Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Пробвай от магазина до Четвъртък пазара или от Джумаята като тръгнеш надолу към кукления театър има един магазин за подаръци,в който продават и неща за наргилета.

 

Блогодаря ти за инфото. Намериш си колба в магазинчето на Четвъртък пазара.

Само за 20 лв. с метален обков.

Още веднъж мерси.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

За обща информация живея в центъра, където токът прекъсва за по 1, 2 сек. по-често, от където и да е (може би заради стария трафопост или...) , при което всичко спира, но не и компютъра, на което продължавам да се удивлявам как става тази магия с това "старото отиващо си захранване". ;) (не се обиждай R_a_p_t_o_R ) Живият пример е вчера вечерта! Багодаря на всички, че се отнесохте толкова сериозно към запитването ми! Ще пробвам с това, а ако има проблем ще го сменя. :)

Link to comment
Share on other sites

Цялата тъпотия дето си изписал сигурно само във вашето село се разбира.....

Дадох пример със своите компоненти, без да визирам сравнение с питането на момчето и неговите, с цел да покажа че няма фиксирани стереотипи при захранването. Бидейки с M2N32-SLI Premium Vista Edition, на което е сложен ATHLON64 6000+, AM2, X2 с 2 ГБ кит на Корсар и една 8500 GT колко ли захранване да си сложа, а умнико??? Момчето както казах може да си кара със старото отиващо си захранване, но ще е на ръба и ще рискува всеки момент да му изпатка, както неведнъж съм виждал да става със стари захранвания. А за някакви смешни пари може да си вземе много по-добро 400 вата и като си смени утре-вдругиден видеокартата (примерно) няма получава съобщения от рода "insufficient power" и да се чуди защо тя работи на 50%. Никой не го задължава да си сменя 350-ката - даваме съвети, понеже ни попитаха. Освен че си изприказвал маса безсмислени глупости в офтопик, правейки се на интересен, не си казал нищо по отношение на питането на момчето. С твои думи - евааа, къв си умен.

w00x недей моля ти се че ще те пратят и теб да се вържеш на високото напрежение... Относно цената - 450 има разлика с 400 особено ако си го взимал преди време. Например след консултации и съвети от професионалисти предпочетох да дам 25$ отгоре за марковото захранване и да спя спокойно, макар разликата с другото да бе само 20 вата. Обаче сега при рязка промяна в напрежението машината е бетон. Докато втората машина, аудиоситеми и разни други уреди гаснат или рестартират. Общо взето - захранването ИМА значение. Винаги има смисъл да е марково и винаги е добре да си с по-голям капацитет от максималното ти натоварване.

Като изключим втората част на поста ми, която си е чиста проба сърказъм и ти "гражданино" явно не си е разбрал щото си прекалено интелЕгентен, пък аз яяно не съм го обеснил по твоите критерии ще ти го кажа директно.

DDR2 гълта по малко ток от DDR1

8500GT дърпа горе долу наполовина ток от една 6800GT/Ultra, как така питай си специалистите те могат да ти обеснят

Твоя процесор 6000+ дърпа по-малко ток от моя например

И в заключение мога да ти кажа, че спокойно можеш да си караш и с 350 ватов Фортрон, понеже съм сигурен, че на максимум твоята система работи едва в 1% от времето в което е ползваш.

 

Сега ще напиша нещо неЕнтелегентно та може да не го разбереш, спокойно няма да ти се сърдя. Ако прекъсването на захранването е по-голямо от 30 милисекунди сединствено UPS-а ще те спаси, дори и супер дупер захранването ти за 200лв. няма.

 

А мойто село е и твоето село и тука си много прав, всички сме от село.

 

Лек ден и без лоши чувства. По-добре като не знаеш си мълчи да не се излагаш. :)

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

И в заключение мога да ти кажа, че спокойно можеш да си караш и с 350 ватов Фортрон, понеже съм сигурен, че на максимум твоята система работи едва в 1% от времето в което е ползваш.

 

На знам аз кой се излага, но ако ти ми запалиш машината с Фортрон 350 вата имаш 5 каси бира от мене веднага (само процесора ми е 120 вата, ти не знам с какъв си та да е повече)! Понеже лично аз като по-голяма излагация от този ти лаф мога да определя само питането относно програмата за подобряване на качеството на видеоклип (без да се обижда момчето). Това за единия процент също ще го подмина с усмивка. Отделно откакто съм взел Енермакса (който е доста над 200 лева), машината не е прекъсвала поради падове в напрежението, а такива е имало доста. Показен е факта, че помощната машина, уредбата, фурната, дори и телефона се рестартират. Но няма какво да се надприказваме тука - излишно е. Момчето вече направи своя избор. Лек ден и на тебе.

