Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Може и да се бъркам, но питах и една приятелка тя го знаеше някога, но го е забравила, но и тя помни, че е 2+2,

тааа търсенето продължава.

 

ПС. Мерси все пак

 

Идеята е проста:

 

2,3 е приблизително равно на 2. 2,3+2,3=4,6. 4,6 е приблизително равно на 5 :) Най-простия вариант за доказване, че 2+2=5

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 + 2 = 5 някъде в интернет.....

Ама и ти едни въпроси задваш :) 2+2=5 Най ми харесва обяснението с кипусите - възловото писмо на американците от времето на инки, ацтеки и т.н.т

Link to comment
Share on other sites

Понеже съм решил рано или късно да посетя Хаваите (предимно заради хавайките :devil) имам въпрос - истина ли е, че Хаваите са се превърнали в нашия Слънчев бряг (пълна лудница от туристи и прочее) и хората вече предпочитат спокойствието на Вирджинските острови? Мои роднини ме застреляха с това тъжно инфо това лято и действително те ходят вече втора година на Вирджинските острови на почивка.

 

Ако е заради хавайките - За Бога - НЕДЕЙ! Местните хич, ама хич не стават (мога да потвърдя със снимки :)), американките до една са дебели и/или с големи задници, а останалите са дръпнати (сред които има и много готини), но ако е заради тях - по-добре отиди в Япония.

Иначе Хаваите са група от острови. Тези, на които бях аз са O'ahu и Maui. Единственият, който има прилика със Слънчев Бряг е O'ahu - този, на който се намира столицата Honolulu. Там си е лудница, но на мен лично не ми пречи - усеща се че има живот, но нищо особено. На останалите острови, включително и Maui - не можеш да намериш каквато и да е прилика с нашите курорти. Дори бих казал, че са пенсионерски. Поради ненормалните цени (на Maui е дори по-скъпо отколкото на O'ahu) няма голямо присъствие на млади туристи.

Практически на Хаваите се ходи за да се гледа уникална природа, за гмуркане, сърф и плажове - Waikiki е може би най-известният плаж в света, фауната е изумителна - доста вероятно е докато си във водата до теб да изплува огромна костенурка, да те погледне лошо и да изчезне нанякъде. Хаваите не стават за нощен живот. Баровете им са плачевни, скучни и обикновено затварят в един и нещо - два часа :blink:. Представата им за "консумация" на алкохол е меко казано извратена - при първото ни ходене на такова място не бяхме особено запознати как стоят нещата и се изсипахме към 12 и нещо. Седнахме на бара и си поръчахме по едно голямо (double, както му казват) уиски. Не можеш да си представиш учудването ми, когато барманката взе една голяма пластмасова чаша, с размерите на халба за бира, напълни я догоре с лед и изсипа няколко капки уиски в/у леда. Като я попитах какво прави и защо ми сипва уискито в пластмасова чаша ми отговори нещо от рода на това, че вече нямали стъклени :blink: В последствие се оказа, че и в другите барове положението е същото. В интерес на истината в Honolulu има и места, в който нещата не са толкова зле, но все пак нямат нищо, с което да впечатлят в тая област...

Така, че ако търсиш нещо не-слънчевбрягско Хаваите ми се струват идеални - аз лично съм адски доволен, че успях да отида...

Link to comment
Share on other sites

1-В Метро видях книга за Ванга издадена със съдействието на в.Труд и въпроса е има ли я някъде в нета за сваляне тази книга ?

2-Интересувам се от четиво за това как трябва да се съчетаят цветовете в една стая . В предаването "Мисия моя дом" гледах ( силно казано преспах го ) един ден казаха , че ако едната стена е по тъмна от другите две ще има усещане за удълженост на стаите , ако двете са по-тъмни ще се придава усещане за тяснота . Някой има ли си идея къде може да се прочете повечко за тези работи , а също кой цвят какво настроение предава ?

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

C(B-A)=(B-A)^2 -- wrong..... :D

В случая на задачата това не е проблем, тъй като В-А=1. Причината, поради която излиза 2+2=5 е в това, че по едно време делят на В-А-С=0, което прецаква всичко :)

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да изровя нормативнната уредба относно ловът и отглеждането във ферми на жаби ? Въпросът е доста спешен и ще бъда благодарен на всеки който ми подаде някаква информация.

Link to comment
Share on other sites

C(B-A)=(B-A)^2 -- wrong..... :D

В частния случай числените стойности се изравняват, но след като се ползват параметри валидно е общото а не частното решение. С това се въвежда изкуствено уравнение от втора степен в израза със всчики произтичащи последици. Квадратни уравнения се учат малко по късно от 7-ми клас обаче, затова и повечето от посетителите на интернет не знаят че всяко квадратно уравнение има 2 решения, а когато е в система с линейно само едното от тях е решение на ситемата. Не проверих решението по нататък - с повдигането на втора степен си ни мамят достатъчно явно :P

Хубаво, ама в случая човека умножава 2-те страни на равенството с един и същи параметър (В-А) и при С=В-А става точно С.(В-А)=(В-А)^2 и никой не говори за квадратно уравнение, камо ли за система линейни... Другаде е проблема - NEFARIOUS е много близо! Edited by sandman
Link to comment
Share on other sites

Ами хитро е измислен. Купуваш си например 500 кредита за 275 лв. и след това наддаваш ли наддаваш. Като всяко наддаване е 1 кредит, а цената се покачва с 2 ст. При края на търга дадените кредити не се връщат, така че не купиш ли, гориш. Но ако си изиграеш картите както трябва, може да спечелиш нещо на далавера, като после трябва и да платиш сумата която е достигната.

