Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не виждам защо да е невъзможно. Разбира се няма да го заглуши до ниво "едва чуавем", но ще намали доста силата на звука. В крайна сметка силният звук се произвежда от сцепения въздух, а една пухена възглавница представлява стотици хиляди мини звукоизолиращи камерки в между... пуховите пространства. Мисля, че е възможно да намали звука сериозно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Наистина ли една възглавница може да заглуши изстрел?

Зависи от скоростта и енергията на куршума. Звука от изстрела всъщност е смес от 2 отделни звука - експлозията на заряда и ударната вълна от движещия се със свръхзвукова скорост куршум. По принцип единствения начин да се заглуши втория звук е като се намали скоростта му под тази на звука, а при мощни оръжия това не може да стане с възглавница. Ако възглавницата е опряна обаче в мишената е напълно възможно нивото на шума да се намали до неузнаваемост дори и при оръжия с по голяма начлна скорост (ако на срелеца му стиска да натисне спусъка :bgrin: - силата на оръжието може да се върне обратно).

Link to comment
Share on other sites

registrirax se v paypal i se opitax da si adna debitnata karta i vsi4ko uj stana normalno izpisa mi 4e sled 2-3 dni v "card statement" 6te polu4a cod koit posle trqbva da vaveda v saita za da mi odobrqt kartata ama kade da go vidq toq card statement kakvo e tova ?

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде скайп си пази хронологията от чатовете на компютъра?
Имаше го и в темата, но не знам защо не ми отваря линковете, които бях пуснал там на няколко пъти. Затова - ето първия попаднал линк по въпроса.
Link to comment
Share on other sites

Неволята и Google ме научи каде се намира хронологията, обаче не можа да ме научи как се отварят dbb файлове. И сега все едно нищо не съм намерил... :(

Link to comment
Share on other sites

Не става така. Skype ги компилира и ти ги дава в HTML като резултат от командата "Покажи хронологията на чата" при селектиран потребител.

Значи няма чалъм да ги прочета без да ползвам скайп.
Поне аз не знам друг начин. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

registrirax se v paypal i se opitax da si adna debitnata karta i vsi4ko uj stana normalno izpisa mi 4e sled 2-3 dni v "card statement" 6te polu4a cod koit posle trqbva da vaveda v saita za da mi odobrqt kartata ama kade da go vidq toq card statement kakvo e tova ?

И аз се регнах преди 2-3 дни, мисля, че в интернет банкирането трябва да пише някъде, ако не питай в банката си. Аз направо така ще направя, защото не ми е активирано нет-банкирането.

Link to comment
Share on other sites

registrirax se v paypal i se opitax da si adna debitnata karta i vsi4ko uj stana normalno izpisa mi 4e sled 2-3 dni v "card statement" 6te polu4a cod koit posle trqbva da vaveda v saita za da mi odobrqt kartata ama kade da go vidq toq card statement kakvo e tova ?

 

Card Statement ти е месечния отчет на картата, който ти пристига по пощата.

Link to comment
Share on other sites

Къде има богат асортимент от обкови, панти и т.н. Обиколих всички железарии и хипермаркети, бях и до маркита. Трябват ми следните панти/стъклодържачи:

 

panti_23.jpg

 

Намерих ги на доста места, но само груби и големи. Трябват ми възможно най-малките и добре изработени.

 

 

http://www.geko.bg/index.php?act=product&a...=14&ct_id=1

 

ул."Иван Андонв" №25

тел: 032/641 927

e-mail: plovdiv@geko.bg

Мерси много. Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Кажете някой безплатен хостинг, на който мога да си кача, тествам и ъпгрейдвам форум, преди да го използвам официално.

 

Съществува ли нещо като... имулатор, с който да свърша горната работа без да ъплоудвам форума някъде?

Link to comment
Share on other sites

Кажете някой безплатен хостинг, на който мога да си кача, тествам и ъпгрейдвам форум, преди да го използвам официално.

 

Съществува ли нещо като... имулатор, с който да свърша горната работа без да ъплоудвам форума някъде?

