Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има някаква опасност да не се оправи никога. Логика липсва, но и на мен ми докараха в офиса един смесен файл, английски + арменски, арменския така и не го оправих. При отваряне на файла не пуска кутия за избор на енкодинг, нали?

 

За да ти "пусне" кутията за избор на енкодинг:

 

1. Отваряш MS Word;

2. File -> Open -> [browse to your file] -> [hold CTRL down!!] -> click Open;

3. Enjoy Text Import Wizard...

 

CTRL трябва да се задържи натиснат...

 

:ghost

Edited by abortivus
Link to comment
Share on other sites

Ако е писано на някоя антика с не-уникод шрифт ще го отвориш ама друг път. Бях го забравил този проблем докато миналата седмица една позната ми се оплака че като и набрали не знам си какъв текст после някаква редакция не могли да го отворят и що така (тя живее в едно село в Пазарджишка област та няма да ме учуди ако са го набирали на някакъв ДОС-овски текстов редактор).

 

Тъй че ако е това което си мисля единствения шанс е да се отвори неясно с какво и да се запише наново с другия енкодинг но за арменски нямам никаква идея как. За кирилица си бях написал програмка преди време но от години не ми е трябвала и съм и загубил дирите.

 

Иначе в Word 2003 имаше за избор на енкодинг но ако не ти се променя след като го избереш губиш служебно защото ситуацията е тази която описах по-горе. Единственото което може да направиш е да си набавиш оригиналния не-уникод шрифт и да го разпечаташ.

Link to comment
Share on other sites

Поне в WORD 2003 нищо не се получава

 

не ми стана ясно кое не се получава, но приемам, че си извикал текст импорд уизърда и никакъв енкодинг не е паснал. би ли могъл да копираш тук един ред от символите във файла - може да успеем да открием енкодинга.

 

:ghost

Link to comment
Share on other sites

не ми стана ясно кое не се получава, но приемам, че си извикал текст импорд уизърда и никакъв енкодинг не е паснал. би ли могъл да копираш тук един ред от символите във файла - може да успеем да открием енкодинга.

 

:ghost

 

Абсолютно нищо не се появи, никакъв уизърд, файла се отваря както и без задържане на CTRL...

 

´³Õ³¹ñáõÃÛáõÝ: óáñ»ÝÇ ³ÉÛáõñ, ß³ù³ñ³í³½, Óáõ, •ÉáõÏá½³, µáõë³Ï³Ý ÛáõÕ, ѳï³åïÕÇ Ù³ÍáõÏ – 5 %, ëáñµÇïáÉ /Е 420/, ¿ÙáõÉ•³ïáñÝ»ñ /Е 322, Е 471/, ÷Ëñ»óáõóÇãÝ»ñ / Е450, Е 500/, ³Õ, ϳϳáÛÇ ÷áßÇ Е 415, Е 330.

 

Ето част от текста

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно нищо не се появи, никакъв уизърд, файла се отваря както и без задържане на CTRL...

 

´³Õ³¹ñáõÃÛáõÝ: óáñ»ÝÇ ³ÉÛáõñ, ß³ù³ñ³í³½, Óáõ, •ÉáõÏá½³, µáõë³Ï³Ý ÛáõÕ, ѳï³åïÕÇ Ù³ÍáõÏ – 5 %, ëáñµÇïáÉ /Е 420/, ¿ÙáõÉ•³ïáñÝ»ñ /Е 322, Е 471/, ÷Ëñ»óáõóÇãÝ»ñ / Е450, Е 500/, ³Õ, ϳϳáÛÇ ÷áßÇ Е 415, Е 330.

 

Ето част от текста

Както каза netrootbg , ако не е нещо тайно - качи го някъде тоя арменски файл, да се помъчим повече хора. Аз сега пробвах, това, което си сложил през щирлица, ама изкара само няколко неща на нещо по разбираемо. Уж

 

ЛИВИъсаеГПаер: басярЫ ИµПаес, пИмИсИАИК, Дае, •µаечаКИ, хаеЩИчИр ПаеВ, ЗИШИҐШВЫ ТИНаеч – 5 %, ЩасхЫШаµ /Э 420/, ЅТа嵕ИШасряс /Э 322, Э 471/, зѕсябаебЫЕряс / Э450, Э 500/, ИВ, чИчИаПЫ запЫ Э 415, Э 330.

Link to comment
Share on other sites

Защо е прието да се празнува с шампаско - свадби, победи и т.н. Защо точно шампанско, защо не ... уиски например :)

Сигурно защото едно време е било по-скъпо. Газирането е ставало трудно, цените са били доста по-големи и се е ценяло и използвало само за специални случай. Докато с уискито малко като ракията тука - всеки може да си свари някаква скоросмъртница.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Как се оправяше тоя проблем, че мойта приятелка е хал-хабер от компютри и иска да гледа филми. С 300 зора и обясних как да си пусни субтитрите, обаче ми казва, че най-накрая като успя, й излизат като йероглифи. Та това как се оправяше?

Link to comment
Share on other sites

Как се оправяше тоя проблем, че мойта приятелка е хал-хабер от компютри и иска да гледа филми. С 300 зора и обясних как да си пусни субтитрите, обаче ми казва, че най-накрая като успя, й излизат като йероглифи. Та това как се оправяше?

encoding = cyrilic ;)

Link to comment
Share on other sites

Ама къде се прави това?

Ми някъде от preferences и търсиш настройки на субтитрите. не те знам с коя програма си, а и съм на линукс, така че и да знам няма как да ти кажа точно :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ако си с BSPlayer, десен бутон -> субтитри -> настройка на субтитрите -> шрифт. И там трябва да го направиш на Cyrilic. Ако ли не става, значи е от кодека и трябва да му бръкнеш в неговите настройки (иконата долу в дясно на таск бара).

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как да стигна до FORUM в Тракия? Знам единствено мебелна къща и Метро. Нататък ми е тъмна Индия и винаги се губя.

Link to comment
Share on other sites

Като идваш от Макдоналдс все едно,на колелото на СПС си в дясно.Минаваш първия светофар,минаваш и кръговото след него.На следващото кръгово си на ляво(то се вижда магазин "Сани").Оттам направо и той "Форум"-а се вижда.

 

btw. Е*ати и навигатора съм :tongue

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как да стигна до FORUM в Тракия? Знам единствено мебелна къща и Метро. Нататък ми е тъмна Индия и винаги се губя.
Да допълня само, че ще ти е по-удобно като стигнеш Сани, да свиеш в пресечката отдясно преди светофара (тоест да минеш зад ФОРУМ-а), има паркинг.

Тук се опитах да начертая маршрута с помощта на Google Earth, ако идваш откъм Метро (в горния ляв ъгъл). Понеже снимката е стара, форума го няма на нея ;).

1194797_t.jpg

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

:D Някой да знае случайно в колко часа започва първия учебен ден в колеж Омега???? :unsure: Случаят е спешен. Благодаря предварително. Edited by laury
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...