Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Днес в книжарница Летера видях една много интересна книга-101 неща,които трябва да направиш преди да станеш на 40.До тук добре,но книгата беше за жени :lol: .Та някой да знае дали съществува подобна книга и за мъже и къде може да се намери?

Link to comment
Share on other sites

Къде се продават пръстени на Dark Moon.Питам за магазин или нещо от сорта ..може и плавилион :)

Знам, че ги има в интернет за поръчка, но ме интересува къде мога да пробвам.

Link to comment
Share on other sites

Два въпроса:

 

1) Коя е водещата на Евровизия сега? Позната ми е по физиономия, ама не мога се сетя коя е.

2) Идеи къде се продава т.нар. "смес за фалафел", от която... се правят фалафели, очевидно :P ?

Link to comment
Share on other sites

В арабски магазинчета... не знам за Пловдив... тука си имаме едно "каре" от улички до Женския пазар - само араби са, магазини, бакалии, фурни, бръснарници... там има всякакви арабски манджи, подправки, хлебчета...

 

А можеш и да си я направиш сам... Това е просто нахут, който можеш да си купиш сигурно на Четвъртък пазара, плюс микс от подправки - можеш да импровизираш, докато го нацелиш, а може и да си харесаш собствена комбинация :) Сигурно може да се намери и рецептата...

 

 

За кюфтенцата:

нахут - 2 ч.ч.

кромид лук - 2 средни глави

чесън - 2 големи скилидки

магданоз - 1 китка

кимион (млян) - 2 ч.л.

кориандър (млян) - 2 ч.л.

сода бикарбонат - 1/2 ч.л.

сол - 1/2 ч.л.

чер пипер - 1/4 ч.л.

олио - 2 к.ч.

 

За соса:

кисело мляко - 1 ч.ч.

тахан - 2 ч.л.

лимонов сок - 2 ч.л.

чесън (счукан) - 1 скилидка

кимион (млян) - 1/4 ч.л.

 

Приготвяне:

 

Нахутът се накисва във вода за 12 часа и се сварява. Ако има люспи се премахват.

Омесете нахутът и останалите подправки и изсипете в блендер. Блендирайте докато се получи добре раздробена гладка смес.

Оформете плоски кюфтенца взимайки смес колкото орех. Готовите кюфтенца оставете около 15 мин. за да запазят формата си.

В дълбок тиган загрейте олио достатъчно да покрие кюфтенцата. Изпържете кюфтенцата до златисто-кафяво.

Готовите кюфтенца се поставят върху салфетка за да се отцеди олиото.

Сервира се с ливански питки и сос от кисело мляко.

 

Приготвяне на соса:

Смесете всички съставки за соса, пасирайте в блендер и охладете.

Link to comment
Share on other sites

Рецепта бях намерил на няколко места в нета, да. А като цяло някой да се сеща за арабски магазини в Пловдив?

 

П.С. Мерси за рецептата, ся докато писах видях, че си едитнал :)

Link to comment
Share on other sites

Два въпроса:

1) Коя е водещата на Евровизия сега? Позната ми е по физиономия, ама не мога се сетя коя е.

Аксиния :)

Link to comment
Share on other sites

Тая от стар академи? Че тя не беше ли плоска бе деа...

След сблъсък с добре облечен бизнесмен совите престават да бъдат това, което са. :ghost

Link to comment
Share on other sites

Кажете някой сайт, в който могат да се видят статистиките за населението на различните континенти, държави и раси, че имаме тука един нагорещен спор.... :)

Link to comment
Share on other sites

До Министерството или до Съдебната палата?!

 

Министерството е до Народния Театър... Тоест на николко спирки от ЦГ... и все пак да опитаме:

 

От ЦГ се мяташ на трамвай 1 (или 7), броиш 3 спирки (една м/у Гарата и Лъвов мост, втора на Лъвов мост, трета на Халите) и слизаш на четвъртата пред Шератон, до църквата Света Неделя (това е и спирката на Съдебната палата, тя е пет метра нагоре по Витошка от спирката)... От там покрай църквата (в дясно на Шератон така както си с лице съм него) вървиш, вървиш, вървиш (покрай Митрополията, покрай Висшия съдебен съвет, покрай бившето Американско посолство и БНБ) и излизаш на градината пред Народния... Вървиш към Народния (срещу централния му вход), минаваш му в дясно и там някъде е министерството... от ляво на Народния е пък Министерството на Отбраната и МинФин... Дано си разбрал, дано и аз не бъркам...

Link to comment
Share on other sites

До Министерството или до Съдебната палата?!

 

Министерството е до Народния Театър... Тоест на николко спирки от ЦГ... и все пак да опитаме:

 

От ЦГ се мяташ на трамвай 1 (или 7), броиш 3 спирки (една м/у Гарата и Лъвов мост, втора на Лъвов мост, трета на Халите) и слизаш на четвъртата пред Шератон, до църквата Света Неделя (това е и спирката на Съдебната палата, тя е пет метра нагоре по Витошка от спирката)... От там покрай църквата (в дясно на Шератон така както си с лице съм него) вървиш, вървиш, вървиш (покрай Митрополията, покрай Висшия съдебен съвет, покрай бившето Американско посолство и БНБ) и излизаш на градината пред Народния... Вървиш към Народния (срещу централния му вход), минаваш му в дясно и там някъде е министерството... от ляво на Народния е пък Министерството на Отбраната и МинФин... Дано си разбрал, дано и аз не бъркам...

за министерството става въпрос :)

аз съм ходил, ама сега ще съм сам и да си питам да не отида някъде другаде, че софия ми е мътна :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Преди около 2 месеца си купихме апартамент и трябва да ходя да прехвърлям партидите за електромер, топла и студена вода, парно.

За електромера се оправих, с малко нерви - ама се очакваше.

Обаче за водомерите и парното не ми е ясно къде се ходи и кое след кое.

Някой може ли да ми каже кое се прехвърля първо - парното, топлата вода или студената, че получих едни обяснения, които тотално ме объркаха.

Апартамента е в Тракия.

Link to comment
Share on other sites

Реда няма значение. За водата ще отидеш в централата на ВиК (долу към Бриколаж срещу магазините Дизма навътре по паветата). Предполагам с молба и копие от нотариалния акт ще се оправиш. За парното трябва да отидеш в Топлофикация - предполагам документите са същите.

 

Между другото ситуацията ти ми напомня че аз не само ни една партида не съм прехвърлил за каквото и да е, а дори не съм се оправил в данъчното по отношение на моя апартамент....

Link to comment
Share on other sites

Реда няма значение. За водата ще отидеш в централата на ВиК (долу към Бриколаж срещу магазините Дизма навътре по паветата). Предполагам с молба и копие от нотариалния акт ще се оправиш. За парното трябва да отидеш в Топлофикация - предполагам документите са същите.

 

Между другото ситуацията ти ми напомня че аз не само ни една партида не съм прехвърлил за каквото и да е, а дори не съм се оправил в данъчното по отношение на моя апартамент....

Аз доколкото знам до 2 месеца след закупуването трябва да го отчетеш пред данъчните. След това глоба.

Link to comment
Share on other sites

и аз се интересувах как става прехвърлянето на партидата за вода на твое име и в един ВиК пункт ми казаха че се занася копие от нотариалния акт в който пункт поже;аеш и те ти ги оправят.за по-сигурно питай в най-близкия до вас.успех

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...