Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

А за въглени може да използва малки парчета дървени въглища :)

 

 

Дори определено са по добри от тези които се продават. С наи обикновен въглен (дървесен за барбекю)

може да пушиш около30/40 мин. А тези които продават 10мин. макс. и слагаш нов.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ъмм...запозната съм, само исках за Тракия да знам къде продават..както и да е..мерси все пак - то спешното и без това отпадна, така че аз знам откъде да си купя.

 

;]

Link to comment
Share on other sites

Какво е "reverse osmosis (RO) water"?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Reverse_osmosis

 

Zle sum s angliiskiq ama tva 4udo bilo izvestno kato http://en.wikipedia.org/wiki/Desalination

Nqkvi metodi za o4istvane na vodata ot nekvi primesi i pomii i Destilaciqta fakti4eskite se qvqva kato metod na tva 4udo http://en.wikipedia.org/wiki/Desalination :lol: :woot

Link to comment
Share on other sites

Какво е "reverse osmosis (RO) water"?
Буквално означава "вода, получена с обратна осмоза". Предполагам ти е ясно явлението "осмоза" и какво представлява осмотичното налягане. Докато осмозата е естествен процес на изравняване на концентрацията на разтворените вещества във водата (в случая), обратната осмоза е изкуствен процес на разделяне, един вид микрофилтриране на водата на ниво йони. За целта се използват полупропускливи мембранни филтри и от едната им страна се подава вода под високо налягане. В резултат през филтъра преминават предимно йоните на водата, а по-голямата част от разтворените йони остават преди филтъра. Така получената "филтрирана" вода има много по-ниска електропроводимост (поради ниските концентрации на солите) и се доближава по свойства до дестилираната.

Спирам дотук; ако ти трябват повече подробности или нещо специфично - пиши.

П.П. Обаче не си слагай рибките в такава вода ;).

Link to comment
Share on other sites

Буквално означава "вода, получена с обратна осмоза". Предполагам ти е ясно явлението "осмоза" и какво представлява осмотичното налягане. Докато осмозата е естествен процес на изравняване на концентрацията на разтворените вещества във водата (в случая), обратната осмоза е изкуствен процес на разделяне, един вид микрофилтриране на водата на ниво йони. За целта се използват полупропускливи мембранни филтри и от едната им страна се подава вода под високо налягане. В резултат през филтъра преминават предимно йоните на водата, а по-голямата част от разтворените йони остават преди филтъра. Така получената "филтрирана" вода има много по-ниска електропроводимост (поради ниските концентрации на солите) и се доближава по свойства до дестилираната.

Спирам дотук; ако ти трябват повече подробности или нещо специфично - пиши.

П.П. Обаче не си слагай рибките в такава вода ;).

Естествено рибките не се слагат само в такава вода. Използва се за химическа имитация на дъждовен период(главно на южноамерикански рибета). Въпросът ми е как се измерва (с тест или уред) проводимостта на водата (в µS)?

 

Мерси много за отговора, спести ми четене на много глупави упътвания на осмотични филтри, преведени на английски от някакви йероглифи.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

...Мерси много за отговора, ...
Моля, пак заповядай :)
...Въпросът ми е как се измерва (с тест или уред) проводимостта на водата (в µS)?...
Единицата всъщност е µS/cm (микросименса на сантиметър) и се измерва с уред, наречен кондуктометър. Имам такъв на работата, мога да ти измеря проба от водата, но за съжаление не мога да го изнасям. Може да се мери съпротивление, което е реципрочно на проводимостта, но всъщност датчика е важен (неговите геометрични размери).

Щом ще имитираш проводимост на дъждовна вода, замислял ли си се вместо обратна осмоза да ползваш някоя от минералните води, които са общо взето с ниска електропроводимост? Смесени с дейонизирана биха дали резултат 10-50 µS/cm. Дай някакви примерни стойности и ще ти сметна съотношенията ;)

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

От 300µS за две седмици трябва да падне до 150µS, така две седмици, после се сваля до 90-100 µS. Спадовете трябва да са плавни. Ако обслужвах 1-2 аквариума щях да използвам минерална вода и да си измайсторя дъждовална система, но не са 1-2. А за да съм сигурен, че съответната минерализация няма да влияе на мръстенето, трябва да използвам изворна вода.

 

Въпросният кондуктометър откъде и за колко може да се закупи? Аквариумните осмотични системи имат датчици за обща и калциева твърдост, киселинност, проводимост и още няколко показателя, но продаваните у нас са само за битови нужди и нямат нищо.