 

най-баналното е http://www.apachefriends.org/en/xampp.html

Link to comment
Share on other sites

2 + 2 = 5 някъде в интернет и не само, го имаше това уравнение. Математически е доказано, макар и да не е верно, грешка в уравнението не се намира. Знае се че има такава, но до колкото знам, малко хора могат да е намерят. Някой може ли да ми намери или да ми каже как точно беше това уравнение?

Link to comment
Share on other sites

 

това го видях, но не е точно това тва е "2 по 2", на мен ми трябва "2 плюс 2"

бях го видял снимано от тетрадка, и уравнението беше доста просто, на 2-3 реда.

 

Може и да се бъркам, но питах и една приятелка тя го знаеше някога, но го е забравила, но и тя помни, че е 2+2,

тааа търсенето продължава.

 

ПС. Мерси все пак

Edited by diabolik
Link to comment
Share on other sites

Сега го видях това, според мен дори и да си в 5-6-7 клас трябва да можеш да се досетиш къде е проблема. Пък и те нарочно използват букви, защото иначе би било много по-лесно.

 

PS Човек, не е ли същото? 2х2 = 2 + 2

Edited by NEFARIOUS
Link to comment
Share on other sites

Сега го видях това, според мен дори и да си в 5-6-7 клас трябва да можеш да се досетиш къде е проблема. Пък и те нарочно използват букви, защото иначе би било много по-лесно.

 

PS Човек, не е ли същото? 2х2 = 2 + 2

 

Хм, заби ме направо :lol: Просто това което ми е в главата е 2+2 и беше много кратко смисъл тук са 6 реада решение, онова беше 3-4 някъде и си спомням че не беше по този начин, защото само като го погледнех и ми изникваше в главата. А тва ми се струва много сложно на пръв поглед (без да го разглеждаш имам предвид ) :bgrin: :ghost

 

ПС. Пък може и това да е, по-вероятно е да съм в голяма заблуда :)

Edited by diabolik
Link to comment
Share on other sites

От къде да си купя билет за Хаваи, трябва ли ми виза и как мога да остана там ?

 

Верно имам няколко месеца закъснение с отговора, обаче късно видях въпроса :)

За сметка на това информацията ми я прясна, защото се върнах оттам в четвъртък.

 

Такова нещо "билет до Хаваи" в България няма. Има билети до Хаваи и вариантите не са кой знае колко много. София - Лондон - Лос Анджелис - Хонолулу. Това е маршрутът, по който пътувах аз. Има и други варианти, но не са много местата в света откъдето има полети до островите. Най-добре е това да го свърши някоя туристическа агенция.

 

Хаваите са част от САЩ, така че ти трябва американска виза. Application-a се пуска по интернет.

 

На въпроса "Как мога да остана там?" - отговорите са - "Както навсякъде другаде в САЩ.", а също и "Хаваите са супер място за почивка и не особено подходящо място за оставане."

 

Ако ти трябва още info - питай! ;)

Link to comment
Share on other sites

Понеже съм решил рано или късно да посетя Хаваите (предимно заради хавайките :devil) имам въпрос - истина ли е, че Хаваите са се превърнали в нашия Слънчев бряг (пълна лудница от туристи и прочее) и хората вече предпочитат спокойствието на Вирджинските острови? Мои роднини ме застреляха с това тъжно инфо това лято и действително те ходят вече втора година на Вирджинските острови на почивка.

Link to comment
Share on other sites

Колко струват най-евтините възможни очила за нощно виждане, които могат да се намерят в България до петък? Може и монокъл да е.

 

П.С. не ми трябват за нещо сериозно, може да са и играчка, но трябва реално да работят

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

Сега го видях това, според мен дори и да си в 5-6-7 клас трябва да можеш да се досетиш къде е проблема.....

C(B-A)=(B-A)^2 -- wrong..... :D

В частния случай числените стойности се изравняват, но след като се ползват параметри валидно е общото а не частното решение. С това се въвежда изкуствено уравнение от втора степен в израза със всчики произтичащи последици. Квадратни уравнения се учат малко по късно от 7-ми клас обаче, затова и повечето от посетителите на интернет не знаят че всяко квадратно уравнение има 2 решения, а когато е в система с линейно само едното от тях е решение на ситемата. Не проверих решението по нататък - с повдигането на втора степен си ни мамят достатъчно явно :P

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...