са ти се системните шрифтове. Въпроса обаче е как. И на мен ми се е случвало.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

И какво си правил преди да се случи това?

 

Прецакали са ти се системните шрифтове. Въпроса обаче е как. И на мен ми се е случвало.

Не помня точно как стана (може би като съм инсталирал някаква програма)
Link to comment
Share on other sites

цаката е да вземеш качествен сплитер и да се постараеш при свързването на конекторитеи няма да има проблем :)

 

Това означава ,че ако си взема качествен сплитер който пропуска хубав сигнал мога да си вържа сигнал и за втория телевизор, защото там откъдето са ми го свървали е откъдето идва и на съседите 3 ен сплитер , сигнала е добар в телевизора ,но си мислех че не е достатъчно силен за сплитер , но гледам сплитера е Made in China ,та ще пробвам с по хубав , мерси за отзивите :)

Link to comment
Share on other sites

Кои са най-добрите драйвъри за ATi 9550 ? Щото с тия - Омега - не съм доволен от картината нещо !!!

От коя картина не си доволен? Сигурен ли си, че е от драйвера проблема. Пробвай с официалните драйвери.

Link to comment
Share on other sites

Само с FireFox ли става така или с всички браузъри?

И с IE е същото . Поне .. мога ли по някакъв начин да премахна итализирането на страниците - поне да ги направя нормални или ако трябва и те да са болднати - няма проблем . Само да не са итализирани ... че направо ми бърка в здравето :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Супер дразнещо е, когато се опитваш да помогнеш на някой, а той игнорира опитите ти.

 

КАЗАХ ТИ, че са ти се омазали системните шрифтове и те попитах какви програми си слагал, за да стане, защото само НЕ може да се получи. Ти даже не ми отговори. Вие с Дядо Мраз продължавате да търсите проблема незнайно къде. В браузъра....

 

Има 2 варианта за оправяне:

 

1. Махаш програмата, която си сложил преди да се получи проблема и рестартираш компютъра.

2. Преинсталираш системните шрифтове.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Искам да си сложа по-стар драйвър на видеокартата ама не съм сигурен дали да го качвам директно или трябва да премахна по-новия първо (да не се омажат). Подсказка? (Щото таман щях да натискам в Device Manager бутона Uninstall)

Link to comment
Share on other sites

Супер дразнещо е, когато се опитваш да помогнеш на някой, а той игнорира опитите ти.

 

КАЗАХ ТИ, че са ти се омазали системните шрифтове и те попитах какви програми си слагал, за да стане, защото само НЕ може да се получи. Ти даже не ми отговори. Вие с Дядо Мраз продължавате да търсите проблема незнайно къде. В браузъра....

 

Има 2 варианта за оправяне:

 

1. Махаш програмата, която си сложил преди да се получи проблема и рестартираш компютъра.

2. Преинсталираш системните шрифтове.

3. Правиш си систем рестор

Link to comment
Share on other sites

Искам да си сложа по-стар драйвър на видеокартата ама не съм сигурен дали да го качвам директно или трябва да премахна по-новия първо (да не се омажат). Подсказка? (Щото таман щях да натискам в Device Manager бутона Uninstall)

Махни стария. Също така махни всякакви програми които вървят със драйвера. Също така рестартирай.

Link to comment
Share on other sites

Искам да си сложа по-стар драйвър на видеокартата ама не съм сигурен дали да го качвам директно или трябва да премахна по-новия първо (да не се омажат). Подсказка? (Щото таман щях да натискам в Device Manager бутона Uninstall)

 

Каква ти е картата? Трябва да използваш специална програма, защото Uninstall-a от Add/Remove Programs не маха всичко и после става много зле.

Link to comment
Share on other sites

Искам да си сложа по-стар драйвър на видеокартата ама не съм сигурен дали да го качвам директно или трябва да премахна по-новия първо (да не се омажат). Подсказка? (Щото таман щях да натискам в Device Manager бутона Uninstall)
Освен това, което ти каза netroot, пусни един сърч в нета how to remove ATI/nVidia drivers. Има остатъци, които трябва да се махнат ръчно от регистрите.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...