Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Навехнах си крака :angry1 , предложете някакво мазило, за сега си го намазах с Диклак...това е което имах подръка. Някакъв съвет? Че се случи буквално преди час...и си е болка, пък и ми е за първи път :cry

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Лед, лед, още малко лед...и ако имаш и водка( щото и без това имаш толкова лед ) да си изстудиш с мезенце ... крачето на височко, ти до масата и "Наздраве".Хем спада отока( малко ти се разш. кръвоносните съдове от алкохола ама поне не боли ), хем приятно :)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Така е... Четенето му е майката... Ама като е възможно , Как може да идеш в Бъдещето , като бъдещето го няма :? И ако се отиде в бъдещето , значи че цялата съдба ни е решена още в момента на раждането и ние сме просто някакви "пионки".

 

artilerist няма невъзможни неща :) А иначе не мисля че ще си заслужава да видиш света след 50 години ...

Всъщност ако едно от двете е възможно то това би било пътуването в бъдещето.

Link to comment
Share on other sites

абе кажете нещо ефикасно за миришещи крака :bgrin: :lol:

честа смяна на чорапите, обувки, които не спарват, миене на краката редовно...

Link to comment
Share on other sites

абе кажете нещо ефикасно за миришещи крака :bgrin: :lol:

Ако е от обувките, в аптеките има спрей за премахване на миризмата.

 

Защо Гаргамел гони смърфовете? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Защо Гаргамел гони смърфовете? :lol:

 

За да ги хване и изяде или за да си направи отрова за злато от тях. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Навехнах си крака :angry1 , предложете някакво мазило, за сега си го намазах с Диклак...това е което имах подръка. Някакъв съвет? Че се случи буквално преди час...и си е болка, пък и ми е за първи път :cry

Ако си го навехнал сериозно добра идея е да си купиш наглезенка от някоя близка аптека.Има ги за по 1.50-2 лева но е добър вариант.Последно като навехнах моя доктора искаше да ми го гипсира,но след като отказах ми каза да си взема точно такава глезенка за обездвижване :)

Link to comment
Share on other sites

Всъщност ако едно от двете е възможно то това би било пътуването в бъдещето.

 

 

Според мен по скоро трябва да е в миналото. Защото все пак е изживяно, знае се , че събитията са се случили. Или поне на мен лично, по реалистично ми звучи :D миналото.

Link to comment
Share on other sites

Според теб може и така да е, но според физиката не е :). Поне на този етап, докато пътуване в бъдещето може да се осъществи (теоритично).

Link to comment
Share on other sites

С риск да разбуня духовете (а всъщност искам да приключа темата за пътуванията във времето)...да си кажа и аз мнението по този въпрос... :P

Чисто теоретично (справка: Айнщайн)...ако ми намерят едно корабче като на Хан Соло....и ме изстрелят 1 ден със скорост, близка до скоростта на светлината....като се върна на другия ден, вече ще съм в бъдещето, тъй като на Земята ще е минало доста повече време.

Ако от друга страна ме изстрелят пак за 1 ден със скорост над тази на светлината...никой не знае, но би трябвало като се върна на същото място (Земята), вече да съм известно количество време преди това, от което съм тръгнал преди ден. (ебати тъпнята... :lol: )

Разсъждавам си на глас, понеже същото това правех преди бая годинки, още докато бях тийнейджър...мислех си за черните (и белите) дупки...дали пък наистина не са тунели във времето (и/или пространството)....или пък направо водят до други, паралелни вселени....

Приключвам вече, че както съм почнал...трябва да си отворя специална тема... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Само че за сега се приема за даденост, че няма начин някакво тяло да се движи със скорост по-голяма от тази на светлината, което си е голяма пречка. На всичкото от горе, за да достигне дадено тяло скоростта на светлината ще му е наобходимо и безкрайно количество енергия, а за да се движи дори по-бързо - повече от безкрайно.

Може и да не съм напълно точен (физиката не ми е била любима), общо взето за това става дума.

Тялото ще има безкрайна маса, трябва му безкрайно количество енегрия и/или дори повече. Няма как да стане.

От друга страна ако някак си може да се задържиш достатъчно близо до черна дупка, то времето за теб буквално ще спре. Както знаем, то се влияе от обекти с огромна маса/гравитация. Само че не виждам начин да те изтеглят от там, защото всеки обект, който се доближи до теб ще попадне в същото положение :).

За повече информация (макар и любителска):

http://en.wikipedia.org/wiki/Faster_than_light

http://en.wikipedia.org/wiki/Time_travel

Интересно четиво е.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Може ли да се изпрати, и да пристигне, SMS, писан от сайта на МТел, на абонат, който в момента се намира извън държавата?

 

Може.

 

А на мене сестра ми от Канда редовно ми праща, така че 100% може! ; )

 

Сестра ти като е в Канада, историята е съвсем различна. Ако тя беше на Мтел, а ти пращаше от тук и тя получаваше, тогава можеше да кажеш, че 100% може. Незнам ти къде намери връзката между своята история и въпроса на WriteR4e.

Link to comment
Share on other sites

Става . Имам приятел в Щатите и ми праща смс от интернет . Става значи и за Канада ( според мен ) .

 

 

 

Въпросът ми е : дайте име на програма която възтановява изтритите файлове .

Брат ми дойде и веднага изтри една игра за конзолата която свалях седмица ...

Благодаря .

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми е : дайте име на програма която възтановява изтритите файлове .

Брат ми дойде и веднага изтри една игра за конзолата която свалях седмица ...

Благодаря .

Izberi si

 

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&...q=recover+files

Link to comment
Share on other sites

 

A ti da si polzval nqkoq ot tezi , poneve sym 100% sigoren , che 90% ot programite ne struvat 5% sa plateni i ima 5% ot programite koito shte mi pomognat ... Tova e lesno s Google , no sega tyrsq programa s koqto ste rabotili i ste ostanali dovolni , a ne sluchaini programi .

No blagodarq ti vse pak ...

Link to comment
Share on other sites

A ti da si polzval nqkoq ot tezi , poneve sym 100% sigoren , che 90% ot programite ne struvat 5% sa plateni i ima 5% ot programite koito shte mi pomognat ... Tova e lesno s Google , no sega tyrsq programa s koqto ste rabotili i ste ostanali dovolni , a ne sluchaini programi .

No blagodarq ti vse pak ...

Recover My Files.

Link to comment
Share on other sites

A ti da si polzval nqkoq ot tezi , poneve sym 100% sigoren , che 90% ot programite ne struvat 5% sa plateni i ima 5% ot programite koito shte mi pomognat ... Tova e lesno s Google , no sega tyrsq programa s koqto ste rabotili i ste ostanali dovolni , a ne sluchaini programi .

No blagodarq ti vse pak ...

E как прецени че 90% от тях не струват :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: ти като имаш такива разбирания не знам как би ти помогнал човек

Link to comment
Share on other sites

Фитнес близо или около каменицата ?

Изпитан метод против сълзене на очите ? Като съм навън забелязвам , че много често ми сълзят очите особено сега зимата като духне малко ветрец .

Link to comment
Share on other sites

Изпитан метод против сълзене на очите ? Като съм навън забелязвам , че много често ми сълзят очите особено сега зимата като духне малко ветрец .

Очила (слънчеви или други)...или капки за очи. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...