Link to comment
Share on other sites

...Въпросният кондуктометър откъде и за колко може да се закупи? ...
Обикновено можеш да намериш в магазините за лабораторна стъклария и оборудване. В капана има 2 такива магазина например, но кондуктометри може да има и в магазините за електронни компоненти. Като цени... зависи от много неща. Ето един пример.
Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Да знаете случайно колко може да струва странично огледало за Фолксваген пасат 91г - ново или втора употреба (от морга), защото един психопат ми го отнесе (добре че не отнесе и мен) ? Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Погледнах програмата за 2я семестър и забелязах там някакъв "протокол". Уча в ПУ. Някой може ли да ми обясни какво точно представлява, защото бях чувал че го има само в техническите училища.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Да знаете случайно колко може да струва странично огледало за Фолксваген пасат 91г - ново или втора употреба (от морга), защото един психопат ми го отнесе (добре че не отнесе и мен) ? Благодаря!

 

 

Около нова година един прияте си взе от моргите на Пещерско шосе. ел. огледало за 40лв.

за такъв пасат. Ако твоето е обикновенно ще е по малко със сигурност.

Надявам се да съм бил от полза.

Link to comment
Share on other sites

Знам, че всички искат да избегнат свиването на дрехите, но аз имам друг въпрос... Как да свия дреха? =D

От XL да се получи нещо средно между XL и L да кажем ;].

Link to comment
Share on other sites

Около нова година един прияте си взе от моргите на Пещерско шосе. ел. огледало за 40лв.

за такъв пасат. Ако твоето е обикновенно ще е по малко със сигурност.

Надявам се да съм бил от полза.

Обикновено е - с ръчка. Значи ще е може би около 30-тина лв.(по договаряне е все пак де) Благодаря! :)

Link to comment
Share on other sites

бихте ли ми препоръчали игри с вграден benchmark, че имам две видео карти, които са на кантар като производителност и искам да тествам коя е по-добра (дори и с малко) :) условието е игрите все пак да вървят на 7300ГТ, тоест да не са нещо от рода на Crysis и т.н., на която и 8800 се мъчи... :)

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

Знам, че всички искат да избегнат свиването на дрехите, но аз имам друг въпрос... Как да свия дреха? =D

От XL да се получи нещо средно между XL и L да кажем ;].

Аз имах един суитчър и беше ХL и като го изпрах на висока температура и се сви ... :P Сега си ми става

Edited by kanara
Link to comment
Share on other sites

Аз имах един суитчър и беше ХL и като го изпрах на висока температура и се сви ... :P Сега си ми става

 

100% памук ли беше? Защото знам, че не всички материи се свиват при висока температура.

Link to comment
Share on other sites

бихте ли ми препоръчали игри с вграден benchmark, че имам две видео карти, които са на кантар като производителност и искам да тествам коя е по-добра (дори и с малко) :) условието е игрите все пак да вървят на 7300ГТ, тоест да не са нещо от рода на Crysis и т.н., на която и 8800 се мъчи... :)

за различни игри показателите са различни за различните карти :/ примерно може на една игра едната да вади 10 фпс повече, на втората игра другата да вади 15 повече... потърси из интернет тестове с двете или свали някое 3д тестче

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

бихте ли ми препоръчали игри с вграден benchmark, че имам две видео карти, които са на кантар като производителност и искам да тествам коя е по-добра (дори и с малко) :) условието е игрите все пак да вървят на 7300ГТ, тоест да не са нещо от рода на Crysis и т.н., на която и 8800 се мъчи... :)

По спомен F.E.A.R. имаше такова чудо. Ама е малко остаряла и едвали ще направиш добро сравнение ако картите са по-мощни. Има едно сайтче - tomshardware.com - не съм влизал одавна, но там също може да се прави директно сравнение м/у 2 видео карти в различни тестове, на различни игри, с различна степен да детайлност.

 

edit: ето точния линк, гледам има доста модели карти... http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Мога ли и ако мога - как - да си архивирам личните съобщения от Inbox-а, така че да се запазят във файл? Опитах сама, но в пощата ми се появи едно писмо с много HSU9siajodfsia90saISDJioUd8sa0JASDioJDIs. :huh:

 

Ta, помощ, anybody?

Edited by kopche
Link to comment
Share on other sites

Мога ли и ако мога - как - да си архивирам личните съобщения от Inbox-а, така че да се запазят във файл? Опитах сама, но в пощата ми се появи едно писмо с много HSU9siajodfsia90saISDJioUd8sa0JASDioJDIs. :huh:

 

Ta, помощ, anybody?

Та, да гадаем ли каква ти е пощата - за някой мейл клиент ли става въпрос или web базирана и къде точно, или сама ще ни кажеш? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...