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли какви са цените за принтиране на снимка/картинка на фотохартия за различните размери? Знам, че струва 20ст за размер на обикновена снимка от фотоапарат (и аз как се изразих само), но за по-големи размери не знам. Помощ?

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакъв чалъм pdf файл, свален на половина от еМуле-то да бъде разгледан до колкото е свален? Че вече 4 месеца чакам да се свали, ама - йок!

Link to comment
Share on other sites

Ами по принцип е около 50Мб, но са се свалили 27Мб. Въпроса е, че не знам къде се съхранява временния файл, т.е. не знам кое точно да отворя.

 

/edit: Влязох в папка Temp, и там има примерно 001.part; 001.part.met; 001.part.met.bak; 002.part; 002.part.met и т.н. Всички файлове с рзширение part са големи, а останалите са по 1Кб. Съответно пробвах да преименувам 1 от парт файловете на пдф и пробвах да го отворя с Акробата - стана, обаче точно този файл, които ми трябва не ще - пише ми че е в друг формат или е повреден.

Edited by sandman
Link to comment
Share on other sites

При това положение си огледай E-mule - не мога да ти помогна с него, понеже не го ползвам. Виж в директорията му дали няма папка от сорта на Incomplete, както е в DC++. Разгледай ги - все ще разбереш къде ги слага

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е, че не знам къде се съхранява временния файл, т.е. не знам кое точно да отворя.

Докато си в мулето...като чукнеш с десен бутон на несваления PDF файл и избереш "Details" - още на първото подменю "File Information" ще видиш под името на файла и временния файл part.met, под който го съхранява.

Друг е въпросът дали ще може да го разгледаш след преименуване, защото не знаеш кои негови части си свалил. Може би е било добра идея още в началото за този файл да сложиш отметка на "Download parts needed for preview first"...което обаче не знам дали ще има ефект за PDF файлове... ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли си представа къде могат да се проверят билетите от томболата на градски транспорт.

Link to comment
Share on other sites

Aquila, Каква е тази томбола?
Нямам си представа. На гърбовете на някои автобуси пише за томбола с билетите. Жената е понасъбрала и пита къде може да ги провери.
Link to comment
Share on other sites

Имаме ли тема за тунери? И ако нямаме, търся най-добрите тунери на пазара за analog+dvb <=> USB до 100 лева. Някой ако може да ми каже къде да гледам за такова чудо?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли какви са цените за принтиране на снимка/картинка на фотохартия за различните размери? Знам, че струва 20ст за размер на обикновена снимка от фотоапарат (и аз как се изразих само), но за по-големи размери не знам. Помощ?

 

 

Знам само за формат А4 понеже не съм вадил по големи.

Цените варират от 90ст. до 1,20лв. според фотото и хартията.

Надявам се да съм бил полезен.

Link to comment
Share on other sites

Някой ще ми каже ли,колко е телефонният код на Благоевград?

ГР.БЛАГОЕВГРАД 073 -> БЛАГОЕВГРАД -> БЛАГОЕВГРАД п.к. 2700

Другия път се постарай малко просто се иска да влезнеш в сайта на бтк .

Link to comment
Share on other sites

A някой да знае колко километра е от Пловдив до Търговище? :unsure:

 

И има ли в интернет подобно нещо като trackID на SonyEricsson (да става през интернет, не само чрез телефона)?

Link to comment
Share on other sites

A някой да знае колко километра е от Пловдив до Търговище? :unsure:

Толкова ли е трудно да ползваш чичко гугъл ?

административни единици от функционален тип 2

1. Разстояния от Град Пловдив до Търговище (Град , СИ, област Търговище): 194.372 км (карта)

административни единици от функционален тип 7

2. Разстояния от Град Пловдив до Търговище (Село , СЗ, област Видин): 226.845 км (карта)

Link to comment
Share on other sites

Ами пробвах, но не излезнаха кой знае какви резултати.

А това което си дал, реално ли е? Защото от сайта на който са дадени тези разстояния, на картата просто са опънали една права линия, а не са смятали по пътища.

Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата м-ду форматите hdtv и xvid ?

hd е широк екран 16:9 ; xvid си е обикновения 4:3

 

 

 

С колко dpi "снима" една обикновена оптична мишка?

Edited by kamen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...