Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Знаете ли от каде мога да си закупя колба за наргиле?

Понеже моята се счупи.

 

Пробвай от магазина до Четвъртък пазара или от Джумаята като тръгнеш надолу към кукления театър има един магазин за подаръци,в който продават и неща за наргилета.

Edited by t_tunchev
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз имам термочаша и почти колкото пъти съм я ползвал, толкова съм се уливал. Иначе е интересно като идея, ама аз може и да не мога да боравя :)

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка се спрях на това.Устройва ме като дизайн, вместимост и качество.Цената също ме устройва - само 20лв. Благодарско за отзивите.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Искам да ви попитам: как да разбера дали захранването ще издържи, ако сложа втори хард диск? Захранването е 350W, не е марково, няма от кого да взема хард, за да пробвам, имам един хард, записвачка, видео и звукова карта, флопи. Благодаря предварително! :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Искам да ви попитам: как да разбера дали захранването ще издържи, ако сложа втори хард диск? Захранването е 350W, не е марково, няма от кого да взема хард, за да пробвам, имам един хард, записвачка, видео и звукова карта, флопи. Благодаря предварително! :)

:lol: Как? Искат се малко хардуерни познания.

Кажи си конфигурацията и ще ти се отговори...но хардовете не са толкова лакоми така че най-вероятно няма да имаш проблеми. 350 вата си е солидна мощност, имайки се впредвид с какви с-ми разполагат повечето хора...

Link to comment
Share on other sites

:lol: Как? Искат се малко хардуерни познания.

Кажи си конфигурацията и ще ти се отговори...но хардовете не са толкова лакоми така че най-вероятно няма да имаш проблеми. 350 вата си е солидна мощност, имайки се впредвид с какви с-ми разполагат повечето хора...

Ето я и конфигурацията:

intel celeron d 320 2.4Ghz

1GB ram една плочка

ATI radeon 9550

excelstore 80GB

flopy

SB Chaintech av-710

записвачка philips

TV tuner :P

Edited by vasilb
Link to comment
Share on other sites

Колегата отгоре нещо нищо не рабира от захранване май. Не го слушай - 350 вата са вече слаби и стари захранвания. ТУК си изчисли мощностите и прецени за компонентите ти какво е нужно - според мен 400 вата поне, за да си спокоен - изобщо не е скъпо да се сдобиеш с такова.

 

Например аз заради моите компоненти със с 640 вата. Всичко зависи от това какво си накачорил в кутията. Няма такива определения "повечето хора са с еди-какво-си"

Link to comment
Share on other sites

За Celeron на 2.4 и ATI 9550 ти трябва мнооого по-малко от 640. 350 вата това го захранват от воле.

 

Хахахахах - не става въпрос за сравнение тука. Той като гледам машината му е по-евтина от моя Енермакс.

 

И все пак мисля че е по-добре момчето да се прежали 30-на лева и да си вземе 400 вата да му е мир на главата. А и винаги може да продаде старото за 20-на лева ако е толкова проблем

Link to comment
Share on other sites

Колегата отгоре нещо нищо не рабира от захранване май. Не го слушай - 350 вата са вече слаби и стари захранвания. ТУК си изчисли мощностите и прецени за компонентите ти какво е нужно - според мен 400 вата поне, за да си спокоен - изобщо не е скъпо да се сдобиеш с такова.

 

Например аз заради моите компоненти със с 640 вата. Всичко зависи от това какво си накачорил в кутията. Няма такива определения "повечето хора са с еди-какво-си"

 

Благодаря! Излиза ми в момента около 260-70 W. Значи ще стане! Още веднъж Благодаря! :)

 

Edit: Нормално да изглежда слабичък, защото е на две години и половина, но все пак за сега ми върши работа!

Edited by vasilb
Link to comment
Share on other sites

Раптор, май ти малко не ги усещаш нещата, но както и да е...

За машини от този клас 350 е предостатъчно, даже видеото му не изисква допълнителен молекс захранване. Даже и ъпгрейд да се прави пак ще си стигнат тези 350 максимални вата които предлага това захранване. Аз съм къде къде с по-мощна машина, 2 харда, 2 записвачки, с професор "печка" (65-70W) и сериозно видео и пак 350 си ми стигат ;)

( :lol: :lol: :lol: )

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Много хубаво си ги усещам аз, но както и да е. Нека си кара така момчето щом е решил... Винаги е по-добре захранването да превишава изискванията, ОСОБЕНО когато ефекта може да се постигне без пари. А тия архаични 300-350 миналия ден една така я намерихме със спрял вент. Тъкмо беше почнала да се топи....

Link to comment
Share on other sites

Раптор, май ти малко не ги усещаш нещата, но както и да е...

За машини от този клас 350 е предостатъчно, даже видеото му не изисква допълнителен молекс захранване. Даже и ъпгрейд да се прави пак ще си стигнат тези 350 максимални вата които предлага това захранване. Аз съм къде къде с по-мощна машина, 2 харда, 2 записвачки, с професор "печка" (65-70W) и сериозно видео и пак 350 си ми стигат ;)

( :lol: :lol: :lol: )

ХХААХХААХАХХААХАХАХ

Получаваме акъл от този човек :

Kaк мога от видео клип с лошо качество да направя такъв с по голяма резолюция и по добро качество на картина и звук. Нека някой който се е занимавал да ме опъти към програма и да ми даде малко инфо. Мно го ще съм благодарен.
Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Ооо не...не вярвах, ама сега и аз си го открих :lol: Е това па не си го спомням, невъзможно е...не пия редовно, точно тогава ли да е било :blink:

Сраммм

пп Благодаря на Психара...