Извод: Тука трябва да си хитър, защото не си ли, по-скоро да се набуташ. ;)

Edited by breakneck
Link to comment
Share on other sites

В София има ли магазин/магазини подобен на Вега-та на главната, където телефоните да не са прекалено солени и евентуално сайт дали има... ?

Link to comment
Share on other sites

Абе, днес съм изял 2 1/2 - 3 яйца варени ( под днес разбирайте в последните 4 часа ), ще ми стане ли нещо ако изям още едно? Знам, че белтъкът няма да ми навреди, за жълтъка питам по-скоро. Моля да отговаряте бързо, защото водата вече завира :3.

Edited by Blitz_krieg_1941
Link to comment
Share on other sites

кой беше телофна на който звъниш ако....

например някой видимо е в нетрзво състояние като кара.

или има тир без задни светлини през ноща на шипка

Link to comment
Share on other sites

Абе, днес съм изял 2 1/2 - 3 яйца варени ( под днес разбирайте в последните 4 часа ), ще ми стане ли нещо ако изям още едно? Знам, че белтъкът няма да ми навреди, за жълтъка питам по-скоро. Моля да отговаряте бързо, защото водата вече завира :3.
Аз ям по 5-6 наведнъж редовно нищо няма да ти стане :)
Link to comment
Share on other sites

кой беше телофна на който звъниш ако....

например някой видимо е в нетрзво състояние като кара.

или има тир без задни светлини през ноща на шипка

 

166 - оттам обясняваш на диспечера за какво иде реч. Отсреща ти засичат номера, така че остроумия не са желателни.

Link to comment
Share on other sites

....Знам, че белтъкът няма да ми навреди, за жълтъка питам по-скоро......

Не бъди толкова уверен. Имам една случка от 1965 година. Майка ми беше лекар в Котел, а в малко градче личните хора са лекаря, учителя, попа (ходжата) и кмета :D . Та като дете на личен човек на великден, всеки който ме видеше ми даваше боядисано яйце, а аз си ги изядох всичките. Номера беше че не обичах жълтък, затова и от повечето яйца изядох само белтъка. Натрових се естествено - майка ми после ходила от човек на човек да разпитва и преброила до 18 яйца. Натравянето беше неочаквано жестоко, затова и изненадана майка проверила в книгите по диетология. Оказало се че яйчения белтък е токсичен в голямо количесво, а това което го обезврежда се съдържа в жълтъка, така че яйцето се яде цяло.

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да изровя нормативнната уредба относно ловът и отглеждането във ферми на жаби ? Въпросът е доста спешен и ще бъда благодарен на всеки който ми подаде някаква информация.

 

 

Закон за биологичното разнообразие

Link to comment
Share on other sites

Хубаво, ама в случая човека умножава 2-те страни на равенството с един и същи параметър (В-А) и при С=В-А става точно С.(В-А)=(В-А)^2 и никой не говори за квадратно уравнение, камо ли за система линейни... Другаде е проблема - NEFARIOUS е много близо!

 

In measurement in science, the number of significant digits is usually encoded in the way a number is written. That is, under certain conditions, "2" has only one significant digit, which means it represents a measurement with a margin of error of 1, which means the actual value may lie between 1.0... and 3.0. When adding such measurements together, the margins of error are also added in quadrature, so (2±1) + (2±1) = 4 ± (1.0^2 + 1.0^2)^1/2 = 4 ± 1. And since "5" actually means 5 ± 1, these margins clearly overlap and one could jokingly argue that the numbers are the same. A popular phrasing of this statement is "2 + 2 = 5 for large values of 2 or small values of 5". When adding more precise measurements, for example 2.0 + 2.0, the margin of error is smaller and the maximum number that could be "reached" would in this case be 4.1.

 

So: 2 + 2 = 5 for extremely large values of 2.

 

 

:ghost

Edited by abortivus
Link to comment
Share on other sites

Не бъди толкова уверен. Имам една случка от 1965 година. Майка ми беше лекар в Котел, а в малко градче личните хора са лекаря, учителя, попа (ходжата) и кмета :D . Та като дете на личен човек на великден, всеки който ме видеше ми даваше боядисано яйце, а аз си ги изядох всичките. Номера беше че не обичах жълтък, затова и от повечето яйца изядох само белтъка. Натрових се естествено - майка ми после ходила от човек на човек да разпитва и преброила до 18 яйца. Натравянето беше неочаквано жестоко, затова и изненадана майка проверила в книгите по диетология. Оказало се че яйчения белтък е токсичен в голямо количесво, а това което го обезврежда се съдържа в жълтъка, така че яйцето се яде цяло.

 

Работата е там, че аз само жълтък обичам, белтъкът го ям колкото да не го хвърля, или го давам на котката. Изяждам белтъка и си оставям 2-3 жълтъчета, които си изяждам с кеф :Ь.

Link to comment
Share on other sites

Аз ям по 5-6 наведнъж редовно нищо няма да ти стане :)
Кога последно си си проверявал холестерола?
Link to comment
Share on other sites

Преди повече от година доказаха, че яденето на яйца не влияе решаващо върху ниватана холестерола, но това не пречи да се натровиш с тях ако прекаляваш( както е с всичко останало ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...