/Извинявам се за оффа, аз се оттеглям.

Link to comment
Share on other sites

тц тц тц, пич, вземи 2kW захранване, като го пуснеш у вас да премигват лампите, за да ти е спокойна главата, че аз почвам да се плаша как може толкова много работи да съм накачил на архаичния ми фортрон 350w и да не ми се е взривил компа :lol:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Някой да знае годишната винетка до кога на следващата година е валидна? смисъл винетка за 2007 е валидна през цялата 2007, но и през някаква дата от 2008.... та до коя дата?

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае годишната винетка до кога на следващата година е валидна? смисъл винетка за 2007 е валидна през цялата 2007, но и през някаква дата от 2008.... та до коя дата?
мисля, че до края на януари, но не съм 100% сигурен :) Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Някой да знае годишната винетка до кога на следващата година е валидна? смисъл винетка за 2007 е валидна през цялата 2007, но и през някаква дата от 2008.... та до коя дата?

 

До 31 януари е валидна :lol:

Link to comment
Share on other sites

глупава ралта.. на 5-ти февруари ще ми дадат винетката за 2008, а другиден имам пътуване извън града.. тъпооооо
Купи си седмична, 10 лева е. А може да ти спести сума главоболия. Може да е тъпо, ама пък ще си спокоен.

При мен положението е същото, с малка разлика в датите :laughing: .

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Колегата отгоре нещо нищо не рабира от захранване май. Не го слушай - 350 вата са вече слаби и стари захранвания. ТУК си изчисли мощностите и прецени за компонентите ти какво е нужно - според мен 400 вата поне, за да си спокоен - изобщо не е скъпо да се сдобиеш с такова.

 

Например аз заради моите компоненти със с 640 вата. Всичко зависи от това какво си накачорил в кутията. Няма такива определения "повечето хора са с еди-какво-си"

Евааа, баси и калкулатора, баси и чудото. GF 6800 само някакви си 45W, е аджеба за какво са и сложили допълнителен молекс за захранване на тая пръчка като дърпа едва 45 вата. А в интерес на истината тя само в атмосферата разсейва 45 вата пък какво остава за собствена консумация.

 

 

Ако питаш мене най-добре да не взима 400 вата, нито дори 640 ватов Енермакс, или 2 киловатов Таган, ами най-добре да се върже към ниската страна на най-близкия трафопост. Така вече ще му е сигурна работата, че каквото и да накачори ще му е достатъчно захранването. С тия някакви си 1000 kVA бая компонент ще нацвъка в кутиййката. Как мислиш ти? :lol:

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

Благодаря! Излиза ми в момента около 260-70 W. Значи ще стане! Още веднъж Благодаря! :)

 

Edit: Нормално да изглежда слабичък, защото е на две години и половина, но все пак за сега ми върши работа!

 

Захранванията се амортизират. То по принцип не е 350Вата щом не е марково, а ако е и на 2 години, много е вероятно да си на ръба. Аз като закачих 3-ти хард на старото ми захранване, ту палеше, ту не. :) Единия път съм с 3 харда, другия път с 2. Накрая бях принуден да сменя захранването. И къде ги гледате тия 400W за 30-40 лева не мога да разбера. Аз 80 дадох за 450W.

Link to comment
Share on other sites

Евааа, баси и калкулатора...

 

Цялата тъпотия дето си изписал сигурно само във вашето село се разбира.....

Дадох пример със своите компоненти, без да визирам сравнение с питането на момчето и неговите, с цел да покажа че няма фиксирани стереотипи при захранването. Бидейки с M2N32-SLI Premium Vista Edition, на което е сложен ATHLON64 6000+, AM2, X2 с 2 ГБ кит на Корсар и една 8500 GT колко ли захранване да си сложа, а умнико??? Момчето както казах може да си кара със старото отиващо си захранване, но ще е на ръба и ще рискува всеки момент да му изпатка, както неведнъж съм виждал да става със стари захранвания. А за някакви смешни пари може да си вземе много по-добро 400 вата и като си смени утре-вдругиден видеокартата (примерно) няма получава съобщения от рода "insufficient power" и да се чуди защо тя работи на 50%. Никой не го задължава да си сменя 350-ката - даваме съвети, понеже ни попитаха. Освен че си изприказвал маса безсмислени глупости в офтопик, правейки се на интересен, не си казал нищо по отношение на питането на момчето. С твои думи - евааа, къв си умен.

 

Захранванията се амортизират. То по принцип не е 350Вата щом не е марково, а ако е и на 2 години, много е вероятно да си на ръба. Аз като закачих 3-ти хард на старото ми захранване, ту палеше, ту не. :) Единия път съм с 3 харда, другия път с 2. Накрая бях принуден да сменя захранването. И къде ги гледате тия 400W за 30-40 лева не мога да разбера. Аз 80 дадох за 450W.

 

w00x недей моля ти се че ще те пратят и теб да се вържеш на високото напрежение... Относно цената - 450 има разлика с 400 особено ако си го взимал преди време. Например след консултации и съвети от професионалисти предпочетох да дам 25$ отгоре за марковото захранване и да спя спокойно, макар разликата с другото да бе само 20 вата. Обаче сега при рязка промяна в напрежението машината е бетон. Докато втората машина, аудиоситеми и разни други уреди гаснат или рестартират. Общо взето - захранването ИМА значение. Винаги има смисъл да е марково и винаги е добре да си с по-голям капацитет от максималното ти натоварване.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...